Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Codefon kaputelefon
 
Témaindító: ovaozse, idő: Márc 24, 2013
Lapozás: OK   16 / 29
(#) Dalamer válasza mormogipapa hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Köszönöm a választ
Mondjuk azt még mindig nem értem, hogy a másik lakásban ahol ugyanúgy codefon volt, miért csipogott egyszer ha valaki bejött a társasházba a kapukóddal ?
Csináltam egy fotót a mostani bekötésről, a képről hiányzik egy kék kábel is, az nincs bekötve sehová.
Kaputelefonnal korábban még nem volt dolgom, de ha egy kis hangszórót (pl ami az asztali számítógépekben van hibajelzésre) sorba kötnék arra ami a központi egységből jön nem oldaná meg a hiányosságot?
(#) Tyll válasza Dalamer hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Szia.
A régi lakásotokban a Codefon központ úgy volt beállítva, hogy amikor beütötted a kódot ill. használtad a kártyát, megnézte van e a használt lakásszámhoz felszerelve lakáskészülék. Ezért ekkor csippant (sok esetben csak reccsent) egyet a lakáskészülék. Azt a funkciót a központban lehet beállítani! De ez a beállítás csak problémát okoz (szerintem). Mert bármi oknál fogva a kaputelefon központ nem látja a lakáskészülékedet, tiltja a lakásszámhoz társított kódot és kártyát is, és ki vagy zárva a lépcsőházból!
(#) Dalamer válasza Tyll hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Ahh, akkor szerelő nélkül ezt nem is tudom megoldani, mert a központi egységet nem tudom beállítani..

Köszönöm szépen a segítséget
(#) Tyll válasza Dalamer hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Ne akard!
A lakóknak hosszú távon csak problémát okoz!
És ez a funkció nem jelzésnek van! Több rendszernél (ahol mkt-s átalakító panel van,pl. mint most nálad) hiába is van beállítva hogy ellenőrizze a lakáskészülék meglétét, csak egy alig hallható reccsenés hallatszik a lakáskészüléken!
(#) Filalac hozzászólása Nov 22, 2019 /
 
Sziasztok!

Végig olvastam a topikot, és egy kicsit össze is zavarodtam. A resetkód visszaállítása az alapértelmezettre.

Először is a képen lévő bekarikázott jumpert kell rövidre zárni ugye? És nem kell hozzá semmilyen más eszköz.

Maga a visszaállítási folyamatra is több fajta leírás van itt, valamit a Codefone oldalán is.
Zsolt 73 azt írja: " biztosíték ki, jumper rövidre zár, bizti vissza 10mp-re majd újra kivesz és akkor szüntetem meg a jumper rövid zárát.

A Codefone "hivatalos" oldalán meg ugye : A visszaállításhoz a központot áramtalanítani kell, majd a panelon levő jumpert rövidre zárva kell feszültség alá helyezni. Ezután a jumpert meg kell szakítani. Itt az én értelmezésem szerint nem kell 2x áramtalanítani.

Melyik a helyes?

Illetve visszaállításnál minden lakás kód (reset kivételével), proxy stb megmarad. Nem törlődik semmi ugye?

Köszönöm a választ előre is.

codfon.jpg
    
(#) dehogyisnem válasza Filalac hozzászólására (») Nov 22, 2019 / 1
 
Hali!
A "bizti ki" és az "áramtalanítás" ugyanaz...egyszer és elég 2-3 másodperc is.
Csak a reset kód áll vissza. Semmi para, nem tudod elrontani...
Sok sikert
Tibor
(#) Filalac válasza dehogyisnem hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Köszönöm
Sikerült is.
(#) dehogyisnem válasza Filalac hozzászólására (») Nov 22, 2019 / 1
 
Szívesen!
Szerencsére nem egy atomfizika.
(#) Pzoli69 hozzászólása Dec 12, 2019 /
 
sziasztok. adott egy codefone digitális közpönt 54 lakás. 4emelt emeletenként 14 lakás. az lenne a kérdésem hogy ti a felszállógeric kábelt mibe szoktátok kötni milyen kötödobozba ill hogy kötitek össze a lalás kebelekkel? segitséget köszönöm.
(#) dehogyisnem válasza Pzoli69 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Szervusz!
Na ez aztán teljesen szabadon választott...
Általában az éppen kapható és relatíve olcsó kábellel( gerincnek 2*0,75, szinten belül 2*05, vagy ami van éppen). A kötések felfűzve ajtónként, és akkor elfér mondjuk a csatornában.
Kérdésed nagyon általánosra sikerült.
Pontosíts..
(#) Pzoli69 válasza dehogyisnem hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Földszintrol indul a kábel ott csak a központ lesz. 1emelet ahol feljon a kábel közepén van 7lakas balra 7lakas jobbra. Lehet olyat hogy baloldlara és jobb oldalra teszek egy kotodobozt és azokba érkeznek a lakások kabelei?
(#) Tomi111 válasza Pzoli69 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Nem szoktak kötődobozt tenni. Simán a kábelcsatornában összekötik. Felesleges egy helyre vinni a lakásokból a kábeleket, semmi előnye. Egyszerűen minden ajtónál rákötsz a kábelre, így kevesebb kábel kell.
(#) Pzoli69 válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Itt lesz a központ innen megy fel az emeletre. Az a baj az ajtzatbetonba lesznek a kábelek.
(#) Pzoli69 válasza Pzoli69 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Most utpel kabelezek ezt tudok jó áron.
(#) Pzoli69 válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Tehát elindulok a központtól és azt viszem a lakások felé a lakás előtt rakotok a kábelre. Megszakitom a kábelt vagy hogy szoktatok?
(#) Tyll válasza Pzoli69 hozzászólására (») Dec 13, 2019 / 1
 
UTP riasztó kábelt ne használj !!!
(#) Pzoli69 válasza Tyll hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Ehhez nem kell csengeto szál ugye? Az ajtócsengőnek?
(#) Zsolt 73 válasza Pzoli69 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Inkább keress magad helyett egy hozzáértő kivitelezőt . A hobbielektronika fórumon érdeklődsz, miközben bevállaltad egy komplett társasház kivitelezését ! A végén olyan kötbért vernek Rád, hogy belegebedsz ! Az egód nagyságrendekkel nagyobb, mint a szakmai " tudásod " !
(#) Zsolt 73 válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Ne javasolj Neki olyasmit, amitől infarktust kap a generálkivitelező ! Egy új építésű társasházban minden albetéthez tartozik egy gyeneáramú kötődoboz. Kaputelefon, Net, Kábelévé, stb .
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2019
(#) Tomi111 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Amikor válaszoltam, még nem derült ki, hogy új építésű.
A régiekben meg a meglévő kábelcsatornába(telefonos,kábeltévés,de találkoztam már világítási áramkör mellé behúzott) szokták behúzni a vezetéket és minden ajtónál rákötni. Megjegyzem, én nem telepítem, de javítottam jónéhányat, igaz mind régi építésű házakban. Sehol nem találkoztam olyannal, ahol kötődobozok lettek volna, sőt volt olyan, ahol a szerelő a régi 40 éves, még alu vezetékkel szerelt felcsengető rendszer vezetékeit használta fel. Na ez már tényleg gányolás jó pénzért.
(#) Zsolt 73 válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Az új építésűeknél a lakáson belül van egy gyengeáramú doboz, abba érkeznek a szükséges kábelek.
(#) Tomi111 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
És ezeket hol közösítik? Mondjuk a Pzoli által említett 4 szint, szintenként 14 lakás. Digitális Codefon, ahol két szálra van felfűzve minden lakáskészülék. Szintenként van egy elosztó, ahova befutnak a lakások kábelei vagy van egy nagy elosztó a földszinten, ahová az összes kábel beérkezik az összes lakásból? (gondolom az utóbbi, hisz a Codefoné közös , de pl az optikai, UTP, koax? ezek egy helyről vannak elosztva?)
(#) Zsolt 73 válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Minden szinten van egy rendező, oda érkeznek a lakások kaputeló kábelei praktikusan MTL 2 X 0,75 . A koaxot és az optikát a szerződött szolgáltató dolgozói húzzák be minden lakás gyengeáramú dobozától a ( többnyire ) az alaksorban lévő szolgáltatói rendezőhöz .
(#) Ge Lee válasza Pzoli69 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Társasházban én úgy csináltam meg, hogy az eleve meglévő kábelcsatornában amiben ment a telefon, kábeltv stb. vittem fel a két szálat, amire emeletenként csatlakoztam csillagpontosan, tehát minden lakáskészülék vezetékét oda vittem be, és ott forrasztással közösítettem. Mondjuk ott csak 4-5 lakás volt szintenként. A csillagpontos kötéshez ugyan valamivel több kábel kell, viszont nincs olyan meglepetés hogy ha az egyik lakásban valami történik akkor a többiben sem működik.
(#) brummel hozzászólása Dec 20, 2019 /
 
Hello.Egy lakásban ki van vágva a kaputelefon.2 vezeték is van.egyik 4 eres a másik kettő.Gondolom digitálisra tették.Kinnt is 2 kaputelefon van mindkettő műköüdik.
Majd megmérem holnap multiméterre ,h van e rajta feszültség .
Hogyan kell jumperolni a digitálist,h 45 öt adjon ki .Azt értem ,h össze kell adni de nem látom át hogyan .Köszö ha valaki leirná .
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2019
(#) proli007 válasza brummel hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Hello! A kódolás bináris, a súlyozott érték ott van a panelen. 45-nél
64-nél kisebb, tehát oda nem kell jumper.
32-nél nagyobb, tehát oda kell jumper. 45-32=13
16-nál kisebb a maradék, tehát oda nem kell jumper.
8-nál nagyobb, tehát oda kell jumper. 13-8=5
4-nél a maradék nagyobb, tehát oda kell jumper. 5-4=1
2-nél kevesebb, tehát oda nem kell jumper.
1 a maradék, tehát oda kell jumper.
1+4+8+32=45
(#) Zsolt 73 válasza brummel hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Lentről felfelé 1-2-4-8-16-32
(#) Giovanni76 hozzászólása Dec 29, 2019 /
 
Egy olyan kèrdèsem lenne, hogy a lakásban a kaputelefon át lett helyezve, ès a 2 db kábel ugyan ugy ugyan oda lett vissza dugva stb, de lent a kapuban mikor beütöd a kodot azt irja ki hogy OFF, mi a teendö ebben az esetben, köszönöm
(#) Zsolt 73 válasza Giovanni76 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Mérj vonali feszültséget a vezetékeken, ellenőrizd a bekötést . Nyilván hibáztál, amennyiben az áthelyezés előtt működött. Egy értékelhető minőségű fotó sokat segítene a hibakeresésben .
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
(#) Reb hozzászólása Jan 8, 2020 /
 
Sziasztok

Érdeklődöm, hogy teljes programozási lista elérhető e valahol.
A 11-es kódra olvastam, hogy azzal lehet beállítani, hogy a lakás változtathat e kódot magának, de azt nem találtam meg, hogy utána mit kéne írni a be/kikapcshoz.
000 (kulcs) mester kód (kulcs) 11 (kulcs) ??? 0/1 ??? (kulcs)

Kipróbálni sajnos még nem tudtam mert nem a panelon szereplő a mester kód (illetve remélhetőleg nem kamu lett ráírva) de most már elolvastam korábbról, hogy miként kell gyakorlottan visszaállítani.
Jártatok már úgy, hogy visszaállításkor nyekkent meg az idősebb készülék?

köszi
Zsolt
Következő: »»   16 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem