Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kaputelefon
 
Témaindító: Pere, idő: Jan 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 33
(#) mihej válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
üdv.
Most találkoztam ezzel a hibával, érdekelne, hogy sikerült-e megcsinálni. Ha még emlékszik rá.
Köszönöm.
(#) mormogipapa hozzászólása Júl 31, 2019 /
 
Sziasztok. Microlog IQ120M kaputelefonhoz volna valakinek leírása, telepítéshez, programozáshoz. Köszi
(#) yoss válasza mormogipapa hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Talán jó lesz.
(#) mormogipapa válasza yoss hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Köszönöm teljesen jó
(#) sziszipuszi válasza deguss hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Szia
Bár késve is .
Bekötés
(#) Latya_1 hozzászólása Szept 2, 2019 /
 
Létezik olyan jelenleg is kapható 1 lakásos kaputelefon KIT, amiben a kültéri és a beltéri egységet összesen 2 szál vezeték köti össze, a kültériből van kivezetve az elektromos zár és egy helyi nyitó gomb is?
A BPT-nek volt egy KC/2 -es KIT-je ilyen van felszerelve, de elromlott.
BPT KC/2
(#) mormogipapa válasza Latya_1 hozzászólására (») Szept 3, 2019 / 1
 
http://www.golmar.hu
Golmar AS-1220SII Golmar 2 vezetékes, egylakásos audió kaputelefon szett.
például ez
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2019
(#) Latya_1 válasza mormogipapa hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
Köszi a tippet!
(#) Fm91 hozzászólása Okt 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Lecseréltem a meglévő kaputelefonunkat a lakásban, egy szakboltot kerestem meg akik gyártották a lakás előtti egységet, így tudták is milyen rendszerű kell.
Viszont a bekötésnél mondták, hogy a közösített szálat és a másikat kössem a 3-6 ba, viszont itt még van egy plusz szál ami a kinti csengő 2 vezetéke. A jobb szélső dupla a csengő, a középső és a bal szélső a fentről jövő szálak. Így hogy kell bekötni h minden működjön? A csengő sajnos a régi készülékkel sem működött

köszönöm!
(#) isaking hozzászólása Okt 19, 2019 /
 
Sziasztok!

A működő kaputelefont a felújítás során kicsit fentebb rakattuk, ès most vissza lett elvileg kötve 'úgy ahogy volt', csak az a baj hogy nem lehet felcsöngetni a lakásba...
Én próbálgattam a kábeleket elég sokféleképpen, de nem akar szólni. Tudja esetleg valaki hogy melyiket hova kellene rakjam, hogy ez működjön?
Köszönöm

DSC_0143.JPG
    
(#) Remci válasza isaking hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
Oda van írva a sorkapocs alá. A pozitívot a pozitívba, a negatívot a negatívba. De azt nem tudjuk hogy a szerelő melyik színre melyiket kötötte. Meg azt sem hogy a lakásszámnak megfelelő jumperek jól állnak-e? 24-es volt a hívószámotok?
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2019
(#) isaking válasza Remci hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Igen, a 24 az stimmel. Jelenleg a lenti egység a csengetés helyett off-ot ír ki, de a kód az szerencsére működik.
Próbáltam már a fekete-pirosat a +/- ba, közben a fehér meg jobb oldalt, próbáltam megfordítani a pozitív negatív kábelt, fehér helyére a szürkét, meg berakani a fehér mellé a szürkét majd megcserélni őket. Egyik kombináció sem volt jó.

Az lehet hogy elszállt valamitől a készülék esetleg?
(#) mormogipapa válasza isaking hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Mérd ki hogy melyiken jön 13 vagy 14 volt az a vonal, a másik a csengő, vagy kövesd le a kábeleket. Lehet persze a készülék is rossz de lehet a kábel is
(#) Brutusmedve hozzászólása Nov 17, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Adott egy Tesla 4 FP 210 77 201 kaputelefon, társasházi lakásban. Eljárt felette az idő (burkolat megsérült, a gomb sokadik nyomásra reagál) cserélni szeretnénk. Az a kérdésem, hogy az alábbi típus beköthető-e a rendszerbe? Tesla Elegant 1+n MKT cikkszám: TS-4FP21106.212

Gyanítom, hogy MKT a rendszer, de nem vagyok 100%-ig biztos. Csatolok a mostani állapotról képeket. Tudnátok segíteni ebben? Csak egy gombot akarok működtetni, nem kell mind a kettő, csak kapunyitásra és a minimális beszélgetésre kellene.
(#) Brutusmedve válasza Brutusmedve hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Sikerült a kaputelefon csere a tervezett készülékekkel, és úgy néz ki, hogy kifogástalanul működik.
(#) Zirowe hozzászólása Dec 10, 2019 /
 
Sziasztok, régi társasházi lakáskészülékemet cserélném le, mert már nem mindig nyitja ki rendesen a kaput.
Fent a csatolt képeken látható készülék van ezzel a bekötéssel, a 4-es csengő az enyém.
Lent egy viszonylag új codefon rendszer van, viszont nem a megszokott "érintőgombos", hanem a számok szürkés nyomógombok, ha szükséges tudok később képet csatolni.

Amit kinéztem az egy codefon mkt 1+n lenne, ez.
Jó ez a mostani helyére?
Illetve ha igen, hogyan kell bekötni majd?
(#) mormogipapa hozzászólása Dec 20, 2019 /
 
Van több kaputelefon rendszerem, amibe 2 kültéri egység van összekötve és a kapu és lépcsőház mágnesek is össze vannak, kötve mivel azt akarják, ha a kapunál nyitnak, akkor a lépcsőház ajtó is nyitódjon. A gond az, hogy vannak kapunyitó gombok is a kapunyitásához, de ezzel a lépcsőház ajtót is nyitódik. Tudnátok valami megoldást arra, hogy a gomb megnyomásakor csak a kaput nyissa? Sajnos kábelezni nem lehet. Köszi
(#) mormogipapa válasza Zirowe hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
6 és 1 ponton lévő kábelt bekötöd a Codefon MKT ,,K,, pontjára az 5 ponton lévőt az ,,L,, pontra
(#) ferenctoth hozzászólása Jan 6, 2020 /
 
Sziasztok. Egy soklakasos csarsashazban (mienk a 142-es kod) cserelnem a sajat lakaskeszulekemet, ami Wekta tipusu. Ket er jon a telefonba. A kapunal levo panel KDC-1803. Ha jol neztem, a lakascsengo kulon van, ez csak kapunyito. Megneztem a keszuleket, a jumpereles ennel meg forrasztva volt. A ket er kozott 9,7 Voltot merek. Milyen tipus javasolt a cserere?!
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2020
(#) Zsolt 73 válasza ferenctoth hozzászólására (») Jan 6, 2020 / 1
 
Szia !

Laskomex LM-8 as készüléket vegyél, kb 3500-Ft
(#) ferenctoth válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Szuper, pont ezt a tipust neztem
(#) Zsolt 73 válasza ferenctoth hozzászólására (») Jan 6, 2020 / 1
 
A leírásod alapján simán meg tudod oldani a cserét. Sok sikert !
(#) Zirowe válasza mormogipapa hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Köszönöm szépen a választ, most jutottam csak el odáig, hogy megvettem az újat és bekötöttem.

Minden tök jó, de kiderült, hogy a korábbi kaputelefonnak, ki tudja hány éve az a baja, hogy lent a kapunál nem hallani azt, amit fent a lakáskészülékben mondanak (feleségem lakása, kis kora óta itt lakik, de nem tudja mióta nem működik rendesen).

A lakásban hallani, amit lent mondanak, a kapunyitó is működik rendesen és a készülék csenget egyet, ha beütöm lent a kódot, de lent nem hallani a fenti beszédet.
Az újjal ugyanez a helyzet és csak ez a három kábel jön be a lakásba, mi lehet a problémája?
(#) mormogipapa válasza Zirowe hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
A szomszédoknál működik a rendszer, a csengő működik?
(#) mormogipapa hozzászólása Jan 24, 2020 /
 
Üdv. Volt régen egy Magyar MKT társasházi kaputelefon rendszer csúnya barna tudja valaki a nevét?
(#) paro hozzászólása Márc 6, 2020 /
 
Sziasztok,

A csatolt kaputelefonhoz tudna valaki lakáskészüléket mondani? Sehol nem találok olyat mint a régi volt.

Köszönöm szépen
(#) granpa válasza paro hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Szerintem nekem van 1-2. Jövő hét végére felhozom, ha érdekel.
(#) mormogipapa válasza paro hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
A régi kinézetű kagylókat már nem gyártják ha csak nincs valakinek elfekvőbe esélytelen. Ezek vannak:
http://e-kontakt.hu/MKT_kaputelefon_LC
(#) paro hozzászólása Márc 8, 2020 /
 
Köszönöm. Ezek jók hozzá? A lényeg hogy működjön. A Tesla kültéri 1+1es (?) @granpa rendben, érdekel!
(#) granpa válasza paro hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Nem tudom a típusát, van háromféle, kiválasztod a jót.
Következő: »»   28 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem