Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   178 / 193
(#) blasz válasza Sera26 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
A multit rákötöd valamelyik hangsugárzó kimenetre és feltekered lekapcsolásig.És figyeled az egyenfesz változását.Ehhez Dc állásban legyen a multi és 2v állásban.Ha külön trafóról megy a védelem akkor nem hiszem hogy ott hiba lehet.
(#) Sera26 válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Meg is vagyok a méréssel. A lekapcsolás pillanatában 1.5 - 2.7 V egyenfesz is mérhető. Ez akkor az erősítő problémája?
(#) blasz válasza Sera26 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Igen ott a baj bizony.Gondolom a védelem 1-1.5v nál leold.
(#) Sera26 válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Igen, a leírás szerint DC 1V a leoldás. De ez az jelenti az erősítő hibás, cseréljem ki egy ugyanilyenre vagy esetleg ezek a kínai csodák mind ilyen problémával küzdenek?
(#) blasz válasza Sera26 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Nem ismerem ezeket a kapcsoló üzemü végfokokat,de nem egészséges hogy ennyi a dc a kimeneten.
Nekem van egy kicsi kis leirás szerinti 2x50w,ami igazábol jó ha 15w tud,de ott semmi durranás nincs bekapcsolásnál.Néma csendben kapcsol be.
Kérdezd meg az erősitő mindig topicban ott több a szaki,
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2019
(#) Sera26 válasza blasz hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Rendben, nagyon szépen köszönöm a segítséged. További Kellemes Ünnepeket!
(#) reloop válasza Sera26 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Szia! Az uPC1237-en minden bizonnyal működik a kimeneti egyenfeszültség figyelése. Ez jól is jönne a hangszóró védelme érdekében, viszont neked hidalt kimeneteid vannak, a "-" kivezetések nem testet jelentenek (remélem nem is kötötted be őket), hanem a fázisfordított erősítők kimenetei.
Mutass képet a huzalozásról, hogy lássuk tartalmaz-e súlyos hibát!
A megoldás a későbbiekben az IC 2-es láb testre kötése, lesz ott egy kondi aminek a lábait áthidalod majd, de előbb lássuk a képet!
(#) Sera26 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Szia! Nos a rendszer eléggé összetett, és az itteni szinvonalhoz mérve korántsem professzionális
Van egy mp3/bluetooth/aux modul aminek a kimenete csatlakozik az említett erősítőhöz. A modul aux bemenetére még egy esp3/vs1053 alapú wifi radio is kapcsolodik. Az erősítőnek van egy önálló kapcsoló üzemű 24Vos tápja, melyről konverterrel (12V) etetem az mp3-as modult. A wifi rádiónak szintén külön 5V tápja van.
Reagálva a felvetésedre, én biza minden "-"-t bekötöttem mindenhova Néhány fotót mellekelek, természetesen bontom tovább ha szükséges
Köszönöm előre is.
(#) reloop válasza Sera26 hozzászólására (») Dec 26, 2019 / 1
 
Azzal, hogy az erősítő "-" kimeneteit a koppanásgátló GND-re kötötted, mindhármat össze, azaz rövidre zártad. Ezeket az összeköttetéseket sürgősen távolítsd el! Az erősítő "-"-t kösd kizárólag a hozzá tartozó hangszóró "-"-ra, elegendő a "+" ág megszakítása a koppanás elkerüléséhez.
Következő lépés az egyenfeszültség-védelem kijátszása. Egyik lehetőség, lemondasz a védelemről, a másik, csökkentett érzékenységgel ugyan de kísérletet tennénk a szolgáltatás megtartására. Előbbi egy kondi lábainak összezárásával, utóbbi, 3 ellenállás és egy kondenzátor beiktatásával járna.
(#) Sera26 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
A "-" szálak helyrerakását orvosolom is, talán ez a legegyszerűbb
A DC védelemről bevallom eddig sosem hallottam, de biztosan fontos lehet a hangszórók épségének megtartásában. Vagy esetleg ennek nincs ekkora jelentősége? Alapvetően a pukkanás zavart a be- és kikapcsoláskor, ennek megszüntetése volt a fő cél. Kitartó internetes keresés után ennek a Kínából származó kis áramkörnek a beszerzésével szerettem volna ezt megvalósítani, ami részben sikerült is, csak jött ez a bosszantó jelenség.
Első körben megpróbálnám az ellenállások+kondi beépítését, de megtartanám a védelem kizárásának lehetőségét ha végképp nem boldogulok, HA ez nem jelenti egyenes ágon a hangszórók rövidtávú halálát.
(#) reloop válasza Sera26 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Referencia-feszültséget kell előállítanunk a védelem GND-je számára, amihez képest a rendellenesen megjelenő egyenfeszültséget detektálni tudjuk.
Az az elgondolásom, hogy minden "-" kimenetre megy egy 47k ellenállás, az ellenállások másik vége közösítve és 100µF (min) 25 V kondi kerül a közös pont és az erősítő GND közé. Helyes működés esetén a kondin a fél-táp jelenik meg, ezt kötjük a védelem egyik tetszőleges GND pontjára. A "+" kimenet hasonlóan összegzett jelét a védelem panel már előállítja. Bízom abban, hogyha a hat kimenet bármelyike kifekszik testre, vagy tápra, lesz akkora feszültségkülönbség, ami kapcsolja a védelmet.
Előzetesen mérd meg vezérlés nélküli állapotban az erősítő "-" kimeneteit erősítő testhez képest, hogy közöttük 1 V-nál kisebb szórású-e az egyenfeszültség. Viszonylag pontos féltápot várunk mindhárom helyen, de ilyen panel még nem volt a kezemben, célszerűnek látom az ellenőrzést.
Szerk.: ha nem egyértelmű a szöveges leírás, rávehetem magam a rajzolásra is
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2019
(#) Sera26 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Jujj Ha sokadszorra végigolvasom lehet megértem, így még nem jött át
Kora este nekifekszem és megpróbálom értelmezni.
Köszönöm szépen!
(#) reloop válasza Sera26 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Rendben.

Bekötés.gif
    
(#) Sera26 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Így már kristálytiszta
Köszönöm szépen újra és újra!
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Kedves Reloop. 60V ig a gyári ajánlása. De mindanyian tudjuk. Csak megfelelő előtét ellenállasok kellenek. És bármekkora feszről üzemeltethető biztonsággal. Pl:2×105V Dc is megy ! Tudom az ellenállasok fűtenek de az a dolguk. Evek óta megy
(#) Alkotó válasza krisz69 hozzászólására (») Dec 26, 2019 / 1
 
A gyári ajánlás a "racionális", "célszerű", "gazdaságos" és különös tekintettel a "biztonságos" elveket igyekszik megcélozni.
Egy olyan berendezésben, ahol 2x105V a tápfeszültség, biztosan elfér még egy 12V-os tekercs is valahol, amiről teljes biztonsággal, minimális veszteséggel, és minimális alkatrészszámmal lehet megbízható védelmet táplálni. Nem is beszélve arról, hogy ez a tekercs kiszolgálhatja az összes többi segédáramkört is.
(#) krisz69 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Idézet:
„Nem szabad túlságosan kötni .Ebet a karóhoz.”
(#) Sera26 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Az lehetséges, hogy a leoldásnak köze lehetett az indokolatlanul bekötött "-" szálakhoz? Csak mert ezeket eltávolítottam, ahogy javasoltad és azóta nincs gond. Már egy jó órája tesztelem és nem old le.
(#) reloop válasza Sera26 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Ez így csak átmenetileg jó, mert pillanatnyilag nincs töltés az IC 2-es lábon lévő kondenzátorban. Szabadon lebegő GND-vel akár fel is töltődhet.
A korábbi bekötés elsősorban az erősítő épségét fenyegette, a csatornák közötti jelkülönbség mértékéig egymásra dolgoztak az invertáló kimenetek.
(#) Sera26 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Magyarán akkor lesz kerek egész ha nincsenek a "-"-ok bekötve a védelemhez, viszont a rajzodon lévő kapcsolás is megvalósul?
(#) zotya1983 válasza Sera26 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Nem indokolatlan hanem hibás. Gyakorlatilag zárlatba tetted az erősítő fázisfordított kijáratát. Ez esetben a lényeg hogy csak 1 pólust szakítunk/zárunk. Célszerűen a kijáratot... A GND t feleslegesnek tartom.. Vagy -...
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2019
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Dec 26, 2019 / 2
 
Szia! A félvezető gyártásnak szórása van. Mivel fogod vigasztalni azt a fórumtársat akinek például 65 V-on már átüt a relémeghajtója és leégnek a drága hangszórói?
A 60 V amúgy is elméleti érték ebben a kategóriában. Próbáltál már terhelés alatt ekkora feszültséget relével megszakítani? Ívet húz!
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Annó ezt már próbáltam, próbáltuk elmagyarázni, kidobott a barátai közül, és madár lettem..
Nem is kell mindenkinek mindent tudnia úgy vélem, nekem sem...
Emberek vagyunk így hibázunk, de ha nálam képzettebb, de leginkább gyakorlatiasabb kompetensebb valaki leírja a tutit, azzal azért én nem megyek szemközt... Inkább megkérdezem 100X, minthogy egy marék méregdrága félvezetőt dobjak a kukába... Itt nem magam nevezném kompetensnek, mert én nagyon messzi vagyoka professzionális szerelőktől, sőta hobbi szintnél is van hogy az alapokat kell átolvassam, ezen felül szétszórt, és sokszor feledékeny is vagyok ami nagyon nem jó
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2019
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Mi Tóth Bélával annó abban maradtunk ami az én megfejtésem lett végül, ahol a 200v dc nek a fele kiülhet 10A áram mellett ami folydogál a kijáraton, hogy akkor már úgyis mindegy a hangszóróknak ha az oda kikerül, hogy ha mást nem 2 darab kapcsoló az előlapra ami direktbe kapcsolja be ki a kijáratokat, így azonnal le lehet kapcsolni ha valami gáz van a kijáratot.
Igaz ekkor már rég áramtalanítod is, de ugye amíg kisülnek a kondenzátorok is idő és feszültség ami a hangszóróra kerülhet. Nem is tudom hogy ekkora feszültségre van e megfelelő védelem amit le lehetne gyártani...
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2019
(#) reloop válasza Sera26 hozzászólására (») Dec 26, 2019 / 1
 
Kiegészítettem a hangszórókkal.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Korábban írtam róla.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
tudom sokat segítettetek hogy alap dolgokat azért már magam is meg tudjak javítani kevesebb segítséggel. Az említett védelem felett elsiklottam. És nincs kedvem most többszáz oldalt végiglapozni.
(#) Sera26 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Gondolatolvasó vagy, épp ezt akartam kérdezni
Köszönöm!
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
Hogyne próbáltam vólna és vannak erre speciális relék. Gázal töltve ! Gyárilag is azt hasznaljak . Jah a gyártok ,,bolondok "
(#) krisz69 válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 26, 2019 /
 
H osztalyon 2x150V on jar a gyári erősitő sima védelemmel. De az összes gyartó és mérnökök buták
Következő: »»   178 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem