Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED kijelzős digitális óra
Lapozás: OK   8 / 9
(#) Bakman válasza gabesz34 hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Nem tudom (talán más igen), ennyire nem mélyedtem el a témában. Nézegesd az adatlapokat, hátha abból kiderül. A lehető legalacsonyabb ppm értékűt keresd meg.
(#) bajuszrichard hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Sziasztok. Kaptam egy 4 digit es led kijelzőt.
Egy ebayről rendelt, autókhoz való vonószemmel együtt érkezett, valószínűleg véletlenül mert nem látok összefüggést a két termék között.
A kérdésem egyszerű, mire tudnám használni?
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) kaqkk válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Érdekes módon kijelzőnek .... Egy mikroprocesszorral például órát hőmérőt (vagy órát és hőmérőt) lehet belőle alkotni .
(#) bajuszrichard válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Micsoda kreativitás! Eszembe nem jutott volna, hogy kijelző is lehet... Akkor, majd arra fogom használni ezentúl!
,de még átgondolom az óra és hőmérő lehetőségét is. Sőt, feszültség mérő kijelzője is lehet! Köszi a tippet!
(#) Marty McFly válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Építs időgépet!
(#) kaqkk válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Elvileg lehet feszültségmérő is , de az isp bemenet miatt processzorra lesz szükséged és valakire aki megírja a proci programját .
(#) gabesz34 hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Tisztelt fórumozók!
Lenne itt egy vállalkozó kedvű kolléga aki a digitális órámat (1.oldallal vissza) pontosítaná? Kvarc,kondi csere ???
Jó magam is műszerészként dolgoztam évtizedekig, de sajna a látásom annyira megromlott hogy meg nagyitoval sem igen látom az smd alkatrészeket tisztán. Természetesen nem ingyen kívánnám.
(#) sooty válasza gabesz34 hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
A kijelző panelen a gombok külön áramkörön vannak? Milyen ic-k vannak a kijelzőpanelen? (Egy jobb fotó kéne) Ha leválasztod a kijelző panelt a többi funkció működőképes marad? Ha igen, esetleg be lehetne tenni a két panel közé egy komplet kis órapanelt, ami meghajtja a kijelzőt, ahelyett, hogy az egész elektronika órajelét elhangolnánk.
(#) gabesz34 válasza sooty hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Szia!
25l6433f: memória
MT7601: Wifi
Hi3518: kamera vezérlő
Ha leválasztom a kijelző panelt akkor a többi funkció sem működik mivel 1 áramkörön van a betápja. Egy panelon van az óra és a kamera vezérlő sajna. Egy kétoldalas nyák smd- kel tele varva.
(#) sooty válasza gabesz34 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Ez a két ic, amit kérdeztem. De ugy látom le vannak csiszolva. Körben a ledek is villognak, vagy csak háttérfény? Aliexpressen néztem, nem is olcsó, megértem ha bosszant. Szerintem csak ugy lehetne orvosolni, ha a ledkijelzőt külön meghajtaná az ember. Ha az a két ic, amit bekarikáztam valami shiftregiszter, akkor ott be lehetne avatkozni. Sajnos attól tartok, olyan fajta, ami multiplexeli a kijelzőt és kiolvassa a gombok állapotát is. Még mindig nem látom a szalagkábel hova megy, csak a kamera modulra?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) gabesz34 válasza sooty hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Ledek villognak,mint háttérfény, ifen a 2 icén semmi felirat, a szalagkabelt lehuztam,de az csak a kamera modulra megy.
(#) sooty válasza gabesz34 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Le van csiszolva a két ic. Két helyen be lehetne nyúlni vagy a tranyók előtt, vagy a shiftregiszter oldalon. Van is ilyen 4 digites óraprogramom 16f886 pic és ds3231-el készen. Akár egy próbapanel darabra össze lehetne állítani. A hátlapra lehetne furni két lyukat azon keresztül két gombbal be lehetne állítani. Az eredetit meg hagyni békén.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) sooty válasza gabesz34 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Mintha a középsőn 74HC595D feliratot sejtenék...
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) Marty McFly válasza sooty hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Egy jobb minőségű kép beszédesebb lenne. De az 595 valóban shift regiszter.
(#) sooty válasza gabesz34 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Továbbra sem látom, hogy van-e adatkapcsolat a kék és a zöld panel között. Élek a gyanuperrel, hogy a piros, fekete vezetékes csatlakozó, csak táp. Akkor viszont a lecsiszolt ic maga az óra vezérlő icje, aminek a portjait egy shiftregiszterrel kibővítették. A három gombbal mit lehet állítani egyébként?
(#) gabesz34 válasza sooty hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
A 2 panel közt nincs adatkapcsolat, a piros fekete csatin csak a tápot kapja. De a kék panelon van az óra kvarc. Csatolok egy jobb képet hátha. A 3 gomb az up down,és a ledek bekapcsolása.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) sooty válasza gabesz34 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Akkor nincs a kék panelon az óra! Még jó, hogy nem lett a 24mhz kvarc módosítva. Valószínű a zöld panelon lévő vezérlő belső órajelről megy azért olyan pontatlan. A málnásból egy hónap után kezdünk kijönni Meg lehet a zöld panelt fordítani...?
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) gabesz34 válasza sooty hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Meg, honap,szétszedem, de gyanitom csak a kijelző lesz rajta. De ne legyen igazam.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) sooty válasza gabesz34 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Ha csak a kijelző van rajta, akkor sincs baj. Ha ott van egy másik felületszerelt ic, akkor megnézzük mi az. Az tuti, hogy nem a 24mhz kvarc az, amit cserélni kell. A zöld panelen valamelyik ic (de nem a középső shiftregiszter) lesz a ludas. Ezt a zöld panelt sokkal egyszerübb cserélni, javítani, mint a másikat.
(#) sooty válasza gabesz34 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
A jobboldali valami ilyesmi kontroller lesz. Nem is kell megfordítani a panelt. Csak ki kell mérni melyik láb hova megy illetve a kijelzőn melyik láb melyik szegmens, melyik láb melyik digit (ami a tranyókra fog menni) Aztán ki kell cserélni egy másik picre lehetőleg 18 lábúra, hogy legyen hely az i2c busznak egy rtc-hez vagy egy pontosabb kvarcnak. Esetleg ha lemondasz 2 ledről(egyszínű háttérfény) , akkor ahelyett lehetne a kvarc vagy az rtc. Átprogramozni is meg lehet próbálni, de mivel se atípusa, se aprogija nem ismert inkább cserélni kéne ismert kontrollere.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) gabesz34 válasza sooty hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Gondolom a másik oldalon lesz a kvarc meg többi cucca. Esetleg a kondik ertekenek csökkentésével tudom befolyásolni a kvarc rezgését. De majd ma este megnézem mi is van a másik oldalon.
(#) Hp41C válasza gabesz34 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
A lábkiosztás szerint a 2. és a 3. lábra kellene kötni a quartz -ot. Mivel ide más elemek kapcsolódnak nagy valószínűséggel belső RC óráról járhat.
A 18 lábúaknak máshol van a táp és a föld kivezetésük, de a 20 lábúaknál pontosan ilyen a kiosztás. Lb. PIC16F690
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019
(#) Tálképű hozzászólása Dec 28, 2019 /
 
Jó napot.Kezdő vagyok a témában.
Az volna a kérdésem tisztelettel,hogy a tms3450nl IC-t lehetne e elemről táplálni?
Több kapcsolási rajzot is találtam az interneten,de nem mind ugyan azzal a feszültséggel működik.
Vajon meg oldható volna e mondjuk 1,5 voltos elemekkel,vagy neagyisten 3 voltos gombelemekkel a működtetése.
Gombnyomásra kapcsolna be a kijelző,tehát a nagy áramfelvétel nem volna állandó.
(#) Medve válasza Tálképű hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Megoldható, 7.5V-ot kell összehozni, de ezen kívül kell még az 50-60Hz-es órajel is. Láttál csupán egyenfeszültséggel működő kapcsolást ezzel az IC-vel?
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) Tálképű válasza Medve hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Értem,és az órajelet hogyan?
(#) Medve válasza Tálképű hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Kvarcoszcillátorral és osztólánccal. Például . Ám tudnod kell, hogy az órajel a kijelző két "felét" is vezérli.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) Tomi111 válasza Tálképű hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Szia!
Pl. a csatolt leírás szerint megy egyenáramról( kvarc pontosan!!!), de 1,5 és 3V így is kevés lesz. Annak idején megépítettem, tökéletesen működött.
U.i: annak idején a Wartburgba építettem be így az órát. nagyon király volt!! Az IC és az órajel áramkör állandóan áram alatt volt, a kijelző csak gyújtáson! Azt hiszem a képen a tranzisztorok GND-jét szakítottam meg egy relével, így nem volt kijelzés, csak az óra ment a háttérben.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
(#) kalmi.kalmi válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Jó, hogy feltetted ide ezt az átalakítást. Az LM 8560 ugyan az mint a TMS 3450 ?
(#) Tomi111 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Szerintem ugyanaz a kettő, csak a gyártó más. Ahogy néztem az adatlapokat, teljesen lábkompatibilis. Ez a leírás 25-30 éve jelent meg, akkoriban a hálózatról működő órák pontosítására készült. Akkor még nem volt ilyen pontos a hálózati frekvencia, képesek voltak napi 1-2 percet is késni/sietni.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2019
(#) GARFIELD13 hozzászólása Aug 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Sencor SDC 120
Már két éves elmúlt, így biztosan nem garanciális.
A múlt héten az "1"-es jelölésnél szállt el némi pislogás után.
Ma a "2"-es jelölés kezdett pislákolni (ekkor fényképeztem) és most már az is fekete.
Így már döntetlen a hétszegmanses - hatszegmenses állás.
Lehet ezzel valamit kezdeni, hogy újra világítani kezdjenek vagy iktatni kell a hulladékudvarba?
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2020
Következő: »»   8 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem