Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Potméter hibák (csere)
 
Témaindító: szakal_a, idő: Feb 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 6
(#) proli007 válasza trabi fan hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Oda jó lehet a sima poti is, ha biztosított a beállítása és hogy nem fordul körbe. Akkor sem, ha " megbolondul" a szervó. De ezeket csak a tisztánlátás érdekében írtam, meg kell győződni, hogy biztosan rossz-e poti. Mert az még úgy látom nem tudható 100%-ra. Addig ez csak polemizálás lesz..
(#) trabi fan hozzászólása Júl 31, 2018 /
 
Rendben holnap rámérek és írom mit mértem. Ha nem lesz jó megkérlek titeket segítsetek a megfelelő poti kiválasztásában linkel vagy bármivel mert sajnos ehhez a részéhez annyira nem értek... Köszönöm!
(#) trabi fan válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Megtörtént a mérés 2.15k fölé nem megy akármerre tekerem. A mellékelt képen lévő poti jó lehet erre a célra?
(#) proli007 válasza trabi fan hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Ha befér, jó. De a tengely lelapolását Neked kell kialakítani. Tehát ellenőrizni kell, hogy a poti véghelyzetéhez képest (műszerrel mérve mert körbeforgatható) hány foknál van. Hogy beépítve azonos helyzetben azonos ellenállást mutasson a poti. Különben máshova fog a szervó pozicionálni.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2018
(#) trabi fan válasza proli007 hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
Rendben, köszönöm szépen a segítséget!
(#) feccus hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Üdv! Segítséget szeretnék kérni potméterrel kapcsolatban, van egy kererőm amibe 2db potmétert kellene cserélnem viszont sehol nem találok megfelelőt. Ebbe kisebb fajta egysoros sztereo kék potik vannak. Van esetleg valakinek ötlete hogy hol lehetne beszerezni? Köszönöm.
(#) Bakman válasza feccus hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
(#) feccus válasza Bakman hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Csatolom hogy mik vannak benne...
Sok elektronikai boltban voltam de sehol nem volt megfelelő
(#) lacy8 hozzászólása Feb 2, 2019 /
 
sSziasztok! Llenne egy kis problémám: a 2.1-es_Llogitech hangfalnak a potmeétere ketté van repedve.

Kérdésem, hogy cserélhetem-e más típusra, aminek kevesebb lába van. Egyáltalán milyet keressek?

Ez egy "kukázott" 2.1, ha cserélhető nagyobbra/más típusra, minden érdekel. Nnem kell a helyére forrasztani, megoldom hogy más helyen legyen, ahol elfér

Azét több, mint 8 évvel a regisztráció után nem kellene ennyire hanyagul írni!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) lacy8 válasza lacy8 hozzászólására (») Feb 2, 2019 2 /
 
Ha már kijavítasz valamit akkor írj helyesen

"Azért"
(#) Villanymozdony hozzászólása Okt 3, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy BEAG erősítőben adott egy törött fémházas potméter, melyet ki szeretnék cserélni. A jelölése 2XM10A. Ez 100K-nak néz ki, de lineáris vagy logaritmikus poti?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2019
(#) ferci válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Szia!

2x100 kohm lineáris...( ha nem a hangerő poti ).
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2019
(#) Villanymozdony válasza ferci hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Köszi!
Nem, nem a hangerő. Hangszínszabályozó potija.
(#) ferci válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Akkor nyugodtan vehetsz lineárist.
(#) FAZ1 válasza feccus hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
Melyik kellene? A 3 lábú vagy a 6 lábú?
Nekem van otthon néhány az elektromos kacatosban (igaz, azok mind bontásból származnak, tehát használtak) no meg - az ellenállás-értékekre sem tudom azt mifélék
- ám ha esetleg érdekelne ...

Ha egy poti recsek, mert pl. KH-s (magyarul - kontakt-hibás), van egy jó módszer a javítására. Próbálj meg valahol szerezni Ruwido pasztát (régebben még volt nekem is), ami valami (a Ruwido cégnél direkt erre a célra kifejlesztett) enyhén sárgás színű zselé - ami seb-benzinben van oldva. Azzal kell a szénpályákat bekenni, a többi dolog már a paszta dolga.
(#) FAZ1 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
A "A" jelzés a lineáris, a "B" jelzés a logaritmikus potméterek egyik jellemző adata.
Létezik még mellettük a "C" jelzésű is, de az már eléggé speciális, az osztott potikra jellemző, de általában azok is mind logaritmikusak.
A lineáris jó bárhová (pl. hangszínszabályzóba), míg a logaritmikus csakis hangerőszabályzóba
(az emberi hallás, a fül karakterisztika általában logaritmikusan működik.)
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2019
(#) Farkas96 hozzászólása Dec 24, 2019 /
 
Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Denon PMA-100M erősítő. A volume potméter csak a felétől adott hangot, nyomásra szólt rendesen aztán egyik fele masik fele. Szoltam az eggyik barátomnak nézzen már rá, nekem nemvolt kedvem vele foglalkozni. Aztán a kis lemezt amit forgat a házban szépen eltörte. Szóval szeretném tudni, mivel tudnám pótolni a rossz potit. Nemvagyok profi semmi ilyesmi, de azert még forrasztani tudok. Annyi van ráírva hogy: 828g 100kx2 , angol forumon olvastam hogy elvileg ez egy stereo poti amibe benne van a loundless is. (8pin) Valasztotokat előre is köszi Képet csatolom miről lenne szó.
(#) Ódenka hozzászólása Dec 30, 2019 /
 
Üdv!
Van egy ősrégi Harman Kardon PM665 vasam. Szinte az össze poti, kis átkapcsoló kontakthibás.
Megvan kb. 10-15 éve, alig használom, de jó lenne ütőképessé tenni.
Nem könnyű a szerveihez hozzáférni, van csodaszer, hogy csak befújom és meggyógyul, vagy boncmester szerelő kell hozzá?

apm.JPG
    
(#) Ge Lee válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
A befújom és meggyógyul nevű csodaszer olyan nincs. Az oxidáció ellen még lenne csodaszer, csakhogy ezeknél ebben a korban már az a kisebbik probléma. A nagyobbik a használatból adódó kopás, meg a leszedő rugóerejének gyengülése, arra meg semmilyen csodaszer nincs, csak a csere.
(#) shanahan hozzászólása Jan 5, 2020 /
 
Sziasztok!

Potikkal kapcsolatosan lenne két kérdésem :U :

1. Van egy hangerő szabályzó (B50K) ami kb 1-5%-on es 95-100% recseg (mármint amikor ezen értékek között változtatom a hangot), ezt mi okozhatja? :F Esetleg cserével megoldódna?
A potit próbáltam izopropil alkohollal kitisztítani, de semmit nem ért (tehát valószínűleg nem piszkos)

2. Van 1-1 bass es treble szabályzó poti (B10K), ezek viszont közép állású (center detent) fajták. Mivel ezekhez sose nyúlok nyugodtan kiforraszthatom? Gondolom, ha közép állásba van a tekerő akkor csak simán továbbengedi a kapott jelet, tehát ha kiforrasztanám (és nem raknék helyére semmit) akkor ugyan azt a funkciót töltené be mintha középállásba használnám?

Előre is köszi a segítségeket
(#) proli007 válasza shanahan hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Hello!
- Ha tisztításra nem javul, akkor csere.
- Egy hangszínszabályzó úgy engedi át a jelet, hogy nem változtatja meg a frekvencia menetet, de ettől még áthalad rajta. Így a poti ellenállásaira szükség van. De teendő sok mindentől függhet, legfőképpen a hangszínszabályzó kapcsolásától. Tehát ha pld. lineáris a poti (középhelyzetbe állítva a középkivezetéshez képest jobbra-balra azonos ellenállás értéket mutat, itt pld. 5k) akkor két 5,1k-s ellenállással helyettesíthető a poti.
Másik lehetőség az egész fokozat kiiktatása. De ha ilyeneket kérdezel, az számodra még nem fog menni. A középállásban a "kattanás" csak egy mechanikai jelzés.
(#) shanahan válasza proli007 hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Köszi a válaszod!
A potit majd kimérem.
Az ellenállást melyik lábakhoz kellene kötni? (a poti dual, azaz 2x3 lábas)
(#) proli007 válasza shanahan hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Ha ki tudod mérni, tudni fogod, mert a középkivezetés és egyik végpont, valamint a középkivezetés és másik végpont közé. A két végponton ha mérsz, akkor a poti állásától függetlenül a végértéket (10k) kell kapjál. Természetesen sztereó rendszernél, két együtt-futó, de különálló poti van, ezért van a 2*3 láb.
(#) shanahan válasza proli007 hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Ha jól értem akkor 4db ellenállásra lesz majd szükségem? (/poti)
(#) proli007 válasza shanahan hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Igen, így van..
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Jelentem, egyelőre minden 100%-os lett.
Vettem egy ilyen szettet. Ha valakinek kedve támad beszerezni, nézzen utána, mert "egyes kutaknál...eltérés is lehet."
Szóval 2.200.-Ftos különbséggel is találkoztam.
(#) Busz hozzászólása Jan 23, 2020 /
 
Adott egy munkagép, ilyesmi a joystick kapcsolási rajza. A potméter nem kapcsol be semmilyen funkciót, hogyan tudom kimérni hogy az-e a hibás benne vagy máshol keresendő a hiba?

roller.jpg
    
(#) Massawa válasza Busz hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Az nem biztos, hogy poti. Körbe lehet tekerni ( többet mint 360 fokot)?
Ha igen, akkor az jelado azt nem igen tudod kimérni. Valoszinü valami elektronika is van ott, mert több vezeték megy oda mint kell.
(#) mohinger válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Egy darabig jó lesz...
Ezt a kört ezzel a szettel már megfutottam.
Nekem a még nem teljesen halott potikra egy másik szer vált be, de annak a megnevezését meghallva sokan sikítófrászban törnek ki, így inkább le sem írom a nevét...
Amúgy, Gyurinál a Flash-ben van direkt potenciométerhez való kontakt spray is.
(#) shanahan válasza proli007 hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
- Megérkezett a poti és kicseréltem, így már csak 1-2%-nál és 99-100%-nál recseg (azt is halkabban), gondolom "kintről" szedi össze valahonnan ...

- Megmértem a B10K-s potikat és középállásba ezeket mértem: (5,06Kohm / 4,65Kohm), végállásba (0,00Kohm / 9,58Kohm).
Akkor ide nekem milyen ellenállásokat kellene vásárolnom, hogy fixáljam a középértéket?
5Kohm?

Előre is köszi
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem