Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keverőpult építése, javítása
Lapozás: OK   73 / 78
(#) blasz válasza mediatechnology hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Köszi, ilyet nem kap a keverő azért.Maga a keverő 30 év körül járhat már.Egyébként hétvégén dolgoztam rajta,és azt vettem észre hogy nem is búg,hanem szinte nagyon halkan mintha pattogna a hangja,és ami idegesit,hogy bárhol a lakásban villanyt kapcsolnak fel vagy le,durran tőle a keverő hangja.
(#) blasz hozzászólása Jan 7, 2020 /
 
Vagy az a legjobb kifejezés hogy halkan kaparászik a hangja.
(#) mediatechnology válasza blasz hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Valamely részében megszakadt a nagyfrekis hidegítés, így a nagyimpedanciás részek összeszednek minden zajt. Ez lehet a repedt kondik okán is.
(#) blasz válasza mediatechnology hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Köszi egyébként a kaparászást csak 1 csatorna csinálja,a master panelon már mindent átnéztem,kondikat cseréltem,igaz csak az elkókat.
Nem találtam rajzot hozzá,pedig jó lenne mert pár tranzisztort cseréltek rajta,és nem tudom mi lehetett az eredeti.BC184 214 és hasonlókkal pótolták az eredetit.A lábak is csavarva vannak a kiosztás miatt.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2020
(#) Cinema válasza blasz hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Az NE5534-es akkor jó, ha abban a fokozatban nagyobb az erősítés, mint 5-szörös, mert egyébként kompenzálni kell az IC-t, vagy gerjedni fog.
LF356 jobb lenne a TL071 helyett.

Üdv!
(#) blasz válasza Cinema hozzászólására (») Jan 7, 2020 /
 
Köszi, a csatornákhoz már tettem be NE5534-et és nem hallottam semmi rosszat,vagy mást a többihez képest,ahol még az eredeti 741 ic van.De minden tanácsot szívesen veszek.
(#) kacsa005 hozzászólása Okt 19, 2020 /
 
Hello.

Abban kérném a segítséget, hogy az alany egy Behringer DX626 aminek megadta magát a mic/line váltó kapcsolója. Ami 12 pines 4 áramkörös és 2 állású, viszont sehol nem találok ilyet, ha esteleg valakinek lenne elfekvőben akkor azt átvenném.

Egy helyen találtam, de a posta miatt ez elég esélytelen.
Ez lenne az a learás alapján, tudom, hogy numark, de ugyan olyannak tűnik.

kapcsoló
(#) mugab válasza kacsa005 hozzászólására (») Okt 19, 2020 /
 
Ha érintkezési hiba, vagy akadás, én szétszedném...
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2020
(#) tbarath válasza kacsa005 hozzászólására (») Okt 19, 2020 /
 
Ha biztos vagy benne, akkor típusszám a gugliba, és találsz luxemburgi és UK eladót is. Az a postával együtt se lenne akkora probléma. Bár a készülék új árához képest azért elég drága, és ha ez az átkapcsoló tönkrement, akkor a többi kapcsoló és poti se feltétlen van már jó állapotban.
(#) Uviktor hozzászólása Nov 9, 2020 /
 
Üdv Mindenkinek,
Azt szeretném kérdezni a témában jártasabbaktól hogy a keverőpult toló potméterein segíthet-e valami vegyi tisztítás
(pl.Kontakt WL)
Avagy inkább a csere?
Stereo hang akad meg egy-egy helyen.
Köszönettel
UV
(#) mugab válasza Uviktor hozzászólására (») Nov 9, 2020 /
 
Sajnos az attól függ, hogy kopás, vagy kosz okozza kontakthibát. Ha mechanikusan akad, azon biztos segít a spray, de még biztosabb a szétszedés.
(#) mugab hozzászólása Feb 21, 2021 /
 
Sziasztok!
Négycsatornás keverő egyik oldala halk, és nem találom az okát, rajzot nem találok hozzá.
Nem tudtok valami hasonlónak a rajzát? a tipus : SDJ-3400SE Mindenféle gyártók neve alatt előfordul, mégsincs semmi róla...
(#) sysa hozzászólása Ápr 8, 2021 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Adott egy EMAG-nál vásárolt A+ Latino erősítő.
A hozzá kapott mikrofon használatakor a zenét lehalkítja, amit nem lehet szabályozni.
Ezt a leszabályzást kellene nekem állíthatóvátenn.
Tud-e segíteni valaki?
(#) reloop válasza sysa hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Szia! Próbáld meg vezetékes mikrofonnal! Az EMAG vélemények között van ahol nincs ilyen probléma, talán ez állhat mögötte.
(#) sysa válasza reloop hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Köszi, igazából azt szeretném, ha a "Fader" szabályozható lenne.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2021
(#) reloop válasza sysa hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Ha sikerül megszerezned a készülék kapcsolási rajzát, megpróbálkozhatunk vele.
(#) sysa válasza reloop hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Hát, ez az, Bennetek bíznék, hátha valakinek akadna.
De hétvégén szétszedem és kifényképezema panelt, hátha segít.
(#) sysa válasza sysa hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
A feleségem arra készül, hogy "Gimstik" tornát vezessen és ahhoz akarok segíteni neki, de túlságosan lehalkul a zene, így a ritmusból kieshetnek.
(#) reloop válasza sysa hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Kipróbáltad vezetékes mikrofonnal?
(#) sysa válasza reloop hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Igen, ugyanúgy működik.
(#) reloop válasza sysa hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Fényképezd le az elektronikáját!
(#) teddysnow válasza sysa hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Szia,

ezt a halkítást "talk over" -nek hívják, nem alap, hanem extra szolgáltatásként. Mikrofon kapcsolónál, csatlakozó közelében, hangszín környékén kellene lennie egy kapcsolónak. Általában OFF/ON/Talk over szokott lenni, így együtt.
(#) sysa válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Köszi.
Ha kedved tartja, becézd, ahogy gondolod, csak segíts a megoldásban, hogy a halkulás mértékét szabályozni tudjam!
Egyébként itt a hátlapja, a kapcsolónak se híre-se hamva.
"talk over, megbeszél. talk over, megvitat. talk over, meggyőz. talk over, rábeszél. talk over somebody's head, érthetetlenül beszél valakinek ..."

"Fader (audio engineering), a device for gradually increasing or decreasing the level of an audio signal."

hamár pontosabbak akarunk lenni...
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2021
(#) teddysnow válasza sysa hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Ha még pontosabbak, akkor a fader általában kézi működtetésű, a talk over meg automatikus.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2021
(#) sysa válasza reloop hozzászólására (») Ápr 20, 2021 /
 
Itt vannak.később megpróbálom közelebbről is.
(#) Inhouse válasza sysa hozzászólására (») Ápr 21, 2021 / 1
 
Ahogy írták a Talk over jelenti azt, hogy lehalkítja a zenét, miközben beszélnek a mikrofonba. A Fader az átúsztatáshoz kell 2 műsor között, nagy szükség van rá a DJ keverőkön.
Ilyen képek alapján nem fog menni az átalakítás. Tiszta SMD az egész, elég zsúfolt. Végig kellene követni és visszarajzolni, hogy melyik aktív elem figyeli a mikrofon jelét és avatkozik be a fő csatorna jelébe.
A legnagyobb IC (TPA3130) a D osztályú végfok.
Az amelyiknek 4 oldalról vannak lábai, a digitális részt vezérli (USB).
Tőle kicsit balra a PT2399 a visszhang (ECHO), és ő csinálja a hangszínt is. Nem tudok talk over funkciójáról.
A jobb alsó sarokban egy flash memória talán, bár ott van az antenna mellett...lehet nem jól látom a feliratát és ez lenne a vevő IC?
A potméterek alatt levő lehet egy dupla OPA talán ez a keverő fokozat, de lehet cél IC is akár.
Az U10 is valami spec cucc lehet, passz.
A NYÁK túloldalán nincsenek alkatrészek?
Lehet jobb lenne elállni a vásárlástól, amíg időben vagytok és egy olyat venni, ami megfelel a kívánalmaknak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2021
(#) reloop válasza sysa hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
A vezetékes mikrofon az U10 mellé van becsatlakoztatva? Mi az IC felirata?
(#) sysa hozzászólása Ápr 28, 2021 /
 
Köszönök mindenkinek mindent.
Egy régi Mesterem mondta: "Ha végképp nem boldogulsz, olvasd el a Használati utasítást!"
A "Talk over-fader" kikapcsolható. hangerő-szabályozós mikivel már kezelhető lesz a dolog.
Csak legózni kellett kicsit.
Mentségemre szolgáljon, hogy előzetes tájékozódás közben olvastam. " Ha a mikrofon "némítását" ki lehetne kapcsolni, egész jó lenne."
Ez kicsit megzavart.
(#) david87 hozzászólása Dec 19, 2021 /
 
Sziasztok!
Ma szét szedtem a keverőpultom mert a potikbol valami ragacs folyik kitakaritotam belülröl meg a kék ledet ki cseréltem zöldre de a zöld led csak éppen világit. Gondolom hogy a kék lednek kisseb a nyitó feszültsége. Meg megosztom veletek hogy néz ki egy olcsóbb pult belűlről. Jó lenne tudni hogy a pover lednek hol lehet az előtét ellenálása.
(#) Massawa válasza david87 hozzászólására (») Dec 19, 2021 /
 
Vagy ocskább a zöld LEDed. A kékekből aránylag sok a nagy fényerejű tipus.
Következő: »»   73 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem