Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-tervező programok
 
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Nov 10, 2005
Lapozás: OK   27 / 30
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 16, 2019 /
 
EasyEDA-ba tudja valaki hogy hogy keressem a "csavaros kábelcsatit"?
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
HA esetleg valaki más is keresné.. Megtaláltam

EasyEDA.PNG
    
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 17, 2019 /
 
Aki EasyEDA-ba otthon van lenne kedves rám irni?
Köszönöm.
(#) janigel hozzászólása Jan 7, 2020 /
 
Sziasztok!
Olyan valakit keresek aki ismeri, vagy használja a TangoPcb-Plus nyáktervező DOS verzióját.
Lenne egy-két kérdésem.
Mellékelem a súgóját.
(#) niedziela válasza janigel hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Nem ma volt, de sokat használtam valamikor.
Kérdezz,aztán vagy vagy
(#) kivancsi4 válasza janigel hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Szia.
Milyen gerber fájlt készít ez a program?
A furatgalvános lapokat és a cérnavékony vezetősávokat házi körülmények között nehezen lehet kivitelezni, ezért ezt csak gyártatni lehet, ehhez kell a gerber.
Talán egy másik áramkörtervező használatát elsajátítva jobban járnál...
(#) joci válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Sziasztok! Én is elég sokat dolgoztam a DOS-os TANGO-val. Tulajdonképpen ugyanazt a szabadságot adta NYÁK rajzoláskor, mint a SprintLayout, szinte minden objektumot (Pad, Line Arc, Text, Via, Library, stb.) lehetett munka közben is, és később is szerkeszteni, paramétereit változtatni stb. Egy dologban még okosabb is volt, tudott fogadni külső Netlist-eket. Én az OrCAD által generált netlistet etettem meg vele (kisebb átszerkesztések után). Volt saját beépített kissé butácska autoroutere is, ami valóban automatikusan összekötötte amit tudott. Win 98 alól futtattam, halálát az XP és az USB-és nyomtatók okozták. Nyugodjon békében.
(#) janigel válasza joci hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Szia!
Köszi hogy reagáltál.
Nos, azért nem kellett még eltemetnem.
Én még mindig ezt használom, nekem még lélegzik.
XP alatt fut, és LPT porton nyomizik.
Válasz kivancsi4 társnak :
Szuper minőségű nyákokat csinálok, gerber nélkül laminálással.
A ruete sem kell nekem, mert nem gyártatok.
Itt van referencia, ezek a valós méret harmadára vannak csökkentve.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2020
(#) janigel válasza niedziela hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Szia!
Jó pár éve egy haveromtól megkaptam az infót, hogy hogyan lehet a képen levő feliratokat így elforgatni tetszőleges fokban.
Meg is csináltam ezt a gyári előlapot megrendelésre.
Azóta az illetőt nem tudom elérni.
Viszont az évek alatt elfelejtettem hogy miként csináltam.
Remélem Te tudod.
Üdv és köszi janigel

GRAF-2.pdf
    
(#) niedziela válasza janigel hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Sajnos nem, semmilyen lehetőségről nem tudok, csak a 90 fok és a tükrözés.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 15, 2020 /
 
Sziasztok!

Valaki ismeri "közelebbről" az EasyEDA-t?
Még mindig ezzel a Kivágás, körbemarással küszködök...
Nem akar nekem összejönni
(#) Peet19 hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Sziasztok!

Milyen nyáktervező progit ajánlanátok (vagy használtok) amivel lehet normálisan Gerber fájlokat is létrehozni és van 3D-s nézete is a kész nyákról. Jó lenne ha nagy könyvtára lenne a (mostanában használatos) alkatrészekről is. Eddig SprintLayout-ot használtam, de szeretnék mást is megismerni.
Előre is köszi.
(#) niedziela válasza Peet19 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Autodesk Eagle, Altium Designer....stb
(#) superuser válasza Peet19 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
KiCad ingyenes, rengeteg alkatrésszel, 3D támogatással. Nem egy Altium Designer, de nem is 6.000 USD
(#) kivancsi4 válasza Peet19 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Szia.
Azt írod szeretnél kipróbálni más áramkör tervezőket is, amik a Sprint Layout tudását meghaladják. Ezt figyelembe véve elég sok áramkörtervező kiesik a választhatók közül, de a nagy részük ezeknek sajnos fizetős. Ha nem akarod a pénztárcádat laposabbnak látni, akkor olyan programot kell választanod, aminek van ingyenes verziója is, persze szűkített, de számodra még elég tudással, vagy eleve ingyenes programot kell választani.
Az áttérés a számodra új programra, hoz majd némi nehézséget, tehát szükséges lesz néha valami magyar nyelvű segítség(H.E), vagy hogy már eleve a program felülete részlegesen magyar legyen, vagy a program szerkezete átlátható, könnyen kezelhető. Ezt így egy programon belül nem fogod megkapni.
Amik szóba jöhetnek szerintem az az Eagle(a H.E-en belül sokan használják), Kicad (ingyenes),DipTrace (az ingyenes verzióját használom).
Ha az általam használt áramkörtervezőt próbálod ki, jelezd, és akkor egy-két áramköri tervet megosztok veled, hogy könnyebben induljon az ismerkedés a programmal.Sajnos a magyar nyelvű fordítás a programhoz már nem használható teljes értékűen, elavult.
(#) Peet19 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Köszi mindenkinek a választ. Most az eagle -el próbálkozom amit niedziela ajánlott. Később megnézem a Kicad-et és a Diptrace-t is.
(#) SlyChocolate hozzászólása Jún 2, 2020 /
 
Urak kérdeznélek benneteket a lementett projekteket mennyire tudják megnyitni más progik?
Sajna a sprint összeomlott nálam de vannak mentett nyák terveim.
Azokat mással megtudnám nyitni vagy csak sprintben?
(#) niedziela válasza SlyChocolate hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Sprintben, vagy a sprint view-ban.

Idézet:
„Sajna a sprint összeomlott nálam”

Az hogyan tudott ?
(#) SlyChocolate válasza niedziela hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Magyarosítás szereztem.
Telepítettem de már nem indult.
Azóta nem voltam gépközelben.
Majd ránézek megy-e.......?
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
(#) niedziela válasza SlyChocolate hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
A sprintben kb hat darab angol szót kellene megtanulni.
(#) SlyChocolate válasza niedziela hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Azokat már lassan rutinból tudom is.
De az eredeti kérdésem nem ez lett volna........
(#) niedziela válasza SlyChocolate hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Az eredeti kérdésedre itt a válasz
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2359733.html#2359733
Itt le is töltheted
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
(#) SlyChocolate válasza niedziela hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Meg van, köszönöm.
(#) sepizoli hozzászólása Okt 14, 2020 /
 
Jó estét szakemberek!
Azt szeretném kérdezni, hogy létezik-e olyan nyáktervező program ami a kapcsolási rajzból magától megtervezni a nyák lemezt??
(Lehet, hogy most hülyeséget kérdeztem).
(#) jefflynn válasza sepizoli hozzászólására (») Okt 14, 2020 /
 
Nem létezik.
(Igen)
(#) sepizoli hozzászólása Okt 14, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) kendre256 válasza sepizoli hozzászólására (») Okt 15, 2020 /
 
Ilyen programok már 30-40 éve is léteztek, csak nem túl sok hasznuk volt. Az Autoroute funkció behuzalozta a kötések 90 százalékát fél-egy óra alatt, a maradék 10 százalékkal (meg az autorouter hibáinak javításaival) pedig napokat töltöttek el utána a fejlesztők. Ha "szellős" volt a panel, és nem kellett foglalkozni nagyobb frekvenciás jelekkel, még működő panelt is lehetett vele csinálni. Igaz, érdekesen nézett ki, de minden szükséges összekötés megvolt rajta. Olyan funkció is volt már akkor, ami az alkatrészeket automatikusan pozicionálta a panelon. Ha a fejlesztő jót akart magának, ezt a funkciót végképp nem használta, hanem az alkatrészeket legalább elhelyezte kézzel, és utána "engedte rá" az autoroutert.
Mostaniak:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A mostaniak már biztosan jobbak (30-40 éve sokkal gyengébb gépek és programok voltak).
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2020
(#) szucsip hozzászólása Nov 14, 2020 /
 
Sziasztok!
NYÁKot szeretnék tervezni DipTrace -ben, és nem találom a könyvtárakban a kijelzőt, amit használni szeretnék. Honnan lehetne letölteni HD44780 -hoz a "component" és "pattern" fájlokat?
(#) szucsip válasza szucsip hozzászólására (») Nov 15, 2020 /
 
Elnézést, közben megtaláltam. TUXGR_16X2_R2 néven van egy nagyon hasonló (csak az Anód és Katód NC-ként van feltüntetve, de ezt át tudom írni)
(#) whalaky hozzászólása Nov 26, 2021 /
 
Sziasztok!
Aki ismeri diptrace lelkivilágát, volna jópár kérdésem.
Az egyszerűség kedvéért pl hogy az aluminium smd kondenzátorok lábnyomainál hogy kell értelmezni a "hieroglifáka"?
A RET-nél kapható 22 µF 63V 105°C ±20% SMD φ6.3x8mm kondenzátornak mi a lábnyom megfelelöje? Hogy van kódolva?
Vagy A DO-214 es tokozás hol találom?
Nagyban megkönnyítené a tervezést ha tudnám hogy mit keresek...
és hol...
Előre is köszönöm, és még valami.... Angolul nem tudok és nincs időm/energiám tögg száz oldalt végig guglizni...
Következő: »»   27 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem