Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   409 / 441
(#) Alkotó válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Tökéletesen igazad van. Nálam ott 0,508 volt az érték, így az 1-se furathoz "felkerekítette" közel 2 mm-re a PAD méretét. Most átállítottam 0,3-ra, és minden szépen helyreállt.
Köszönöm a tanácsot. Prímán működött.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Ha fix méretet adsz meg a pad-nek, nem auto, akkor ez a DRC-s nem játszik.
Az mindig úgy fog megjelenni ami a beállított méret.
Jelen esetben te szerintem nem adtál fix méretet a padnek.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
De adtam neki fix méretet, sőtt több fajtát is. De mindig 2-től kisebbet, gondolatom szerint, ezért nem reagált rá semmit.
Most az átállítás után várakozás szerint, jól működik.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Valóban igy van
(#) Skori válasza niedziela hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Ez nekem nem teljesen világos. Eagle7-ben van olyan hogy polygon kivágás? Tudsz egy példát mutatni rá?
(#) niedziela válasza Skori hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Kell lenni igen, a polygon tulajdonság ikonok között.
(#) Skori válasza niedziela hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Megvan, köszönöm!
(#) devergo74 hozzászólása Dec 16, 2019 /
 
Eagle-ben található valahol csőfoglalatok? Próbáltam keresni benne, de sajnos nekem nem sikerült rábukkanni.
(#) niedziela válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 16, 2019 / 1
 
(#) devergo74 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Köszönöm a linket, sokat segített.
(#) devergo74 hozzászólása Dec 18, 2019 /
 
GU50-es csőhöz tudna valaki eagleben csőfoglalatot? Nem találtam, böngésztem a neten de semmi eredmény.
(#) niedziela válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
Itt van még egy halom, benne lesz szerintem
(#) Lamprologus hozzászólása Dec 19, 2019 /
 
SMD alkatrésznél lehet-e egyszerűen váltani, hogy a top vagy botton rétegre kerüljön, vagy a tokozásnál kell létrehozni a megfelelő rétegen?
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2019
(#) Alkotó válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 19, 2019 / 1
 
Kijelölöd az alkatrészt, és a tükröz parancs átteszi a másik oldalra.
Természetesen ez nem korlátozódik az SMD alkatrészekre, hanem globális érvényű lehetőség, más objektumokkal is éppen így működik.
(#) devergo74 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
Szia.
Hát sajnos ebben a pakban sem találtam. Ha más nem lesz, megpróbálok szerkeszteni egyet.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2019
(#) niedziela válasza devergo74 hozzászólására (») Dec 19, 2019 /
 
El nem hiszem, hogy egyik alkatrész (pentoda) tokozása sem stimmelne hozzá.
(#) gyulank hozzászólása Jan 9, 2020 /
 
Azt hogy lehet megoldani, hogy ha olyan rajzot akarok csinálni amiben nincs minden összekötve, hanem csak jelzi, hogy mivel van összekötve? Mint a GND meg ezek, de saját megnevezéssel. Mondjuk A, vagy Vref.
(#) niedziela válasza gyulank hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Használd a label-t
(#) gyulank válasza niedziela hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Olyan alkatrész nincs. Én azt akarom, hogy azzal legyen összekötve majd a NYÁK-on is, mint a GND. Olyan pontok, amik amúgy egy pont, csak nem kell vonalazni.
(#) Lamprologus válasza gyulank hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Mindegyikhez húzz egy rövid vezetéket, és add a vezeték daraboknak ugyan azt a nevet!
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2020
(#) niedziela válasza gyulank hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
label nem alkatrész, hanem egy ikon a NET ikon mellett,vagy alatta.
Utána meg nézd meg ezt hogy működik
(#) Alkotó válasza gyulank hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
A "label" nem alkatrész, hanem parancs. Címkézni lehet vele, lehetőséget ad a kötések automatikusan létrejövő neveit átírni. Ahol a nevek azonosak, azokat a kötéseket összekötöttnek értelmezni a program, függetlenül attól valóban össze vannak-e kötve egy vonallal a képernyőn.
(#) kameleon2 válasza gerry hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Én Milling rétegre szoktam rajzolni az ilyen kontúrokat.
(#) jdani hozzászólása Feb 4, 2020 /
 
Üdv. egy nyák tervet küldtem kínába legyártásra. A következő fájlokat kérték tőlem. (Valami online szerkesztővel a BRD fájból adtaki ezeket. Viszont mára már nincs meg az eredeti BRD fájl. Vissza lehet ezekből a fájokból konvertálni a BRD fájlt?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2020

névtelen.JPG
    
(#) Lucifer válasza jdani hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
import-gerber.ulp (újabb verziókban File -> Import -> Gerber).

Érdemes fenntartásokkal kezelni az eredményt, de legtöbbször működik.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2020
(#) jdani válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Én csak exportálást látok..
(#) Alkotó válasza jdani hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Nálam van ilyen.
(#) (Felhasználó 122012) válasza jdani hozzászólására (») Feb 4, 2020 / 1
 
Válts "nyáktervre" SCH-BRD" gomb - SCH gomb piros legyen a BRD pedig szürke!
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2020
(#) Lucifer hozzászólása Feb 18, 2020 / 1
 
EAGLE rant következik!

Test fixturet kellene terveznem egy régebbi panelhezhez, a gépész mondta, hogy oldjam meg, hogy legyen 3D modell a nyákokról. Régebben figyelgettem, hogy lesz nagy ECAD-MCAD összeborulás az Autodesknél, így úgy gondoltam, hogy mi sem lesz egyszerűbb. Persze.

0. eddig 15 USD/hó volt az EAGLE előfizetés, ha valami komolyabbat kellett csinálnom ez azért kibírható volt. 2020-tól csak Fusion360 licensz-el együtt lehet megvenni havi 61 EUR-ért.

Ez akár még vállalható is lenne, (ha valami értékelhetőt kapnánk cserébe) így nekiláttam kipróbálni a trialt, hogy lássam mennyire életképes az dolog.

Azt láttam, hogy az egészet el akarták tolni a felhő irányába (egy webalkalmazáshoz illesztették az EAGLE-t) mert ma ez trendi.

Ennek eredményei nagy vonalakban a következőek:
- Egy 300 kB-os (egyszerű csatlakozó) step modeljének feltöltése ilyen percekben mérhető.
- Van beépített alkatrészkönyvtár a library.io-n, de egy SOIC16-os tokot ne SOIC16 néven keresd, ne is az IEC nevével, ne is SO16ként van valami elcseszett generált neve amire a képeket nézegetve találtam rá.
- Alkatrészkeresőben nincsenek kategorizálva a fent lévő alkatrészek, nem lehet wildcardosan keresni. Regexpről ne is álmodjon a pórnép.
- Ha van több egyforma alkatrész a panelen akkor mindhez egyesével kell modellt megadni. Ha esetleg olyan STP áll rendelkezésre amit offsetelni meg forgatni kell akkor mindnél egyessével el kell játszani. (Az XML hekkeléssével ezen szerintem túl lehet járni, de ne felejtsük el, hogy ez egy fizetős szoftver lenne.)
- Miután az ember beállítgat pár alkatrészt STP-ből és feltölti Fusion-ba rádöbben, hogy a custom alkatrészek egyszerűen nem jelennek meg csak a library.io-ból átvettek.
- Az egész pull, push folyamat gyötrelmesen lassú normális (50/10 optika) internetkapcsolat mellett is.
- Egyes alkatrészekhez beállított 3D modellekre másnap "Access Forbidden – It's possible that the asset was deleted or the current user lost access privileges"-t kapok.
- Random kapcsolódási hibák tömkelegével találkoztam: (transaction error, authentication required) ilyenkor az ember kijelentkezik EAGLE-ban majd bejelentkezik és megy tovább az élet.

Egy szóval egy katasztrófa az egész, nem ajánlom senkinek, hogy pénzt adjon érte.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2020
(#) Alkotó válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 18, 2020 / 2
 
Én DXF-ből gyalog módszerekkel tudok 3D modellt készíteni AutoCAD-el.
Következő: »»   409 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem