Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kimenő transzformátor méretezése
 
Témaindító: 021, idő: Júl 28, 2008
Témakörök:
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   29 / 41
(#) Ódenka válasza Cinema hozzászólására (») Jan 11, 2020
Idézet:
„Nem kell a tekercselési irányon változtatni. (Forgatni pláne nem!)”

Valóban nem kell. Ha megfordítom a csévét, akkor már minek fordítanék forgásirányt? De, ha abszolút mechanikai, elektromos szimmetriára törekednénk, akkor 2 kamrás, mindkét kamrában szekunderek, primerek és cséve forgatás.
No, ilyent csakis magának csinál az ember, ha eléggé elszánt.
(#) Ge Lee válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 11, 2020
Van aki csinál bérbe is, csak fizesd ki. Elküldöd neki a csévét a már kész rajzzal, meg utalsz neki egy tizest darabonként és megcsinálja. Már ha pontosan passzol a rajzod a csévébe, mert ha nem, akkor úgy jártál.
(#) TAttila77 válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 11, 2020
Én már csináltam ilyet a nyáron és tuti jó. Bár először jól bele lehet kavarodni. Viszont én úgy csinálta hogy PP-be is és SE-be is jó ha átlenezelem, mert ki akartam próbálni. SE-ben is jó volt! Viszont más okok miatt vissza bontottam az egészet azóta.
(#) Accord válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 12, 2020
Tudsz is ajánlani valakit aki tizesért meg is csinálja?
(#) Ge Lee válasza Accord hozzászólására (») Jan 12, 2020
Privátban megírom.
(#) tdi75 hozzászólása Jan 15, 2020
Na sziasztok!
Kicsit küzdöttem az APX kimenőjével de végül engedett a rábeszélésnek, sikerült szétszedni.
Viszont nem akarom visszarakni most a vasat bele hogy mérjek egy primer induktivitást. Mértem ugyan amikor egyben volt, de nem írtam fel és elfelejtettem hogy mennyi volt.
Szóval az lenne a kérésem hogyha valakinek van egy Beag APX100 as kimenője, kérem mérje meg nekem hogy mekkora a táp és az anód közti induktivitása. Nem akarom most megint összerakni ezért, hogy aztán a mérés után ismét kivegyem belőle a vasat.
Át akarom tekerni 4-8 ohmosra hogy használható legyen. Tudom nem a csúcsok csúcsa NASA technika az a kimenő ami benne van, de azért valljuk be hogy annyira nem is rossz az a vas.
Főleg úgy hogy ez lesz az első PP végfok ami a kezemben van. A másik meg saját építés lesz, de ez most egyszerűbb volt. A sajátomhoz még táptrafót is kell szereznem vagy tekercselnem. Itt csak a kimenőt kell piszkálnom kontakthibákat javítanom és a tápban elkókat cserélnem.
(#) Ódenka válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 15, 2020
Teljesen jó lesz a BEAG vas, sima ügy. Nem olvastam, ha sztereót csinálnál ilyenből és van 2 trafód, váltakozva tedd be a két féléből a trafókat. A vasat ne is szedd szét egyelőre, hanem amikor az újat rakod össze. Próbáld meg ugyanolyan sorrendben, egyenként leválasztva a lemezeket, talán jobban összefekszenek az új helyükön.
(#) tdi75 válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 21, 2020
Nagyon köszönöm. Szerintem sem annyira vacak az a vas. De ha meg lesz a másik APX em akkor lehet hogy megcsináltatom hiperszil magon.
(#) Ódenka válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 21, 2020
Személy szerint a hiperszilt, toroidot nem tartom jónak kimenő céljára és nem is használnék.
A hiperszil a tompa illesztés és egyéb miatt, a toroidot meg többen is próbálták és elvetették.
Gyári megoldás az más - Plitron - de az meg drága. Jók azok a hagyományos lemezek.
(#) tdi75 válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 21, 2020
Akkor marad a hagyományos M pakett vagy az EI. Csak irtó nagy szenvedés szétszedni az eredeti magot.
(#) Ódenka válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 21, 2020
Én M85-el kínlódtam, mert azok le voltak műgyantába mártva. Lefűrészelni a csévét, drótot és új csévét lehet venni nem nagy árban, inkább a posta lehet hozzá képest több.
Küldök linket, cséve, vagy akár vas ügyben tájékozódásra.
(#) tdi75 válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 21, 2020
Hú azt megköszönöm. Csak legyen már egy kicsit több időm. Igaz most lehetett volna, de sikerült péntek reggel becsípődnie a derekamnak. Meg kell mondjam szinte semmihez sem volt kedvem csak feküdtem.
(#) Ódenka hozzászólása Márc 2, 2020
Találtam egy régebben letöltött szimmetrikus kimenő sémát.
Tekerek néhányat próbaképpen ARC kopirájthoz...
Pr/sec 0.2 mm szig.
pr/pr 0.05 mm szig.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2020
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 2, 2020
Ez még nem az. Ez 40W-os és 0.25mm-essel, 6.5k-ra illesztve. Érdekes, hogy a képen úgy látszik a test közepe felé hézagosnak tűnik, a sarkoknál nem. Valamennyit kihajlanak a huzalok nyilván, de nem feszíthetem jobban. 800 menet végén...Randa... Azt mondják 25-30 db után alakul a gyakorlat.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2020

0.25_el.jpg
    
(#) granpa válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 2, 2020
"Jójaz"; persze géppel könnyű (de legalább gyorsabb, mint kézzel).
(#) Ódenka válasza granpa hozzászólására (») Márc 2, 2020
1 napos így is egy ilyen kaland...Ill. egy műszak.
(#) djcaveman válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 2, 2020
Üdv. Lehet tudni melyik ARC-hez illeszkedik ez a kimenő?
(#) Ge Lee válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 2, 2020
Attól a kettes osztású kimenőtől én nagy csodát nem várnék. Nekem már majdnem leordították a hajam a csövesben amikor azt mertem mondani, hogy a 3-as osztás már elég. Azonnal rávágták hogy nem, nem elég. Gondolom a TK157-en (ami még nem is a kimenők csúcsa) sem véletlenül osztották 4 részre a primereket a kettő helyet...

TK157.jpg
    
(#) Ódenka válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 2, 2020
Őszintén szólva a helyes kifejezés, hogy ezt kapja. Nem tudom az eredeti ARC kim...ó milyen, mert a gyártó szemérmes ez ügyben...
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Márc 2, 2020
Kíváncsi lettem volna létezett e valaha az a megoldás, hogy a primert és a szekundert egyszerre tekerik fel. És hogy ennek milyen hatásai lehetnek?
(#) Ódenka válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 2, 2020
Létezik ma is.
Olyan jó hatása van - nagyon jó csatolás - amit nehéz elérni, egyedi fejlesztés és szabadalom.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2020
(#) Ódenka hozzászólása Márc 2, 2020
Én most találkoztam először ilyen alakú trafólemezzel, érdekes, jobban (könnyebben) összerakható, mint az M, vagy az E I, de ez csak az én véleményem. GOS ez is.
Méretben az M102-vel megegyezik.

M102modd.jpg
    
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 2, 2020
A kimenő is olyam mint a lufi, itt benyomod amott kijön. Ha kicsi a kapacitás nagy a szórás, ha kicsi a szõrás nagy lesz a kapacitás. Egyik sem jó, ezért igyekeznek optimumot találni a kettő között. Hangzásra is más lesz a kettő.
(#) djcaveman válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 3, 2020
6L6GC a végcső?
(#) Ódenka válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 3, 2020
6550. Anódtáp 400V DC lesz terhelve. Így ki szeretném majd a nyugalmi áram beállításával a 6C3P-E-t is kipróbálni. Van vélemény, ahol a jó rendszerben nem érzett különbséget az illető.
Várt, remélt teljesítmény kb. 30Wx2, illetve 25Wx2.
(#) yamaha11 hozzászólása Márc 3, 2020
Tiszteletem az uraknak. Nem biztos hogy jó helyen érdeklődők, de ez legalább aktív fórum. Szóval egy ismerősömnek van több darab BEAG TK 236a kimenője, csak jó lenne tudni hogy mibe volt. Hátha valaki megismeri, mert nem találtam a neten semmit a tipus alapján. Előre is köszönöm.
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 4, 2020
Nagyjából készen, szerelvényezni kell és bemérés.
Az anódok között sajnálatosan 2 Ohm eltérés van mert 3/4 elkészültségnél egy másik fajta 0.25mm-es huzallal kellett folytatnom. Legfeljebb a mókusok elé vetem, ha nem lesz jó.
90 dkg réz megy rá, M102B, 0.25mm és 3 x 1.00 mm-es huzallal készült.
Teljesen megtelt a cséve, ablak.
Most csinálok egy párját, folyt. köv.
(#) TAttila77 válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 4, 2020
Ha így van akkor biztosan nem lett jó. El fogja húzni az egyik csövet és előbb utóbb kimulik.Nekem nagyon nehezen sikerült a szimmetria, de meg lett. Nem is húzza el egyik csövet sem.
(#) CHZ válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 4, 2020
Szamold ki, 2 Ohm on mekkora feszultseg esik!
Csonek nem fog artani.
(#) CHZ válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 4, 2020
Egy primer osztas hany sorbol jott ossze? Negy primer, hat szekunder jo megoldas (ez nem kettes osztas)
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2020
Következő: »»   29 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem