Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1316 / 1384
(#) orcika70 válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 26, 2019 1 /
 
(#) dolargaan válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
Ez az?

Tec1dv3.jpg
    
(#) szikorapéter válasza dolargaan hozzászólására (») Nov 26, 2019 1 /
 
Igen, köszönöm, bár ránézésből használhatatlan számomra.
(#) niedziela válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
(#) CHZ válasza morgo hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Most vasaltam, max hőfokon. Nagyobb panelekkel sincs probléma, ez 92x145mm.
Nem használok segédpapírt mivel vastagsága kb megegyezik a géppapír vastagságával.
(#) pisti89 hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Húúú mit leltem
Lehet lecserélem a laminálót, bár kicsit drága
Ez lenne az

Gondolom ez a fűtőlapot se lehet olcsóbban megvenni, összerakni
Már agyaltam, hogy kontaktgrill rácsait lemarni síkra, aztán szilikon lap rá, megy egy vezérlés...
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2020
(#) kaqkk válasza pisti89 hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Idézet:
„kontaktgrill rácsait lemarni síkra, aztán szilikon lap rá, megy egy vezérlés...”

Ezt már kb 6-8 éve megcsinálta itt valaki még mielőtt a laminálót elkezdtük használni ...
Itt a témája
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2020
(#) pisti89 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Eszembe se jutott, hogy esetleg valaki már megoldotta.
Köszi
(#) pipi válasza pisti89 hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
3d nyomiga fűthető asztala esetleg?
(#) c27 hozzászólása Jan 12, 2020 /
 
Sziasztok!

Fotós eljárásnál a P20 előhívásához NAOH oldat szükséges.
Épp most készülök venni NAOH granulátumot, van pikkelyes és apró gyöngyös. Melyiket érdemes?
Az apró gyöngyös mérete nincs megadva ha, de ha nagyon apró akkor könnyen szóródik amit nem szeretnék. A pikkelyes elég jó darabos jobban tárolható szerintem, ha sérül a tasak akkor sem szóródik szét, esetleg oldás előtt szét kell zúzni.
Egy leírásban láttam 15g kell 5 liter ioncserélt vízhez. Ez jó keverési arány illetve van értelme az ioncserélt víznek? Ha tényleg ilyen kis mennyiség kell akkor nekem 100 évig elég az 1kg, kisebb kiszerelést nem találtam értelmes áron.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2020
(#) kaqkk válasza c27 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
(#) Ge Lee válasza c27 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
A KOH is ugyanúgy jó, abból még talán vannak elfekvő készletek (felszámolt akkus műhelyek), én pár éve adtam el itt valakinek egy 25 kilós zsákkal. Olyanból egy kiló életed végéig elég.
(#) Szárnyas válasza c27 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Arra én is kíváncsi lennék, hogy melyiket előnyösebb használni, mert én is mostanában tervezek venni belőle. Gondolom innen szándékozol rendelni? - Bővebben: Link
(#) job335577 válasza c27 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Szia!
Adok én Neked NaOH-t, ingyen. Nem tudom, merre lalsz, szimpatikus lenne, ha el tudnád személyesen vinni, mert csomagküldő sem szereti a vegyi anyagokat.
Én Dunaharasztiban vagyok, pest alatt 5-6 km. Ha érdekel, vegyük fel a kapcsolatot.
Üdv
T.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2020
(#) job335577 válasza Szárnyas hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Szia.
Neked is jut belőle, ha érdekel.
(#) job335577 hozzászólása Jan 13, 2020 /
 
Ha jól emlékszem, 1 liter vízhez 7 gramm kell a NaOH-ból. Én fél literhez szoktam keverni 35 grammot, ez pont a 10-szeres sűrűség, sötét üvegben nem bomlik, el lehet tenni, és nem kell minden alkalommal méricskélni, keverni. És, ha régebbi a P20 lakkozás, picsit sűrűbb kell, 2-3 cseppet raksz bele a 10x sűrűbből, és meg van oldva a dolog.
(#) bbatka válasza c27 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Én hideg zsíroldót használok. (KOH)
A keverési arányt elég nehéz eltalálni, ezért először mindig hígat készítek és ennek a töménységét növelem használat közben.
(#) Szárnyas válasza job335577 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Köszönöm a felajánlást, sajnos a távolság miatt nem tudok élni vele.
(#) c27 válasza job335577 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Sajnos én Hajdú-Biharban lakok így felejtős a dolog, de viszonylag elég olcsón lehet hozzájutni 1kg-hoz is, de azért köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2020
(#) c27 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Az 1kg-os sem sokkal drágább, nem mintha az 1kg-ra szükségem volna. Bár úgy tudom jó lefolyótisztító is. Sőt zsíroldónak jól használható, de inkább nem offolok.

Szárnyas, igen pontosan ilyet szándékozok beszerezni, szerintem mindegy a formája a pikkelyes talán annyival jobb, hogy nem szóródik az apró gyöngyös gyorsabban oldódik, bár az 1kg tényleg nagyon sok.
Ha a KOH is jó akkor lehet szétnézek hátha van abból kisebb kiszerelés.

Egyébként bármilyen lúgos oldat megfelelő vagy csak KOH és NaOH lehet?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2020
(#) kaqkk válasza c27 hozzászólására (») Jan 13, 2020 / 1
 
Én a bármelyik boltban beszerezhető lefolyó tisztítót és hideg zsíroldót használtam , van géles és "poros" is mindkettőnél pár próbával megállapítható a jó keverési arány ,és nem kell feleslegesen tárolni 1 kg tömény lúgot ,egyébként ha csak egyszer nem sikerül tökéletesen lezárni elfolyósodik ,tönkremegy ..
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2020
(#) janigel válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Idézet:
„ha csak egyszer nem sikerül tökéletesen lezárni elfolyósodik”

Ez teljesen így van, én annak idején 3 Kg-ot dobhattam ki emiatt.
(#) c27 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
És bármilyen lúg megteszi?
Mert van itthon valamilyen por állagú lúg vöröses színű, elvileg zsíros lemezek tisztításához használták és valamilyen lúg ennyit tudok róla, címke nincs rajta. Lefolyótisztításra is jó, én csak arra használtam eddig.
(#) kaqkk válasza c27 hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Elvileg bármilyen lúg jó lehet csak a töménységet kell kikísérletezni .
(#) Szárnyas válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Nekem is P20 előhívásához lenne szükségem NaOH oldatra. Dry fóliához egy Well Done nevű hideg zsíroldót használtam; szerinted ez P20-hoz is alkalmas lenne?
(#) kaqkk válasza Szárnyas hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Az tuti jó hozzá ha jól emlékszem 7/1 arányban kevertem
(#) Szárnyas válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Oké, köszönöm! Akkor egyelőre nem veszek más ilyen tartalmú szert.
(#) kaqkk válasza Szárnyas hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Nem is kell , én csak egyszer vettem előhívót , többet sose . Mindig van a kamrában hideg zsíroldó ....
(#) Szárnyas válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Igazad van, főleg, ha tényleg ilyen kényes anyag ez a por állagú szer. Amúgy sem fog kelleni nekem sokszor, el akarom most használni a maradék P20-at, amíg nem szerzek be Dry fóliát.
(#) kaqkk válasza Szárnyas hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
A DRY előhívója a mosószóda , (festékboltokban tecsoban kapható) láttam már csodaszóda néven is
A lúg maratás utáni lemosásra jó de arra nagyon ...
Következő: »»   1316 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem