Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Időjárás figyelő állomás
Lapozás: OK   9 / 9
(#) Kastler válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Ezek tetszenek de magyar webshopban nem találok ilyesmit. Nem tudok paypallal fizetni, keresnem kell köztes megoldást.
(#) nedudgi válasza Kastler hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Az AliAxpresshez elég egy virtuális kártya, PayPal nem működik arrafelé.
(#) Kastler hozzászólása Jan 12, 2020 /
 
Sziasztok. Használt már valaki guva-s12sd típusú uv szenzort?
Az adatlapja szerint a kimeneti feszültség tízszerese az uv index, de 3.3 voltról használva nappal vissza jön a 3.3volt az analóg kimenetén. Mit csinálok rosszul?
(#) Kastler hozzászólása Jan 12, 2020 /
 
Még csak 14 az uv index.
(#) Bakman válasza Kastler hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
A legnagyobb nyári hőségben sem megy nagyon megy az UV index 10 - 11 fölé, perpillanat ettől nagyon messze vagyunk. 9-es index már extrémnek számít.
(#) Kastler válasza Bakman hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Hát pont ez az, keresnem kell másik uv szenzort. Gondolom az nem baj hogy a szenzor délfelé néz egy átlátszó fedelü dobozból.
(#) Bakman válasza Kastler hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Éppen az kell, hogy mindig a nap felé nézzen. Próbáld ki az ML8511-es szenzorral szerelt modult. 0 UV index esetén 1.0 V, 15-ös UV index esetén 2.8 V-ot lehet mérni a kimenetén. Párszor játszottam vele, jónak tűnik.
(#) Kastler hozzászólása Jan 12, 2020 /
 
Ki fogom próbálni köszönöm.
(#) Medve válasza Kastler hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Nem szűri az UV-t a polikarbonát?
(#) Kastler válasza Medve hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Arra gondolsz hogy, a fedlap miatt mér magas uv értéket?
(#) Medve válasza Kastler hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Az igaz, hogy most nem ez a problémád, csak úgy megakadtam, mert az üveg például, tudtommal igen jól szűri. Nálad most az OPA lehet hibás, ha mindent jól csináltál. Ellenőrizd a LED által produkált feszültséget, hogy az OPA kimenete abból helyes-e.
(#) Bakman válasza Medve hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
A polikarbonát sokkal jobban szűri az UV sugárzást, mint a közönséges ablaküveg. Fényáteresztő képességet tekintve a kvarcüveg a legjobb (fused silica glass). Pár érdekesség látható ebben a videóban: YouTube.

400 nm hullámhossz alatt már UV fényről beszélhetünk, jelen esetben ezen érték alatti görbék az érdekesek.
(#) Kastler válasza Bakman hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Sajnos nekem nem sokat mond, nem tudok angolul. De ha szűri az UV-t a polikarbonát akkor elvileg kevesebbet kellene mérni. Mindegy folyamatban van az ML8511.
(#) Medve válasza Kastler hozzászólására (») Jan 13, 2020 / 1
 
De mi van, ha a műszerednek igaza van?? Itt a világvége!! Kaptunk egy szupernova robbanást, vagy egy gamma kitörést. Nem mondanák be!!
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2020
(#) Kastler válasza Medve hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Ez a lehetőség eszembe sem jutott.
(#) Medve válasza Kastler hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Te vagy az első, aki detektálta a közeledő armageddont! A csekély számú túlélők isteníteni fogják a nickedet! Irány a bunker!
(#) Kastler hozzászólása Jan 20, 2020 / 3
 
Már üzemben...
(#) Medve válasza Kastler hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Szép lesz. A hőmérő ugye messzebb van a tetőtől? A szélmérés is kevésbé pontos így.
(#) Bakman válasza Kastler hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Milyen UV szenzor lett a befutó?
(#) Kastler válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Még a régi guva-s12sd van benne, nem jött meg az új ML8511. Gondoltam rá hogy magasabbra kellene tennem.
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Sziasztok!

Szélmérés lenne a gondom!

Van valakinek bevált "tervrajza" eszköze ennek a megvalósítására?
Igen tudom poton pénzért lehet vásárolni szélmérőt amit lehet integrálni, de ha lehet akkor szeretném megoldani magam.

Nem is a kivitelezéssel lenne gondom mert arra kismilió ötletem lenne, hanem a kalibrálás?
Vagy arra meg vegyek hozzá egy turbinás szélmérőt és azzal kalibráljam?

A csapadékmérő már megvan Éles teszt még nem volt, de működik!
A szélirány az most készül( jelen pillanatban még nem fok pontos csak 8 irányt lesz képes megkülönböztetni!)
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 2
 
Ha fél ping-pong labdákbol csinálod azon ki tudod számitani a sebességet - kör kerületxfordulatszám/h. Azaz csak a fordulatszámot kell számolnod és idöt mérni, az eredményt megszorozni a kör kerületével.
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 1
 
Ha már veszel valamilyen szélmérőt, használhatod azt is, azt nem kell kalibrálni.
(#) Kastler válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Hello én esp32-vel és androidos Blynk nevü programmal csináltam. A szél sebesség kiszámítható ahogy Massawa is írta. Bár bevallom én nem ellenőriztem vissza a számítást.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) Firefighter1 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Ez lehet de mivel a vissz irány nyincs kitakarva ( és igaz hogy az domború nem homorú) de gondolom valamit akkor is tompít és lassít!
de alapnak jó lehet...
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Ha veszek... de nem vennék, hanem kanalast csinálnék, csapágyazva hogy az ne lassítsa, egy tárcsa egy lukkal, meg optokapu.
Legalábbis ez az elképzelés! Aztán hogy mi lessz az még kérdéses..
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) Cöcö hozzászólása Ápr 5, 2021 /
 
Sziasztok!

Szeretném a tönkrement Somogyi időjárás állomásomat ESP32 + BME280 -nal lecserélni. A szenzor I2C buszon kommunikál a LilyGo T5 v2.3 2.13" e-paper kijelzős központi egységgel (LiliGo T5 v2.3). A külső egység is egy hasonló felállás lesz, csak képernyő nélkül. Minden jól működik.

Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. A nyomásmérő Pa-ban küldi az adatokat. Ez alapján szeretnék barométert csinálni, ami kijelzi, hogy szép idő, vagy eső várható (szokásos kis napocskás, felhős, vagy esős grafikákkal).
Sajnos nem találtam olyan képet, ami felsorolná, hogy mekkora légnyomásnál kell milyen képet kitenni. Egy analog barométer-rel próbálkoztam. E szerint (hPa): 1033 - napsütés, 1010 - kissé felhős, 988 - esős. Tudtok forrást ennél jobb intervallumokra?

No már most, ha jól gondolom ezek tengerszintre átszámolt légnyomásra igaz. Tehát az általam mért nyomásokat át kell számolni tengerszintire (Wikipedia szerint kb. 1200 Pa/100m). Tehát ha 200m-en lakom tengerszint felett, akkor a mért értékhez hozzá kell adni 2400-at. Jól gondolom?

Előre is köszönöm!
(#) Medve válasza Cöcö hozzászólására (») Ápr 5, 2021 /
 
Szia, a tengerszintre való átszámolás helyes. A szimbólumokat kijelzését én inkább a légnyomásváltozás tendenciája szerint jelezném ki. Vagy egy grafikont húznék...
(#) Kastler válasza Cöcö hozzászólására (») Ápr 8, 2021 /
 
Hello az aktuális helyi időjárás ikont megkaphatod az openweathermap.org szolgáltatótól egy ingyenes regisztráció után egy apin keresztül. Bővebben: Link
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem