Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   141 / 195
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Dec 25, 2019 /
 
Ha nem írod le, hogy mi ez, az életben nem jövök rá.
Büszke lehetsz a fiadra.
(#) satlokk hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Sziasztok!Keresnék érdeklődnék,hogy valakinek nem-é hányódik Rádiótestere,vagy PG 20 szignálja ,vagy valami hasonló szignálja.És megválna tőle reális áron. Azaz nem porosodik a padláson,Érdekelne.
(#) TAttila77 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Kicsi aranyos és nagyon praktikus ketyere. Nameg az hogy hordozható is. Gratula nektek.
(#) Gafly hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Sortimenter (fiokos falipolc) jövő héttől megint akciós (<3000) a kajaboltban.
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Milyen bolt? Nem értem.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2020
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Aldi, csak nem írjuk ki.
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Ha nem írod ide halálom napjáig se jövök rá. Nem vagyok gondolatolvasó. Esetleg, ha jársz ott, vehetnél nekem egyet aztán majd eljut valamikor amikor találkozunk. Benne lennél? Mihozzánk elég messze van a legközelebbi ALDI, olyan cirka 40km. Képet tudsz róla idebiggyeszteni?
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Ilyen.
Hát ezzel most nagyot kértél, mert ugyan nálunk van egy csomó, csak nem járok arrafelé az elkövetkező pár napban különösen autóval.
Melyik kellene?
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
Hát ahogy lesem az amelyikben a több kis piklik vannak. Megpróbálok eljutni jövőhéten debibe az Aldiba, vagy ismerőst bezavarni. Hátha. Vagy, vagy.
(#) TAttila77 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 11, 2020 /
 
(Írtam neked üzenetet.)
(#) velegiistvan hozzászólása Jan 16, 2020 /
 
Sziasztok!
Van ötletetek, hol kapok m3 x 100 mm-es csavart? A proxxon fúrómból kettő hiányzik, használtan vettem, és valamilyen oknál fogva az előző tulajtól így kaptam meg a gépet. Csavarboltban nincs, menetes szárat meg nem tudok beletenni, mert a gép tetején olyan pici a hely, hogy a hatlapfejű anya nem fér oda.
A gép típusszáma: proxxon ib/e, hátha valaki így tudja, miről van szó.
(#) Massawa válasza velegiistvan hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Forrassz a menetes szárra egy anyát. A csavart fogd be egy másik furogépbe és reszelövel stb. " esztergáld le hengeresre majd vágj bele egy sliccet, hogy be tudd csavarni.
(#) velegiistvan válasza Massawa hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Ez jó ötlet, ha forrasztható, végülis talán meg tudom csinálni, köszönöm.
(#) Massawa válasza velegiistvan hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Áltálaban igen ha cinkezett ( ezüst szinü).
(#) bbatka válasza velegiistvan hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Menetrögzítővel fel tudod ragasztani.
(#) granpa válasza velegiistvan hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Két anya, kontrában, nittelni, körülreszelni (fúrógép), sliccelni. Amúgy a vas is forrasztható, csak "letvasser" kell hozzá (vagy hasonló tisztító).
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Az nem letvasser, hanem Lötwasser.
(#) nagym6 válasza velegiistvan hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Ha nincs jobb, rozsdamaróval is forrasztható. De rozsdamaró elektronikához kizárva, panelt tönkreteszi.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 17, 2020 1 /
 
Nem teszi tönkre csak ha nem távolítod el a forrasztás utáni maradványait. Én éveken keresztül ónoztam vele nyákot, mivel a legtökéletesebb folyasztószer az oxidáció ellen. Csak elhúzod az ónos pákát a fólián és ennyi.
(#) sector99 válasza velegiistvan hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Lehet kapni forrasztó olajat és zsírt is. Nincs maró hatása mint a lötwassernek, viszont a vasat forraszthatóra tisztítja.
(#) 06smici hozzászólása Jan 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Valaki birtokol ilyen prés fogót? Esetleg hasonló áron tudtok másik fogót? Nagyon ritkán használok szigeteletlen sarukat, sokkal többet nem adnék érte. Mondjuk az ára ennek se vészes és erről már írtátok is, hogy jó.

Ugyancsak érdekelnének RJ45 nyomó fogók tapasztalatai is. Ezek közül valamelyik megbízható lehet? Egy olcsó fajtával már befürödtem, az mindig letörte a dugókról azt a kis pöcköt. Vagy épp nem nyomta be mind a 8 "késes" pint a vezetékekre.
PCM LCM 864
PCM MOD 864
CMP-MODCRIMPL1
(#) Gerzson70 válasza 06smici hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Szia!
RJ45 fogóból nekem a racsnis vált be a legjobban. Valami hasonlót használtam. RJ45 fogó. De azzal is jártam úgy, hogy nem nyomta be rendesen a késeket. Kiderült, hogy nem a kábelhez való csatlakozót használtuk. Más csatlakozó kell a sodrott (patch) és más a tömör (fali) kábelekhez. Ráadásul sodrott erű kábeleknél is, ha vékonyabb volt, nem minden csatlakozó volt jó.
Más. Jártunk úgy, hogy megcsináltuk a patch kábeleket, kb. 50 darabot, kimértük egy olcsó teszterrel, jó volt. Számítógépbe dugva nem működött. Ment az egész doboz kábel a kukába.
Szóval nem csak fogó lehet a hibás.
(#) vision61 válasza 06smici hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Szia!
Az első linken lévő YATO van nekem, de én azt többnyire érvéghüvelyezéshez használom, nekem olyan pofák vannak benne, azokat ebay-ről rendeltem.
(#) nedudgi hozzászólása Feb 4, 2020 /
 
Sziasztok!
Évente párszori használatra mi a véleményetek a Hyundai kis sarokcsiszolóról?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2020
(#) bbalazs_ válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Tökéletes. Csak a korong 115mm-es, azt kicsit keveslem.
Az évenkénti pár alkalom mi lenne?
(#) nedudgi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Fűrészelés helyett, rozsdátlanítás a kapun, általában 5 perces munkák.
Most lett elegem az előzőből (Obi, Stein und Sturm), a műanyag alkatrészei porladnak, és csak tíz évig bírta. Ha már megvan az új, a régi megy az ingyen elvihetők közé.
(#) bbalazs_ válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 4, 2020 / 1
 
Arra biztosan megfelel. De a tartósságot ne rajtam kérd számon tíz év múlva
Ma már a japán cucc sem az, ami volt egykoron.
A SHARP digit mikrosütőm a napokban múlt 23 éves. Az LCD háttérvilágítás is még bírja valamennyire, pedig 23 éve megy egyfolytában, benne van 23*12*30*24 , azaz közel 200 000 óra.
(#) llax válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 4, 2020 / 1
 
Ezeken a márkanevet ne nézd, a Hyundai ebben a kategóriában a kínai "egyengépek" közé tartozik, ne csodálkozz, ha érdekes egyezést mutat egy-egy időszakban forgalmazott áruházi sajátmárkásakkal, vagy némely egyéb olcsóbbal. A konkrét típus= Bavaria / Einhell BAG 115/1 (a ráírt teljesítményt se nézd, mindenki mást ír ugyanarra a motorra...) Azt vedd amelyiket normálisabb kereskedőtől kapod (tényleg van hová visszavinni) és jobban tetszik a színe
A kapcsolójával hamar kínlódni fogsz (különösen némi porosabb munka után), de már újként is küzdelmes tud lenni. De mind ilyen, aminek ugyanígy van megoldva a kapcsolója.
(#) vision61 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Szia!
Ennek a 125-ös, fordulatszám szabályzós változatát használom otthon, és ilyen van a munkahelyen is. 2 évesek elmúltak, hetente 1-2 órát vannak használatban, eddig még jók.
(#) nedudgi válasza llax hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Hyundainak legszebb a színe! A kapcsoló még nem gond, jobb mind a törött szénkefeház.
Következő: »»   141 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem