Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   935 / 1149
(#) mahinátor hozzászólása Jan 7, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy pici, háromlábú (SMD kódja: első olvasatra g4BOG vagy g4BO6 vagy g4B06, ki-ki minek látja..., az alaplapon EQ1 jelölés szerepel mellette.) alkatrészről szeretnék többet megtudni.

Én tranzisztornak tippelném de azt már végkép nem tudom, hogy azon belül milyen is pontosan.

Ezekkel az SMD kódokkal eléggé bajban vagyok, ezért is kérném a segítségeteket a pontos adatlap felderítésében.

Képet mellékeltem!

Tisztelettel és köszönettel:

Zoltán
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2020

DSC_2194.JPG
    
(#) hzsiga válasza mahinátor hozzászólására (») Jan 8, 2020 /
 
Szia. Ha a kép alatti szövegre kattintasz új lapon megnyílik a kép plusz még nagyítható is. Itt kiderül, hogy az utolsó karakter nem 6-os hanem nagy G. Bocsi ha esetleg még sem jó amit írtam.Üdv: Zsigmond.
(#) Rosszmáj hozzászólása Jan 9, 2020 /
 
Üdv,
eBay tápos otg hub. Az otg része megy, viszont nem tölt.
Szétcinca. 5V be, 0V ki. Ahogy méregettem, a K24 feliratú smd alkatrészen (Schottky-dióda?) nem megy át a szufla. Mivel lehet pótolni? Tudom, egy ugyanilyen, de jó alkatrésszel.
És mással?
Kösz.

k24.jpg
    
(#) 13_Balu50 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
A k24 -re a Google SR240 -es Schottky-diódát talál, ez egy 40 V-os dióda. Szerintem jó oda bármilyen 40V-os vagy annál nagyobb feszültségü Schottky-dióda.
(#) dokidoki válasza mahinátor hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Ilyesmit jobb kideríteni a komplett cucc service manualjából. De gugli SMD marking: BOG keresésre az első találat INA193 sot-23 5 lábú alkatrész, gyanúsan hasonló. Bővebben: Link
(#) dokidoki válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Azért ezt jól benéztem, nem is 5 lábú a képen lévő ... sajnálom.
(#) Rosszmáj hozzászólása Jan 9, 2020 /
 
Van ilyenem: S438.
Valakinek valami ötlete, hogy ez milyen dióda? Egyébként winchester elektronika.
Tudom, gugli a barátom, csak én nehezen barátkozó fajta vagyok
Megint kösz.

cd dioda.jpeg
    
(#) pucuka válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Szerintem S4, Schottky dióda
Lehet még ez is
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2020
(#) Rosszmáj hozzászólása Jan 9, 2020 /
 
Kösz mindent, végre válaszolt az eladó. Refundol, ha destroyozom a kütyüt és sendelem a picturet. Ezzel bizonyítja a gyártónak, hogy tényleg használhatatlan, és ő is visszakapja a pénzt.

Ahogy pucukát olvasom, a wincsi-dióda jó lett volna. Mindegy ...

SEBAY1.JPG
    
(#) mahinátor válasza hzsiga hozzászólására (») Jan 9, 2020 /
 
Szia Zsigmond!

Köszi a tippet, a nagyfelbontású képet én csatoltam egyébként! Én is úgy vélem, hogy G a vége de gondoltam hátha nem az, mert már az "összes kombinációt" végig próbáltam az általam talált SMD kód adatbázisokban (eredménytelenül).
(#) Patópali válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Hát ezt a problémát megoldottad- elvágólag!
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2020
(#) kaqkk válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jan 10, 2020 / 1
 
Én meg , think strongly why you do not write in Hungarian ?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2020
(#) Pixi hozzászólása Jan 10, 2020 /
 
Sziasztok,
Van két chip, az alap az MPU6600 a másik az MPU6500. Utóbbiról van adatlap, de az előbbiről nem találok. Az előbbi van nekem, ami egy giroszkóp chip, de nem igen találok belőle, csak 5db-os verziót.
A két chip megegyezik?
Köszi a segítséget.
(#) kaqkk válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jan 10, 2020 / 5
 
Idézet:
„Refundol,”
visszatérítol
Idézet:
„destroyozom”
pusztítozom
Idézet:
„sendelem”
visszaküldelem
Se nem angol se nem magyar de rendkívül tudományosan hangzik ...
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2020
(#) Secret válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Köszönöm, ez sokat segített a megértésben.
(#) pisti89 hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Találtam itthon 8db RCA 40636 tranzisztort.
Érdemes vele valami erősítőt építeni, vagy használjam el inkább mint áteresztő tranzisztor (pl 2N3055 helyett)?
(#) Bakman válasza pisti89 hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Inkább rakd el, mint érdekesség. Nyugdíjazott alaktrésszel tervezni nem túl szerencsés.
(#) Epu2 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
A termék nem romlik meg. Ha meg jó is, miért ne tervezzen. Csak mert nem gyártják már? Nem új tömeggyártásról van szó, hanem hobbiról.
(#) Bakman válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 12, 2020 / 1
 
Anélkül hogy az adatlapot megnézném, nagy valószínűséggel sokkal jobb paraméterekkel rendelkező alaktrészeket lehet kapni, szinte fillérekért. Ráadásul a TO-3 tok felad plusz egy leckét. Bár igaz, ha valakinek ez kell, miért ne...
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Jan 12, 2020 / 1
 
Adatlapja szerint jóképű, kifejezetten hangfrekvenciás végfokozatokba tervezett típus.
(#) pisti89 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Jó cucc, van is belőle 8db, a most készülő labortápba vagy régi Tungsram 2N3055-öt pakolok vagy ezeket.

Gondoltam hangfrekis felhasználásban is, de sajnos nincs hozzá eredeti komplementer párom, SE fokozatot meg nem szívesen csinálok, max csövesből.
(#) pisti89 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
HA komoly teljesítményt kell disszipálni, akkor TO-3.
Mellesleg pont azokat a bordákat fogom felhasználni a készülő tápegységben, amiről lebontottam őket.
A labortáp egy kvázi 0 költségvetéses projekt, mivel rengeteg bontott cuccom van itthon.
(doboz, trafó, kondi, egyenirányító, aktív és passziv alkatrészek...stb) csak banándugókat kell vegyek hozzá és 2 műszert (egyedi igény) egyébként az is lenne itthon.

Muszáj fogyasztani a raktárkészletből...
A nagyon fillérekért kapható teljesítménytranyókban pici a chip, emiatt gyorsabban elfüstöl...
(#) Kovidivi válasza pisti89 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Ezt a TO-3 tok vs. modern félvezető témakört majd járd kicsit körül, mert nem igaz, amit írtál.
(#) pucuka válasza pisti89 hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Attól még készíthetsz kvázi komplementer párokat, ahogy a 2N3055 -el is volt szokás.
(#) dickheadz hozzászólása Jan 16, 2020 /
 
Sziasztok,
Egy autós csatlakozó azonosításában kérnék segítséget. Elvileg egy ködlámpa csatlakozója, nekem az ellendarabjára lenne szükségem.
Próbáltam az Amphenol, a JST, a Molex katógusait böngészni, de nem találtam hasonlókat sem.
(#) kaqkk válasza dickheadz hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Milyen típusú autóhoz való ? Nem próbáltad a típus alapján keresni ?
(#) qvasz2 válasza pisti89 hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Mielőtt meglepetés érne a régi tranyókkal, olvass kicsit: Bővebben: Link
(#) Epu2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
A régen gyártott tranzisztorok gyártási technológiája még nem volt annyira megbízható. Apró (BC kategória), harminc éve is volt olyan jó, hogy a készülékgyártónak mérés nélkül is mertek küldeni, mert nem volt jellemző a selejt. A nagyoknál már más a helyzet. Már a félvezető darabolásában is relatív nagy volt a szórás. Vagy egy nagy marék(negyven éves) ASZ tranzisztorom. Új korában próbáltam válogatni. Reménytelenül, mert ahány, szinte annyi féle. Ma sem romlott tovább a helyzet. A katalógusból is kiolvasható a szivárgási áramuk, ami a régieknél sokkal nagyobb, ezért olyan áramkörökben nem szerencsés, ahol a kimenet nem terhelt eléggé. Egyébként felhasználhatók és nem bizonytalanabbak, mint a maiak. Az utángyártás meg költséghatékonyságuk miatt kétes.
(#) pisti89 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Jogos
(#) pisti89 válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 17, 2020 / 1
 
Azért egy RCA gyártmány szerintem minőséget takar, főleg ha kifejezetten Audio célra gyártották.

Nem az utángyártás a gond, hanem hogy iszonyatosan sok a hamisítvány, amiben a chip mérete fele vagy harmada.
Ahol kell is a teljesítmény, oda biztos nem lesz elég.
(elég sok PA javítós emberrel beszéltem és sokan jelezték, hogy sok silány minőségű darab került hozzájuk mostanság, ezért bízom a régebbiekben, nem, nem a 70-es évekre gondoltam, de a 80-90-es évek már egész jó volt, főleg hogy sok műszert is bontottam.)
(Van pár Motrola 2N3055-öm, régi fehér kerámiatokos 74xx IC-m, ami elvileg a katonai szériaa volt)
Következő: »»   935 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem