Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fűtőszálas (sí) cipő
 
Témaindító: laci222, idő: Feb 14, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) rascal válasza 64bor hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
A túl vastag vezeték pedig gondolom kényelmetlen viselet. Pl ha térdelned kell.

Próbáld meg közvetett módon mérni áram és feszültség méréssel. A mostani multiméterek mikro voltos és mikroamperes tartományban is mérnek, így egy ellenállással korlátozott kis feszültséget rákapcsolva esetleg meg tudod mérni. Igaz itt már a műszer belső ellenállása is jelentősen megváltoztathatja a mérési eredményt. Talán nem is fontos a pontos érték, mert úgy is abból kell kiindulnod, hogy meddig nem károsodik, azt pedig próbálkozással derítheted ki.
(#) 64bor válasza hbal hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Külföldön élve, külföldi fizetést kapva, ... én is megvenném ezeket.
Csak szerintem ezen talpbélések árából tényleg össze lehet hozni egy komplett ruhafűtést.
Holnap elvileg kapok gitárhúrokat tesztelésre
(#) Kacsavadasz hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Sziasztok!

Talpfűtést szeretnék építeni. Olvastam a topicot és láttam, hogy többen is használtak kanthal huzalt. Meg szeretném kérdezni, hogy mekkora volt a huzal keresztmetszete illetve milyen volt a típusa. Úgy képzelem el, hogy a talp mindkét részén lenne egy-egy spirálba feltekert kanthal huzal és lefedve az egész teflon fóliával ami a jó hőelosztást biztosítaná. Azért akarok két spirált, hogy ott ahol a legnagyobb a terhelés ne törjön meg a huzal.
(#) gregxxx hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Sziasztok!

A témát nem viccnek szánom Nem tudok forrasztani és az elektronikához sem értek, csak érdekelne, milyen megoldások lehetségesek az alábbi két témára.
A szerkezet, amit elképzeltem a téli horgászathoz kellene, mert 1-2 óra után már majd' szétfagynak a lábujjaim; tehát az első kütyü egy fűtött zokni/csizmabélés, aminek az áramforrása egy kis telep lenne, minimum 2 órás üzemidővel. A második kütyü -alternatívaként- egy 50x30cm es fűtött lap, amire rátenném a lábaim, ez akár működhetne nagy -autó- akksival is. Tehát, milyen alkatrészek kellenének, mekkora telepek, és Ti hogyan készítenétek el?
Előre is köszi ! Ui: a legjobb ötletet egy pottyal jutalmazom
(#) pucuka válasza gregxxx hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Tegyél bele fűtőkábelt, Bővebben: Link
vagy fóliát
Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza pucuka hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Patikában kapható thermo tasak, kötszer, amit ha megtörsz melegedni kezd...
(#) nedudgi válasza gregxxx hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Ezek kifejezetten cipőbe készített melegítőbetétek.
A fűtött, külső lap nem éppen energiatakarékos megoldás, a meleg nagy része a környezetbe távozna.
(#) turojo válasza gregxxx hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
(#) jagd3006 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Ez mivel készülhettet, hogy az egész talp felületén fűt:
http://www.vadaszmester.hu/index.php?option=com_adsmanager&page=sho...mid=96

fűtőfóliával van valakinek tapasztalata, mennyire bírja a "csizmában járkálást"?
Ha 4Ah aksi 3,5-4órát bír, akkor kb. 1 A -rel lehet terhelve?
köszi a tippeket
(#) vaszil29 hozzászólása Nov 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Mivel magam is nagy pecás vagyok, a téma engem is foglakoztat. Én például ellenállás huzalra gondoltam a megvalósításhoz.

üdv
Vaszkó
(#) mpisti válasza vaszil29 hozzászólására (») Nov 2, 2012 / 2
 
Hajdanán('80-as évek közepén-végén) a gengszterváltáskor megszünt munkahelyemen gyártottak fűthető cipőtalp betéteket. A táplálása 2db NiCd akku volt, 3 fokozatban lehetett állítani a fűtés erősségét. Az ötlet rendkívül egyszerű -de szabadalommal védett volt: Egy SMD darlington teljesítménytranyó volt felforrasztva egy kb. 50mm átmérőjű fólianyákra, és a bázisáramát lehetett 3 fokozatban változtatni. A tranzisztor C-E lábai direkt tápot kaptak az akkuról, és a tranzisztoron keletkező veszteség végezte a munkát a nyákfólia rézfelületét melegítve. Tehát semmiféle ellenállás huzal nem volt beépítve a betétbe. Ami viszont nagyon fontos: ennek a korongnak a helye a betétben. Ez a lábújjak mögött,ahol legszélesebb a lábfej, ott volt beépítve a betétbe. A betét olyan anyagú volt,hogy nem lehetett érezni a cipőben azt,hogy lenne valami a talpunk alatt, azaz kényelmes volt, nem nyomott sehol. Több 10000 db készült belőle, kizárólag osztrák piacra -mivel a szabadalmaztató is osztrák volt.
(#) glazbox hozzászólása Szept 29, 2013 /
 
Engem a gázpalackos megoldás érdekelne, igazából pár órája kutatok a neten és itt lyukadtam ki végül. Nem is folyamatos használatra, hanem amolyan túlélőkészletnek szánnám Mini szivattyú esetleg, kis "kazán" rajta valamiféle szigetelt bojlerszerűség és egy jó adag akváriumi szilikoncső, 1-2 méter szigetelve, hogy véletlenül se érezzem a palack káros hatásait. (250g) Minden télen a táskámban lenne.

Egy olyan történetből kiindulva kutattam a téma után, amikor egy Soproni rekord-hideg északán lekéstem az utolsó buszt.

Esetleg hasonló esetre van arra ötletetek miként tudom a gázpalackból a legbiztonságosabb módon emberi test fűtésére kinyerni az energiát?
(#) mrobi hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Sziasztok! Remélem sikerül a témát felébreszteni.

Motorozok, és néha előfordul, hogy 15fok alatt is menni kell. Vagy a jó időben elindulok, de estére lehűl a levegő. Ilyen esetekre jó volna egy fűthető ruha. Mivel aláöltözőt szinte mindig használok, ezért arra gondoltam, hogy abba kellene beleépíteni a fűtést. Kísérleti jelleggel vettem egy ülésfűtést. Szétbontottam, és a fűtőszálat egy szabadidő nadrágba belevarrtam. Reggel teszteltem. Nagyon jól vizsgázott. Viszont a fűtőszál tartósságától félek. Biztos meg fog törni.

Körbejártam a témát. Youtube-on több helyen láttam, hogy karbon szalagot használtak fűtésre. Próbálta már valaki? Mert ha ez tényleg működik, akkor tökéletes volna a feladatra. Fel lehet varrni a ruhára. Rugalmas anyag, bírja a gyűrődést. Szerintem még mosni is lehet. Mivel motorra lesz, így a feszültség forrás adott. Kinek mi a véleménye/tapasztalata?
(#) SlyChocolate hozzászólása Jan 26, 2020 /
 
Sziasztok.
Mivel nem találtam jobb topicot ide írok.
Pár éve vettem a Lidlben fűthető talpbetétet.
Aminek a talbetétben lévő fűtőpanele már nem működik, minden más jó.
Lehetne-e ezeket a paneleket legyártani utólag?
Valaki csinált má hasonlót?
(#) nedudgi válasza SlyChocolate hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem