Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   50 / 70
(#) zsoltee0001 válasza niedziela hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Nekem is ilyenek vannak, eddig elégedett vagyok, már másoknak is szereltem, sd-kártyára rögzít ami a kamerában van. (nem baj az)
Egy dolog van csak ami zavar, mi van ha a forgalmazó cég feldobja a pacskert és kihúzzák a konnektorból a webes alkalmazást?
Hiába kártyára rögzít, net nélkül nem indul el a rögzítés, márpedig akkor cumi ha valami történik a szerverükkel.
Szerintetek van valami garancia, hogy ilyen ne fordulhasson elő?
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Mellékeltem egy éjszakai fölvételt, nem teljesen saját erjéből, kemény 3w egyébként, ezért én is kiegészítő IR reflektorokat használok.
Szerintem nem csak a képfelbontésban van jelentősége egy komolyabb rendszernek, nálam pl a mozgókép, elmegy egy autó, hát..... gagyi. Nyilván így tud jó hatásfokkal tömöríteni.
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Jan 25, 2020 /
 
Sziasztok Úrak! Hol szoktatok CAT 5-os jó minőségű kábelt venni méterben ? 150 fm.
(#) csibai hozzászólása Jan 27, 2020 /
 
Tisztelt itt fórumozó Társak!

Szeretném a lánykáméknál a kamera-rendszerüket kiegészíteni "infra fényvetővel".
A típusa valami ócó kínai gagyi sz.r. Nappal még csak-csak, de sötétben nem látszik szinte semmi. A kamerákon vannak vörösen parázsló infrák, de csak néhány 10 cm-re világít.
4 kamera van felszerelve de kettőt elég lenne kiegészítenem. Ha valami olyasmit el tudnék érni mint "zsoltee0001" kolléga az nagyon jó lenne.
Ehhez kérném építő jellegű javaslataitokat. (Tudom, rendes rendszert kellett volna venni, de erre volt keret.) Milyen hullámhosszú led kellene, és esetleg hol lehet beszerezni, stb.

Előre is köszönöm.
Üdvözlettel: csibai
(#) Zsolt 73 válasza csibai hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Szia ! orkodo.hu 12 V 24 W 850 nm 14000-Ft
(#) Zsolt 73 hozzászólása Jan 27, 2020 /
 
18 W-os az infravető.
(#) nedudgi válasza csibai hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Nem tudom, az "ócó kínai gagyi" milyen típust takar, milyen forrásból szerezted.
Pár típussal már találkoztam, azt a minőséget mindegyik produkálta. Milyn távolságra van a célterület a kamerától? Milyen a kamera felbontása? Nem lehet, hogy elállítottál valamit, vagy a sávszélesség alacsony, gyenge a kábel minősége?
(#) csibai válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Először is nagyon köszönöm a gyors reagálásokat!

A szettet már vagy 4 éve vették, no name kínai szerkezet. (Mostanában látok az egyik Magyar hirdetési oldalon 4 kamerával együtt 20.000 Ft.)
Első pillanattól "láthatatlan" az esti képe, csak most jutottam odáig, hogy megpróbálok valami segédpanelt össze építeni nekik. Egyébként távolról elérhető, és a nappali képe sem annyira rossz. Semmi módosítás nem történt, felszereltük bekonfiguráltam, és azóta működik. Csak épp esti képe nincs, csak zaj.
(#) zsoltee0001 válasza csibai hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Sajna az korántse önerőből ilyen, utcai világítás van a túloldalon, nekem Bővebben: Link jött ir reflektor, nem túl professzionális,
De a 14 ezres se normális, ennyi erővel rakok 1-el több kamerát
Ilyen a képe a kamera saját fényereje + ennek a reflektornak.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2020
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Jó, akkor azt mondja meg valaki, hogy kell feltölteni a képet, hogy ne sötétítse a HE automatikusan felismerhetetlenné.
(#) lelkes amatőr válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Ilyet én még nem tapasztaltam, az én képeim mindig változtatás nélkül jelentek meg.
(#) Remci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Nem lehet hogy azért, mert png fájl?
(#) csibai válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Nagy köszönet a tájékoztatásodért!
Én is arra gondoltam, hogy rendelek onnan amit belinkeltél. Lehet ház nélkülit is kapni, fényérzékeny elemmel együtt szinte fillérekért.
Ha abból veszek vagy négyet, bedobozolom, akkor sem lesz 8 ezernél több.
Megpróbálom és jelentkezem az eredményekkel!

Üdv: csibai
(#) zsoltee0001 válasza Remci hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Igen, lehet.
(#) merlingerin hozzászólása Feb 19, 2020 /
 
Sziasztok!

Mai napom ráment arra, hogy összehegedüljek egy Dahua nvr3216-os rögzítőt egy AVTECH AVM284-es kamerával.

Sajnos nem jutok egyről a kettőre. Az NVR működik, ketyeg rajta hibátlanul több AXIS, Techson , és Bosch kamera is, de ezt a vackot nem tudom hozzáküzdeni..

Természetesen IP rendben, subnet, GW, mask, stb rendben. Meg is találja, ha search-et nyomok. Aztán hozzá is tudom adni. user/pass beírva, próbáltam adminként, de csináltam saját usert is neki... status piros bogyó marad, és természetesen nincs kép.

Ha VLC alól megnyitom az rtsp://IPAddress/live/h264 stream tökéletes, működik.

Természetesen a kamera web felületén sehol nem lehet látni mi az RTSP port, feltételezem, default 554. De a search után látja is, mint onvif kamera, csak kép nincs.. meg piros bogyó van...

Szerintetek?

Ez a kamera:
Bővebben: Link

Egyszerűen nem tudom, mit lehet "nem jól csinálni"..

Köszönök minden tippet!
(#) Bakman hozzászólása Márc 13, 2020 /
 
Estét!

Tudnátok ajánlani megbízható, kültéri IP kamerát? Raspberry (3 B+ vagy 4) + monitor kombón lenne nézegetve a kép. Nem vagyok képben a témában, rokonnak lenne.

Köszönöm!
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Kaptam egy négy kamerás ip kamera rendszert. Wifin megy, de utp-vel szeretném összekötni. Mi a módja?
(#) Johnycorp válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 2
 
Például elárulod a típusát a rendszernek. Esetleg fotók.

Nekem momentán nincs otthon varázsgömböm és a mostani időkben nem is szívesen kóvályognék boltba érte.
(#) nedudgi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 1
 
Én UTP kábellel próbálnám. Ha a routernek nincs elég szabad portja, akkor vennék egy switch-et. Ha nem megy, akkor abbahagynám a titkolózást, és konkrét típussal kiegésítve elmondanám, mi a probléma, majd kérdeznék.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
Ilyen a kamera:
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
A beltéri ilyen:
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
Tehát össze kell kötni a kamerát a routerrel. A routeren mit kell beállítani ?
(#) Johnycorp válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Próbáltam nézegetni a gyártó oldalát, de elég semmitmondó infók vannak fent, nem is igazán találtam erre rá.

Bővebben: Link

Letöltések programokhoz

Két lehetőség van általában:
1:
Az egyiknél minden eszközön (kamerák, rögzítő) be kell állítani egy-egy különböző FIX Ip címet. Például a 192.168.1.xxx tartományban. Ekkor egy switch-el összekötve már működik is. Itt viszont további beállítás szükséges, ha internet felé is mennie kell, esetleg routerrel is össze lenne kötve.

2:
Routerre vannak kötve az eszközök. Ekkor minden eszközben (kamerák, rögzítő) be kell kapcsolni a DHCP-t. Így a router ad nekik IP címet. Itt fontos tudni azt, hogy a routerben be kell állítani, hogy a kamerák mindig ugyanazt az IP címet kapják majd (IP/MAC Blinding vagy hasonló néven fut). Ez azért kell, mert a rögzítő IP cím alapján kommunikál a kamerákkal, de ha azok egyszer csak másik címet kapnak a routertől, akkor ugyebár már nem működik (márpedig egy routernek szíve joga, hogy például a benne megadott például 192.168.1.100-192.168.1.199 tartományon belül melyik eszköznek melyik címet adja oda).

Az egészből a rögzítő beállítása a legegyszerűbb, mert az a monitoron át, a kapott egérrel (gondolom ehhez is az van) lehet állítgatni. A kamerák most a rögzítő Wi-Fi részére kapcsolódnak valamiképpen. Elvileg a rögzítőben látnod kellene ennek e konfigurációját és a megtalált kamerákat. Ha rá tudsz erre a Wi-Fi pontra kapcsolódni pl laptoppal, akkor elérheted a kamerákat. De az is előfordulhat, hogy a rögzítő LAN portjára csatlakozol és úgy is eléred őket (kérdés, hogy itt mit kell beállítanod magadnak. Fix IP vagy rádugod és kapsz IP-t. Találgatás...).

Véletlenül nincs meg hozzá valami manuál, CD melléklet? Bár lehet, hogy csak a rögzítőn elérhető e-manual van.
(#) voodoo válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Szia.

A roterednek elvileg automatikusan kioszt neki egy új belső ip cimet. Pl 192.168.1.8


Ezután az nvr nek a menüjébe ezt fogod látni. Alhálómaszk ugyan az, 255.255.255.0 átjárónak meg beírod a routered címét pl 192.168.1.1
Ha van külső DNS szerver akkor írd be pl krikszkraksz.chingchang.org
Így egy googlés 8.8.8.8 elérési úton távolról is belenézhetsz a képbe.
Nyílvan gépen, vagy telón az alkalmazást felteszed és a QR kódal vagy azonosítót regisztrálod a szerverre.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
Köszönöm mindkettőtök válaszát.
Amit szeretnék:
- Vezetékkel akarom összekötni a kamerákat. ( Ugyanis ha messze van a kamera akkor homályosan bugyborékol a kép. )
- A felvevő netes elérése.
- Esetleg a kamerák önálló használata, felvevő nélkül a neten.

A válaszaitok alapján megpróbálok valamit.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
Ezt leltem a dns-el kapcsolatban. De hiába írom be a böngészőbe, nincs lap.
(#) nedudgi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Van valamilyen dyndns, vagy no-ip regisztrációd?
Az internetszolgáltatódtól publikus IP címet kaptál?
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) kalmi.kalmi válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Nincs. Azt sem tudom mi az. Ha a felvevőt bárhogy elérhetném a neten az már jó lenne.
(#) nedudgi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Itt regisztrálj magadnak egy címet. A legjobb az lenne, ha a routered kezelné a noip (no-ip) bejelentkezést.
A szolgáltatódtól kérj publikus IP címet, különben nem éred el a rendszeredet.
(#) kalmi.kalmi válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
És az xmeye alkalmazás nem jöhet szóba ?
Következő: »»   50 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem