Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   104 / 107
(#) lajosferenc válasza uniman hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Be volt kötve a legek jelezték a 230 V és a 12V meglétét.
(#) uniman válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
A "SAFETY" LED-ek az érdekesek, ha azok nem világítottak...az baj.
(#) lajosferenc válasza uniman hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
A "SAFETY" ledekből a FOT1 és FOT2 világított amik át voltak kötve.
(#) uniman válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Az OK! De még kérdeztem mást is...
(#) lajosferenc válasza uniman hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
A 230 V -os táp is be volt kötve, a baloldali kapocs 2,3,4 pontra. Betanított távirányítóval próbáltam.
(#) uniman válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Ezek szerint sikerült a távirányítót betanítani...hmm, biztos, hogy az működik is?
Ettől függetlenül egy manuális Start (FULL) nyomógombbal is próbáld ki.
Ha manuális Starttal sem indul a motor, akkor csak bekötném a végállás kapcsolókat is, és azok valós működésüket "imitálnám"...esetleg a 2-es DIP kapcsoló mindkét állásában.
(#) lajosferenc válasza uniman hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Bocs,de a start nyomógombot hová kössem be? A startnál van egy "PART (kiskapu) és egy "FULL"
(nagykapu) funkció. Ha a távirányítót megnyomom fölvillan az "LRN/DEL" zöld led egy pillanatra,azonkívül nem történik semmi.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2020
(#) uniman válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
"Full" és a "Com" közé a teljes nyitás/zárás...a "Part" és a "Com" közé kötött nyomógombbal pedig a "kiskapu" funkció kapcsolgatható.
(#) lajosferenc válasza uniman hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Manuálisan működik a kiskapu és a nagykapu funkció is
(#) uniman válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Akkor próbáld meg törölni a vezérlőből az összes távirányítót, ezután újra rátanítani.
(#) lajosferenc válasza uniman hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Gondolom be kell lépni a menübe és a 18 vagy 19 villanásnál lehet törölni. A használati útmutató legalábbis ezt írja.
(#) Georgee hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
Üdv Mindenkinek. Nekem is alakul a kapunyitóm, viszont egy dologba kicsit elakadtam. A gyáriakba kulccsal lehet oldani a motor, orsó kapcsolatot, ha esetleg bármi hiba lenne. Kérdésem az lenne, hogy saját készítésnél hogyan oldottátok meg ezt a gondot? Értem ezalatt egy esetleges áramszünet vagy meghibásodás esetén ki hogyan nyitja a kaput?
(#) uniman válasza Georgee hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
A lényeg lemaradt! Milyen a kapumotor ? Kétszárnyú nyíló, toló/úszókapa...vagy "egyéb".
A mechanikus "kuplungot" házilag nagyon macerás megoldani.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020
(#) Georgee válasza uniman hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Jogos az észrevételed . Kétszárnyú kapunyitó. Az ötleteket innen merítettem, már csak ez a része kérdéses. Sajnos még nem láttam gyári nyitókart szétszedve, így nem tudom elképzelni hogyan van megoldva. A gyártás/átalakítás az már csak a kisebb gondom lenne. Úszókapunál nem lenne gondom.
(#) erdgab válasza Georgee hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Az enyém teljesen saját gyártmány,már legalább 6 éve megy.Mellékelek egy képet.A kép jobb oldalán látsz egy rögzítőszeget,azt kihúzom és már nyílik is a kapu.
(#) Georgee válasza erdgab hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Köszönöm a választ, hasonlóra gondoltam én is. Annyi különbséggel, hogy nekem a kapuoszlop felől lehetne "bontani". Magát a szerkezetet megtudná tartani a kapuszárny. Ezen a szeges megoldáson kicsit túllépve én lakatot/zárat gondoltam a két oldalra. De minden megoldás érdekel. A szeget azért nem tartom előnyösnek (egyébként erre gondoltam én is) mert sajnos felénk szeretnek betörni.
(#) proli007 válasza Georgee hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Hello! Jó az a szeg! Mindössze a felső fül mellé a kapura kell hegeszteni egy ugyan olyan fület és mehet bele a lakat..
(#) Georgee válasza proli007 hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Egy füllel terveztem. Fentre megy a kar, alul támasztja a kapu oszlop füle, bele a stift és a stiftbe keresztbe a lakat. De most beugrott egy másik ötlet is. Képeket hamarosan töltök fel.
(#) (Felhasználó 71690) hozzászólása Okt 8, 2020 /
 
Miből lehet csinálni egyszerű villogtatót? A tolókapu jelzőlámpáját kéne villogtatni. 230v.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2020
(#) Remci válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Tudok küldeni kapuvillogó nyáktervet ha gondolod, de csak ha haza értem. 230v max 40W.
(#) (Felhasználó 71690) válasza Remci hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Azt megköszönöm.
(#) uniman válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Mi a típusa a vezérlőpanelnek? Lehetséges, hogy annak átprogramozásával is megoldható a villogtatás (persze nem mindegyik típusnál).
(#) (Felhasználó 71690) válasza uniman hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
(#) (Felhasználó 71690) válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Érdekes, mert flash a neve, de nem villog.
(#) uniman válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Ez a legolcsóbb(legócskább) vezérlés...ezt a Flash lámpát gondolták, hogy megveszed hozzá...
(#) (Felhasználó 71690) válasza uniman hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Rosszul gondolták.
(#) Georgee válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Lehet, hogy nem teljesen így gondoltad a választ, de leírom, ha más is DIY megoldással tervez kapunyitót, akkor használja egészséggel az elképzelésem egy részét.
Akár hiszed akár nem, nekem sokáig kérdés volt miből legyen a villogó, de az asztalon ott hevert a megoldás, viszont csak hetekkel később állt össze a kép. A villogó alja egy műanyag mogyorókrémes tető, a teteje egy légfrissítő kupakja. Benne pedig monitorból kibontott diffúzor lap, hogy jobban törjön a fény és így minden irányból látni lehet. Helyet kapott a belsejében egy PIC12F675 (ha jól rémlik, mert már nem ma csináltam) figyeli a kapuszárny állapotát és egy 3W COB LED a tető aljába. Nyitásnál 1 másodperc alatt 2-t villan, zárásnál 1 másodpercet világít egyet pihen, így látni az állapotokat. Holnap ha minden jól alakul felkerül minden a helyére. Képeket mindenképpen töltök fel. Ha nagyon egyszerűt akarsz, akkor egy ledes villogó áramkör is megteszi.
A képhez annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a madzag nem ott lóg ki, illetve a projektemet az
újrahasznosítás elvével próbáltam létrehozni. Illetve ha már az elektronikai része volt a kérdés, akkor ha esetleg opció a villanócsöves megoldás akkor IFK120-as csővel is kivitelezhető olcsón.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2020
(#) uniman válasza Georgee hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Szép hosszú szöveg...de szerintem ezt másképpen kell értelmezni:
Idézet:
„villogtatót? A tolókapu jelzőlámpáját kéne villogtatni”

Én ebből azt olvasom ki, hogy a lámpa megvan, és világít is, csak nem villog...azaz, annak a villogtatásához kellene egy egyszerű kapcsolás, ami a 230V-os izzólámpát szaggatva működtetné...
PIC-kel meg eléggé bonyolultnak tűnik...a lámpa konstrukciód sem tűnik megfelelőnek, egyrészt a tömítetlensége miatt belefolyhat az eső, ami télen megfagy és szétrepeszt a kupakot. Persze sziloplaszt segíthet ezen. De van egy további probléma, ez pedig az anyagok UV állósága. Persze minden évben lehet cserélgetni, ha szétesik a napsugárzástól...de mi azt szeretjük, ha 10 évig nem kell hozzányúlni, max. az esetleges izzócsere miatt...
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2020
(#) Georgee válasza uniman hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Első soromat azért írtam úgy ahogy, hogy nem teljesen a kérdésére fogok válaszolni mivel a cím is elsősorban a házilag megoldásra fókuszál. Mivel ott "a miből lehet" kérdés, így próbáltam másik szemszögből megközelíteni a dolgot. Az UV állóság bennem is kérdéses, idővel cserés lesz, de 2 évet kibír, legalábbis az udvaron kallódó műanyag kupak még nem esett darabjaira. Hőálló szilóval tömítettem, de erre nem tértem ki az előző írásomban. A PIC-re azért esett a választásom, mert nagyobb tételben rendeltem fillérekért (200ft/db). Maga a program csak pár soros, semmi extrát nem tettem bele az 5 perc munkán kívül. És mivel a mérete és a benne rejlő lehetőségek megpiszkálták a fantáziámat, így másba nem is akartam gondolkozni. Bonyolultnak se nagyon merem nevezni a maga pár darab kiegészítő alkatrészével és a ~2*3cm-es panellal. Ha esetleg bele is megy a víz, repedni nem hiszem hogy fog, mert van bőven helye tágulni a folyadéknak.
(#) Remci válasza Georgee hozzászólására (») Okt 9, 2020 /
 
Egyszerűen is meg lehet oldani, kell hozzá egy 555 Ic, pár ellenállás, 1-2 kondi, meg egy triac, vagy tranzisztor. Igaz ez nem tudja a két féle villogást. A villanó csövesnek meg az a baja, hogy napsütésben nem mindig látszik.
Következő: »»   104 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem