Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógépmotor bekötése
 
Témaindító: Dióda, idő: Szept 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 22
(#) nicolaas válasza vargaf hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Újra mértem, én inkább úgy fogalmaznék, hogy ez lehet a hiba, ami miatt nem pörög fel a centrifuga, szakadt az egyik tekercs.
(#) vargaf válasza nicolaas hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Minden valószínűség szerint ez a lábkiosztása.
(#) nicolaas válasza vargaf hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Köszönöm, ez sokat segít.
9-10 láb hőbiztosíték, azt vajon hol találom?
(#) vargaf válasza nicolaas hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
A motor tekercselésben.
(#) nicolaas válasza vargaf hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Ez nagy segítség a tovább lépéshez.
Szóval ha jól értelmezem, a motor ha megkapja a "0"-át a 8-as lábra és a maradék két kivezetés (centrifuga 5,6 láb) egyikére fázis, másikra a kondi (segédfázis) akkor elindul a motor, ha megcserélem a két fázist, akkor ellenkező irányban kezd forogni?
Így teljesen logikus a motor 5 kivezetése!
(#) nicolaas válasza vargaf hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Szia!
Jó értelmeztem a motor bekötését? 0 közös és a "két motor" négy érintkezőn? Ha ebből egy szakadt (nálam ez a 3.láb), akkor meg van az ok, miért nem megy a magas fordulatú centrifuga!
(#) Zozi905 hozzászólása Feb 1, 2020 /
 
Helló mindenki.
Van egy problémám,amit szeretnék megoldani a ti segítségetekkel. Sole mosógép motor típus 20572702. Találtam egy bekötési rajzot és működik is, csak az a gondom, hogy mosás üzemnél eléggé melegszik a motor. Kb 3 perc üzemeltés után 60 C fokra melegedett. Mennyire normális ez?
Minden valószínűség szerint ez a lábkiosztása.

IMEP-lábkios...jpg
(#) VIM válasza Zozi905 hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Szia! Bővebben: Link Az adattáblán is ez a kapacitás érték van feltüntetve ehhez a fordulathoz. A másik dolog pedig ezek a motorok nem folyamatos hanem szakaszos üzemre készültek. A néhány perces üzem utáni 60 fok az lehet, hogy sok egy kicsit de a kondenzátor kapacitása az az előírt értékű?
(#) kowi hozzászólása Feb 1, 2020 /
 
Szabályzás nélkül szét is pörgik magukat Nem lehet őket hálózati feszültségről üzemeltetni.
(#) Kinka István válasza kowi hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Szia! A kefés motorok tudnak túlpörögni soros bekötés esetén, az említett motor viszont aszinkron motor.
(#) Mosomasa01 hozzászólása Feb 16, 2020 /
 
Sziasztok! Inverteres AEG Electrolux motorját hogyan lehetne bekötni szabályozható fordulatra?
(#) erbe válasza Mosomasa01 hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Átírod a mikrovezérlője programját és beleilleszted a potmétert, mint szabályzóelemet.
(#) hajdub hozzászólása Feb 18, 2020 /
 
Szervusztok fórumlakók!
Egy olyan problémában kérem a segítségeteket, ami teljesen idevágó: mosógép motor bekötése.



A mellékelt képeken látható módon elszenesedett egy Fagor mosógépünk motor csatlakozója, és a kérdésem: hol lehet ilyen csatlakozót szerezni?

Ha tudnátok segíteni, előre is köszönöm.
(#) zamatőr válasza hajdub hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Bővebben: Link
Talán használható.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2020
(#) vgyre válasza hajdub hozzászólására (») Feb 19, 2020 / 1
 
Szia!
Még mielőtt egy fillért is költenél rá, nézd meg, hogy a motoron lévő tachogenerátor jó maradt e. Ezen kívül célszerű a programkapcsolót is szemrevételezni, nincs e égési nyom.
A történet ehhez, a kolléganőm Fagor mosógépe járt így. Ott a szélső két kivezetések voltak a tachogenerátor pontjai. A kiégés során szakadt lett a tachogenerátor tekercse, valamint a programkapcsoló is kiégett. A vége egy új mosógép lett.
(#) Mosomasa01 válasza erbe hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Köszönöm, de nem erre gondoltam. Az inverter panel egy külső egység, ami kap egy 230V-ot, feltételezem egy GND-t és +5V-ot és még két ér van feltételezem abból csak egyet használ amin jel vagy feszültség változásra indul, szabályoz fordulatszámot. Olyan hozzászólást szeretnék aki már csinált ilyet vagy legalább hasonlót!
(#) erbe válasza Mosomasa01 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Keresd meg az inverter adatlapját! Mi még a típusát se tudjuk.
Az automata mosógépek mosás közben ide-oda forognak ~azonos fordulatszámmal, centrifugánál egy irányba max-ig felgyorsulva. Minden indításnál vizsgálja a processzor a víz jelenlétét és a terhelést.
Tehát nem csak "megy-nem megy, és felpörget.
(#) Mosomasa01 válasza erbe hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Nos maga az inverter külön van elhelyezve a gépben, nem a vezérlő panelen. Egy driver IC hajtja meg a motort. Az újabb mosógépek nem, szárítókban és hűtőben találni ilyet. Mivel nincsen a motoron thaogenerátor nem vezérlő figyeli a fordulatszámot. Ezért gondolom, hogy jelalak vagy feszültség szint szabályozza a fordulatot.
(#) hajdub válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Szia!
Köszönöm a linket, de az a csatlakozóval szerelt kábel, az pont az ellendarabja az elégett csatinak.

Így ez sajnos nem megoldás.
(#) hajdub válasza vgyre hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Köszönöm a tippet, megnézem a többi részegységet, látszik-e rajtuk valami.

Idézet:
„Ott a szélső két kivezetések voltak a tachogenerátor pontjai.”

Ezt a "szélső két kivezetést" a csatlakozó két szélén lévő pontokra érted?


Valakinek ötlete, hogy ilyen csatlakozója kinek lehet, van-e?
(#) Roky válasza zenebolond hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Szia, feltétetelezem, hogy ehhez hasonlóan kell bekötni,
a 2-3 titokzatosan különálló tekercs is látszik.

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=614
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2020
(#) CIROKL hozzászólása Márc 9, 2020 /
 
Adott egy régi automata mosógép motor
Rávan irva
3.3A /220 ,volt 90watt
Na ez hogyan jön ki valaki elmagyarázná ,valamiről lemaradtam anno az iskolában ?
(#) proba válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Motoroknál a tengelyen leadott teljesítmény volt az adattábla alapja régen. A kínaiak 1000W pmpo-t írtak volna már akkor is rá.
(#) CIROKL válasza proba hozzászólására (») Márc 12, 2020 /
 
Mi ?
Beviszek 6-700 wattot oszt kijön 90watt érthetőbben nem tud valaki választ adni ?

Régebbi motor nem kinai szóval még nagyottmondás is kizárva!
(#) zolika60 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 12, 2020 /
 
A 3,3A a maximális áramfelvételt jelenti. Jellemzően induláskor. A 90W meg a folyamatos üzemben leadott teljesítmény. Tehát a két dolog nem egyszerre igaz.
(#) pucuka válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 12, 2020 /
 
A cos φ -ről biztos hallottál. Ráadásul a terheléstől függően változik is.
(#) botesz válasza Mosomasa01 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Kell hozzá külön egy frekiváltó.
(#) Sterko hozzászólása Jún 18, 2020 /
 
Helló! segítséget szeretnék kérni mosógépmotor bekötésével kapcsolatban.
A típusa Whirlpool Fl-244-500
Centrifugás bekötését szeretném megtudni ha lehet, egyszerűen leírva, nem vagyok nagy hozzáértő.
5 vezeték jön ki a motorból és van hozzá egy kondenzátor is.
Köszönöm!
(#) VIM válasza Sterko hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
Szia! Az volna a legcélravezetőbb ha ki tudnád mérni a motor tekercseinek az ellenállását. Ha az alábbi képen látható kiosztást veszed alapul és stimmelnek az ellenállás értékek akkor eszerint kösd be. Azt jó tudnod, hogy a centrifuga (nagy fordulat) forgásirány az nem fordítható csak a forgórész átfordításával.
(#) Sterko hozzászólása Jún 18, 2020 /
 
Az rendben van, ha megmondod hogy kell mérni. Van egy multiméterem amivel elvileg tudok ellenállást mérni. Nem vagyok műszerész ezért még nem mértem. Hogyan tudom lemérni multiméterrel? mire állítsam illetve melyik végét kell a vezeték végére illeszteni?A fehér vezetékekre külön külön jó lesz?
Következő: »»   19 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem