Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   113 / 138
(#) mraulajos válasza tönöpö hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Hali!
Én is így jártam.
Egy régi, rossz magnetron ból ki lehet operálni, és berakni a rossz helyére.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2020
(#) elektrorudi válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Ez vajon "tervezett avulás"? Visszaolvasva a topicban, az esetek túlnyomó részében ez a probléma. Talán egy kis odafigyeléssel lehetne olyan átvezető kondit gyártani, ami tovább bírja. Persze, ha ez cél volna.
(#) tönöpö válasza kadarist hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
???Igen? Na, ezt nem gondoltam volna. Az LC kör akkor nem a fej működéséhez, hanem valami zavarszűrésre szolgálhat? Na, ezt kipróbálom, de közben megjött 3000-ért egy használt, de hibátlan fej, beraktam, tök jó lett! Most szedjem szét a jót, és rakjam vissza a régi, de kiherélt fejet? Na nem! Majd ha ez is tönkremegy, akkor meglépem.
Köszi még egyszer mindenkinek!
(#) tönöpö hozzászólása Feb 6, 2020 /
 
Ha korai áprilisi tréfa volt a "kiherélés", akkor bekaptam, csak később gondolkodtam el érdemben.
Ha viszont komolyan gondoltad, akkor hogyan vezetnéd ki a csatlakozó dugóig a tekercsek végeit? Merthogy a zárlatos rész az átvezető saját kapacitásában van. Tehát maga az átvezető a zárlatos.
(#) Gafly válasza tönöpö hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
A magnetronban belül van(nak) a rezgőkör(ök).
Kis szerencsével Egerben/Csabán már meg tudom mutatni.
(#) kadarist válasza tönöpö hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Szétfaragtam jóféle csavarhúzóval. Kiesett a szigetelés, így megmaradt a két kivezetés, amire fel lehetett dugni a sarukat. Persze ügyelni kell, hogy a fémrészekhez ne érhessenek hozzá a kivezetések. Szükségmegoldás, de működött.
(#) lacake274 hozzászólása Feb 9, 2020 /
 
Üdv!
Microhullámú MPP001 1b tipusú tápegység alaplapján elszált egy integrált áramkör. Elég cudar képeket találtam róla, de LNK 304 PN illetve Lnk364 PN tipusokat tudtam ki silabizálni. Egyébként Aliexpress, Ebay oldalakon találtam teljes panelt is. De előtte megpróbálnám az Ic cserét. Csinált már valaki ilyet? érdemes egyáltalán foglalkozni vele?
Köszönöm!
(#) Remci válasza lacake274 hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Egy próbát megér. A környezetében lévő alkatrészeket is érdemes megmérni- elektrolit kondi,induktivitás,diódák, opto- és cserélni ha kell.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2020
(#) Laci66 hozzászólása Feb 13, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene!
Megsercent a mikrónk már negyedszerre, eddig még egy alapos tisztítás, festés + mikanit lap csere
megoldotta a problémát. A magnetron még nincs beégve, remélem most is menthető még!
Amiért segítséget kérek, hogy akarok egy tartalék mikit is összehozni.
Az alany egy DELTON kütyü ami elég csúnyán megégett. A magnetron antennája megolvadt,
több kis lyuk van rajta körben. Tipusa: PANASONIC 2M210-M1
Van viszont egy jó állapotú (szemre legalább is) LG GAL01 2M226 tipusú, nagyon hasonló, méretben
beépíthető magnertronom.
Betehetem-e helyette? Ez a nagy kérdés. A válaszokat előre is megköszönöm!
(#) zolika60 válasza Laci66 hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Szerintem gond nélkül.
(#) Laci66 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Kösz!
Holnap veszek fehér spayt. Lefújom, aztán megpróbálom.
(#) mraulajos hozzászólása Feb 15, 2020 /
 
Hali!
Érdekesség.
Sok kidobott mikrót megszoktam javítani. Többek között, az egyiknek hiányzott/elveszett a tányér forgató gombja. (nem ezért dobták ki) Csináltunk hozzá műanyagból. A forgató motor tengelye ugye megvan lapolva, ezzel nem foglalkoztunk, jó szorosan rá nyomtuk a műanyagot a tengelyre. A képeken látható dolog történt vele. Valószínű megfordult a tengelyen, és megállt egy helybe, tehát egy adott pontra kapott sugarat. Az étel forrósodás kizárva, tejet melegítettünk az unokámnak. ???
(#) mugab válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 15, 2020 / 1
 
Ebből is látszik, hogy nem mindegy milyen műanyagot teszünk a térbe...
(#) Epu2 válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
A mi, tök alap mikrónk 15 év körüli. Még működik. Kaptunk karira egy ugyan olyant. Egy-egy centivel kisebb, kívül belül. Csak a régi csengett, az új koppan kikapcsoláskor. Vajon ki bír 15 évet?
(#) mindenes válasza mugab hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Pontosan ígyvan. Nem mindegy.
(#) mraulajos válasza mindenes hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Ebből nem sokat haladunk előre ebben a témában. Mi a mindegy, mi a nem mindegy? Pontosabban mi a jó? Minek alapján kell ki választani a megfelelő műanyagot, egy mikrohullámú sütőbe?
(#) mugab válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 16, 2020 / 1
 
Én az alapján választanék, hogy melegedik e...
(#) akovacs15 hozzászólása Feb 21, 2020 /
 
Üdvözlet. Kérnék egy kicsi segítséget. Samsung mikró vezérlőpanelen a start gomb kapcsolója bizonytalan. a nyomogomb nem mikrokapcsoló,hanem ilyen lemezes pattanó mint a mellékelt képen.
Kérdem,hogy miképpen lehet cserélni illetve hol kapható? Illetve mi a hivatalos neve ennek az alkatrésznek. 15.2 mm az átmérője.
(#) pipi válasza akovacs15 hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Hali!
pl metal dóm membrán kapcsoló...
Ha már így szétszedted, egy tisztogatás nem segít? Ha felcseréled egy másik gombbal akkor is bizonytalan?
Bővebben: Link
(#) akovacs15 válasza pipi hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Igazából a fém rugalmassága gyengült meg. Még működik,csak többször kell nyomogatni.
(#) mugab válasza akovacs15 hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Szerintem az alatta levő nyák lemez kopott el.
(#) gyulank hozzászólása Feb 28, 2020 /
 
A mikrót milyen sűrűn lehet kapcsolgatni? Szóval hogy működik a teljesítményszabályzás? És mivel szokták ezt megoldani? Nem szoktam hallani relét kattogni benne.
(#) kadarist válasza gyulank hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Az inverteres mikróknál nincs is relé, mert elektronikusan történik a kapcsolgatás. A hagyományos készülékeknél viszont mindenképpen van valamilyen mechanikus kapcsolás, aminek a hangja hallható.
(#) gyulank válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Ebből nem tudtam meg. Én nem arról beszélek, hogy hova csavarom, hanem arról, hogy hogy kapcsolgatja, hogy annyi legyen.
(#) Gafly válasza gyulank hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Az a baj, hogy a magnetron működéséhez összhangban kell lenni az anódfeszültségnek és a mágneses tér erősségének, mert egyébként nem jól "kanyarognak" az elektronok.
A primitívebb mikrók azért kattognak, mert ki/be kapcsolgatással oldják meg a teljesítmény változtatását. Olyat nehéz csinálni, hogy tekerővel folyamatosan állítod a teljesítményt.
~10% -> 1 másodpercig megy 800 Watton, majd 9-et pihen.
(#) gyulank válasza Gafly hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Én nem hallom kattogni egyiket se. Azért kérdeztem, hogy igazából, valóban, pontosan, konkrétan, hogy működik, hogy vezérli, és mi kapcsolja, és mennyi időnként. Miért pont 1 másodpercig mehet és 9-ig nem, miért nem 1 tizedig, és 9 tizedig nem, vagy akárhogy? Gondolom, ez is egy példa szeretett volna lenni, hogy hogy jön ki a teljesítmény, de én konkrét dolgokat kérdeztem. És mi kapcsolja?
(#) Ge Lee válasza gyulank hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Konkrétan így. Azt amikor a relészerű érintkezők zárnak vagy nyitnak nyilván nem fogod hallani, mert nem elektromágnes rántja őket össze mint egy relében, hanem a forgó mechanika pöcke nyomja össze/engedi el. De szerintem a relé kattogást sem biztos hogy meghallanád benne, hiszen zúgnak a ventilátorok, meg búg a túlgerjesztett trafó.
(#) gyulank válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 3, 2020 2 /
 
Konkrétan hogy? Engem nem csak a mechanikus érdekel, a másikban sem hallok relét. Mint írtam.
(#) Ge Lee válasza gyulank hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Most a szemeddel van baj, nem érted ami a képen van, vagy csak szórakozol?
(#) gyulank válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Egyik se. Attól, hogy valaki csinált egy reléset, nem biztos, hogy relével szokták vezérelni. Attól, hogy a kínai mechanikus 1 perces PWM-nel vezérel, nem biztos, hogy nagyobb frekvenciát nem lehet alkalmazni.
Következő: »»   113 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem