Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Medencefűtés
 
Témaindító: davidka, idő: Máj 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 27
(#) egonovics válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 4, 2019 1 /
 
Hàt mèg egy napelemre meg egy inverterre is beruhàzni....nem olcsó....
(#) egonovics válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 4, 2019 /
 
90° idomot semmiképpen ne alkalmazz, évek múlva hálálja meg a 2x45° alkalmazását. Persze, érdemes megoldani, hogy ne juthasson bele víz.
Az hogy valaki orrabukik a csőben, gond, de a baj inkább az, hogy a cső keresztmetszete csökken, a kötések meglazulhatnak.
Mi van????? Na most ezt sem nagyon èrtem....

A spiràloknàl T idomot/fittinget kell berakni azt màshogy nem tudod megoldani. ? Igaz? (Ezt a könyökökre írtam hogy nem szereti a szivattyú)
Akkor elvileg az jó lehet hogy medence 10mèter 20lpe cső visszacsapó szelep szivattyú felfelè 4mèter 20as lpe cső spiràlok visszafelè 20as lpe cső a medencèig a meleg víznek. ???
A keringető szivattyúnak akkor megfelelne egy olyan aminek 6m az emelő magassàga???
Ès ahhoz mitszólsz hogy a 10mèter csövet leszigetelni ès beàsni a földbe egy kicsit??? Meg mondjuk egy pvc vízcsőbe bele húzni ès úgy leàsni.
Köszi a segítsèget neked is!
Üdv: Laci
(#) egonovics válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 4, 2019 /
 
Ès hovà jó ha pvc csövet rakok le?
(#) nedudgi válasza egonovics hozzászólására (») Jún 4, 2019 1 /
 
Jól értetted, amire gondoltam, nem azt, amit írtam. Az kimaradt, hogy védőcsőnek javallottam a PVC csövet a 45° idomokkal. Bocsánat.
A visszacsapó szelep minél távolabb legyen a szivattyútól. A szivattyúnak 6 méter emelőmagassággal kell produkálnia az 1m3/h átfolyást.
(#) egonovics válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 4, 2019 /
 
Mèg egy kèrdès! Mi van ezzel a fi relèvel? Hovà kell?
A medencèig elviszek 2 db a 20as lpe csövet egyik a ki jövő àg a màsik a bemenő meleg. Ès ezt a 2db csövet hogy kapcsolom a medencèhez? Vagy hogy vezetem bele
Mert a medencènek van egy leeresztője meg a vízszűrő szivattyúnak van ki meg bemenete. Vagy csak belelógatom valahol a medencèbe? De ezt milyen csővel teszem? Vagy erre is jó a sima 20as lpe cső? Köszo! Laci
(#) nedudgi válasza egonovics hozzászólására (») Jún 4, 2019 1 /
 
Az életvédelmi ( Fi ) relé feladata az áramtalanítás, ha gond van a védett szakaszon. Ha az áram nem a nullvezetőn, hanem a védőföldön keresztül folyik, akkor lekapcsolja az áramot. Ezért nem egészséges, ha a teljes házst védi, mert hűtőszekrény, fagyasztó köre is áramtalanítva lesz, aminek a következményei beláthatatlanok: ott állsz a nyár közepén hideg sör nélkül. A leolvadt fagyasztó nem baj, mert egy pizzarendeléssel megoldható, de hideg sört honnan kerítesz?
ALPE csövet simán belógathatod, de esztétikai szempontok miatt lehet lágy PVC csövet is használni. A leeresztő csatlakozás jó lehet a szivattyú/fűtőspirál elejére, a visszaágra én hajlékonyabb csövet raktam: a fájós deréknak jól esik a melegebb víz. Fontos, hogy a fűtőkör bemenete mindig víz alatt legyen.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
(#) egonovics válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Akkor egyenlőre ennyi kèrdès volt . Akkor most egy kis tervezès ès jöhet a vàsàrlás.... köszi a segítséget!
(#) egonovics válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Ja jönnek itt a kèrdèsek !! A szivattyút milyen szerelvènyel hozom össze az lpe csővel? A szivattyú 1 1/2 es.
(#) nedudgi válasza egonovics hozzászólására (») Jún 5, 2019 1 /
 
Különböző méretek között menetes kötést szoktak alkalmazni. Léteznek LPE+menetes idomok.
(#) egonovics válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Közben ezt màr meg is vettem....
De a medence leeresztőnek egèsz màs a menetemelkedèse. Ezt szerintem nem bírom összehozni a 20 lpe csövel. Hogy ott jöjjön ki alul a melegvíz.....
De mèg egy kèrdès
Ott ahol vennèm az lpe csövet csak 100m es tekercsek vannak . Elèg lenne 3x 50m es spiràl is a 6000literes medencèhez??? Mert akkor nem kellene szaladgàlnom ....Azt hiszem 75Ft/m re mondta az àràt.
(#) nedudgi válasza egonovics hozzászólására (») Jún 5, 2019 1 /
 
A legfontosabb, hogy pontosan egyforma hosszú ágakból álljon össze a spirál. Elméletileg 200m tekercset (is) szoktak gyártani. Abból pont kijön az eszményi 3x66m. Gyártó nincs a környéken? Esetleg a boltos tud rendelni 200m tekercset is. A toldás nem igazán jó, mert akkor nem lehet pontosan egymás mellé tekerni a meneteket.
(#) nedudgi válasza egonovics hozzászólására (») Jún 5, 2019 1 /
 
Itt szinte mindent megtalálsz. Nekem acélpalástos medencém van, nem ismerem az egyéb medencék csatlakozásait, ehhez nem tudok hozzátenni semmit..
(#) egonovics válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Köszi! Megveszem a hozzàvalókat. Ès majd szerintem mèg biztosan jelentkezem!
Most meg majd elkezdem a medence helyènek kialakítàsàt.
(#) Bakman hozzászólása Jún 6, 2019 / 2
 
Egy lehetséges megoldás, jónak tűnik.
(#) egonovics hozzászólása Jún 11, 2019 /
 
Medence felàllítva. Alkatrèazek lpe cső megvève.
De egy kèrdès. A fűtès keringető szivattyút lehet fektetve is rakni?
(#) nedudgi válasza egonovics hozzászólására (») Jún 11, 2019 1 /
 
A gépkönyvében benne van, hogy a tengely vízszintes legyen.
(#) egonovics válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Köszi! De akkor fektetve is lehet csak a tengely legyen vizszintesen???
Pàr kèp
....
(#) nedudgi válasza egonovics hozzászólására (») Jún 12, 2019 1 /
 
A gépkönyvet nézd meg. Ott kell lennie a beszerelési rajznak.
(#) egonovics hozzászólása Jún 12, 2019 /
 
Egy tekercs màr kèsz van 65m
Meg az lenne a kèrdès melyik àgba èrdemes a hideg vizet bekötni? A tekercs belsejèbe? Vagy a külsejère? Vagy az mindegy? Köszi Laci
(#) egonovics válasza egonovics hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Ès az lpe csövön is van màr egy zöld csík màr sima feketèt nem lehet kapni csak ha valahol van elfekvőbe.
(#) nedudgi válasza egonovics hozzászólására (») Jún 12, 2019 1 /
 
A lényeg, hogy egyforma hosszúságú úton áramoljon a víz. Minden, hogy az eleje, vagy a vége van középen.
Bővebben: Link
(#) nedudgi válasza egonovics hozzászólására (») Jún 12, 2019 1 /
 
Azt nem tudom, mit jelent a zöld csík. Minél vékonyabb a csőfal, annál jobb.
(#) Bakman válasza egonovics hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Csak egy apró javaslat: a műanyag kábelkötegelőket cseréld le pl. réz vezetékre (1.5 mm2 -es MCU, szigetelés nélkül). Nem adok egy évet és garantáltan a fele el fog törni/szakadni. Tapasztalat.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 12, 2019 1 /
 
Ha egy szezont eltöltött a tetőn, akkor az ott és úgy marad. Legfeljebb a végeket kell rögzíteni.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 12, 2019 / 1
 
Lehet, hogy a cső ott marad de hogy a kötegelő nem, az viszont biztos.
(#) egonovics hozzászólása Jún 13, 2019 /
 
Köszi az èszrevételeket!
(#) nedudgi válasza egonovics hozzászólására (») Jún 13, 2019 1 /
 
Most olvastam vissza. Eddig nem vettem észre, hogy milyen tetőre kerül a spirál. Erre tényleg kell egy kis védelem, keresztléc, a gyorskötözőt megeszi a nap.
(#) every hozzászólása Feb 15, 2020 /
 
Sziasztok! Miért 20-as LPE csőböl kell készíteni a csőkígyót? Mert van 16-oa is és az vékonyabb, az nem lenne jobb?
(#) nedudgi válasza every hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
A medencefűtéshez nem magas hőmérséklet, hanem nagy vízmennyiség ajánlatos.
A lényeg, hogy spirál által összegyűjtött hómennyiséget minél hamarabb a medencébe juttassuk. Ráadásul a keringető szivattyúnak a kisebb belső átmérőjű cső nagyobb ellenállást jelent.
Arr is érdemes gondolni, hogy már az LPE20 is meghaladja az átlag türelmét, harmadával több menet kell LPE16 csőből.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2020
(#) Peter65 válasza every hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
Szia!
Én abból csináltam, csak 4 ágat párhuzamosan kötöttem.
Következő: »»   20 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem