Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1320 / 1384
(#) pisti89 válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Nézd meg jobban a képet.
második kép közepe.
Ott letöröltem az ujjammal a papíráztatás nyomait, még nem kapott sósavazást
De a harmadik képen is látszik kinagyítva, hogy az csak az ázott papír.

Ha olyan otromba csiszolás lenne, fel se tapadna...
(#) pisti89 válasza janigel hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Beletettem az ellenállást (kapcsolót nem, mert nekem elég ha fix, másra úgysem használom), de nálam a fűtés a kijelzőn emlékeim szerint 130 fok környékén megáll, fűt de a hőmérséklet nem megy feljebb (mértem én még lézeres hőmérővel is). 160-ra van állítva.
(#) janigel válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Próbáld meg így.
Biztos hogy R88-ra kötötted ?
De óvatosan, először 1K-ról indulj a potival lefelé nagyon lassan, közben mérd a hőfokot.
Ha változik, de nem tudsz felmenni a hőfokkal, akkor tovább kell csökkenteni.
Ha nem változik, akkor passz.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020

Picture.jpg
    
(#) pisti89 válasza janigel hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Igen, garantáltan az R88-ra raktam az 1,8k-t ami korábban volt tanácsolva.
Ha lesz rá időm, ismét nekifutok
Köszi
(#) remiasa válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 23, 2020 / 1
 
Én nem vasalom ráteszem és átitatom acetonnal és közben jól lenyomogatom, aztán megvárom míg elpárolog az aceton és vízbe leáztatom a papírt!!
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2020
(#) diginewl válasza remiasa hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Üdv! Ezekkel a toner-poros dolgokkal egy baj van. Nem tudsz standardot mondani... 2-3 évvel ezelőtt szépen vasaltam, és acetonoztam egy-egy nyákot az utántöltött toner-porral is. Aztán felhagytam vele, mert egyszerűbb volt Kínából azt a néhány dolgot megcsináltatom. Most szeretnék megint csak egy-két rajzolatot nyák-ra vinni, de az új tonerpor, ami tökéletesen szép nyomatot ad papíron, nem akaródzik átmenni SEHOGY a nyákra... ez egy másik tonerpor már (fekete flakonban, mint az előző... )

Most az a kérdésem, hogy a 2018-ban lejárt Positív20 lakk vajon jó lehet-e még? Alig használtam (mindössze 2szer..). Hogyan tudom letesztelni? Lefújom, levilágítom, ha az előhívás után marad rajzolat a nyákon, akkor valószínű a lakk még jó lehet benne?

Newl
(#) Ge Lee válasza diginewl hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Nekem a P20 a lejárat után még 6 évvel is ugyanúgy működött, csak arra kellett vigyázni hogy ne legyen hideg a flakon fújáskor mert akkor nagy szemcsékben fújt, nem tudta úgy elporlasztani és nehezen terült el. Fel szoktam a nyákot is előtte melegíteni kicsit vagy a vasalóval vagy hajszárítóval és úgy fújtam rá a lakkot.
(#) pisti89 válasza remiasa hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Mármint az Aceton+Alkohol keverékre gondolsz?
(amit ha jól emlékszem 8:3 arányban ajánlották itt korábban)
(#) pisti89 válasza diginewl hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Én is használtam már 5 éve lejárt P20-at, még 2009 környékén.
Nálam a panel egy kibuherált lemezjátszóra volt rakva és 33-as fordulaton forgatva egyenletesen terült, amikor bedöglött, nekem görcsössé vált és köpködött, ez kb 2011-ben volt, akkor dobtam ki (hagyatékból maradt rám pár flakon akkoriban), utána átálltam vasalásra.

Még van a hűtőben vagy 7 éve egy pár m Lötstop fólia (itt vettem az egyik csoporttagtól) 1x kipróbáltam, aztán valahogy mindig elfelejtettem, majd megnézem kibírta-e..

Új nyomtató lehet magasabb hőfokot igényel.
Nekem pl a régi porok 170-180 fokon mentek, az új Samsung ML-2020 (ez csak NYÁ-ozásra lett vásárolva) már 200 fokot igényelt
(#) diginewl válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Köszönöm válaszaitokat!
(#) remiasa válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 24, 2020 / 1
 
Nem én sima mezei körömlakk lemosóra gondoltam 190ft a boltba, az asszony megveszi magának én meg elhasználom nyák gyártásra.
(#) kaqkk válasza remiasa hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Arra figyelj hogy semmi adalék ne legyen benne , mostanában teszek bele valami olajat a köröm kiszáradása ellen , ha olajos akkor nem fog feltapadni a toner ... Egyébkén literes kiszerelésben 1000Ft alatt kapható festékboltban
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2020
(#) pisti89 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Nekem speciál melóhelyről van most.
Nálunk spray formában van, ki kellett fújjam üvegbe, de azért hoztam spray verziót is, hátha úgy lesz rá szükség.


Van olyan körömlakk lemosó is, amiben aceton sincs, arra is érdemes figyelni
(#) kaqkk válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
A purhab pisztoly tisztító spray is aceton ...de az kicsivel drágább mint a flakonos kiszerelés .
(#) diginewl válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 26, 2020 / 1
 
Jól működik a lakk még most is. Köszönöm a bátorítást.
Ez a második UV-s nyákom (az elsőt úgy jó 3 éve készítettem). Nem viszem túlzásba
Ahhoz képest, hogy a legnagyobb beruházás a pozitív20 lakk, talán egész jó lett )) A célra tökéletes lesz.
(#) diginewl válasza diginewl hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Érdeklődni szeretnék, hogy ezzel a Pozitív20 lakkal lehet-e valahogy a nyák másik oldalára feliratokat készíteni?
Ha lefújom a nyák-ot, levilágítom, és utána vasalóval ráégetem akkor a lakk elméletileg odaég, ott marad... de egy barna nyákalapon egy barna lakk...nem sokat látszik. Van más, egyszerű ötlet? (a nyák egyoldalas csak, így a másik oldali maratás nem jöhet sajnos szóba)
Köszönöm előre is a válaszokat.
(#) Ge Lee válasza diginewl hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Ugyanúgy letisztítod, lefújod, előhívod. Már ha megfelel az a zöldes szín. Ha nem, akkor adsz neki egy kis UV-t és lilás lesz. Utána fújsz rá vékonyan valami védőlakk réteget és kész. Vagy vasalod műnyomóról de az nem lesz olyan szép.
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Sőt ha hőlégfúvóval -vagy sütőben beégeti egészen szép vöröses árnyalatot ad, és üvegkemény lesz tehát lakkozni sem kell ..
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
(#) NickE hozzászólása Márc 11, 2020 /
 
A kínaiak árulnak PCB szegecseket (0.9mm belső átmérő), de nem látok hozzá megfelelő szegecselő szerszámot. Németek árulnak, de hát annyiért kínából esztergagépet lehet venni

Nem tudtok valami olcsó, de használható szerszámot?
(#) janigel válasza NickE hozzászólására (») Márc 11, 2020 /
 
Egy sima acél pontozó.
Vagy egy eltörött menetfúró szára. ami általában hegyes.
(#) pisti89 válasza NickE hozzászólására (») Márc 11, 2020 /
 
Pontozó
(#) fsub hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Sziasztok!
Vasalással, laminálással készített nyákhoz milyen dpi-vel rendelkező lézernyomtató a legideálisabb? Elég a 600x600, vagy ajánlott nagyobb, 1200x1200, esetleg 2400x600-as felbontású?
(#) Gafly hozzászólása Márc 21, 2020 / 1
 
Szerintem nem kell nagy felbontás, inkább tudja kezelni a műnyomó papirt és ne "spóroljon" a tonerrel...
(#) nagym6 válasza fsub hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Legtöbbet a tinta számít. Egyik szuperül áttapad, másik fajta nem. Inkább ilyen irányban kérjél tanácsot.
(#) fsub válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Köszönöm a véleményeket, az alábbi típusokra szűkítettem le a lehetséges választásomat:
- HP Printer Laser 107a
- Brother HL-1222WE
- Samsung Xpress SL-M2026 (bár ez a készülék és a wi-fi-s testvére már kifutófélben lévő nyomtatók)
Ha valakinek lenne ezek közül bármelyikkel nyákkészítés vonatkozásában tapasztalata, azt szívesen venném, ha megosztaná. Vagy, ha valakinek esetleg más típusra lenne javaslata a jelenleg kapható készülékek közül, azt is szívesen fogadom.
(#) Remci válasza fsub hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Nekem a Samsung Xpress M2026 van, még a vele adott tonerral. Tavaly tavasszal vettem.A kínai sárga papírra nyomtatok vele, más nyomtatásra nem is használom, arra van másik nyomtató. A nyák-ra Photoart 17LSI laminálóval viszem fel,tökéletes a nyomat. A papírt is csak simán lehúzom a panelről mikor kihűlt.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020
(#) fsub válasza Remci hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Én is hasonló konfigurációban használnám, bár még a kínai sárga papír hiányzik hozzá. Akkor +1 pont a javára. Egy gond van vele, hogy nem nagyon kapható már, ezzel együtt az ára is megemelkedett.
(#) webinas hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
Sziasztok!
Találkozott már valaki ezzel a hibával?
Mostanában a vasalással készült nyákjaim egyes részen ilyen "szőrös" lesz.
A papírt leszedem rendesen, esetleg elvétve belóghat egy-egy szál.
Ha valakinek lenne ötlete.

Köszönöm előe is!

nyak_hiba.jpg
    
(#) pisti89 válasza webinas hozzászólására (») Ápr 7, 2020 / 1
 
Ritkán nekem is van ilyen hidrogénperoxid-sósav maratásánál.
Véleményem szerint a tömény oldat pezseg és a buborék fennmarad a réz felszínén, emiatt ott nem indul meg a maratás.
Emlékeim szerint vaskloridos időben nem volt sose ilyen gondom, mostanság is csak ritkán.

Kíváncsi vagyok és is a valódi okára
(#) Kovidivi válasza pisti89 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 / 2
 
Lehet a nyákot ecsettel törölgetni, akkor a buborékok sem tapadnak a nyák felületére.
Következő: »»   1320 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem