Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   116 / 127
(#) Balagemann2031 válasza torkolypalinka hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Szia! Az FN10-es funkcioblokkal próbálkozom. Csatoltam pdf ben 2 oldalas csak.
(#) torkolypalinka válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Szia! Jaaa ezt használtam én is, de ez modbus, csak akkor fog menni, ha a kijelződ is modbuson tud beszélgetni. Anno terminál programmal nézegettem mi történik a buszon, úgy fejtettem meg. Egy hajtással dumált így a CJ2M PLC-n lévő SCU kártya, és fix 10 regisztert írtam olvastam. A crc résznek változnia kell, ha a tartalom megváltozik.
ü
J
Mellékelek egy képet
(#) Balagemann2031 válasza torkolypalinka hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Én nem pont ezt a funkcioblokkot használom, de az adatlap példában szereplő CRC érték sosem jön ki Csatoltam a képeket a felületről, hátha látható valami elírásom.

nem.jpg
    
(#) torkolypalinka válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Szia!

öö most nem mélyedtem bele nagyon, de a modbus fb hozzáteszi a crc-t, miért szeretnél külön crc fb-t használni? (abból meg ugye több fajta van). A kijelző az modbusos?
Ha az, (98%) akkor szerintem a példa alapján az MRTU_CPU_Fn06 fb-t kék használnod, az mindent megcsinál. Slave_No := 1, Register Addres := 20, Value := amit akarsz. A számrendszereket a helyén kell kezelni. Az MRTU_CPU_Fn10 az több regisztert írna, valamint a kijelző példádban nem az van. (ha jól néztem )
A crc értékét nem fogod látni, a porgramban, de a soros vonalon igen.

ü
J
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2020
(#) Balagemann2031 válasza torkolypalinka hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Szia! A Kijelző RS485-tel kommunikál. A CRC funkcióblokk és az MRTU_CPU_FN6 egymásra hivatkozva működnek. Tegnap annyi tanácsot kaptam valakitől, hogy nem az FN10-es funkcioblokk kell, így az Fn6-ossal már eljutottam addig hogy a kijelzőn megjelent egy nulla. Annyit már kezdek sejteni, hogy a regiszter adress, az nem a functionnal egyenlő, hanem a protokollon belül egy parancs, ha jól szűrtem le eddig a forrásokból, így adress #20-szal sikerültt reakcióra bírnom a kijelzőt. Most ott tartok, hogy 2 word adatot ha crc-számítok akkor kijön a funkcioblokknál is meg az online kalkulátornál is, tehát nagy öröm. viszont ha ki akarok íratni a kijelzőre akkor van egy olyan adatcsomag amit nem tudom hogy tegyek a memóriába. (Sajnos eddig létrában egyszerűbb logikákat, időzítéseket csináltam csak, adatmozgatást meg memóriakezelést nem) Amit korábbbi hozászólásomban írtam az nem a kijezőre írás, csak a crc számítás miat egy rövidebb adatsor.
Jelenleg a következőképpen helyeztem el az adatokat a memóriában:
W20: #0110 W21: #0001 W22: #0003 W23: #0006 W24: 0000 W25: #04D2 W26: #0002

A W23-mas résznél van gondom, mert amiatt jön ki páratlanul az adatcsomag. a W23-mat nem word-ben kellene megadni esetleg? Lehet bájtos változó típust is megadni? Csatoltam az adatlap aktuális oldalát. Ha még ebben tudnál tanácsot adni sokat segíthetne

display.jpg
    
(#) torkolypalinka válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Szia! Ja itt meg azt írja a kijelzőre íráshoz fn10 kell, azaz több regiszter írása. Ez a modbus funkkcióblokk a soros portra ír, nem memóriába. És sztem ehhez nem kell crc blokk, megcsinálja maga.
ü
J
(#) GPeti1977 hozzászólása Feb 27, 2020 /
 
Siemens logo!-hoz hasonló -esetleg logikai kapukkal tervezhető- olcsó PLC-t, okosrelét tudnátok ajánlani?
(#) em válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Én KINCO-t használtam, kb. 20eFt-tól indulnak a modellek.
Létrával programozható, egyszerű kis masina.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
(#) keko válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 27, 2020 / 2
 
Évek óta APB-t használok. Dialcomp Kft a forgalmazó.Nem csak eladnak hanem nagyon komoly
műszaki háttér támogatást is adnak.
(#) dB_Thunder válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Tucatjával vannak ilyen kínai csodafegyverek, új áruk is nevetségesen alacsonyak.
pl a rievtech.
Azt viszont nem tudom, hogy 20-30 év múlva ezek hol lesznek, működnek e....
(#) GPeti1977 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Annyira azért nem alacsony az áruk, viszont Omron CPM1A PLC-t ami nekem jó már egész jó árban lehet kapni újszerű állapotban.
(#) zsozsoX hozzászólása Márc 11, 2020 /
 
Sziasztok! Egy s7-1200-al szeretnék vezérelni CAN busos kompresszorokat. A canopen modul az jó nekem, mert nem egyértelmű. Vagy nézek CAN bus -> modbus átalakítót?
(#) dB_Thunder válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 11, 2020 /
 
Azért olcsó, mert öreg mint az országút!
Én a CS1-et preferálom, az se fiatal...
(#) torkolypalinka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Hát ja, meg az se mindegy milyen 1xű programozni meg fejleszteni rajt, milyen a szoftveres támogatottsága. A CS1-hez hasonló még a mai CP1 CP2 is, az még lesz vagy 20 évig.. Kincot egyszer használtunk, kissé macerásabb az Omronhoz és az S7-200--hoz képest szubjektív megállapításom alapján.
(#) dB_Thunder válasza torkolypalinka hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Nagyon nem mind1 mi az utasítás készlete a plc-nek!
(#) Zsolt32 hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Sziasztok!

Az elején szeretném elmondani, csak alap szintű ismeretekkel rendelkezem, ezért ne kövezetek meg, ha hülyeséget kédezek. Szóval TIA Portal 14-ben mi a feltétele annak, hogy egy safety kimenetet írjak? Van egy konfiguráció, működik minden, a safety kártyán a cím beállítva, de ami a safety kimenetre van kötve, nem tudom kapcsolni. Simatic Managerben volt ugye az ACK_REI, de ezeket én készen kaptam meg, így sajnos elég sötét folt nekem ez. Valaki röviden el tudná esetleg magyarázni? Vagy valahol van erről leírás?

Köszönöm szépen előre is
(#) Mate78 hozzászólása Ápr 19, 2020 /
 
Sziasztok,

Phoenix Contact PLC-vel (ILC150)kapcsolatos kérdésem lenne.
Néha leáll a beépített webszervere, ilyenkor a HMI nem frissül, és csak PLC újraindítás segít.
A PLC program amúgy fut, csak a webszerver áll le.
Hogyan lehetne ezt detektálni a PLC programban?
(#) GPeti1977 hozzászólása Júl 1, 2020 /
 
CPM1A Omron PLC sorosportján lehet kiküldeni üzenetet?
(#) Barni87 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Mivel soros port, ezért lehet adatokat küldeni a programból. Már csak az a kérdés, hogy mi fogadja majd. Ipari GSM modul, HMI, másik PLC...
(#) GPeti1977 válasza Barni87 hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
A fogadást megoldanám, arra nem találtam választ hogyan kell küldeni ha egy feltétel adott
(#) kistee válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Nézz szét az utasításkészletben. Ha lehet, akkor arra kell lennie valami külön utasításnak, blokknak, függvénynek, vagy valaminek, ami támogatja ezt a funkciót.
(#) kistee válasza kistee hozzászólására (») Júl 4, 2020 / 1
 
Ha erre gondolsz, akkor a 139. oldaltól lesz érdekes a számodra.

cpm.pdf
    
(#) fairco66 hozzászólása Júl 5, 2020 /
 
Sziasztok!
Conrad c-control station( jó régi cucc soros kábel kell hozzá) kábel és programot tud valaki elérhetőt?
Nem tudom életre lehelni.

Üdv és köszönöm előre is.
(#) GPeti1977 hozzászólása Okt 4, 2020 /
 
Van egy Telemecanique TSX17 régi PLC ami nagyon nehezen kapcsol be jól. Letöltöttem a manuálját és írja hogy elemet kell benne cserélni évente, ez egy régi gépben van, az utóbbi években senki nem cserélt benne elemet az biztos. A hiba oka lehet a lemerült elem? Cserekor van egy időintervallum amin belül bele kell helyezni az új elemet? Illetve látom hogy memóriakártyás tehát ha nem javul meg akkor egy használt plc vásárlásával és a memória kártya cserével jó lehet? Elképzelhető az is hogy a belső tápegységének a kondenzátorai kiszáradtak.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
(#) dB_Thunder válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Az kérdés, hogy ennél a modellnél elszáll a program, ha lemerül az elem, és nem kap tápfeszt.. Ha igen, akkor sürgős lehet az elemcsere!!
Illetve mit tartalmaz a kártya? A teljes programot, vagy csak extrákat...
(#) GPeti1977 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Nem ismerem ezt a plc-t még, azt írja a manuál hogy az elem a RAM-nak kell, illetve van benne külön EEPROM kártya elmenteni a user programot. Illetve van egy hibajelző led aminek világítania kell ha rossz az elem de az nem világít.
(#) Hutty válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Epromban van a program, ram-on amit a plc rögzít, vagy az user bevisz. Én találkoztam olyannal, amiben soha sem volt elem.
Kb. 20 éves, iszonyú pénzekért javítják.
(#) GPeti1977 hozzászólása Okt 5, 2020 /
 
"Kb. 20 éves, iszonyú pénzekért javítják."
Egy másik helyen úgy oldják meg hogy új PLC-t és HMI képernyőt építenek be új programmal ami jobb használhatóbb többet tud mint a régi, itt is ezt fogom javasolni ugyanis hiába toldozgatjuk a plc-t ha az egyszer tönkremegy teljesen, márpedig az lesz akkor úgyis fel kell újítani az egészet.
(#) Gabó válasza GPeti1977 hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Csak ezzel sajnos az a baj, hogy amíg mondjuk egy javítás 500-600e, az új meg milla felett állna meg (komolyabb PLC és HMI-re gondolok, nem az ilyen logo és társai kaliberre), addig a javítást fogják választani, nem a felújítást. Sajnos saját tapasztalat. Amíg nincs teljes leállás, és lehet toldozgatni, addig az fog menni. Meg azért nem 3 nap egy komolyabb rendszer átszerelése, tervezése, kivitelezése. Volt olyan berendezés, ahol közel fél év vagy több volt, egy ilyen felújítás, és testreszabás, finomhangolás. És ebben nincs benne a szekrény gyártása és a program megírása. Hozzáteszem elég komplex berendezésről van szó.
(#) dB_Thunder válasza Gabó hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Nekem ez egy alap jószágnak tűnik! Kérdés mi a pontos hardwer...
Ha program megvan, jó eséllyel újraírható egy új vasra!
Következő: »»   116 / 127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem