Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   71 / 131
(#) Remci válasza bugyi680 hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Valószínű hogy a kondi rossz. Beteheted a 14µF- ost.
(#) zsoltee0001 válasza bajuszvas hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Olyat is meg lehet csinálni, hogy fel van tanítva fix kódos ditec és szintén fixkódos Nice-t felrakok mellé?
Nem fogja passzolni egyik a másikat?
Társasházba lenne és űber szopás lenne, ha ez történne)
(#) bugyi680 válasza Remci hozzászólására (») Márc 9, 2020 /
 
Kicseréltem ,a műhely asztalon működik, holnap felrakom megnézem mit tesz a kapuval.
(#) Remci válasza bugyi680 hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Műhely asztalon? Nem mondod hogy egy kondicseréhez leszerelted az egész motort
(#) bajuszvas válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Startba kötve? Vagy a ditec vezérlés mellé, startba a nice? (egyébként igen, működnie kell, mindkét verzió)
De miért kell kavarni elfogyott a távirányítóhely?
(#) bajuszvas hozzászólása Márc 10, 2020 /
 
Figyelmetekbe ajánlom: Bővebben: Link
Nem csak okosotthonba, hanem kaputechnikában is felhasználható. Ott is ahol nincs wifi lefedettség, AP üzemmódban használható! Igaz, a távoli elérés rovására.
(#) zsoltee0001 válasza bajuszvas hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Rx multi rá. De kiprobaltam és faltanulja, nem dobja a régit.
Udv
(#) bajuszvas válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Ha jól értem az Rx multira tanítottál különböző távot. Na ezt még nem próbáltam, csak az uni1-el ott simán ment.
(#) zsoltee0001 válasza bajuszvas hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Igen, voltak rajta ditec fix kódosak, meg volt egy lakó, akinek volt egy NIce fixkódosa és fostam, hogy dobja a többit, mert akkor kaptam volna az arcba, ha jön a nép haza és nem nyílik a kapu.
(#) TcMano hozzászólása Márc 25, 2020 /
 
Sziasztok!
Twister 230 as távirányítójával hogyan tudnám megoldani korrektül, hogy nem csak a kaput hanem a garázs ajtót is tudjam nyitni. Négy gombos távirányítóm van, most úgy sikerült beprogramoznom, hogy a kiskapu funkciónál nyit a kapu+garázs. A harmadik gombbal tudom nyitni-csukni a garázst. Viszont most nem tudom külön nyitni-csukni a kaput . Tudnátok segíteni?
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) uniman válasza TcMano hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Hello! Zavaros a leírásod! Nevezd meg konkrétan:
1.) van két külön-külön kapunyitó vezérlőd a kétféle kapuhoz... Típusaik?
2.) van távírányítód...Pontos típusa? A Twisterhez többféle is használható...
Esetleg, ha csak egyetlen egy darab Twister 230 vezérlőd volna, felejtsd el hogy azzal megoldható!
(#) TcMano válasza uniman hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Bocsi .
Kapuban: Twister 230
Garázsban: Nice (számát nem tudom) + unif külső vevőegység
Master Slip távirányító
(#) uniman válasza TcMano hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
OK! Nos én így csinálnám:
Mindent elölről...kitörölném a twisterból az összes távirányító kódot.
Ezután a slip 1-es gombját rátanítanám teljes nyitásra. (Ha kell a kapura "kiskapu" funkció, azaz 1 szárny részleges nyitása, a slip 2-es gombra memorizálnám ezt.)
Itt most ellenőrizni kéne, hogy a slip 3, 4-es gombajainak megnyomásakor nem történik semmi...(előfordulhat, hogy a több gomb azonos kódot ad le? Bár ezt kétlem, de...)
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Esetleg még azon is el lehetne elmélkedni, ha van a garázskapudhoz többgombos távod, hogy az "unif" vevőt a twisterbe beépíteni és Nice távval nyitni a kaput is. Ha két gombos a Nice, akkor a kiskapu funkciót mellőzném. Ha 4 gombos a Nice, az "unif" meg 2 csatornás, akkor sima ügy...
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) TcMano válasza uniman hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Majdnem így műxik. A slip 3 as gombja csak a garázs ajtót működteti. Eddig ok a dolog. Viszont amikor próbaképpen a twisteren a kiskapu funkcióra (2es gomb) próbáltam rárakni a teljes nyitást, akkor az 1es gombon már nem működött a teljes nyitás, hanem átkerült a kiskapu funkcióra. Ott működik a garázs+kapu nyitás, de mikor beállok bekéne csukni a kaput hogy a kutyák ne menjenek ki. Van valami előválasztási lehetőség de azt nem sikerült megfejtenem.
(#) pipi válasza TcMano hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Gondolom a SHIFT-re gondolsz...
Akkor a SHIFT nélküli vevőt elérheted A vagy B vagy C gombok megnyomásával, a SHIFT-es vevőt meg eléred ha előbb megnyomod a D gombot és utána rövid időn belül a A vagy B vagy C gombócot
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Pipi... melyik távirányítóról írsz? Biztos nem a megnevezetről ...
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Twister ugrókódos... Bővebben: Link 8-9 pont a 3. lapon
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
És külön vevő http://gardengate.hu/upload/files/SLAVE.pdf.
Nem az adó Slip-en múlik, hanem a vevő konfigurálásán...
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Nem...NEM...az a leírás nem ír semmit az új távokról.
Olvastad?:
Idézet:
„unif külső vevőegység
Master Slip távirányító”
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Unif-et nem ismerem, nyilván különböző gyártók termékeit nehéz összeházasítani, de amit linkeltem külső vevővel megoldható, hogy egy távirányítóról 3 gombfunkciós kapu(twister), a negyedik gomb nyomása után meg 3 gombfunkció garázs(Slave külső vevő, gondolom rádrótozható a garázs vezérlőre)...
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) TcMano hozzászólása Márc 26, 2020 /
 
Köszi az 5leteketÖTLETEKET.
Én is a 8.-9. programpontban gondolkodtam, csak nem teljesen világos a dolog .
Én arra gondoltam hogy az
1 es gomb nyitja-csukja egyszerre a kaput és a garázst.
2 es gomb mint kiskapu funkció nem érdekes.
3 as gomb nyitja-csukja a garázst.
Előválasztó vagy 4 es gomb + 1 es csak a kaput nyitja-csukja.
Lehet ilyet programozni?
Ennek a programozásában kéne egy kis segítség ha megvalósítható.
Egy kis szösszenet pluszban. Felhívtam a kapuáruházas szervizest ezt megkérdezni.Mikor elmondtam a hogy mit szeretnék a válasza: Minek, az hülyeség . Töröljem ki a távirányítókat, programozzam újra, és felejtsem el az előválasztó gombot. Kicsit csalódott voltam a hozzá állásával kapcsolatban.

A HE oldalán a chat-szlenget nem toleráljuk.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) pipi válasza TcMano hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Szerintem az egyszerre módi nem játszik, ha valami miatt az egyik kikerül a rádió hatókörből, akkor akár ellentétesen működnek...
Az előválasztós működik, de lehet jobb a két külön távirányító, szárazabb érzés.
Nálam a kaputávir van a kulcstartón, a garázs távír egy a kocsiban és egy a konyha ajtóban felakasztva.
(#) TcMano válasza pipi hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Na én pont ezt rühellem, a sok távirányítót.
(#) pipi válasza TcMano hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
A zsebemben csak egy van )
(#) uniman válasza TcMano hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Idézet:
„egyszerre a kaput és a garázst.”

Szerintem ettől sokallt be a szervizes...
(#) TcMano válasza uniman hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Ha én ehhez hasonló kérdésektől besokallnék akkor már nem dolgoznék a melóhelyemen (csavar nagyker)
(#) Gafly válasza TcMano hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Te vagy az én emberem.

Tőlem már "hülyét kapnak", amikor az mondom hogy M6x25 nem süllyesztett fejű csavar kell. Lásd ami itt van a kezemben.
Miután elmondta hogy ilyen nincsen, azért pár perc után mégis lett a "soha senki sem vesz ilyet" rekeszben. Vettem is egyből tizet, mert ugye csak négy kellett a kollégámnak, de csavarból "pont annyit" nem vesz az ember...
(#) bajuszvas válasza TcMano hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Ha Nem szeretnél távirányítót használni:
A nice-ba Egy ilyet
A twister-be Egy ilyet igy nagykapu, kiskapu is nyílik. Ha elég a nagykapu akkor az előző termék is elégséges.
Applikáció a telefonra, widget a telefon asztalon, nem kell feltétlenül wifi hatósugárban lenni, de jó ha van. Ha van wifi elérése, bárhonnan nyitható applikációból.
Mindez egy távirányító árából.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
(#) zsoltee0001 válasza bajuszvas hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Az ilyen wifis kapcsolók nagyon jók, mint kiegészítés (nekem is van, saját tervezés) de vezetés közbe, nem biztos, hogy a telefon appot kellene keresgélni, egyrészt nem kényelmes + nem túl biztonságos.
Következő: »»   71 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem