Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   595 / 607
(#) Cinema válasza Havadi hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Igen.
(#) tamastar hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Sziasztok mar regebben rendeltem egy tda 7294 hidalt erositot. Szeretnem megkerdezni hogy a kimeneten a jobb oldali a + a bal oldali meg a - ? (Kep mellekelve)

Kep mert a nyakon nincs feltuntetve mejik a + meg a -.

Kep2
(#) lóri válasza tamastar hozzászólására (») Nov 12, 2019 / 1
 
Szia! Olyan, mintha a C9+ lábánál lenne a plusz.
(#) Alkotó válasza tamastar hozzászólására (») Nov 12, 2019 / 1
 
Ameddig 1 db ilyened van, addig mindegy.
Ha több van, akkor arra kell figyelni, hogy mind egyformán legyen bekötve.
(#) Cinema válasza tamastar hozzászólására (») Nov 12, 2019 / 1
 
IC1 kimenete a hangszóró + pólusára menjen, az a + kimeneti pont, mert az IC2 invertáló erősítőként van alkalmazva, így annak a kimenete a negatív pont.

Üdv!
(#) golem hozzászólása Dec 20, 2019 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a Bővebben: Link található kittel kapcsolatosan.
Érdemes meg venni meg megbízható működése?
(#) Davidd válasza golem hozzászólására (») Dec 20, 2019 /
 
Szia! En ezt a kitet kezzel rajzoltam meg, azaz hogy ez alapjan rajzoltam a nyomtatott aramkort. Meg anno ez volt az elso "nagyobb erositom", ez tokeletesen elesztes szabalyait kihagyva (mert akkor meg nem tudtam) poccre indult, a hidalt verzioval sokat meggyult a bajom, de ez a szimpla okes.
(#) zsa válasza Davidd hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Sziasztok. Tanácsotokat kérném ki. Anno épitettem egy hidalt 7294 végfokot subwoofernek zenegépbe, +- 40v ról üzemel . Problémám a kikapcsolásnál pukan egyet! Na most emlékeim szerint maga a végfok nem pukkan kikapcsolásnál így valószínűleg előtte van baj a kisüllés behallatszik.

Nagyából a felépítés pc audio - low pass filter - jelszint erősítő - 7294 végfok.
Kérdésem ha a végfok bemeneti jelére tennék egy 12v os relét ami megszakitaná a jelforrást kikapcsolásnál lenne a jobb megoldás ? Vagy ha a végfok kimenetén lenne a relé?

Köszönöm
(#) alfa008 válasza zsa hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Szia
Van hangszóróvédelem a végfok után kötve?
(#) zsa válasza alfa008 hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Nincs, végfok kimenete egyből a hangszóróra van kötve. Inditásnál egy nagyon pici hangot ad ki, de leállásnál valami hangossabb csippanás féle hangott ad ki + membránt megrágatja.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2020
(#) blasz válasza zsa hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Tegyél bele kopp.gátlót.Megoldja a problémádat.
(#) reloop válasza zsa hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Szia! Terveztem koppanásgátlót a TDA7294-hez Bővebben: Link
Ennek ellenére a DC védelemmel kiegészített relés koppanásgátlót ajánlom. Olyat is találsz a rajzaim között.
(#) zsa válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Köszönöm.
(#) zsa válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Csak kell segítség DC védelemmel koppanásgátlóra. Neten keresgéltem de de 30v allatiakat találtam. Én nem értek hozzá nagyon , de megépítése nem gond. Lehetőleg egyszerű kapcsolás kellene 1 csatornára, + - 40v ra. Köszönöm
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Végül is tettem bele anó sima koppanásgátlót ,csak betápja rossz helyre van kötve valószínűleg .
Sorend: (Tápegység - 2000uf buffer - 7812 - koppanásgátló ) ,igy a relé nem old azonnal szerintem.

Újra szeretném építeni az egészett mert nagyon bogos lett a végére minden külön panelon van.
Ha esetleg valaki tudna LAY kiterjesztésű kapcsolásokat küldeni a részegységekről nagyon jó volna .
Csináltam egy egyszerű rajzott mi lenne az elképzelésem, amit egy pannelra kellene kivitelezni.
Észrevételem van most is subwoofer szűrő nem ad le elég nagy bemeneti jelet a tda végfoknak arra gondoltam hogy + mélyhang kiemelés még jó lenne a szürőbe . Jenenleg az nincs csak (Vol + HZ poti) .
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020

PL.png
    
(#) alfa008 válasza zsa hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Szia!
Az µPC1237-et ajánlom. Nekem is ez van beépítve a 7294-es erősítőmbe.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
(#) zsa hozzászólása Feb 29, 2020 /
 
Hidalt változatnál +40v /-40v mindkét betápra kell tenni biztosítékot ? Mekkorát? És a trafó elé 220v primer ágra mekkora biztosíték kellene? Köszönöm
(#) alfa008 válasza zsa hozzászólására (») Feb 29, 2020 / 1
 
Szia!
A biztosítékokat az egyenirányítás elé javaslom berakni. 6,3A-es lomha biztosíték megfelel, ha tápegység puffer kapacitása nem haladja meg 10000µF-ot. A primerkörbe, ~300VA-es trafót feltételezve 2,5A-3,15A-es biztosíték kell.
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2020
(#) zsa hozzászólása Márc 8, 2020 /
 
Sziasztok. Pukkanásgátlóval próbálkozom alternativ kapcsolással. ideglenes megoldásként, AC trafóra tettem + egy Graetz hidat arra 7812 stab kockát , 0,22uf kondit. Ez a táp húzza be a relét ami a tda hangszóró kimenetét zárja vagy oldja kikapcsolásnál. De még igy is kikapcsolásnál megmaradt a pukkanás nyikkanó hang. Ha a szubszűrőn letekerem a hangerő potit , nincs pukanás kikapvsolásnál.
(#) reloop válasza zsa hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Szia! Előfordul, hogy a hálózati kapcsoló érintkezőjének bontásakor kialakuló áramváltozás, szikrázás okozza a pukkanó hangot. Ezen a koppanásgátló sem segít. A kapcsoló érintkezői közé 4,7-10nF-os kondenzátort kell kötnöd. Kétáramkörös kapcsolónál természetesen mindkettőre.
A hálózati feszültségre tekintettel legalább 275 VAC tűrésű, X2 jelölésűt használj!
(#) zsa válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Köszi , de ezt most nem értem. Idézet (Kétáramkörös kapcsolónál természetesen mindkettőre).
Ez most Primer oldali 230v kapcsoló közzé kellene a kondi ?
Nagyából vázolva : (PC alapu zenegép) alaplapi Bekapcsolásra indúl a pc - pc ről kapja a betápot késleltetőkapcsoló amin 1,5 perc után húz be a relé. Ekkor indúlnak az erősítők + lcd kilyelző.

A gép kikapcsolás pc-ről alaplapi no off gomb 1x-i megnyomásával működik. gyakorlatban ilyenkor a késleltetőn a relé elenged oldja 230v hállózatott az erősítőkről.
Mégegyszer megemlíteném szubszűrőn ha letekerem a potitt akkor nem pukkan a végfok kikapcsolásnál. Vagy is ha nincs bemeneti jell a szűrőn akkor nincs koppanás. Köszönöm
(#) alfa008 válasza zsa hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Szia! A primerkörbe kell beépíteni.
(#) zsa válasza alfa008 hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
A relé a primer oldal egyik szállát kapcsolja . Ebben az esetben csak a közös kivezetésnél tudok kondit beépíteni, a relé után kb 5cm. Így is jó lenne? Tanácsotokra szubszűrő bemenetét 10k ra cseréltem, igy már jól szól a hidalt tda végfok.
(#) reloop válasza zsa hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Nem a relé után kell a kondi, hanem a hálózati feszültséget bontó érintkezőpárra. Úgy képzeld el, mintha kikapcsolt állapotban ez a kondi zárná az áramkört. A rajta folyó váltakozó áram elenyésző.
(#) zsa válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Szia. Tettem a relé közzé idéglenesen 100n os kondit kissebet nem leltem , kikapcsolásnál nyikanás megszünt. Visszont maradt a membrán belibbenése. Nem oldaná le a hangszórót elég gyorsan a relé? Relé tápja közvetlen ac + egyenirányító+ 0.22uf + 7812 kimenetén nincs buffer (Kondi 7812 előt van , enélkül nem húzott be a relé)
(#) reloop válasza zsa hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
A 100 nF túl nagy, mihelyst tudod cseréld kisebbre, feleslegesen fogyasztja az áramot.
A 7812 környékén csak a 0,22 µF található? Ha van ̶b̶u̶f̶f̶e̶r̶ puffer, annak csökkentsd az értékét amennyire a behúzási képesség engedi.
(#) zsa válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Cserélem a 100nf kondit, de egyébként áramtalanítva van a készülék ha nem használom. Gondolkodtam kicsit , nem e a késleltető reléje old le lassan. Késleltetőn kondikkal uf növelésével lehett szabályozni a bekapcsolási időt. Így azok felvannak töltődve relé is lassabban enged el. Érthetőbben ha tda végfok még üzemel hangerő fel van véve rajta ,és ilyenkor állítom le a pc-t nem e az rángaja meg a hangszórót?
(#) reloop válasza zsa hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Maga a végfok lengések nélkül képes leállni, viszont a megelőző fokozatok kikapcsolási tranzienseit a kimenetre juttatja míg a tápja 10 V alá nem süllyed. Ezért kell olyan koppanásgátló mely a hálózati feszültséget figyeli és ez alapján haladéktalanul oldja a relét.
A PC leállás is rángathatja a hangszórót, innen szoftveresen előállított jellel tudnád vezérelni a koppanásgátlót.
(#) Leadtek hozzászólása Ápr 10, 2020 /
 
Sziasztok!
reloop, még 9 éve építettem az általad kitalált lágyindítós egytápos változatot és most a nagyobb teljesítmény érdekében növeltem a tápfeszültségen. 40 Voltos lett trafó, szóval 56V körül lesz a DC táp. Alkatrészvásárlás előtt állok, ezért a kérdésem, hogy miként kéne módosítanom a lágyindítás részt, ha kell egyáltalán. Eddig 40V DC volt a táp, van egy 27 Voltos zener, a poti helyett pedig 10k-10k osztó van. Mit szólsz, maradhat így vagy módosítsak?
(#) reloop válasza Leadtek hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Szia! A zener feszültséget ezzel a 15-16 V-tal növelned kéne, hogy a késleltetés ne rövidüljön. A 27 V-ossal sorba kötsz egy 15 V-ost.
Azóta javítottam a tápszimmetria stabilitásán, ajánlom a T1, T2 és környezete beépítését Bővebben: Link.
Következő: »»   595 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem