Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő készítése házilag
 
Témaindító: attila26, idő: Szept 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   40 / 45
(#) ferci válasza sityuka80 hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Szia!
Az a "tű" biztos nem erősen és valamennyire rugalmasan érintkezik, aztán a bizonytalan és nagy átmeneti ellenállás miatt szikrázik is.
(#) sityuka80 válasza ferci hozzászólására (») Aug 29, 2019 /
 
Akkor megprobálom szorosabbra vagy átalakítom a kötést máshogy.
Köszönöm a választ.
(#) erbe válasza sityuka80 hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Mi az a cérnavékonyságú zöld-sárga madzag, ami a tűkhöz megy?
(#) uniman válasza erbe hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Az inkább a nyomógomb kapcsaira van kötve...
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Aug 30, 2019 /
 
Nem a barna és kékről van szó. Zöld-sárga, saruba préselve.
(#) sityuka80 válasza erbe hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Olyan vastag, mint a hüvelykullyam majdnem.
(#) gulyi88 válasza sityuka80 hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Szemre 25 kvadrátos. Viszont az a sarupréselés eléggé gyengének néz ki.
Ha nincs saruprésed, akkor inkább forraszd be a saruba a drótot (forrasztópaszta, vagy "forrasztóvíz" használata ajánlatos hozzá).
(#) erbe válasza gulyi88 hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Rossz a szemem. Én csak 10, legfeljebb 16-osnak látom. Ponthegesztéshez a 25-ös is csak cérna. 75-120 körül már tud is valamit.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2019
(#) gulyi88 válasza erbe hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Szerintem 16 vagy 25, de inkább 25, 18650-es cellához hozzáhasonlítva (a levágott darabot ott hátrébb). Mindegy a sarupréselés nem megfelelő.
(satuban nem lehet sarut nyomni, úgy sem, ha golyót nyom bele, vagy keresztbe tesz rajta egy szöget stb..)
Akkucella hegesztéshez azért nem kell akkora gép, ami a nyolcas betonvasakat is össze tudja hegeszteni. Gondolom belül a trafón is ugyanez a 25-ös kábel megy két kört...
Az a facsavar+alátét sem képes megfelelően hozzászorítani a tüskét a saruhoz.
Mikrótrafó esetén a mágneses sönt nem tudjuk hogy bent van-e, mindenesetre nem kell bele...
Ezeket a hibákat mindenképpen javítani kell!
(#) lacika1 hozzászólása Okt 21, 2019 /
 
Én is meg csináltam a saját ponthegesztőmet időzítőset 18650 es cellák hoz még a hegesztő kábel nem jött meg hozzá aliexpressz röl ha meg jön teszem fel a második részét
https://www.youtube.com/watch?v=IjjN_31P1sE&t=2s
egy kérdés mindenki azt mondja vigyázunk a primer tekercs re de azt nem találom sehol hogy mért? az egyik trafot ahogy szedtem szét és húztam ki a rézdrótot fogóval véletlenül a primer tekercs hez ért a a fogó és a egyik réz vezetéken lett egy fényes pont szerű koppanás etöl lehet még használ ni a trafót vagy nem ?.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2019
(#) qvasz2 válasza lacika1 hozzászólására (») Okt 21, 2019 /
 
Ha csak a szigetelés sérült meg, akkor valamilyen festékkel, vagy akár körömlakkal ki tudod javítani.
(#) lacika1 válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
ok köszi de ha nem javitanám meg mi lene belöle ?
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Okt 22, 2019 /
 
Érintésvédelmi probléma
Lefedheted egy darab öntapadós szigszalaggal is,vagy szilóval.
(#) kaqkk válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 22, 2019 / 1
 
A sziló nem igazán nyerő , az egyik fajta vizbázisú a másik ecetsavas egyik sem tesz jót a réznek , inkább valami akril vagy nitró lakk akár színtelen is (akkor még a kinézet sem változik olyan marad mint új korában) És nem csak érintésvédelmi probléma , lehet belőle menetzárlat- tekercsleégés is .
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2019
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 28, 2019 /
 
A gyári hegesztés mitől olyn szép? Se égésnyom. 40 + 100ms impulzus.
(#) ferci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Nem 5.000.- forintot fektettek bele, az biztos.
(#) sector99 válasza ferci hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Mert ott egy elektróda (csúcs) is sokkal többe kerül, mint ötezer... Aztán kikísérletezett és mindig pontosan azonos nyomóerő, áramimpulzusok, stb. stb. És akkor a gép áráról nem is beszéltünk.
(#) GPeti1977 válasza ferci hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
De valamiért más az elv?
Az elektród is alu bronz, amit munkahengerrel szorítok le, az impulzus hosszát a hálózat nullátmenetei adják, vagy lehet ott védőgázt argont is használnak?
(#) _BiG_ válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Az összehegesztendő felületeket lesmirglizted tisztára?
(#) Phile80 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
A ponthegesztő elektródák anyaga Vörösréz-Króm-Cirkónium ötvözet. Komolyabb hegesztéstechnikai boltban vehetsz különböző átmérőjűt 10mm-es a legkissebb vastagság. Kb. 10ezer forint 1kg.
Lehet utólag kémiai úton tisztitották, mint ahogy a rozsdamentes hegesztés után szokták.
Esetleg próbáld meg az áramot növelni és az időt csökkenteni.
(#) Lacaboy hozzászólása Feb 17, 2020 /
 
Sziasztok! Gyari 1500Amperes ponthegesztot vasaroltam.
Az lenne a problemam hogy akku hegesztesnel amikor a pozitiv oldalt hegesztem 3bol egyszer oriasit szikrazik es beleeg az elektroda az akkuba kb. Csatoltam kepet. A ciklisidolet mar minimumra vettem de igy is. Mi lehet az oka?
(#) pipi válasza Lacaboy hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Gyanús hogy rossz a szoftver a vezérlőben. Minden harmadikra valahogy nagyobb impulzus(sorozatot?) ad. Meg kellene szkópolni mit csinál
(#) GPeti1977 válasza Lacaboy hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Nincs rászorítva rendesen az elektróda. Ezt úgy oldottam meg hogy a trafót kapcsolgató triakkal párhuzamosan tettem egy 230V os izzót, mikor rendesen oda van szorítva a hegesztő elektróda akkor erősebben világít.
(#) Epu2 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Geometriailag pontos. A hegesztő elektróda nem ég. A kontaktot kikapcsolt állapotban hozzák létre és szüntetik meg. Nincs szikra.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2020
(#) GPeti1977 hozzászólása Márc 14, 2020 /
 
Készítettem egy majdnem ponthegesztőt amivel az autó karosszériára lehet(ne) felhegeszteni alátéteket puller a neve. A trafó 2 darab mikrohullámú sütőé volt, amin most 2menet 70mm2 kábel van feltekerve, ezek sorba azaz 2x2 menet a primerek párhuzamosan, a lényeg hogy nagyon gyenge, 600A körül ad le ami kevés. Valószínűleg mégegy trafót sorba kell kötnöm a kettővel. Valakinek van tapasztalata a témával kapcsolatban?

Egy gyári gép specifikációjában ez van leírva bár vannak ellentmondások:
Hálózati feszültség:230 V
Hálózati frekvencia:50 / 60 Hz
Hálózati teljesítmény (MAX):7 kW
Teljesítmény tényező (cosphi):0,8
Hálózati Biztosíték:16 A
Védettség:IP22
Ponthegesztő csúcsáram:2600 A
Üresjárati feszültség:5,6 V
Teljesítmény:1,2 kW
Bekapcsolási idő:1,5 %

Illetve most néztem gépeket amik nagyon drágák és kondenzátor kisülés elvén működnek, mindössze 60-80 Farad kapacitás kell 12V on ami nem egy elérhetetlen a mai szuperkondenzátorokkal.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2020
(#) erbe válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
Magad írtad le a fő jellemzőket. "7 kW". Ez 7 db mikrotrafó.
A 70 mm2 kábel ponthegesztéshez "hajszáldrót" kategória. 2 trafón átfűzve felesleges a 2-2 menet. 1 elegendő. Drót meg ami a lyukon átfér. ~240 mm2.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2020
(#) Laslie válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
Az a 600A tényleg kevés. Nem rég lettem kész az enyémmel, ami 1 db trafóval és jóval vékonyabb kábellel ad le 689A-t.
(#) GPeti1977 válasza erbe hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
A 7kW az inkább 7kVA esetleg, sorba kötöttem 3 trafót igy már 800A feletti az áram, és a hegesztés is létrejön.
(#) GPeti1977 válasza erbe hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
Kicsit másabb karakterisztika kellhet mint a ponthegesztőhöz mert ugyanez a gyártó pullere 5V körüli, mig hasonló ponthegesztője 2V üresjárati feszültsége van, valószinű a pullernél nem megkerülhető a "hosszú" munkakábel.
(#) erbe válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
Nem a karakterisztika más, hanem a feszültség. Azt nem írtad az elején, hogy hosszú kábel kell. Bár az adatok között valóban szerepel az 5,6 V üresjárati feszültség. Ellenálláshegesztésnél meg nem kVA, hanem kW-tal számolnak, hiszen nincs fázistolás. Csupán a 7 kW az max., 1,2 kW a folyamatos terhelhetőség. Bár ez esetben ez utóbbinak nincs értelme, hiszen ha használják, akkor hadd menjen, amit bír. Bár nem tudom, van-e valamilyen teljesítményszabályzója, vagy csak az idő számít.
Következő: »»   40 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem