Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STM32 - Blue Pill
 
Témaindító: Skori, idő: Dec 19, 2019
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 12
(#) kszabi válasza vargham hozzászólására (») Márc 4, 2020 /
 
Az STM32Cube Ide-ben ilyet nem találok. Hol keressem?
(#) benjami válasza kszabi hozzászólására (») Márc 4, 2020 /
 
Ha még egyetlen projectet sem hoztál létre benne akkor nem is fogod megtalálni. Az adott mikrovezérlő családhoz tartozó firmware csomagot csak akkor tölti le és bontja ki, ha használni szeretnéd. A "Window / Preferences / STM32Cube / Firmware Update / Firmware installation repository" helyen tudod megadni, hogy hová tegye ezeket, illetve ott tudod megnézni hogy hova rakta fel, ha mégis lenne már rajta.
(#) kszabi válasza ha1drp hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Szia!
Neked sikerült feltelepíteni?
A 3. lépést nem igazán vágom.
(#) ha1drp válasza kszabi hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Igen. De nem tudom mi a 3. lépés hogy segíteni tudják.
(#) kszabi válasza ha1drp hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Rákerestem az STM32 GENERIC-re.
Ezt találtam: https://github.com/danieleff/STM32GENERIC
Ennek a leírásában van.

Download the latest version from https://github.com/danieleff/STM32GENERIC
Unzip it into [Arduino]/hardware folder
Install Arduino Zero from the board manager for the arm-none-eabi-gcc compiler
Additional instructions for F7 boards:
Download the latest GNU ARM Embedded Toolchain
Change compiler.path in platform.txt to point to that you downloaded.

Te erre gondoltál?
(#) ha1drp válasza kszabi hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
1. Gondolom a hardware könyvtárba már kicsomagoltad a letöltött file-okat.
2. Az ARM GCC mindenképpen le kell tölteni, teljesen független dolog az ARDUINO-tól.
3. "..\Arduino\hardware\STM32GENERIC\STM32\platfom.txt" file-ba javítani kell az ARM GCC elérhetőségét: nálam ez így néz ki -> compiler.path=C:/Program Files (x86)/GNU Tools ARM Embedded/8 2018-q4-major/bin/
(#) ha1drp hozzászólása Márc 7, 2020 /
 
Van újabb változata is az STM32GENERIC-nek: Itt. Sajnos mindjárt az elején kompatibilitási problémám adódott, ezért visszatértem a Danieleff-féle változathoz.
(#) kszabi válasza ha1drp hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Eddig megvan. Bemásoltam egy arduino sketh- be a cubeide által generált függvényeket.
Nem fordul le. Szinte semmit sem ismer fel.
Kell még valamit variálni a beállításokon? Esetleg egy minta hogy kell ezt csinálni?
(#) ha1drp válasza kszabi hozzászólására (») Márc 8, 2020 /
 
Ha az STM32cubeide-be legeneráltad az "Alaplapot" akkor azt elég macerás "áttenni". A variants könyvtár és a boards.txt ad útmutatást. De, miért generáltad le az STM32cubeide-vel? Semmi értelme, pont erre való az ARDUINO. Nem kell semmit konfigurálni, függvényeket legenerálni, mindent megold helyetted.
(#) kszabi hozzászólása Márc 18, 2020 /
 
Sziasztok!
Próbálok egy nextiont illeszteni a blue pill-hez.
Amiket találtam libeket, egyikkel se bírtam.
Ez itt:https://github.com/bborncr/nextion lefordul, de ha beállítom hardware serialba akkor lefagy az egész. A panelen lévő led csak parázslik, azon kívűl semmi.
Softwareserialhoz szintén nincs működő lib.
A többi le se fordul. Hiba az STM32F103C panelra fordításkor.
Tudnátok valami működő libet javasolni?
(#) usane válasza kszabi hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Hardverileg nem ismerem annyira ezt a deszkát, de mondjuk ha nucleo-ra jó akkor gondolom blue pillre is. Ha megvan honnan másoltad, miért nem olvasod el a leírást? A legtöbb lib működik a megfelelő beállításokkal. Nyilván működnie kellene softwareseriallal is, csak lehet a lábakat nem jól konfiguráltad. A hardverserialhoz meg el kellett volna olvasni, hogy a debug printeket ki kellene kommentezni, mert ugyanúgy mint bármelyik arduino lapon itt is a hardverserialra megy a debug (amiből gondolom ezen is csak 1 van), amit egyrészt a nextion nem tud értelmezni, másrészt, kicsit le fog akadni a kommunikáció, mert 2 funkció is ugyanazt a serialt szeretné használni. Ha már az Arduino IDE-t használod a Blue Pill-hez, akkor igazán nem lenne bonyolult a serial monitorban megnézni mi is megy ki.
(#) benjami válasza usane hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
A bluepill-en levő stm32f103c8t-ben 3 hardver serial van.
(#) usane válasza benjami hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Akkor csak arra kell figyelni ne arra konfigolja amelyien a debug megy. Bár első körben, lehet, hogy jobban jár ha arra konfigolja, és kiszedi a debug üzeneteket és akkor nézheti a serial monitoron , hogy mi a helyzet.
(#) kszabi hozzászólása Márc 19, 2020 /
 
Az a baj ha beteszem ezt a két sort:
# define nextion Serial1 (vagy Serial2)
Nextion myNextion(nextion, 9600);

Lefordul de lefagy az egész készülék, se a serial se a led villogtatás nem megy.
A Serial1 amúgy működik ha nem a nextion liben keresztül használom, fogadja az adatokat a nextion felől.
(#) usane válasza kszabi hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Melyik libet használod?
A hivatalos itead-ot vagy mást.
Ha azt akkor ezt elolvastad? Ha az egészet nem is de a 3. lépés fontos.
(#) bbalazs_ hozzászólása Márc 19, 2020 /
 
Hozzáértőktől kérdezném (pic-es voltam eddig), hogy ha aktiválok egy uart-ot, de csak egyirányú a kommunikáció, a másik irányhoz tartozó lábat konfigurálhatom-e sima digitális portlábnak?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) benjami válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Igen, itt a 8 bites PIC-el ellentétben megoldható. Minden lábat 4 különböző üzemmódra állíthatsz be: analóg bemenet, digitális bemenet, digitális kimenet, alternatív kimenet láb. Ha az uart TX-hez tartozó lábat alternatív kimenetre állítod akkor az uart TX kimenete fog rajta megjelenni, ha digitális kimenetre állítod akkor meg a portlábra írt érték fog rajta megjelenni. Az uart RX lábat meg csak digitális bemenetre kell beállítani. Így megkapja az uart is a bejövő jelfolyamot, meg I/O lábként is beolvasható a pillanatnyi bemeneti állapot.
(#) bbalazs_ válasza benjami hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) kszabi válasza usane hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Ez a lib szépen működik.
Köszi a tippet.
(#) szitko hozzászólása Márc 23, 2020 /
 
Sziasztok.
Ismerkedem ezzel a blue pill nevű szörnyeteggel és felmerült pár kérdésem.
Elsőkén, hogy lehet Arduino IDE alatt hardveres SPI portot választani? Én az SPI2-t (PB13-PB15) szeretném használni.
Másodikként, egy MCUFRIEND 2.8" TFT-vel kísérletezem, amin elvileg ili9340-es vezérlő van.
Letöltöttem a hozzá való könyvtárat (MCUFRIEND_kbv), de egy-két apróságot nem értek. Az egyik, hogy az előre definiált színek, nem stimmelnek. A fekete az fehér, a piros az cián, a cián az piros, a zöld az lila, stb. Ez mitől lehet?
A harmadik kérdésem, ST-Link V2 -vel töltöm fel a programot, de az usb-t használom soros portnak, de az Arduino IDE minden egyes fordításkor hibát ír a soros portra. az A1138 drivert tettem fel.
Ez lehet, hogy egy kicsit sok kérdés így elsőre??
(#) kszabi hozzászólása Márc 29, 2020 /
 
Sziasztok!
TMR4- et beállítottam encoder módba.
HardwareTimer timer(4);
után
timer.getCount() szépen lekérdezi az aktuális értéket.
Viszont két enkoder kell, TMR2 is ebben a módban fog működni.
Hogy lehet azt megadni hogy melyik timer értékét kérdezze le?
Köszi Szabolcs
(#) ha1drp válasza kszabi hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
HardwareTimer timer(4);
HardwareTimer timer2(2);
...
timer.getCount()
timer2.getCount()
(#) kszabi válasza ha1drp hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Sajnos ez nem fordul le.
error: conflicting declaration 'HardwareTimer timer2'
Valami még hiányzik neki?
(#) benjami válasza kszabi hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Vagy direkt lekérdezed a számláló regisztereit:
  1. enc2 = TIM2->CNT;
  2. enc4 = TIM4->CNT;
(#) kszabi hozzászólása Márc 29, 2020 /
 
Ez Így már ok!
másik lehetőség:
HardwareTimer timer(4);
HardwareTimer timer2(2);
Sorokat kiveszem,
TimerX.getCount() működik.
Nem tudom miért tették bele a példába ha csak össze zavarja az egészet.
Köszi a segítséget.
(#) kszabi hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Sziasztok!
Blue pill és egy win program közt csinálok adatforgalmat serial porton.
Egy karakter a kérdés PC felől, néhány karakter a válasz, folyamatosan.
Hogy ennyire ne legyen egyszerű, megoldható valamilyen terminal programmal hogy közben
a billentyűzetről karaktereket küldjek ugyanarra a com portra?
Blue pill felől szét tudom választani honnét jött az adat.

Az egésznek az lenne az értelme hogy ne kelljen külön hardwer kapcsolatot építeni,
mivel mobil eszközre kell.
Köszi Szabolcs
(#) kszabi hozzászólása Ápr 25, 2020 /
 
Hello
Azt szeretném kérdezni hogy ha a Tmr 2 enkoder módban működik, A0 és A1 lábakon veszi a jelet.
Át lehet ezt konfigurálni A15 és B3 lábakra arduino alatt? A blue pill pinout szerint ezeknek a lábaknak is
ugyanaz a funkciója.
Köszi
(#) benjami válasza kszabi hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Hogy az arduino alatt van-e erre valami függvény azt nem tudom (mert nem használom), de regiszter szinten átállítható:
  1. AFIO->MAPR |= AFIO_MAPR_TIM2_REMAP_0;

Na meg az A15 és B3 lábakat kell majd digitális input lábnak beállítani, nem pedig az A0, A1-t.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2020
(#) kszabi válasza benjami hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Ez ok , a cube mx ben meg van ez a lehetőség, de az egész projekt arduino alatt fut.
Most már nem szeretnék emiatt váltani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2020
(#) benjami válasza kszabi hozzászólására (») Ápr 25, 2020 / 1
 
Hol írtam én bármit is a cube-ról? A kontroller regiszteréről írtam, amit módosítani kell. Az szerintem meg az arduino alatt is ugyanúgy van elnevezve.
Következő: »»   4 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem