Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2198 / 2208
(#) Pinhead válasza Pinhead hozzászólására (») Márc 21, 2020
Kapott egy kis hőkezelést Attól még nem biztos, hogy rossz.
(#) jani1987 hozzászólása Márc 21, 2020
Épül a PCL86 SE. Rajzot lásd alább. Hangereje van, a brummot kordában tudom tartani de fütyül mint az állat. Mi lehet a baj?

unnamed.gif
    
(#) madzagos válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 21, 2020
Gerjed.
(#) jani1987 válasza madzagos hozzászólására (») Márc 21, 2020
A trióda rács elől kimaradt az 1k ellenállás ami a pentóda előtt is ott van.
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 21, 2020
Na akkor, először is a kimenőtrafó egyik kimeneti végét testre kötöd egy vezetékkel, ha nem múlt el /pedig ekkor el kéne/ vegyél a kezedbe egy pár k ohmos ellenállást, pl. 6-8k, de ha 10k-t lelsz is jó egyenlőre! Fogod és a kimenőtrafó meleg pontjától bekötöd a bemeneti triódafél katódjába. Stimm? Ha ekkor sem múlik, akkor csökkentsd az ellenállás értékét.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020
(#) jani1987 válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 21, 2020
Értettem nagy főnök.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 21, 2020
A kimenő földelés sokat segített. Köszi.Már csak a finom hangolás van hátra. Ja és még légszerelt.
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 21, 2020
Ész nélűl ne építkezzél. Tessék mindíg megnézni mi hova van kötve a rajzokon amit épp néznél, éptenél.
(#) jani1987 válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 21, 2020
Szigorúan az alap kapcsolásra hagyatkoztam. Ráérek még cifrázni.
(#) MacGiver hozzászólása Márc 21, 2020
Itten valaki időszakosan, szándékosan nagyon beviszi a közösséget/közönséget az erdőbe. Ha meg nincs igazam, az rosszabb.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 22, 2020
Cifrázni?? Na akkor biztos el....od megint. Ne piszkáld, ha már jól működik.
(#) TAttila77 válasza MacGiver hozzászólására (») Márc 22, 2020
Ilyenek ezek az erdők, főleg tavasszal. Jókat lehet bennük túrázgatni
(#) pucuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 22, 2020
Mi a bajod a lábak színével? Nincs annak semmi baja, sőt soha nem lesz oxidos, mert passziváva, kadmiumozva van. Az eredeti felhasználási területe katonai rádiók, műszerek erősítő eszközei. A katonai rádiókban a végfokokat kivéve minden fokozatban ez az egy fajta volt.
Elég sokat erősít, nem túl nagy igényű hangfrekvenciás erősítőben lehet használni, főleg kisjelű fokozatokban.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) Ge Lee válasza pucuka hozzászólására (») Márc 22, 2020
Nekem igazán semmi. Összevissza vannak görbülve, meg vannak kékülve, lilulva, oxidosak. Nem tudtam hogy ez a követendő példa, utólag is elnézést kérek érte.
(#) pucuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 22, 2020
Nem oxidos, csal a szemed. Valószínűleg nem láttál még ilyet. A hőn szeretett arany, sem arany, hanem a kadmium van arannyal ötvözve a színe miatt. Az arany egy puha fém, néhány ki be húzogatás után lekopna. Szerinted a pár mA miatt "kékültek" be, akkor is foltosan?
Mondom kadmiumozva van, pont az oxidálás elkerülése, és a felhasználási területe miatt, és nem is kopik le.
Nézz csak meg egy BRG adó vevő szerelő vaslemezt. A szivárvány minden színe előfordul rajta, de még rozsdásat nem láttam.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) MacGiver hozzászólása Márc 23, 2020
Írtam pár sort, aztán kitöröltem. Röviden: A csöveket eladás, használat előtt kötelező (lenne) mérni lelkiismeretes eladóknak. Ez jelenleg zéró. Nincs, nem működik.
A kinézet ugyan másodlagos, azért hozzáértő látja a lényeget. Akár a csőlábakon, bélyegzésen is...
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2020
(#) MacGiver válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 23, 2020
Nem biztos
(#) Ge Lee válasza MacGiver hozzászólására (») Márc 23, 2020
Szerintem meg aki használt csövet vesz, az vállalja be hogy úgy jár, én biztos nem vennék egy darabot se. Ez a kötelező ez hogy értendő? Annak is akinek nincs mivel, vagy azt se tudja mit mérjen rajta? Ez épp olyan mint a "nem teszteltem" zárómondatos hirdetések. És az eladó meg van győződve róla, hogy ezzel le is van védve önmaga becsülete.
A kinézet pedig kicsit sem másodlagos, azoknak a vitatott csöveknek sokat elárul az előéletükről már a kinézete is. Hiszen, a kor önmagában nem adna okot afféle kinézetre, meg a görbe lábakra.
(#) TAttila77 válasza MacGiver hozzászólására (») Márc 23, 2020
Akkor minek írtad egyáltalán? Tegnap is írtál az erdőbe mneteledről, de még most se tudom, vajon nekem céloztad??? Úgy birom, mikor vaktában lövöldözgetsz, de célja abszolúte semmi. Engem roppant idegesít.
(#) pucuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 23, 2020
Egy csőnél a kinézet eléggé másodlagos. A felirat pl. raktári leltár miatti rakosgatásban is sérülhet, nagy tételszám esetén nem volt szokásban dobozolni. Persze ha a getteren látszik, hogy gázos, az más.
De az ép csöveknél kívülről, külső kinézet alapján megsaccolni sem lehet a cső állapotát ismeretlen előélet esetén. Lehet, hogy szerencsétlen hosszú élettartamú cső működött 100 órát egy dzsuvás helyen, máris rettenetesen néz ki, de még amúgy elektromosan "ereje teljében" van. A másik, már elhasznált, kidobásra ítélt, kiglancolt cső aranylábakkal, pompásan néz ki, közben pedig használhatatlan.
A nem tesztelt, meg egy csodás fogalom, hasonlóan a tesztelt (mit is tesztelt?) fogalomhoz. A cső valódi állapotáról csak méréssel lehet meggyőződni, semmi mással. Az, hogy tesztelte, és fűt, az még nem sokat jelent, csak annyit, hogy még használható lehet.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2020
(#) TAttila77 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 23, 2020
Esetleg Gyuszi a Puskás börzén a PC-s mérőkéjével meg tudná mondani, hofgy mennyire lehet tuti még a vitatott cső.
(#) pucuka válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 23, 2020
Sajnos én nem láttam a mérőkéjét, de minden bizonnyal alkalmas lehet egy cső állapotának megítélésére. A lábak pedig igen hamar tudnak görbülni, nyekleni, nyaklani nem véletlenül nem merevek, ne az üveg repedjen. Elég, ha egy nyákba forrasztott foglaltba párszor kihúzod, bedugod. Régen, ahol sok csövet használtak (postai erősítő állomásokon) volt egy "műfoglalat"
bakelitből, amivel a lábakat lehetett "kifésülni".
Elég sokszor kellet szinte hozzáférhetetlen helyeken csövet cserélni, amolyan csukott szem, tapintásos érzékelés módszerrel, és akkor bizony már a vadi új cső lábai is kissé meggörbültek, mire megtaláltuk a helyes irányt. Attól még a csőnek semmi baja nem lett.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2020
(#) TAttila77 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 23, 2020
Tv-kben is voltak lehetetlen helyek.
(#) Accord válasza MacGiver hozzászólására (») Márc 23, 2020
Nem látja!!! Nem a "hozzáértő" hozzáértését vonom kétségbe, de ez nem az a szakma ahol látni kell! Azt a "szakmát" másnak hívják.
(#) gcsabee válasza pucuka hozzászólására (») Márc 23, 2020
Még lehet is kapni ilyen lábegyensítőt, megkérik az árát.

Néhány csőmérőn előfordult a 7 és a 9 lábú csövekhez. A képen látható Hickok-nál a fedlapon volt pin straightener
(#) pucuka válasza gcsabee hozzászólására (») Márc 23, 2020
Na igen. Egy ilyen művelet után ki tudja megmondani, hogy hányszor húzták ki, be a csövet.
Ennyit a külső kinézetről.
(#) Mócsing hozzászólása Márc 23, 2020
Nekünk is volt a Gelkában csőlábegyengető , úgy hívták hogy fogó .
Jól működött .
(#) MacGiver válasza TAttila77 hozzászólására (») Márc 23, 2020
Bocs, félreértés. Abszolút semmi köze Hozzád. Az erdőbe menetel azt jelenti számomra, hogy aktuális probléma tárgyalása esetén mindig feltűnik egy jános, és megkérdezi, a következő pár évben hogyan kellene bármit is (nem) csinálni, átlag alatti tudással, színvonallal. Nem vagyok összeesküvés hívő, de igencsak gáz.
Nem lövöldözök vaktában. Idegeskedni kár, vannak ennél fontosabb dolgok is.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2020
(#) TAttila77 válasza MacGiver hozzászólására (») Márc 23, 2020
Ok. Elnézést.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2020
(#) MacGiver válasza pucuka hozzászólására (») Márc 23, 2020
Pontosan. De ha már hasogatjuk a szőrszálakat:
1. Egy ferdén kihúzott csőnek kiegyenesítjük a lábát az adapterrel, és visszadugjuk ugyanoda, vagy más áramkörbe. Ez 2 db csőláb hajlítás procedúra.
2. Egy ferdén kihúzott csőnek NEM egyenesítjük ki a lábát, és visszadugjuk ugyanoda, vagy más áramkörbe. Ez 1 db csőláb hajlítás procedúra.
És a csövek nem szeretik ha a lábukat ész nélkül hajlítgatják. Különösen nem a mai korszerű színűveg csövek. Megsérülhet a csőláb környéki, vákum szempontjából elsődleges átvezetés.
A fogót inkább hagyjuk...
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2020
Következő: »»   2198 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem