Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotfűnyíró vagy fűnyíró robot
Lapozás: OK   18 / 24
(#) lacika1 hozzászólása Feb 26, 2020 /
 
ez fogadod amikor szétszetem a hoverbordot kábelt én szetem szét a motornál
https://kepkuldes.com/image/3ibYpc
(#) lacika1 hozzászólása Feb 26, 2020 /
 
Meg találtam a választ ez egy ilyen típusú vezérlő https://www.youtube.com/watch?v=C2u6K9lRz2k
még annyit kérdeznék mért van az hogy veszi a hoverbord az áramot az aku rol ami nem a sajátja
de ugyan úgy 36v és ha a taposóra taposok nem indul el csak sípol ugyan ez igaz a jobb és bal oldalra is ha meg kikapcsolom nem kapcsol ki hanem zöldről pirosra vált és elkezd folyamatosan sípolni.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2020
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Talán nem véletlenül rossz. A törött kerék esetleg túl nagy áramot vesz fel vagy elektromos vagy mechanikai hiba miatt. Ezeket az új paneleket nem ismerem. Két proci van benne, de vajon melyik az egyenlőbb? Melyik a master?
Egyébként a másik akkor villogott így, ha le volt merülve az akku.
Valami leírása van esetleg mondjuk kalibráláshoz?
A másiknál hosszan nyomtad a bekapcsolót és megvártad a villogást, utána került calib módba.
(#) lacika1 hozzászólása Márc 4, 2020 /
 
Sikerült szereznem 3db ilyen kontroll panelt az lenne a kérdésem a távirányító rádió adóját mélyk 3 vezeték re kössem rá itt mer ebe a videóba sajna nem nagyon mutassa a csávó hanem video közepén átvált kék panelesre https://www.youtube.com/watch?v=hxwh_wvMX74&t=381s
ugyan ilyen zöld control panelem van meg esetleg még anyi esetleg valaki még arol tudna képet küldeni hogy kössek össze 2 db control panelt hogy egy távirányítóról menyen mint pl eben a video ba.
https://www.youtube.com/watch?v=WqeCX3nNESk&t=4s
meg itt ugyan azt a programot tette mind a kettő panel ra és kész?
(#) lacika1 hozzászólása Márc 4, 2020 /
 
Ez a 3 db panel van nekem.
https://kepkuldes.com/image/3mivfV
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2020
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
A 3 panel mind egyforma és jók hozzá.
Elsőként: tudod-e programozni azzal az STM32 progizóval? Van-e olyanod? Forrasztani tudsz-e?

A francia video egy PPM vezérlést mutat be, mert a rádiótávirányító vevője ilyen módban adja ki a jelet (régebbi szabvány miatt). A 'csávó' az UART2 rx-re köti, amit a programból PPM bemenetként használ a program írója (pontosabban be kell állítani és újrafordítani, hogy PPM input legyen).

Sikerült összehozni a két panelt, az elsőt vezérlem egy potméterrel (nálam a gázpedál lesz ez), ugyanez kiadja az uart3-on 19200-as sebességgel a jobb és a bal kerék pwm értéket. A másik panelen az uart2-es rx bemenetre vezetem. A képen az alsó háromeres szalagkábel viszi a jelet.
(#) lacika1 hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Szia igen rendeltem USB STM32 csak még nem jött meg programozásáról sok videót néztem hogy kellene a Firmware feltenni szóval menni fog az csak azt nem tudom hogy bekapcsolt állapotban vagy kikapcsolt állapotban teszik fel a Firmware forrasztani is tudok pl most készíttetem egy rollert a nulárol vetem hozzá egy 36v 800w os motor és vezérlőt meg gázkart amibe a töltöttségi szint jelző be van építve meg a zár meg a hozzá való aku pack ot is én készíttettem el he4 es celák bol 10s4p bms természetesen meg hang falakat szoktam készíteni meg pont hegesztőt is készíttetem már ez az első rc autós projektem ezért kérdezek annyit meg yutubon az összes videót meg néztem ami a panel módosításáról szol csak egyik be se mutasák tisztán méjk vezetéket hova kötik a távirányító adóján ja nem vagyok mérnök a nulárol kezdtem csak YouTube videók bol tanultam meg a dolgokat meg a saját ötleteimet hozzá adtam szeretek barkácsolni meg van egyfajta rálátásom a elektronikára sokak szerint még a zok is azt mondják akik elektronikai műszerészek a munka helyemen ha érdekel valami beleásom magam meg nézek róla mindent utána olvasok meg fórumokon kérdezősködök. jó lesz ahogy nézem a tied gratula is Firmware szerinted n méjkett tegyem fel ? szerinted?
(#) lacika1 hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Én mind a 2 panelt joystick akrnám meg oldani vagy még azon is gondol koztam hogy egy paneles lesz és 2 kerék csak úgy lesz bene elektronika nélkül.
(#) lacika1 hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Szerinted ez a firmware jó lenne a-hoz hogy joystick tudjam irányítani a előre hátra menetet meg a fordulást ahogy néztem csávó is ezt használta ez felehet tenni mind két panelra szerinted és úgy a távirányító adójára kötni? fogja ez a firmware a fordulást tudni?.

https://github.com/benjaf/hoverboard-firmware-hack-esk8
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Az angol mennyire megy?
Mert mintha azt írná, hogy elhatározta, ezt fogja használji egy elektromos gördeszkánál, így nem lesz szükség kormányzásra. De hogy ez ok vagy következmény, azt nem tudom.
Attól tartok, csak egy pwm jelet tud fogadni, és az a gàz értéke.
(#) lacika1 hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
Szia nem nagyon tudok angolul rc auto hoz kelene a kormányzás miat gördeszkához már néztem ki másikat mivel van 3 elektronikám meg 8 db kerekem mind 2 meg tudom valositani. akkor rc autohoz ezt használhatom nyugodtan ?
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
OK, akkor nem lesz egyszerű. A c programozás megy legalább alapszinten?
Mert az általad belinkelt firmware szépen fordul ugyan, de mint mondtam, nincs benne kormányzás.
(#) lacika1 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
sajna az nem megy esetleg nem tudnád légyszives úgy módosítani a firmware nekem hogy legyen bene? vagy a te firmware ben sincs? ha van el kérhetném légyszives?
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Sajnos nem értek a c-hez én sem, csak az általános programozói ismeretekkel és némi copy-paste játékkal tudtam az enyémet megoldani. De szerintem túrd a netet, nem lehetetlen. Pl. mivel két vezérlőd van, az egyik hajtaná a jobb, a másik a bal oldali kerekeket és akkor egy-egy pwm bemenetet foglal vezérlőnként. Most ennek nem gondoltam mélyebben utána, csak ötlet.
(#) lacika1 hozzászólása Márc 23, 2020 /
 
meg van a megoldás a fordulás hoz
https://www.youtube.com/watch?v=oglXQ19_6Xc
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Magyarán sima szervó, direktben a rádiós vevőről vezérelve és kész?
(#) lacika1 hozzászólása Márc 23, 2020 /
 
igen így lesz majd szerintem jövő hónapba ha meg jön minden alkatrész meg meg építem csak nem tudom hogy a rádió adó ján elfér e a hoverbord panelt is ha rákötöm meg ezt a szervot szerinted működő képes lesz így?
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
A rádiós adó x csatornát tud (neked a gáz és a kormány elég). Ezek általában ppm jelet adnak ki.
A vevő oldalon is kiveheted az x csatornát, az egyik (a gáz) mehet a panelre. A másik egy erősebb szervót vezérelhet, így a panelek mindketten megkapják ugyanazt a jelet, a négy kerék azonosan hajt, de a szervó más irányba fordíthatja az első kerekeket. Így mindkét panelen lehet ugyanaz a program.
(#) lacika1 hozzászólása Márc 25, 2020 /
 
bbalazs_ esetleg nem tudod az mért van hogy amikor a usb kütyüre amivel rá lehet a főzőt rom a usb be dugum a számító gép be és nem is meri fel a panelt hanem ezt dobja fel
https://i.imgur.com/7C1ayQD.png
ez mért lehet?
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
De tudom. Olvasásvédett. Első alkalommal törölni kell és utána töltheted. Nem ajánlotta fel?
(#) lacika1 hozzászólása Márc 25, 2020 /
 
szia nem ajánlotta fel azt holehet törölni?
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Keress write protectet.
Az is lehet, hogy meg kellett kezdeni a programozást, akkor ajánlotta fel, hogy törli.
Program and verify, kiválasztod a .bin-t és mehet.
VÉGIG nyomni kellett a hoverboard bekapcsológombját!
(#) lacika1 hozzászólása Márc 27, 2020 /
 
proba kép feltetem ezt a firmware a panel ra hogy lásam micsinál de nem reagál semire a gázkarol pedg a kép alapján kötötem be szerinted ez mért van? https://www.youtube.com/watch?v=9X0APky8eqM&t=199s
(#) lacika1 válasza lacika1 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
bbalazs_ esetleg ha elküldeném a paneleket neked postán te nem tudnád a frisitést ráteni nekem légyszives? plusz le elellenőrizni hogy jó e? fizetnék is érte nem kellene ingyen
(#) lacika1 hozzászólása Márc 27, 2020 /
 
VAGY esetleg ha van TeamViewer ed ha hozzá csat lakozna a pc hez ha meg adnám privátba az azonosítót és jelszót meg nézné a panelt hogy rá ment e a frissítés?
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Tehát aķkor felment rá a program és ellenőrizte is?
Így csak a bekötésben lehet problema. Ugye, a bal szélső piros vezetéket nem hasznàltad sehol, rendesen leszigetelted?
Ha igen, akkor minden ok, a fekete a föld, a 3.3 v- ot leszeded onnan a stabic-ről. A potméter középsőjét a fekete melletti (kék vagy zöld) helyre teszed. Bekapcsolod a cuccot, trillázik? Ha igen, potmétert nullára, onnan lassa fel. Meg kell mozdulnia.

Végszükség esetén, ha más megoldást nem làtsz, ingyen is megcsinalom neked, postaköltségèrt.
De én csak a potméterest vagy a sorost tudom neked feltenni.
(#) lacika1 hozzászólása Márc 28, 2020 /
 
szia igen a piros 15v os vezetéket nem használtam haem ahogy mondtad nem tudom a kék és aa zöld höz a csávo mijen elenálát tet ? szerinted a 5v pirosat meg a ic röl vezetem el hogy a videon van csipogni csipogot igen és mikor ujra meg nyitom a st32 programal jelzi hogy fent van a firmware de meg nézem akor megint haazt mondod hogy csak a potinál van a gond anyi hogy ha meg veszem jövö honapba a távirányitot meg az adot hozá ugyse tudnád felteni ha nekem nem sikerül?
(#) lacika1 hozzászólása Márc 28, 2020 /
 
söt amikor öszekötöm a panelt a kerekekel és ha a sima kapcsoloval használom még magátol is megy a kerék elöre hátra utána ki kapcsol de ha csak simám vezetékel kötöm ösze hogy ösze zárom akor nem megy
(#) lacika1 hozzászólása Márc 28, 2020 /
 
sikerült a gázkart bekötni csak valami ért lassú nem tudod ez mért lehet?
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Mindkettő lassú? Mert a kormányzás miatt lehet akkor, annak a potméterét a másik (zöld vagy kék) vezetékre kell kötni. Az egyiket lassítja, másikat gyorsítja. Szélső esetben visszafelé is foroghat a másik kerék.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2020
Következő: »»   18 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem