Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sörkollektor és elektronika
Lapozás: OK   23 / 23
(#) szebee hozzászólása Dec 9, 2016 /

Sziasztok!

Lenne valakinek komplett vezérlése hozzá? panelterv, kapcsolási rajz stb....

Előre is köszönöm!!!!
szebee
(#) Bakman válasza szebee hozzászólására (») Dec 9, 2016 /

(#) szebee válasza Bakman hozzászólására (») Dec 10, 2016 /

Köszönöm! De hülye vagyok!
(#) Peter65 hozzászólása Ápr 30, 2018 /

Ha esetleg valaki építeni akarna, a "Felajánlás, azaz ingyen elvihető" témába feltettem elvihető sörös dobozokat.
Bővebben: Link
(#) antikzsolt hozzászólása Júl 21, 2018 /

Van egy zanussi zht 530 párelszívóm. És szeretném megépíteni a sörkollektort. Elegendő lesz hozzá? 12 sorban 20 doboz lenne benne. Előre is köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2018
(#) nagy hoho válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 21, 2018 /

Nem lesz elég, javaslom a hőtárolós kályha ventilátorát. Ha a venti nem működik akkor a ki és beömlő csövet pillangó szeleppel le kell zárni.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Márc 24, 2020 / 6

Sziasztok
Nem tudom, divat-e még sörkoli, de bemutatom a legújabb szerzeményemet.
Maga a kollektor már évek óta kész volt, de most jött el az ideje, hogy felkerüljön.
A legutóbi verzióhoz képest ezen már sokat fejlesztettem.
2m2 felületű, délkeleti elhelyezés, már reggel 7 előtt elkezdi a fűtést és kb 2-ig fűt érdembe.
A Pic-es vezérlőt NodeMcu-ra cseréltem és erre írtam a vezérlő szoftvert.
Az arduino új lehetőségeket nyitott.
Mivel beépített ESP8266 modullal rendelkezik így telefonról tudom ellenőrizni, ezzel megspóroltam egy LCD kijelzőt és egy plusz dobozolást.
A levegőt most is skoda favorit venti hajtja (sajna hangos ezen még csiszolni kell) a leveő áramlásásra nyíló pillangószelepeket mikroszervokra cseréltem, ezzel 0-ra csökent ezen eső légellenállás.
Működési logikája röviden a következő:

DS18 hőszenzor figyeli a kollektor hőmérsékleteét, a telefonon beállított küszöbérték-2 kapcsol a PC tápegység.
t-1 nél nyitnak a pillangószelepek.
t nél indul a venti és fokozatosan emeli a PWM-et
Ugyanez visszafele.
A mobil applikációt a RemoteXY segítségével oldottam meg.
És, hogy egy picit bonyolítsunk a dolgon félpercenkét a hőmérsékletről és a motor fordulatról egy jelentést küld a Thingspeak.com ra.
Ahol 2 grafikonon lehet vizsgálni az értékeket.
Pár kép a műről:
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 24, 2020 /

Video a pillangószelepről: Bővebben: Link
(#) Peter65 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 24, 2020 /

Nekem tetszik, ahogy megépítetted, a vezérlését kigondoltad, összehangoltad. Egyedül a választott szervót érzem nagyon "gagyi"-nak. Félek, hogy nem túl sokáig fogja bírni, de ne legyen igazam.
(#) zsoltee0001 válasza Peter65 hozzászólására (») Márc 24, 2020 /

Nincs sok tapasztalatom szervok terén, ez volt az első amivel foglalkoztam, mi szokott tönkre menni rajta?
Napi 1-2 kinyitás/becsukás feladata van, terhelés sincs, elég könnyen mozog a szelep.
Üdv
(#) Peter65 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 24, 2020 /

Ezen az olcsó szervón szinte minden kritikus; de talán a műanyag hajtóművel és a pozíció érzékelő potméterrel van leggyakrabban gond. De ne legyen igazam.
Következő: »»   23 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu