Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   86 / 98
(#) Patópali válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Az első képen mindjárt három forrasztási hiba. Javítsd.
(#) Patópali válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Igen, minden kétes forrpontot át kell forrasztani.

Türelem és lesz eredmény.
Sok sikert.
(#) 83LW27 válasza Patópali hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Minden forrasztáspontot átnéztem /forrasztottam.
Ugyan ott tartok ahol eddig (semmi javulás)
Hétfőn próbálok kondikat venni a segédtáphoz /cserélni!

Ha nem javul meg, van itt valaki aki elvállalná a javítását?

Nem ingyen kérem!

Ha nem javulna meg a segédtáp 2 kondi cserével, akkor szerintem az én "nem" tudásom meghaladja.....

Nagyon még köszönném!

(akiket elértem itt a környéken műszerészt, senki nem vállalja sajna)
(#) Ge Lee válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Építesz egy ilyet, ez pont az ilyen kondik ESR mérésére lett kitalálva, persze kell hozzá egy táblázatban néhány érték, hogy legyen mihez viszonyítani. Ha tovább olvasod a topikot találsz hozzá nyákot is, meg képet az alapműszer skálájáról. Ha van valami használható műszered akkor fillérekből megvan, nem kell többi vakarózni meg vaktában kondikat cserélgetni. Nálam nagyon nagy szolgálatot tett az elmúlt évek alatt.
(#) Patópali válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Az összes panelt átnézted? Különösen a fő tápot?
(#) 83LW27 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Én nem értek ezekhez...
Nekem ez meghaladja a tudásom...

Nincs értelme napokat kinlódni a semmin...

Vagy találok valakit, vagy lesz egy drága elektronikai hulladékom.....

Nem az a baj hogy rajtam kifog, hanem az hogy nem vállalják.... (már nem igen keresnek hibát)

40+- ezret meg nem adok a javításáért.

Abból veszek majdnem másikat.

Aki tud valakit errefelé kérem ne hagyja magában!

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) Patópali válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Idézet:
„Ezt a 2 kondit kellene cserélni?”


És mindkét panelon nézd át a forrasztásokat!
(#) vargaf válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Idézet:
„Nincs értelme napokat kinlódni a semmin...”

De azért már három napja ez a téma itt. Kaptál elég hozzászólást, nem azért nem tudod megjavítani, meghaladja a képességeidet.
(#) 83LW27 válasza vargaf hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Nézd, tök ügyesen szerelek, forrasztok, cserélek alkatrészeket, de sajnos a méréshez (műszerészethez sajna nem értek)

Nagyon sok mindent meg javítottam, tv, laptop, mobil, tablet stb, de mind vagy látható, vagy kikövetkeztethető probléma volt....

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, és majd átnézem a többi panelt is amit tudok /hozzáférek +cserélem a segéd táp 2 kondiját.

De tovább nem tudok mit kezdeni vele.... (ha ez se oldja meg....)

Számomra a szörnyű, hogy felénk nem igen foglalkozik ilyesmivel szinte senki.... (hova lettek a lelkes műszerészek)

(ma már szinte az összes műszerész csak komplett paneleket cserélnék! Itt nem játszik mert nem is lehet kapni)

Holnap próbálok venni kondit, azt folytatom a forrasztás hiba keresést!
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) 83LW27 válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Nincs olyan panel, ami ne lenne benne javítva....

Nem azért vagyok dühös mert nem jó, hanem mert javítás mentesnek vettem... (tudom használt és benne van a pakliban, de ez nem korrekt szerintem)
(#) kadarist válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Van még ott mit átforrasztani. Ne hagyjál ki egyet sem!
(#) Patópali válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
A panelon, nagyítás után rengeteg kétes forrasztást vélek felfedezni.

Esetleg lehet még a main panelen, (táprész) is hibás forrasztás amit nem vettél észre.

Magamnak átforrasztanám az összes forrpontot. a segédtáp panelen is!
Utána mosd le a panelekről az összes gyantát!

Átvezetéseket okozhat különösen a kis áramú részeknél!

Ha minden kész, összerakás után sem működik megfelelően, mérni és mérni kellene!
ha ez nem megy kapcsold ki és tedd rá a tetejét, mehet a polcra míg nem találsz hozzáértő segítséget.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) 83LW27 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Ez a kép nem az én forrasztásom, ilyen volt..

Minden panel kb így néz ki!

Nagyító és forrasztom ami nem jó.
Már csak 2 van vissza.
+a végfok panelek, de azokhoz nem férek hozzá...
Ott ér véget az én munkám.....

Szerintem ez egy felélesztett készülék gyorsan túladva rajta (szinte gány forrasztásokkal)
(minden össze van fröcskölve forranyaggal)
Gyalázat

Ui: a vezérlő panel is okozhat galibát ilyen galibát?
(az a panel ahol a poti/gombok vannak?
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) Patópali válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Utolsó ötletem így látatlanban.

Ha az előzőekben tárgyalt panelek forrasztásait rendbe tetted, ( main táprész, segéd és fő táp panel).

A segédtáp panelen a relé mögött van egy NTC1 jelölésű alkatrész. Ez egy SG405 30Amper 1 Ohm NTC. Ez a főtrafó védelme miatt van és lehet ez döglődik.( feltéve ha van, mert a szervízrajz szerint lehet gyárilag átkötés is).
Esetleg a relé munkaérintkezők beégése, rossz kontaktja is lehetséges.
Ideiglenesen zárd rövidre az NTC lábait és úgy kapcsold be a készüléket. Persze ha már minden a helyén van. Ha így rendben indul a készülék ez a rossz, cserélni kell.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) Patópali válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Mint már írtam, egyszerű feszültség mérésekkel sokkal előbbre lehetnél.
(#) 83LW27 válasza Patópali hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
1 napon keresztül ellenőriztem /javítottam minden panelen A hibás /hibásnak vélt forrastásokat.
(nagyítóval)
Ugyan ott tartok. Nehezen indul, ha elindul lassan húz be a relé de behúz,(van kijelzés is) aztán minden vezérlés, hangerő állítás, gombok reakció ideje lassú és nincs hang...

Ha tudnám hogy /mit kell mérni se tudnék én, (hozzá se férek semmihez méregetni...)

Veszek segédtáphoz kondikat /csere és ha nem jó akkor összeszerelés...

Vagy valaki szaki kezébe kerül valamikor valahogy, vagy kuka... (drága szemét lenne)

De jobb ötletem nincs...

Több kárt nem akarok okozni a hozzá nem értésem miatt....

Ui:Amikor tokkéletesen működött, a relé behúzás elött is tökéletesen reagált a vezérlésére (csak addig nem volt hang)..

Szerintem a vezérlés késésnek nincs köze a reléhez...


Ha valaki tud szakít a közelemben ne tartsa magában...!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget,!
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2020
(#) Patópali hozzászólása Márc 23, 2020 /
 
Idézet:
„Ui:Amikor tokkéletesen működött, a relé behúzás elött is tökéletesen reagált a vezérlésére (csak addig nem volt hang)..”


"Nem volt hang", azért hogy a relé bekapcsolási késleltetése miatt ne hallj pattanó hangot a hangfalakból míg a tápegység teljesen fel nem áll.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2020
(#) 83LW27 válasza Patópali hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Köszönöm.
Ezzel azért tisztában vagyok..

(kondik cserelve, hiba ugyan az)
(#) Patópali válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Sajnos tudás, ismeret, rajz és műszerek nélkül így is marad!
(#) vargaf válasza Patópali hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
De miért? Hiszen:
Idézet:
„Nézd, tök ügyesen szerelek, forrasztok, cserélek alkatrészeket”

Idézet:
„Nagyon sok mindent meg javítottam, tv, laptop, mobil, tablet stb”

Ezt a választ kaptam amikor a Tiéddel azonos megállapításra jutottam vasárnap.
(#) DannyTorrence válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Idézet:
„Még jó hogy nemrég vettem, úgy hogy javítás mentes...”

Izé.. Ezt az eladón kellene leverni, nem? Ha vétel után nem működött rendesen, akkor ez kellékszavatossági téma.
Idézet:
„...az eladó szavatolja, hogy a terméknek nincs olyan hibája, ami a vevő számára nem ismert, illetve ha a vásárlástól számított egy évig ilyen hiba lép fel (amellett, hogy az új tulajdonos azt rendeltetésének megfelelően használja) akkor azért felelősséget vállal. Ennek keretében a vevő kérheti a termék kicserélését (ez ilyen ügyleteken nem jellemző), megjavíttatását, vagy a javítás költségeinek kifizetését, illetve ha a termék hibája másképp nem orvosolható, a vételár visszafizetését.”

Nem javítgatni kell szakértelem nélkül, hanem rögtön visszavinni.
(#) 83LW27 válasza DannyTorrence hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
1 hét próba gari volt rá...
4 hetet ment...

Említettem neki, de nem tud vele mit csinálni!....

Igy jártam...!?
(#) DannyTorrence válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Nem jártál így, mert 1 évig érvényes a kellékszavatosság magánszemélyek között.
Az, hogy az eladó 1 hét kipróbálási garanciát tüntet fel, az nem törvényi erejű dolog. Nem zárhatja ki a kellékszavatosságot a saját szabályai szerint. Ezt 2 hónapon belül be kell jelenteni neki(megtetted), az eladó pedig köteles bizonyítani, hogy a hiba a vásárláskor nem állt fenn (6 hónapig, mert utána már a vásárlónak kell ezt bizonyítania).
Ha nem tudja, akkor helyt kell állnia: javítás, pénzvisszafizetés, árleszállítás.
Ha nem, akkor csak a bíróság marad.
Esetleg fizetési meghagyás a javíttatás után, de ha ellentmond, akkor úgyis perré alakul a dolog.
(#) Egri Frédi hozzászólása Márc 24, 2020 /
 
Idézet:
„.... (hova lettek a lelkes műszerészek)”


Ha belegondolsz 1.000 Ft -ért óránként már egy munkavállaló sem megy el dolgozni - hacsak nagyon nincs kényszerhelyzetben.

Egy műszerész vállalkozónak az 5.000 Ft -os rezsiórabér legfeljebb az éhhalál elkerüléséhez jó. Ebből kell megélnie, adót, TB -t, bérleti díjat, stb … fizetnie.
Ha elmujáskodik pár vakforrasztás javítgatásával és még csak nem is lesz jó, kér 20.000 Ft -ot a semmiért - Te mit mondanál neki ?
Idézet:
„ma már szinte az összes műszerész csak komplett paneleket cserélnék!”

Ahogy írod.
Ha elviszel egy komplett, hibás berendezést egy szakszervízbe - ahol a műszerek jelentős részét biztosítják a vállalkozó kedvű egyéneknek és ellátják őket a megfelelő "irodalommal" valamint oktatást kapnak a cég részéről - a leggyakoribb hibákat már "csuklóból" tudják kezelni. Ha megnézel egy "modern" elektronikai berendezést van benne 2 esetleg 3 tenyérnyi panel. Sok variáció nincs mit kell cserélni. Arról nem beszélve, hogy egy 2 oldalas több rétegű SMD -vel ültetett NYÁK lemezen megtalálni és kicserélni 1 - 2 alkatrészt rezsiórabérben számolva semmivel nem olcsóbb, mint egy tömeggyártott és gyári tesztelt panel.
Valamikor egy vidéki kisvárosban 2 - 3 TV/Rádió szerviz simán megélt egymás mellett. Kb. 15 éve nem is láttam ilyen üzletet/szervízt.
Ugyan ez a helyzet az Óra javítással is. Volt egy igen kedves és jó/pontos felhúzós Szovjet(!) gyártmányú asztali ébresztőórám. Leesett és eltört a Mooser kereke ( nem tudom jól írom- e, a tic-tac kereke ). Elvittem az óráshoz:
- Mennyiért csinálja meg ?
- 1.200 Ft ( 20 évvel ezelőtt. )
- Ne vicceljen ember ! 800 Ft -ért újat veszek !
- De nem ilyet …
- Az lehet, de az is ébreszt.

Vettem egy újat.
Ezért tűntek el a műszerészek, órások, stb ...
(#) Patópali válasza vargaf hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
De miért? Hiszen:
Idézet:
„Nézd, tök ügyesen szerelek, forrasztok, cserélek alkatrészeket”

Idézet:
„Nagyon sok mindent meg javítottam, tv, laptop, mobil, tablet stb”

Mert van önbizalma!
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Idézet:
„Kb. 15 éve nem is láttam ilyen üzletet/szervízt.”

Én látok többet is, de lehúzott redőnnyel.
(#) vargaf válasza Patópali hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Idézet:
„Én nem értek ezekhez...
Nekem ez meghaladja a tudásom...”

Ez nem önbizalomra utal.
Majd talán egyszer eljön az az idő, amikor nem a " két kondit kell cserélni és jó lesz " szemlélet uralkodik a javító "szakembereknél". Ez a szakma ennél több szaktudást, felszereltséget igényel. De ezt a "kondenzátort cserélő" ( szak ) emberek nem veszik figyelembe.
(#) Cinema válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Nem tűntek el a műszerészek, csak olyan dolgokkal foglalkoznak, amiből meg tudnak élni és az igazi szakmájuk perifériáján foglalkoznak minden mással, mint amit szeretnének.
Csak olyan készüléket érdemes javítani, ami nagyon drága és ezért megéri javítani, felújítani. Nagyon nagy méretű, nehéz, ezért a javítása helyszíni és érdemes foglalkozni vele, az a nagy(drága) háztartási gépek. Mosógép, mosogatógép, szárítógép, hűtők, mikrohullámú sütők, gáz-villany-sütők, tűzhelyek, komolyabb gépi-szerszámok, készülékek. A TV és egyéb szórakoztató-elektronikai cuccoknak kérdéses a javíthatósága, alkatrész-szinten ez otthon nem megvalósítható, vagy igen nagy költségekkel, drága mérő- és forrasztó készülékekkel lehetséges és problémás alkatrész-beszerzéssel.
-
Azok, akik hobbiszinten, nem szakemberként próbálnak megjavítani ezt-azt, az nagy bátorság, de nem mindig sikerül, mert ma már talán a kalapács, csavarhúzó és pár alap szerszám kivételével minden processzorokkal, mikrovezérlőkkel, cél-áramkörökkel működik. Ezek, szinte kivétel nélkül, cserével javíthatók.
-
Lassan minket is lecserélnek, de lesz még egy félidő!

Üdv!
(#) Gafly válasza Cinema hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Ajtó tömités csere 20.000.-
Presszoszátba belefújás is annyi.
Lassan azt gondolom, hogy ez a normális kiszállási összeg.

Azért viszont azt elvárnám, hogy rendesen csinalja meg.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Mi a különbség ?
Következő: »»   86 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem