Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Geiger-Müller számláló (hobbi)
Lapozás: OK   49 / 52
(#) pmate95 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Majd megkeresm akkor őt is. Vidéki vagyok sajnos Bár már lassan a postáról is le kell mondani...
(#) Sanyesz5 válasza pmate95 hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Bővebben: Link

Remélem jó a link, itt az ih-5m van, annak hatos állásban 0.05mR-2mR közöt mozog, a tiéd is?
(#) Rosszmáj válasza pmate95 hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Rossz hír, a piac "lomi" része 04.18-ig koronáriailag zárva vagy még tovább. Majd odanézek.
(#) pmate95 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Igen, pontosan így. Annyira amatőr voltam eddig, hogy észre sem vettem a különbséget a 3-as és a 6-os állás között.
Amúgy köszi a leírást, az én kiskönyvemben csak a törzskönyv részig van.
Kicsit furán viselkedik, mert van, hogy "begerjed", és akkor indokolatlan sok a beütés, de amikor "nyugodt", akkor normális a beütések száma. Vagy sugárzunk, mint a szemét, vagy valami nem klappol. Igaz még nem kapott WD-40-et.
(#) gerenk válasza pmate95 hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Szia!
Egyáltalán nem viselkedik furcsán, van egy POLON RKP-1-2 műszerem az is ugyanígy működik.
https://www.youtube.com/watch?v=fqhZFWyMOhM
(#) pmate95 válasza gerenk hozzászólására (») Márc 28, 2020 / 1
 
Érdekes, bár a videón az elején mikor méréshatárt vált, akkor megugrik a szám, nálam is ilyesmi, csak határ váltás nélkül. Majd lehet felveszem telefonnal, aztán belinkelem ide. Egyébként ilyen készülékekre hol lehet lelni interneten? Én az enyémet jófogáson halásztam.
(#) Sanyesz5 válasza gerenk hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Ez nem gm csöves?
(#) gerenk válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
De bizony 3 GM csöves
https://dozymetria.wordpress.com/2014/04/24/polon-radiometr-rkp-1-2...zchni/
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2020

rkp_1_2.pdf
    
(#) gerenk válasza pmate95 hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Nagyon ritkán idehaza lengyel műszer ott jobban megtalálható
(#) Sanyesz5 válasza gerenk hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Köszi, csak mert ih ugye félvezetős, ami idővel elhasználódik úgy rémlik, kikapcsolt állapotban is a háttértől. Ezek kb 40 éves műszerek, nem lenne csoda ha már nem rendeltetésszerűen működnek.
(#) pmate95 hozzászólása Márc 28, 2020 /
 
Hirtelen felindulásból rendeltem egy ebayes BR-6 típusú csodát, kíváncsi vagyok. Nagyon olcsó most, régen 15-20k volt, most 7000-ért találtam. Ezekkel van tapasztalatotok?link

Nem tudom, mennyire jó bármire is, de mivel nekem főleg háttérsugárzás mérésére, detektálásra kell, így hátha. Mondjuk mire ideér, addigra építek is arduinoval otthon
(#) Sanyesz5 válasza pmate95 hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Én is csak építek, de kb arduval pillanatok alatt összeraksz egyet.
(#) pmate95 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Még anno egy amatőr talin vettünk csövet, ki is próbáltuk tápról. Csak mióta világvége van, nem jártam fateromnál otthon, így el vagyok vágva a fizikai erőforrásoktól, szerencsére a szellemitől nem ). Szóval a kijelző/ardu/cső már félre van téve hozzá, csak legyen vége ennek, és legyen egyszerre 1 napnál több szabadidőm.
(#) Mybuster hozzászólása Máj 4, 2020 /
 
Sziasztok!
SI-3BG típusú csővel szeretnék építeni egy számlálót. A cső pontos paraméterét konverziós indexét nem találtam meg. Egy hasonló csőnél M4011 GM , viszont találtam. 151CPM=1uSv/h Kérdésem használható e ez a váltószám, vagy felejtsem el?
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2020
(#) Sanyesz5 válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Azt a csövet egy atomtámadás mozdítja meg sajnos, használhatod de nem sok életjelet fogsz látni vele, háttér mérésére alkalmatlan.

https://www.youtube.com/watch?v=SwIHr2Qd42o

Ha van uránérc, vagy valami erősebb akkor az talán.

Egy oldal szerint :

"SI-3BG - This is not a very sensitive tube. I'd avoid it if you can. It is reported that a good CPM to uSv/h conversion rate for this tube is 22.5. "
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2020
(#) Mybuster válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Egy próbát megér. Van bevált típus, ami érzékenyebb?
(#) Sanyesz5 válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Persze SBM-20 tele van vele a net, alfára nem jó de egyébként elég jó kis cső.
(#) Mybuster válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Köszönöm. Találtam is hiteles adatokat róla. Van esetleg valakinél elfekvőben? (SBM-20). Vevő lennék rá.
(#) elektroncso válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Nem hiszem, hogy a háttérsugárzás jelentősen "megkattogtatná", de egy tóriumos hegesztőpálcával (esetleg gázharisnyával) tuti kattogna. Esetleg ha tudsz szerezni uránüveget (legális) akkor azzal is biztosan működik. Én itthon ennél sokkal érzéketlenebb csövet is "megcsipotattam" egy 5-6cm3 uránüveg tömbbel.
Háttérre árfekvésben a SBM-20 verhetetlen, én is azt tudom ajánlani. Esetleg kettő párhuzamosan kötve is mehet, azzal majdnem kétszeresére növeled az érzékenységet.
Sanyesz linkje megbízható eladót takar, én többször üzleteltem vele, segítőkész korrekt eladó.
De ha esetleg tudsz szerezni egy SBT-10-es GM csövet, na az a megtestesült álom. Nagy felületű 10 anódos, érzékeny ráadásul alfa, béta és gamma érzékeny. A vékony csillám ablak miatt kényes a fizikai behatásokra (nagyot durran amikor a csillámfólia beszakad és csillogó konfektiként beteríti a környéket), a régebbi példányok (főleg amik sokat üzemeltek) nagyobb térben hajlamosak a gerjedésre.
Otthoni "első csőnek" tényleg az SBM-20 a legjobb, igénytelen és aránylag érzékeny.
(#) Sanyesz5 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
SBT-10 re ha van kezdésnek fölös 20 ezer kb Annyira azért nem vékony a csillám, végablakos philips csöveimen azon lehelet vékony .
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Azt sajnálom, hogy nem tudok hazamenni a műhelyembe, ott vár két új játékszer, amiket szeretnék kipróbálni.
Az első egy szép méretes GM-cső, a másik meg egy argonnal töltött titán (25µm vastag) ablakos gamma gázionizációs kamra.
(#) Sanyesz5 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Ha már játékszer, én sem unatkoztam az elmúlt napokban
(#) elektroncso válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Gyári? Milyen cső van benne? Gondolom nem egy DY86-os...
(#) Sanyesz5 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Ez egy röntgen képerősítő(fotoelektron sokszorozó)
(#) elektroncso válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Ja, így hogy mondod már látom a fotokatódot a végén.
Azt hittem röntgengenerátor.
A nagyfeszültségű táp gondolom gyári. Esetleg nincs meg a kapcsolási rajza? Vagy legalább egy típust kérhetek?

Nekem mostanában részecskeütköztetőn jár az agyam. Vajon két képcsőből kiberhelt elektronágyúból lehetne-e kis házi elektron-elektron ütköztetőt összehozni.
Ismerős múltkor ködkamrát barkácsolt, az is látványos volt.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2020
(#) Sanyesz5 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Ez a táp nem egyszerű, ki is van öntve gyantával, látod az adatlapján is, ma tudtam összehozni soros porton tudom vezérelni pc-ről, zoom, élesség stb, 20 éves cucc hihetetlen miket nem tud. A kép egy fogászati röntgennel készült.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2020
(#) _BiG_ válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 5, 2020 / 1
 
Elektronok nemigen fognak neked ütközni, az elektromos töltésük taszajtják egymást. És hogy csinálsz extra nagy vákuumot? Lineáris gyorsítót tudnál, ha van jó szivattyúd és Lichtenberg-ábrákat tudnál csinálni polikarbonátba. Captured Lightning
(#) Mybuster válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Köszönöm mindenkinek a gyors segítséget. Már tegnap délután le is rendeltem. Kíváncsian várom.

Elektroncso: Elsőkörben egy kis kompakt mikrovezérlős műszert szeretnék megépíteni úgy gondolom elég lesz .
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2020
(#) diginewl hozzászólása Máj 7, 2020 /
 
Tiszteletem!
Érdeklődöm, hogy foglalkozik-e valaki errefelé Gamma-scout G-Müller javításával?
Úgy tűnik, mintha kontakthibás lenne a GM-cső, de inkább arra gondolok, mintha a feszültség ellátó áramköre gyengélkedne.
Az elem rendben van benne.
Köszönettel:Jenő
Következő: »»   49 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem