Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   54 / 72
(#) toma3757 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Bocsi a pontatlan fogalmazásért.
Úgy van, hogy van elöl egy "fejegység" és hátul a csomiban pedig maga a rádió modul.
Értelem szerűen az elöl lévő modulba tudok betenni kazettát.
Úgy oldották meg előttem, hogy a két modul közötti vezetékekre kötöttek rá egy jack kábelt.
Ezek a vezetékek akkor működnek bemenetként a rádió modul felé, ha van az elöl lévő modulban egy üres kazetta (ami csak azért kell, hogy aktívnak lássa a rádiómodul).
Én ezekre a vezetékekre kötöttem az előerősítőm kimenetét.
Szóval szerintem jó helyre van ez kötve.

A 3as és 5ös lábon 5V-ot mérek 12V tápfesz. mellett.
(#) Inhouse válasza toma3757 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Erről nincs egy rajzod, vagy képed? Milyen rádió modul? Elöl van egy kazettás autórádió?
(#) toma3757 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Megpróbálom összeszedni.
Az első kép, az a navi ami elől van az utastérben.
A második kép pedig a csomiban lévő rádió modul csatija (a baloldalim van).

A kettő között mennek azok a vezetékek amikre én rákötöttem az előerősítőm kimenetét, itt a második képen az 1&2 és 6&7 es lábak.
A rádiómodulom pontos típusával egyenlőre bajban vagyok, nem tudom pontosan milyen csak azt hogy philips.
(#) proli007 válasza toma3757 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Hello! Nekem az a gyanúm, hogy Te olyan vezetékre kapcsoltad rá a jelet, amire a Tape erősítő kis kimenő impedanciája is rajta van, Így az leterheli az előerősítődet és ezért nincs meg a szint. Szerintem a vezetéket meg kell szakítani, és az erősítő felé menő szálra csatlakoztatni a jelet. Még az is lehet, hogy az előerősítő is szükségtelen..
Mondom én, a leírásaid alapján anélkül, hogy ismerném a dolgot..
(#) Inhouse válasza toma3757 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Ha párhuzamosan kötötted, akkor a két kimenet nem szereti egymást. Kellene egy dupla váltó érintkezőt tartalmazó kapcsoló, amivel váltani lehetne a bemenetek között.
Rádió modul hátul? Nem CD tár van a csomagtartóban? Vagy navigáció... De kazettát kell rakni elöl a magnóba, hogy a hátulról jövő rádió modul aktív legyen? Én még mindig nem értem.
(#) toma3757 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Szia!

Elég valószínű igen, erre nem gondoltam. Köszönöm, holnap kipróbálom.

Inhouse:
Igen, a rádió modul is hátul van.
A CD-tár is ott van, a navi is, a TV-modul is amiről az előbb említett kijelző kapja a képet (illetve amíg volt földfelszíni sugárzás akkor azt is). Ami elöl van "navi" az igazából csak egy interface kb.
Azért kell az üres kazetta, hogy a rádiómodulon az a bemenet legyen aktív, ha nics benne semmi akkor nem tudom kiválasztani.

A lábkiosztásról küldött képemen van AUX-bemenet, csak nem tudom hogyan lehet aktiválni,utána olvastam már de még nem jöttem rá,a legutolsó infóm az hogy a lejátszó szoftverétől függ és az nem módosítható.
CD-tár emulátor lehet még egy opcióm, de nekem a régi típusú van, ahhoz megint csak kevés az infóm (az újabb verziókhoz lehet kapni készen).

Köszönöm mindkettőtök válaszát.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2020
(#) Inhouse válasza toma3757 hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Amikor rádiómodul-t írsz, akkor a fejegységre gondolsz elöl?
Ez egy elég komplex gyári rendszer. Nem tudom, hogyan aktivál és mit (valamilyen BUS rendszer lehet), de ha a bejelölt pontokon sima vonal szintű audió jelek mennek, akkor azt meg lehetne szakítani és egy váltókapcsolóval tudnád az eredetit és az általad készített előerősítőt kapcsolni. A közös pont, ahova érkezik a jel, az egyik láb az eredeti jel, a másik a tied, ez kell duplán, bal és jobb. Dupla morzés (váltós) kapcsoló, 2 állású.
Az erősítő is hátul van? Nem értem még mindig, hogy ha elöl beteszel egy kazettát, akkor él egy vonal szintű bemenet a csomagtartó és az elöl levő fejegység között...??? Talán, ha hátul van az erősítő, és annak a bemenetét találtad meg. De akkor nem lesz állítható a hangerő a fejegységen. Hacsak nem a BUS csinálja ezt is hátul a végfoknál...
Ha már kazetta, akkor használhatsz kazetta adaptert, bár zajos lesz. FM transzmitter ugyanez, sajnos. A CD tár emulátor drága és azt írod, hogy nehéz ügy. Vagyis marad ez a megoldás, csak kristályosodjon ki, hogy ki kivel van.
Mivel a kazettát írod mindig, nagy valószínűséggel az ehhez az üzemmódhoz tartozó vonal jelet piszkálod (nincs köze a rádió adás vételére használt rádió vevőhöz). Az irányt jó lenne meghatározni a vezetéken. Ha nem szakítod meg, akkor mindenképpen benne van az üres kazetta zaja is, nem csak a kötésből származó torzítás. Ennyi zajjal megúsznád a kazetta adaptert is.
Esetleg megpróbálhatod úgy, hogy az előerősítőd kimenete és az autóban levő kötéspont közé raksz 1-2kΩ ellenállást sorban, teszt jelleggel, ahogy eddig volt csak rákötve párhuzamosan.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2020
(#) toma3757 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Nem, amikor rádiómodult írok akkor a csomagtérben lévő modulra gondolok, aminek a csatlakozóját csatoltam.
Ennek a modulnak a szerepe az erősítés, bemenetválasztás illetve még fogalmam sincs micsoda. Ez nem olyan mint az enyém de hasonló: Bővebben: Link (az enyém PHILIPS 22DC785)
Idézet:
„Nem értem még mindig, hogy ha elöl beteszel egy kazettát, akkor él egy vonal szintű bemenet a csomagtartó és az elöl levő fejegység között...???”

Pontosan.
Idézet:
„Hacsak nem a BUS csinálja ezt is hátul a végfoknál...”

Igen, csak nem tudom milyen busz, az újabbakban I-BUS nak nevezik, elméletileg az enyémben ez még nincs (?) de egyenlőre fogalmam sincs róla, 95-ös autóról van szó amúgy.

Leválasztottam a kazetta kimenetét, így simán telefonról, előerősítő nélkül már sokkal jobb mint volt de még mindig halk, délután visszakötöm az előerősítőt és kiderül, remélem jó lesz. Kicsit eltértem a topictól, ezért elnézést illetve köszönöm a segítségeteket mégegyszer.
(#) pcmaster90 hozzászólása Aug 26, 2020 /
 
Üdv! Kellene egí kis segítség az alábbi hangszinszabályozó kapcsolást illetően eredetileg gitárhoz van kialakítva hogyan kellene változtatni a bemeneten hogy alkalmas legyen fogadni a CD lejátszó vagy pc hangkártya kimenetét?
(#) Gafly válasza pcmaster90 hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Idézet:
„hogyan kellene változtatni a bemeneten hogy alkalmas legyen fogadni a CD lejátszó vagy pc hangkártya kimenetét”

Szerintem sehogyan nem kell módositani rajta csak amiatt, hogy nem gitár, hanem line out.
(#) morgo válasza pcmaster90 hozzászólására (») Aug 26, 2020 / 1
 
A bemeneti 100k poti alsó végét közvetlenül kötném a GND-re, elhagyva a 10k ellenállást.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2020
(#) tunerman válasza pcmaster90 hozzászólására (») Aug 26, 2020 / 2
 
A kimeneti ECC85 katódköri 10µF-os kondenzátora hibás polaritással van berajzolva, azt fordítva kell betenni mint ahogy a rajzon van.
TJ.
(#) CHZ válasza tunerman hozzászólására (») Aug 26, 2020 / 1
 
Igen és lehetne inkább 100-470u.
(#) Cinema válasza pcmaster90 hozzászólására (») Aug 26, 2020 /
 
Mindazt amit eddig írtak csináld meg.
Én feltupíroznám a tápot 200-250V-ra, hogy legyen elegendő tartalék a CD-játszó kb.2V-os jelszintjéhez.
Az első csőnél a visszacsatolás pedig, lehet 10MOhm, a megnövelt táphoz.
Sok sikert!

Üdv!
(#) frissadam hozzászólása Szept 1, 2020 /
 
Sziasztok! Szerintetek ez a kapcsoläs ilyen formäban buffer fokozat kÉnt is müködik? Panoräma kÉnt müködött.

Köszi!
(#) Cinema válasza frissadam hozzászólására (») Szept 1, 2020 / 1
 
Igen, de a kimeneten nem kellenek azok a 12kOhm-os ellenállások, bőven elég védelmi célból oda 75-100Ohm között akármi.

Üdv!
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Szept 1, 2020 /
 
Szia! Kell még egy-egy invertáló műveleti erősítő mindkét csatornára 12k visszacsatolással, lásd IC4!
(#) metabo123 hozzászólása Dec 3, 2020 /
 
Sziasztok!
Az alábbi elgondolásban szeretném kérni a segítségeteket, javaslatokat.
Egy olyan készüléket „előerősítőt” szeretnék építeni, ami rendelkezik:
- négycsatornás bemenetválasztóval,
- hangszinszabályzási lehetőséggel (amit igény esetén ki is lehet iktatni),
- mikrofon előerősítővel,
- kivezérlés jelzővel.
Kimenetek:
- három, egymástól elszeparált sztereó vonalkimenet (több erősítő meghajtásához),
- 2.1 erősítő meghajtására szolgáló kimenet,
- és egy fejhallgató csatlakoztatási lehetőség.

A részegységek már megvannak, kapcsolási rajzait innen, különböző fórumból bogarásztam össze.

A mellékelt blokkvázlaton próbáltam megjeleníteni, hogy én hogyan is kötném össze a részegységeket, de a „kérdőjellel” jelölt helyen nem tudom, hogy oldjam meg az illesztést, a jel leosztást. Erre a pontra szeretném illeszteni a mikrofon előerősítő kimenetét, ezen a ponton szeretném mérni a jel erősségét (WU), és innen szeretnék jelet venni a fejhallgató erősítőnek.

Segítségeteket nagyra értékelném!
(#) Karesz 50 válasza metabo123 hozzászólására (») Dec 3, 2020 / 1
 
Például így...
(#) Gafly válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
De mivel nem hatnak egymásra, ezért még IC is túlzás, elég csak akár ellenállás is...
(#) metabo123 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Szia!
Ennyire egyszerű, én meg túlspirázom?
Az egyes bemenetek passzív alkatrészei nem igényelnek módosítást?
A mono mikrofon jelet két 22k ellenállással bontsam szét a jobb és bal csatornára?
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2020
(#) Karesz 50 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
A mikrofon erősítő és a hangszín kimenete söntöli egymást.
(#) metabo123 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Én is úgy érzem, hogy a mikrofon és a hangszínszabályzó jelét aktív módon kellene össze"keverni".
De javítsatok ki...
Mindjárt készítek egy ábrát, hogy egy kicsit tisztábban lássak (vizuális típus vagyok)
(#) Karesz 50 válasza metabo123 hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Igen. Egy TL072 bemeneteire megy a hangszín, a mikrofon erősítő pedig egy-egy 22k-val a két bemenetre.
Vagy inkább lerajzolom....
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2020
(#) Gafly válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
És az kit érdekel? Ha ellenállás van közöttük, minek az IC?
(#) Karesz 50 válasza metabo123 hozzászólására (») Dec 3, 2020 / 1
 
Ilyen...
(#) Karesz 50 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 3, 2020 / 1
 
Szerintem jobb kis kimeneti impedanciával meghajtani a kimeneti opampokat, de nem értek hozzá...
(#) Gafly válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Szerintem nem hatnak igazán egymásra és csak feleslegesen bonyolitod a kérdező életét, de én aztán tényleg nem értek hozzá.
(#) metabo123 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Köszönöm a segítségetek!
Szerintem mindketten jobban értetek hozzá mint én és mindenkitől szívesen várok ötleteket.
Szeretném minél kifinomultabb módon, ugyanakkor nem túlbonyolítva megoldani ezt a problémát.
Karesz 50:
Én is készítettem egy rajzot és szerintem ugyan azt rajzoltam, mint Te.
Akkor a bemenetek passzív tagjait nem kell babrálni?
A rajzra már rátettem a fejhallgató erősítőt, mint blokk. Fejhallgató erősítő gyanánt egy TDA2822 IC-vel, adatlapi ajánlás szerint felépített kis végfokra gondoltam.
(#) Karesz 50 válasza metabo123 hozzászólására (») Dec 3, 2020 /
 
Az illesztőerősítők bemenetére elég 1kOhm.

És igazság szerint így leosztja 6dB-lel (felére) a mikrofon erősítő és a hangszínszabályzó egymás kimeneti jelét, csak nem akartam elbonyolítani. Ha ez gondot okozna akkor egy TL074-el "rendes" összegzőt kell csinálni. Ezt még lerajzolom, aztán majd eldöntöd melyik szimpatikusabb.
Következő: »»   54 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem