Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   81 / 88
(#) Bakman válasza b10up hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Én így próbálnám meg, lásd melléklet. Ha az előlapot plexiből csinálod, akkor a LED felett nem kell kivágni. Egy kis csődarabbal biztosítani kell, hogy más visszajelzőhöz ne jusson el a fény feleslegesen.

Elolap.png
    
(#) bbb válasza b10up hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Fontos kérdés, hogy mi áll rendelkezésedre? A világított részeket kell majd nyomkodni, vagy azok csak visszajelzők? Milyen körülmények közé kerül? Marógéped van? Mennyit kell belőle csinálnod?
Én csináltam autóba visszajelzőt, ahol a gyári vakdugóba martam bele a formát, majd a keletkezett rést fehér akrilfestékkel megszínezett, átlátszó epoxyval töltöttem ki. Mögé nagyon fényes zöld LED került, így remekül passzol a többi egység közé, nem üt el tőlük egyáltalán.
Ha csak a visszajelzés a cél, akkor vennék a helyedben "fényszóró festéket" (ez átlátszó marad miután megszárad, mégis fed valamennyire), ezzel fújnám le a fehér plexilapot, aminek a másik oldalára nem átlátszó fóliát ragasztanék. Ezen a fólián lenne kivágva a felirat/minta, amit át kell engedni (ehhez persze fóliavágó gép kell).
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Lehet hogy még csődarab sem kell, ha olyan LED-et sikerül választani.
Ez például 15 fokos, a szokott 30...40 helyett.
(#) b10up válasza bbb hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat,
egyelőre még semmi nincs hozzá, először inkább kérdezek

Két dolgot szeretnék, a kisebb az egy villanykapcsoló helyettesítése egy full fekete üveglappal vagy hasonló hatású más anyaggal. Lényeg, hogy a pereme környékén körbe futna egy világító sáv, plusz a középében két 7 szegmeses kijelző , mellette +- kapacitív nyomógombok, plusz pár ikon ami a fűtéshez/hűtéshez kell.

A második dolog amihez ez kéne, az szintén ugyanilyen elven kb VHS magnó méretben egy erősítő. ott ez annyival lenne nehezítve, hogy az előlapba kellene vágni USB portot, esetleg tálcamentes DVD olvasóhoz egy lemeznyi rést.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Ismerem ezeket a típusokat, van szórásuk, mindenképpen kell a takarás.
(#) kameleon2 válasza b10up hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Ha gondolod segítek elkészíteni. Plexit javasolnék UV nyomtatóval. Azzal a feliratokat elő tudod állítani és ott hagy ki a nyomtató, ahol a szimbólumok szeretnéd, ha átvilágítanának. Használhatsz persze áttetszőbb színt is - például fehéret. Több, akár 5-6 rétegű nyomtatás is lehetséges, de többször is átmehet rajta a nyomtató. Nagyon precíz megoldás. Az oldalra bevilágítás ellen, lehet lemezmaszkot is használni hátulról, vagy onnan is lehet nyomtatni. A beállás része a macera - 8-15eFt. A gyártás már olcsó2-500Ft/db.
(#) trickentrack hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy VFD csöves órát próbálok bedobozolni. A probléma az lenne, hogy a trafó ami kéznél van és méretben is jó, az eléggé melegszik. Nem olyan vészes, de így tippre van 50-60 fokos. Amit nem tudok, hogy ez befolyásolhatja-e a hőmérő szenzort (DHT22). Illetve, hogy mennyire melegítené az egész áramkört. Amit én kitaláltam, hogy a trafó alá és fölé valamilyen szellözőrácsot készítek. A doboz 1mm es alulemezből készül, hasonló modon mint ebben a cikkben: Bővebben: Link
Nektek lenne valami ötletetek, tanácsotok?
Előre is köszönöm!

Felso.jpg
    
(#) Massawa válasza trickentrack hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Ha már igy a dobozon kivül is 50-60 fokra melegszik a trafo, akkor inkább szerezz egy másikat. Azt ha berakod bármilyen dobozba az legalább 10 extra fokot fog jelenteni, vagy az egész doboz lesz olyan forro, hogy megégeti a kezed ha hozzáérsz. (30-35 foknál nem jo ha melegebb valami amihez csak ugy hozzá lehet érni). Mi melegszik rajta annyira?
(#) trickentrack válasza Massawa hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Maga a vasmag melegszik, megpróbálok keresni valami mást.
(#) Gafly válasza trickentrack hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Ha üresjárásban is melegszik a trafó, akkor nincs igazán más választásod hosszú távon...
(#) trickentrack válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Vásároltam egy ilyen tápot, tudom, hogy nem igazán erre való lenne, de szerintetek jó lehet? Nem tudom elrontani vele az áramkört? Üresjáratban rámértem a szekunder oldalra, de nincs rajta fesz. ez gondolom csak azért, mert nincs fogyasztó.
(#) kameleon2 válasza trickentrack hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
A csövek sem lesznek éppen hidegek, de a trafó biztosan probléma. A melegedés offsettel tudod kezelni, azaz, ha teljesen bemelegedett, el tudod tolni a mért hőmérséklet - melegedés irányába. Lézeres kézi hőmérő (0,1°C pontosság) vagy hőkamera sokat segít. Vagy használsz eleve kalibrált, hitelesített DS18B20 szenzort, mint mi a vezérléseinkhez.
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Ez a tápegység típus egy technikai katasztrófa, vegyél inkább DC kimenetűt.

A melegedő trafó mindenképpen befolyásolja a hőmérő szenzort. Nem sok egyéb lehetőség van, mint kábellel távolabb vinni a szenzort a doboztól. Próbáltam annó, mindegy, hogy a doboz melyik részére teszed a hő- és/vagy páratartalommérőt, a sugárzó hő is becsapja a szenzorokat. Mivel az egész melegebb lesz a környezeténél akár mit csinálsz (tekintettel az egész fogyasztására), nem sok opciód van.
(#) trickentrack válasza Bakman hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget! Megpróbálom DC táppal. Köthetem ugyan úgy az AC bemenetre, vagy a graetz híd után kéne?
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Az egyenirányító híd után kösd, kevesebb lesz a veszteség. A csöveknek kellő nagyobb feszültséget mi állítja elő? Kapcsolástól függően lehet, hogy csak AC feszültséggel működik a rendszer függetlenül attól, hogy a DC-t hova kötöd.
(#) trickentrack válasza Bakman hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Rendben! Köszönöm a segítséget!
Működni fog, IV-11 VFD csövekről van szó és Step-Up/Down konverterrekkel van megoldva a csövek tápja.
(#) Kovidivi válasza trickentrack hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Értelmetlen dolog egy hőmérő/páramérő szenzort egy dobozba rakni melegedő alkatrészekkel. Akár szellőzik, akár nem. Kivéve, ha az érdekel, milyen meleg a doboz belseje... Vezetékezd ki a szenzort a doboztól legalább 5cm-re, a levegő tudjon körülötte mozogni, legjobb, ha "lebeg" a levegőben, csak a vezetékek tartják.
(#) jethro válasza trickentrack hozzászólására (») Júl 25, 2020 / 1
 
Szia.Lógasd ki a szenzort.Én a panelra raktam a DS18B20-at de 45 fokot mutat pedig kívül van a trafó.
(#) zenetom hozzászólása Dec 10, 2020 /
 
Sziasztok!
Natúr fadobozt mivel érdemes lefesteni?
Piros színűre kell, és minőségit szeretnék. Tehát utána ne ragadjon, ne kopjon, ne fogjon..
Előre is köszönöm szépen!
(#) Gafly válasza zenetom hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Mindenképpen két réteg kell, mert az elsőtől felállnak a szőrök, amit ugye le kell csiszolni.
Másik kérdés, mennyire kell nagyon pirosnak lenni?
Nekem bejönnek a vörösfenyő árnyalatok, vastag lazúr formában.
(#) zenetom válasza Gafly hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Először is, köszönöm a választ!
Idézet:
„mennyire kell nagyon pirosnak lenni”

Nagyon, mert egy szív alakú dobozról van szó
Olyat tanácsoltak még nekem, hogy először alapozó, majd festék, majd lakk. De az ilyenekhez sajnos teljesen zokni vagyok...
Kb. 10cm átmérőjű a doboz.
(#) Gafly válasza zenetom hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Ebben az esetben mindenképpen szivás, hogy kis kiszerelésű festéket nehéz kapni.
Én szoktam úgy csalni, hogy higitottal alapozok, majd csiszolás, és második réteg.
Próbafestés meglehetősen ajánlott, ne a véglegesen gyakorolj...
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2020
(#) zenetom válasza Gafly hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Hobby-kreatív boltokban kapni pár ml-es kiszerelésűeket. Azok gondolom jók lehetnek? Csak azokból sem tudom melyik a jó.. Van pl. olyan hogy akrilfesték. De azt se tudom mire jó
(#) Alkotó válasza zenetom hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Miért terjedt el, hogy ami szív alakú az piros legyen? A szív nem piros. A vér a piros, és az is csak egy rövid ideig (miután kifolyt), mert hamar fekete lesz.
És ha már a furcsaságokra kérdeztem rá, a szív szokásos ábrázolási alakja is dilemmát okoz nekem, mert nem is hasonlít a szívhez (egyetlen nézetből sem).

Kíváncsi lennék rá, mit szólna a közvélemény egy hiteleshez közeli szívábrázoláshoz, aminek hús színe van. Esetleg rajta egy "szeretlek" felirat aranyszínű cérnával behímezve.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2020
(#) Ge Lee válasza zenetom hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Ha megfelelő védelmet is szeretnél, akkor fára ennél jobb nem nagyon van.
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Idézet:
„Kíváncsi lennék rá, mit szólna a közvélemény egy hiteleshez közeli szívábrázoláshoz, aminek hús színe van. Esetleg rajta egy "szeretlek" felirat aranyszínű cérnával behímezve.”
Népszerű lenne: tetoválások
(#) zenetom válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Köszi, megnézem!
Hát lehet tényleg le kell mondanom a piros színről
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Közben találtam egy elvileg jó márkát, szerintem úgy csinálom hogy pentart (a márka) alapozó, festék, majd lakk.
(#) pisti89 hozzászólása Dec 21, 2020 /
 
Sziasztok

Vettem az apróhírdetések közt pár Dynacord erősítő dobozt és az lenne a kérdésem, ti hogyan zárnátok be a hátlapján lévő furatok helyét?
Ma megpróbáltam alátéteket belehegeszteni CO2 hegesztővel, de sajnos cinkezett a doboz és elég vékony az anyag hozz. (vagy belefújok vagy olyan vastagon töltöttem fel, hogy elvetemedett az anyag---1doboz jelenleg kuka-van még 4db)
Másik ötletem az volt, hogy úgy oldom meg mint a karosszériások, kivágom a hátlapi lemezt, vágok egy ugyanakkorát és pár ponton belepöttyözöm, majd gitt, csiszolás és festés...

A nehézséget az okozza, hogy nem lefedni akarom a lyukakat, hanem eltüntetni (tehát a csavarozzunk rá egy új lemezt számomra nem megoldás)

A hátlap több ponton ponthegesztett, így azt sem tudnám kompletten cserélni.

Szóval ki, hogy oldaná meg a problémát?
(#) Bakman válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 22, 2020 /
 
A furatnál nagyobb lemezt ragasztanék a belső felületre, a külső oldalról gitt, csiszolás, festés.
Következő: »»   81 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem