Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   349 / 373
(#) gernerakos válasza pucuka hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Az általad felvázolt szuperheterodin rendszerű oszcillátoros megoldás nem is hangzik rosszul, talán még ki is tudom vitelezni.
A fűrészgenerátor nincs kivezetve a szkópon, úgyhogy majd azt is meg kell oldani, hogy meglegyen a szükséges vízszintes eltérítés.
Kiindulási ötletnek mindenképpen jó lesz amit írtál, köszönöm a választ.
Viszont annyit szeretnék leszögezni, hogy nincs égető szükségem egy spektrum analizátorra, mert ha most meg akarok mérni, azt egyetemen meg lehet oldani, vagy veszek egy RTL SDR-t, ahogy írtad. Inkább csak tanulni szeretnék, ennyi lenne a cél.
(#) pucuka válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Az embernek fiatalkorában sok sok megvalósítandó projekt nyüzsög a fejében. Egy részük megvalósul, de a többségük nem, különböző okok miatt, de azért érdemes a dolgoknak utána járni. Gyűlik a tapasztalat, és az egyáltalán nem baj.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2020
(#) Tyutyu 49 hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
Keresném Panasonic SA-AK 300 mini hifi rajzát / vagy csak részletét/. Nem szedtem még szét,és őszintén ne is tudtam a hibáról. A hiba jelenség a következő: A készüléket feszültség mentesítettem délelőtt 8 óra körül, mondván megy garázs rádiónak,az új meg megy a régi helyére. Olyan 16 óra körül dugtam vissza a hálózatba, akkor bekapcsolás helyett egy pillanatra bekacsolt / húzott a relé és megvillant a kijelző/ majd kb.2 másodpercen belül kiállt F61 hibakódra. Kb. egy óra elteltével a be gomb és a CD kiadó gomb egyszerre megnyomásával elindult. Ha kihúztam újra,és kb. 5 percig nem volt feszültség alatt akkor újra kezdte az egészet. Én úgy gondolom ez valami memória akku hibára utal.
Jó volna tudni milyen kell bele / ha csak nem kondival van megoldva/. Ebben kérném a segítségeteket.
(#) janigel válasza Tyutyu 49 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Ez talán jó lesz.
Kapcsolási rajz is van a végén, a második oldalon kezdődik.
(#) Tyutyu 49 válasza janigel hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Köszönöm a rajzot!
(#) lecnevhecs válasza lecnevhecs hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Sziasztok, rádiórésze szól, csak a magnórésze nem működik, nem indul meg. Ezért volna szükségem a rajzra hátha megtudnám javítani. Már írtam előzőleg (Mega Szound sx-2301-es hordozható rádiómagnóról volna szó). Ebbe a KORONA VÍRÚSOS időszakban.
(#) kokozo hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
Sziasztok!
Festival 7000 HJR 7002 -hez keresek kapcsolási rajzot. Sajnos szétszedve és a végfokból hiányzó tranzisztorokkal hozták, és ezt kellene pótolni.
Előre is köszönöm!
(#) levaitamas hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Sziasztok!
Kapcsolási rajzot keresek az alábbi probléma megoldására:
Folyadékot kellene keringetni egy szivattyúval. A szivattyú 230V-os és 50W-os, ezt egy relével gondolnám kapcsolgatni.
Az elvárás az lenne, hogy a tápfeszültség (12V) megjelenése után 10 percig működjön a szivattyú. Az idő letelte után jönne képbe két hőérzékelő (nem szükséges a nagy pontosság). Ha az 1-es számú érzékelő magasabb hőmérsékletet mér mint a kettes számú, a relé maradjon meghúzva. Mikor a két érzékelő által mért hőmérséklet kiegyenlítődik a relé engedjen el, a szivattyút kapcsolja ki.
Ha a 10 perc leteltével az egyes érékelő még mindig hidegebb a kettesnél, a szivattyút akkor is kapcsolja ki.
Ebben kérnék segítséget.
(#) proli007 válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 4, 2020 / 2
 
Hello!
- A táp bekapcsolásakor a C3 bebillenti az U2 tárolót, így a relé behúz.
- A C6 törli az U3 számlálót és elkezdődik az idő mérése. 10 perc múlva az U3 Q14 kimenete magasra vált.
- Ha ekkor a T1 hőmérséklete nagyobb mint T2-é, tovább működik a szivattyú. Ha T1 hőmérséklete alacsonyabb, vagy megegyezik a T2 hőmérsékletével, az U2 törlődik és a szivattyú leáll.
- Újraindítani a folyamatot, csak a táp újra bekapcsolásával lehet.
- A trimmerrel lehet beállítani, hogy milyen differencia esetén működjön a kapcsolás.
(#) otvenkilenc hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
A képen látható tápegység kapcsolási rajzát keresem.
(#) janigel hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
fsub fórumtársnak.
Mi ezzel a problémád?
Beteszel egy soros ellenállást, és egy vele párhuzamos kapcsolót.
A kapcsoló ki söntöli az ellenállást.
(#) fsub válasza janigel hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Köszi, így tényleg egyszerűbb. Kicsit túlbonyolítottam.
Én az alábbiak szerint gondoltam.
Most fixre van bekötve a két ellenállás, amíg nem találok számomra megfelelő kapcsolót. Ezzel kapcsolatban privátban folytassuk tovább.
(#) levaitamas válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Üdvözöllek Gábor!

Hálásan köszönöm! Titkon benned bíztam.
(#) proli007 válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 6, 2020 / 2
 
Hello! Azt gondoltam, hogy már nem érdekel a dolog. De közben kicsit módosítottam a jelzéseken, hogy könnyebben átlátható legyen a működés és a beállítás. Most ha telik az idő, villog a zöld és ha magasabb T1 hőfoka, mint T2 világít a piros. Na meg megrajzoltam a karantén nyákot is.
(#) levaitamas hozzászólása Ápr 9, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy ipari GSM relé kontaktus, amit legkevesebb 1 másodpercre lehet meghúzatni. Nekem viszont csak 0,5 másodperc ideig kellene egy impulzust adni egy másik vezérlésnek.
Szóval ha elengedett egy másodperc után a GSM reléje, akkor induljon egy időzítő és fél másodpercig adjon ki pozitív tápot vagy GND-t. A tápfeszültség 12V.

Köszönettel:Tamás
(#) proli007 válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 10, 2020 / 2
 
Hello! Megrajzoltam. Persze ez nem egy precíziós időzítő, mert az idő függ a Fet GS küszöbfeszültségétől is. Úgy rajzoltam, hogy egy relét működtessen. De ha nem ez van, akkor a relével párhuzamos dióda nem kell. Meg nyilván a terheléstől függően kell a Fet típusát megválasztani. stb. Az időt a 470nF és a 820k határozza meg.

OFF-0s5.png
    
(#) satlokk hozzászólása Ápr 10, 2020 /
 
Sziasztok!
Keresném azt a Rádiótechnika számát amelyben nagyáromú műterhelés leírása található 2n3055-l.?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) vargaf válasza satlokk hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
(#) satlokk válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Köszönöm ezt kerestem.
(#) alita hozzászólása Ápr 12, 2020 /
 
Szép Napot!

Keresem a Reflex 500 végerősítő beültetési rajzát.Megvan a kapcsolási rajz,a
nyák.rajz,csak ez hiányzik.Nem szeretnék legózni,mert az sok hiba lehetőség
lehet.

Előre is köszönöm.
(#) Csilag hozzászólása Ápr 12, 2020 /
 
Üdv mindenkinek lene egy orosz végfok végerősitö nem ismeri valaki a bekőtesét vagy kapcsolas rajz is meg felelne

DSC_0006.JPG
    
(#) Epu2 válasza Csilag hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Ha lecsutakolod, (pl. téli ablakmosó, ecset), majd kiszárítod, nem túl bonyolult lekövetni a kimenetet, a tápot. Itt még vannak fóliacsíkok és alkatrész méretek.
A bemenetet meg könnyű, ha már működik.
(#) pompidu hozzászólása Ápr 27, 2020 /
 
Sziasztok.

Gelhard gxv 800 vt autós erősítő kapcsolási rajzát keresem.
Ha esetleg valakinek meglenne és eltudná nekem küldeni azt nagyon megköszönném.
Előre is köszönöm.
(#) djhans hozzászólása Máj 26, 2020 /
 
Sziasztok. Keresem a Videoton TS 4317SP kapcsolási rajzát. Ha valakinek megvan és el tudja küldeni akkor megköszönném. Sajnos ami a modul tv készülékek szervizkönyvében van korábbi típusok rajza az nem teljesen jó mert ebben a készülékben sok újítás van ahhoz képest.
(#) Matyi18 hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Sziasztok!

1999-es octavia kombi kapcsolási rajzát keresem. 1.9 tdi ahf, kombi.
Vagy bármi tippet, hol találom meg.

Köszi előre is.
(#) webinas válasza djhans hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
(#) webinas válasza alita hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
RX 500?
(#) alita válasza webinas hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
A pontos neve ahogy írtam Reflex 500,2X250 W-os hangerősítő végfok.
Az RX500 nem tudom mit takar?
(#) (Felhasználó 122012) válasza alita hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Tessék
(#) webinas válasza alita hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Nekem van egy Reflex RX-500 erősítő kapcsolási rajzom.
Csatoltam, nézd meg, hogy ezt keresed e vagy sem.
Hátha.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2020
Következő: »»   349 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem