Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IP kamera
 
Témaindító: ampervadász90, idő: Nov 30, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 12
(#) bbb válasza niedziela hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
A tápot nyugodtan viheted az UTP kábelen is egy központi betáplálással.
(#) sargarigo hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Tudtam én hogy hozzátok kell fordulnom!
(#) niedziela válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Figyelj oda, hogy wifi-s legyen,ne CCTV
(#) bbb válasza niedziela hozzászólására (») Jan 16, 2020 / 1
 
Mesélj miért jó a wifis? Én eddig csak olyannal találkoztam, ami a "jó" fogalmát hírből se ismeri... A szettben árult a legrosszabb, ott saját wifi hálózatot alakított ki és olyan gyenge volt, hogy a kamerák képe élvezhetetlen volt (megakadt, eldobta a kapcsolatot), s ekkor még csak két kamera volt felrakva a négyből! Ráadásul jelentősen túlméretezett tápot kapott (12V 4A, mikor fél ampert se eszik), nehogy éhezzen szegény, de ez se segített.

IP digitális kamera legyen (mint a topik címe is indikálja), ne analóg, ha ezt akartad mondani.
(#) dB_Thunder válasza bbb hozzászólására (») Jan 16, 2020 / 1
 
Én is így vagyok a WiFivel! Tesztidőszakra, míg csak azt nézem, hogy hol lenne jó a kamera, pont jó a zsinegnélküli kapcsolat, elég csak a hosszabbítóval rohangálni. De végleges helyén megkapta az ethernet kábeljét. Azt próbálják meg valamivel elnyomni, zavarni.
(#) niedziela válasza bbb hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Nem tudom te mit hol vettél,én vettem 3db wifis 1080-as kamerát 11eFt/db áron, felszereltem és több mint egy éve folyamatosan működik.
Miért jó a wifis ? Mert elég neki egy táp a háztól 20m-re lévő garázs oldalán, a ház végében, és a kapunál.
De tőlem természetesen mindenki amit ahol, amikor akar..
(#) bbb válasza niedziela hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Örülök neki, hogy neked jól működik (ne is legyen vele sose bajod!). Szerencsére nem én vettem, csak segítettem volna beüzemelni. "Márkát" ne kérdezd, az biztos, hogy a szett ára (4 kamera meg rögzítő) valahol 60000 körül volt. Kb. addig működött megfelelően, míg egy téglafal el nem választotta a rögzítőt és a kamerát egymástól.

Ahova meg már tápot kell kivinni, oda UTP-t is lehet húzni, amit pedig meg tudsz táplálni
(#) niedziela válasza bbb hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Nem szettben vettem, csak vettem 4db kamerát ami a saját wifi routeremre kapcsolódik, van egy laptop azon fut egy program ami rögzít vagy folyamatosan, vagy mozgásra.
Telefonról is elérem a kamerákat bárhonnan, bármikor.
UTP-t egy helyről kell elfűzni x helyre, villanyt meg a legközelebbi helyről is el lehet.
De mindegy egyébként mert relative meddő a dolog hiszen te nem fogsz wifi kamerát használni, én meg nem fogok másikat használni. A kérdező meg használ majd amit jónak lát
(#) levaitamas válasza niedziela hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Szia!
Milyen programot használsz a laptopon?
(#) baloghvl hozzászólása Márc 1, 2020 /
 
Sziasztok!

Sikeresen kizártam magam a képen látható TechSon kamerából. Tudja esetleg valaki hogyan lehetne resetelni?
(#) Profisixx hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Jó estét !
Valakinek van ötlete, elképzelése, miért van egy IP kamera gyári kábelezésén 6 vezeték a 8 helyett? A két baloldali a táp (talán) a másik kettő árnyékolt kábel.
Köszi a válaszért.
A gyári csatlakozót levágták róla, ezért nem tudom mi volt a bekötés eredetileg.

KW 040.jpg
    
(#) Johnycorp válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Üdv.



Lehetőségek például:
- A két sodrott érpár (narancs, narancs-fehér és zöld, zöld-fehér) egyértelműen az ethernet csatlakozóé.
- tápnak két ér
- ha árnyékolt valamelyik ér, akkor az éppen lehetne analóg videójel kimenet is (van ilyen is)
- vagy van olyan kamera, ahol az ethernet aljzat mellett egy vagy két LED is van (kapcsolat, kommunikáció)

De először a tápot lenne jó beazonosítani és kötni rá ethernet aljzatot is.
Ennyivel menni kellene, ha üzemképes.
(#) Profisixx válasza Johnycorp hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Hello! Igen,az árnyékolt lehet analóg videojel és egy mikrofon bemenet, de hogyan kommunikálhat 6 vezetéken a LAN csatlakozón?
(#) Sick-Bastard válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 7, 2020 / 1
 
Üdv!

Lapozz a végére: Pinouts részre.

Az IP kameráknak nem kell az 1000Mb, elég a 100Mb vagy akár a 10Mb is.
Az RJ-45-ös csatin található 8 lábból az összes csak a a gigabitnek, vagy afelett, kell. A 100Mb-es beéri csupán 4 érrel, azaz 2 párral.
POE esetében is elég (lehet) a 2 pár, ha a kamera képes egyazon érpáron adatot és energiát is vételezni (POE mode A).
(#) Profisixx válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Jó reggelt!
Köszi szépen a választ,sokat segítettél,már kezdem érteni, talán .
Még egy kérdés,ha szabad? A táblázatban kétféle lábkiosztás van, a kommunikáció szempontjából mindegy, hogy melyik sorrendben kötöm be a lengő aljzatba? T568A , vagy T568B ??
A kamerának külön táp bemenete van .ez a vastagabb fekete és piros vezeték lehet.
(#) user1914 válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Hi!
Jegyezd meg, lehetőleg mindenütt a jól bevált B kötést alkalmazd. Ha vezeték végeket készítel és fali ajzatot kötöl be akkor is. Sok bosszúságtól fogod magad megkímélni.
Üdv. M.
(#) nedudgi válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Először azt nézd me, hogy a router, vagy a switch tudja-e az auto MDIX kábelt fogadni. Ha tudja, akkor mindegy, hogy A vagy B.
(#) bbb válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Nem mindegy. A kábel mindkét felének azonos szabványúnak kell lennie!
(#) nedudgi válasza bbb hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
A kép feltöltése nem sikerült.
(#) nedudgi válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Van típusjelzés azon a kamerán?
(#) bbb válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Ha rákattintasz, behozza, csak valamiért a kiskép nem jelenik meg.
(#) nedudgi válasza bbb hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Már a harmadik képnézegetővel próbálom.
(#) Profisixx válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Igen, Sunell, SN-IPR54/14
(#) Profisixx válasza user1914 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Köszi! Lengő aljzathoz kell,remélem jó lesz.
(#) bbb válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 7, 2020 / 1
 
Kiderült, JXR formában mentettem le az eredetit a netről. Online átkonvertáltam, most jónak kell lennie.
(#) user1914 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Hi!
Nekem annak ellenére nyitotta a képet az áthúzott X-elt fekete kockára nyomva is, és az aláírásra nyomva új ablakban.
De a képen ott van a kábel ér száma is feltüntetve. A B bekötése link, és az 1 pozíció.
Üdv. M.
(#) Inhouse hozzászólása Okt 25, 2020 /
 
Nem egy pörgős topic, de hátha...
Egy barátommal vettünk pár kültéri IP kamerát. Pár fajtát kellett már felszerelnem a cégnél (analóg+DVR, AHD+DVR, IP+NVR), de amatőr vagyok. Régóta szerettem volna, de eddig nem szántam rá magam. Egy kollégám vett régebben egy 720p beltéri olcsót, felrakta esővédett helyre kintre, egy éve megy gond nélkül. Ezzel is szemeztem, de túl olcsónak találtam, 6990, inkább ezt a fajtát vettem.
Ezeknél a kameráknál is vártam, hogy a helyi hálózaton kapott IP-vel elérhető a beállítási oldaluk, de nem. Maga az eszköz regisztráció után a gyártó oldalán keresztül, a gyártó App-ján keresztül érhető el a kamera hozzáadása után. Ez persze jó, a kívülről gondot okozó dinamikus IP rész kikerülve, működik. De én szerettem volna hagyományos CMS, VMS programmal is megnézni, esetleg később NVR-re rakni őket.
Elsőre kipróbáltam Wifi-vel, de felszerelve már UTP-s összeköttetéssel lettek üzemeltetve.
Mac address alapján látom a routerben az IP-jüket, érdekes módon 192.168.0.10 és 185 lett (átjáró 192.168.0.1). Maga az App nem is jelzi a belső IP-t, nem is lehet átállítani DHCP-ről fixre. A megszokott kamera szoftverekben nem tudtam hozzáadni őket. Kutattam a neten és valaki javasolta az iSpy nevű programot (Windows), ez viszont kapásból felismerte őket és van képük az IP-ket megadva. A hagyományos kamera keresők sem találják őket, de szintén egy fórumból van egy ami igen. Mint kiderült, RTSP linkkel viszi a VLC, vagy a Gom plyer is, streamként. A jelszó üres és szintén nem állítható. Annyira az Appra koncentráltak, hogy úgyis azon keresztül fog csak menni, ott meg van külön bejelentkezés? Reménykedni lehet, hogy a kínai gyártó oldala üzemel addig, amíg a kamerák.
Infók:
IP camera P05 a doboz, P05-7-c az App (Ycc365) szerint. A gyártó a burkolaton szerepel, Shenzen Shuangjinge Technology Co, Ltd.
RTSP link: (pl. VLC)
rtsp://belső IP cím//live/ch00_1 - fő stream (HD)
rtsp://belső IP cím//live/ch00_2 - alstream (SD)
A http://www.eyeplusiot.com oldalon bejelentkezés után böngészőből is elérhető, akár Firefox-ból is.

A menü elég fapados és vannak értelmetlen részek...
Pl. az éjjellátó résznél 3 állás van:
- automatic - magától vált, majd ő eldönti, hogy mi a jó
- start - nem kapcsol látható fényt, csak infra, így FF a kép, de reggel is így marad
- close - éjjel mozgás esetén felkapcsolja a LED-es látható fényű világítást, így színes az éjjeli kép, de zavaró lehet a látható fény
Az elnevezéseket nem értem... Tehát nem használható úgy, ahogy pl. én szeretném, hogy nappal színes kép, este FF az infra LED-es megvilágítással...bele kell menjek és átkapcsolnom reggel és este.
Telefonon tud riasztást adni, hangra, mozgásra, sőt jelzi, ha megszakadt a kapcsolat azt is (az oldal nézi folyamatosan, hogy meg van-e a kapcsolat). A képe egész jó, nekem megfelelő. A hozzá adott táp vezetéke értelmetlenül rövid, kb. 20cm a 230V-os és a 12V-os rész is.
Próbáltam a routerben (UPC CH7465LG) Mac Address alapján fix IP-re rakni őket, az érvényesítés után nem történ semmi. Aztán pár perc múlva eltűnt az egyik kamera, majd a másik is. Nem létezett a hálózaton sem régi, sem az újként megadott IP sem. Kitöröltem a hozzárendeléseket, újraindítottam a rendszert, de nem tértek vissza. Resetelni kellett a kamerákat és így visszaálltak a régi IP-jükre. Erre nincs több tippem, mint ahogy az éjjeli beállításokra sincs. Tudom, vettem volna jobbat...de amíg nincs a kezemben, nem lehet tudni a részleteket.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2020
(#) bbb válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Szia!

Ezek mindig a 10-es IP-t kapják meg először, a beállítást ennek megfelelően érdemes elkezdeni...
1) rádugod egy dedikált routerre, amibe nincs más bedugva, csak egy pc (vagy éppen telefon wifivel, de azzal kényelmetlenebb), lényeg, hogy böngésző menjen rajta (többnyire IE)
2) elindítasz egy böngészőt és belépsz az admin felületre admin/admin, vagy admin/üres párossal
3) átállítgatod a hálózatot, hogy a kameráid ne ütközzenek

Ezután már rádughatod az éles helyére is, s vagy a böngésző felületén, vagy az NVR-en tudod állítgatni. Sajnos a routerben állított fix IP beállítást nem mindig szeretik, s van amelyik valóban úgy hibás, hogy egy újraindítás (áramelvétel) után elfelejti a beállításait és visszaáll alapra. Ez utóbbi nálam már garanciás tételnek minősült, visszakértem a pénzemből egy új IP kamera alaplap árát, majd kicseréltem magam.

Az éjjeli üzemmód elég furán van megcsinálva, automatikusra kell állítani, s agy amikor kevésnek érzi a fényt, akkor vált. Nem otthon vagyok, hogy meg tudjam mutatni nálam melyik pipát kellett ehhez betenni, hogy működjön, de otthonról majd teszek fel képet.
(#) Inhouse válasza bbb hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Azért kapta az egyik a 10-es IP-t, mert onnan kezdve oszt a UPC router alap beállításokkal. Hogy a másik miért lett 185, az talány. Ennek a kamerának éppen az az egyik gondja, hogy nincs WEB-es felülete, így nincs beállítási oldal. A telefonos program igen puritán, nincs lehetőség fix IP-r venni. Talán még megpróbálom azt, hogy újra beállítom a routerben a MAC address szabályt, reset a kamerákon és így hozzáadni újra, hátha. Csak tegnap már esett az eső is, és a létrával gáz mászkálni resetelni. Az is kérdéses, bár ONVIF-es, hogy megeszi-e az NVR, ha a CMS, VMS programok nem...? Egyelőre marad mindkettő saját 32GB-os uSD-vel. Áramtalanítás után nem veszít el semmit szerencsére.
Közben találtam valamit az APP-ban az élőképen alul, a more gomb után van egy izzónak látszó ikon. Ennek is van ON/OFF/AUTO állása, auto-n volt, tehát független a beállítása a night vision résztől. Kikapcsoltam, sötétedéskor kiderül, hátha. Én nem akarom, hogy zseblámpázzon, jó a FF kép sötétben.
A jelszó módosítási lehetőség (vagy inkább megadási) nélkül meg necces lenne megosztani a routerben őket kifelé, még ha a portot át is variálom valami teljesen másra. Egyelőre marad a hozzá adott APP és a WEB-es lehetőség. Otthon meg nézhetem a PC-n akár az iSpy-al is.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
(#) teddysnow válasza bbb hozzászólására (») Okt 26, 2020 /
 
Én arra a 3518-ra mindig felragasztok egy kis hűtőbordát.
Következő: »»   8 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem