Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   56 / 81
(#) Massawa válasza tokosvereb hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Akkor most van vagy nincs PHONO bemenet? Ha nincs, akkor többnyire egyáltalán nem szol. De erre ott az erösitöd gépkönyve, bátran olvass bele. Azt sem tudjuk az AKAIban milyen a pickup. Arrol is zenghetnél egy mondatod. Lehet, hogy MM vagy MC a cucc aminek nem egyforma erösségü a jele. ( szintén olvashato a gépkönyvben, és lehet, hogy átkapcsolhato az erösitön.).
Az elektrosztatikus feltöltödéshez talán még lehet venni carbonkefét vagy sprayt, amivel a tányér gumiját le lehet fujni és akkor az leföldeli a lemezt. De lehet, hogy csak a földelést kell összekötni az erösitövel. Mindkét készüléken szokott lenni egy csavar amivel egy kábelt (drotot) lehet rögziteni.
(#) Moszkvai válasza tokosvereb hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Szia!
Ezekben az új ONKYO erősítőkben már nincs phono bemenet. A lemezjátszók jele jóval kisebb mint általában ez egyéb készülékeké.
Neked kell egy külön MM phono erősítő a lemezjátszó után, amit valamelyik bemenetre köthetsz és
akkor már rendesen fog működni.
Tudsz venni is vagy saját magad is elkészítheted.
(#) tokosvereb válasza Massawa hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Az onkyo-n nincs phono bemenet a gépkönyv szerint sajnos.
Az akai pickup alatt a tűt/hangszedőt értem (ha rosszul értelmeztem, az a zöldfüfűségemből adódik). Az akai hangszedője egy ortofon 310 - ha tippelnem kell: MM.
A földelés dolgot jobban körbe kell járnom. Jó ötlet a vezetékes, azonos potenciálra hozása a testnek. Köszönöm
(#) tokosvereb válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Jól hangzik, szívesen megpróbálkozom a saját készítéssel
Rákeresve 23.000Ft-tól találok boltból MM phono erősítőt.
Az elkészítéshez szükséges dolgokkal kapcsolatban van esetleg egy bevált segédlet (nyákrajz, alkatrészek listája stb.), ami alapján eldönteném, hogy "csináld magad" vagy "vedd meg"?
Előre is köszönöm!
(#) elektrorudi válasza tokosvereb hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1
 
Szerintem elég hamar feladtad. Egyrészt itt is van külön topic neki, de ha beírod a varázs szót a gugliba: "riaa korrektor kit" se szeri se száma a kész, a félkész, vagy az alkatrészenként építettnek. 7ezer + szállításért a Conrad-nál komplettet kapsz. De ez csak egy gyors példa volt.
(#) Moszkvai válasza tokosvereb hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 2
 
Van itt a hobbin kifejezetten "RIAA korrektor" topik, onnan is lehet válogatni.
Nekem ár érték arányban és amit ki is próbáltam az a KD féle TL074-es.
Egyszerű kevés alkatrésszel. Ettől olcsóbb nemigen van. A hangja is tetszetős.
Ehhez tudok adni nyáktervet is.
Nálam az ARC PH-3 clone az eddigi legjobb, de ezt egy kicsit macerás összehozni.
(#) bitboy95 hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
Sziasztok, korábban is írtam már ide ebbe a témába de most észre vettem egy furcsaságot a lemezjátszóm tüjén, olyan mintha "ferde" lenne le is fotóztam. Szólni szól de a bal oldal szerintem ez végett kicsit torzít, bár nem vészes, de engem ez zavar. Gondolom ez csere lesz egyből.
Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy hogyan lehet a tüt leszerelni biztonságosan, hogy ne sérüljön semmi lehetőleg, egyáltalán le lehet? Mellékeltem képeket is róla hogy hogyan is néz ki a dolog.
Másik kérdés láttam aliexpressen hasonló tüt, (tudom gagyi) de szerintem egy próbát megérhet. Bővebben: Link Ez jó lehet hozzá esetleg?
(#) bitboy95 válasza bitboy95 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Ja azt elfelejtettem írni hogy a lemezjátszó típusa: PHILIPS FP-320
(#) user1914 válasza bitboy95 hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Hi!
Megfogod egy csipesszel az alu tartó szárat és vissza fordítod, hogy jól áljon.
Üdv. M.
(#) elektrorudi válasza bitboy95 hozzászólására (») Ápr 8, 2020 / 1
 
Szia!
Ha kihúzod a tűtartót, akkor óvatosan, egy csipesszel akár vissza is fordíthatod a tűt (úgy-ahogy).
A neten kering midenféle butaság a típusszámmal kapcsolatban. Még olyat is láttam, hogy ez egy mágneses pick-up. Ennek alapján, így senki sem tud neked biztosat mondani, hogy a linkelt tű jó lesz-e hozzá? A kapcsolási rajzából egyértelmű, hogy kristályos lemezjátszó, aminek nem kell se ellensúly a kar végére, se semmi, mert a tűt rá kell nyomni a lemezre, és ezt a hangszedő saját súlya és a kar súlya tudja biztosíttani.
Már korábban is írták, hogy ezzel a lemezjátszóval csak hazavágod a lemezeidet! Igaz, ha egy ilyen tűállás mellett csak annyit veszel észre, hogy "egy kicsit torzít", akkor ott nagy baj van.
Ha neked lennék, ezt a lemezjátszót félretenném, vagy elajándékoznám valakinek, aki nem használni akarja, csak gyűjti (valamilyen okból). A tűre fordítandó pénzből inkább vennék egy másik (nem kristályos) lemezjátszót.
(#) bitboy95 válasza user1914 hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
A tü tartót hogyan kell kiszedni?
(#) Geri86 hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Sziasztok. Hitachi HT-50S- hez milyen hangszedőt és tűt ajánlotok elérhető áron?
(#) CHZ válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Szia!
Minimum ez
(#) user1914 válasza bitboy95 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Hi!
Nem kell ott kiszedni semmit. A helyszinen megfogod csipesszel és a helyére fordítod a szilikongumi tartóbal.
Üdv. M.
(#) tepege hozzászólása Máj 22, 2020 /
 
Üdv Pioneer pl 200 az erősitő phono bemenetén csak búg, más erősítővel is- főleg ha a föld is be van kötve - a többin szól rendesen tudja valaki mi a nyűgje? Előzőleg Nad 5120 volt a phono bemenetén azzal jó volt.
(#) Moszkvai válasza tepege hozzászólására (») Máj 23, 2020 /
 
Szia! Ellenőrizd le a fej bekötését mindkét végén a kép alapján.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2020

300.jpg
    
(#) tepege válasza Moszkvai hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Kösz nézem-most a cd bemenetén szólt föld ohnes...
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2020
(#) CHZ válasza tepege hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Ott csak akkor szólhat, ha van phono előfokot használsz és a kimenetét kötöd a CD bemenetre.
(#) GARFIELD13 válasza tepege hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Szia!
A leírás alapján gondolom mostanában vetted/kaptad.
Bele kell nézni a lemezjátszóba, mert igencsak esélyes, hogy valamelyik előző gazda beépített egy korrektort. Miivel harmincx éves szerkezet, így igen sok minden történhetett már vele eddigi élete során.
Az elektrotanyán fent van a service manual.
Pioneer PL200 SM
Távolról többet nem igazán lehet hozzátenni ehhez a leírásod alapján, a megoldás a te kezedben van.
A dupla korrekció meg összeveszik egymással a leírásod alapján.
Sikeres szerelést és zenehallgatást.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2020
(#) gda hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Sziasztok,
Van egy Tesla NZC 041 De Luxe lemezjátszóm. Évek óta nem volt használatban. Ha bekapcsolom, a tányér simán elkezd forogni. Ha a hangfalakat rádugom, akkor viszont a hangerőbeállíástól függetlenül nagyon hangos recsegést produkál. Segítséget szeretnék kérni, hogy hol keressem a hibát, valamilyen tisztítás segíthet-e, és mivel érdemes tisztítani.
Köszi!
(#) CHZ válasza gda hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Szia!
Potik tisztítása az első lépés.
(#) gda válasza CHZ hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Szia!

Köszi a gyors választ és javaslatot!
Lecsavaroztam az alját, meglepődtem, hogy belül mennyire kevés port találtam.
Fórumokon olvasgatva az injekciós tűvel befecskendezek valamit tűnik az optimális megoldásnak (a szétforrasztáshoz és szétszedéshez jobban rá kellene készülnöm), viszont az nem világos, hogy ezek a potméterek milyen típusok és mivel szabad tisztítani.

WD40, műszerolaj, sebbenzin, 70%-os alkohol, sűrített levegő, TF2 (bringás kenő spray) van itthon. Ezek közül melyikkel szabad megkezelni?

Volume: Tesla P289 32B 100K/G+100K/G S 1-2 dB (felirat az elején levő műanyag kupakon)
Balance: Tesla 50K/E TP 283 b 32B 50K/G -U6
Bass: Tesla 1M0/E TP 283 b 32B 1M0/E -TN
Treble: Tesla 250K/G TP 283 b 32b 250K/O -U5 (az O az lehet, hogy G)
(#) gda válasza gda hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Es egy foto a potikrol.
(#) misu74 hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Sziasztok !
Kaptam egy Tesla gz 030 - as lemezjátszót a gondom csupán annyi, hogy amikor a lift le ereszti a kart rögtön át szalad a lemezen. Mi lehet az oka ?
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) CHZ válasza misu74 hozzászólására (») Máj 31, 2020 / 1
 
Szia!
Tűhiba, vagy tűnyomás..
(#) gda válasza gda hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Átdörzsöltem a hangszóró dugók érintkezőit, és megszűnt a folyamatos recsegés.
Lemezt feltéve semmi hang, viszont a Volume-ot tekergetve recsegett max. hangerővel.
Fecskendeztem egy kis alkoholt Volume potméterbe, és jól áttekergettem mind a 4 potmétert.
Lemezt feltéve semmi hang. Volume potmétert tekerve 'szokásos' (ha nem is normális) halk sistergés.

A hangszedőben megnéztem, a tűt kinyomó szilikon (?) tartót két fémdarab tartja, ami fémszalaggal csatlakozik a hangszedő karhoz csatlakozó tüskéihez. Nos ezen az útvonalon nincs szakadás.

A hangszóró csatlakozó aljzatba beforrasztott kábelek kicsit lötyögnek, de megnéztem, szakadás ott sincs.
A következő az lesz, hogy haladok visszafelé, és mérek tovább, de nem igazán tudom, hogy mit és hogyan érdemes mérni.

Tudnátok segíteni, hogy hogy tudok továbblépni?
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Massawa válasza gda hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Nyulj a hangszedö kontaktusaihoz erös bugást kell okoznia, ha nem akkor lehet hogy szakadt a kábel vagy rossz az erösitö bemenete. ( ha van több bemenet rajta akkor az átkapcsolo rossz.)
(#) Gafly válasza CHZ hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
+1: Én akkor tapasztaltam ilyet, amikor nem volt a "tűben tű, mert kitört".
De mindenképpen szakszerűtlenség esete forog fenn...
(#) CHZ válasza gda hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Hangszedő csere a megoldás.
(#) misu74 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Köszönöm a választ, nem jól volt a fejben a tű most már jól végzi a dolgát.
Következő: »»   56 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem