Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 373
(#) Moderátor hozzászólása (») Máj 29, 2008
 
A melléklet cserélve.
(#) masi1 válasza masi1 hozzászólására (») Máj 29, 2008 /
 
végre meg is találtam.Sajna angol nyelvü,de excell ismerettel kitölthetö.nekem a régi változata is megfelelt hajdanában.

PCD620.exe
    
(#) masi1 válasza muzsikus52 hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Kirakok két linket,hátha mást is érdekel a méretezés.Itt online modon számitja ki az értékeket.Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) kuner hozzászólása Jún 2, 2008 /
 
Sziasztok! Kapcs. rajzot keresek egy hordozható dvd lejátszóhoz: Lenco DVP74-T. A google nem segített.
Előre is köszi a válaszokat!
(#) bendoroland hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
helo. Nekem ingeráram készülékről kéne rajz.
(#) feki00 hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
Üdv

Ha valaki birtokában van egy bizonyos Hitachi VT-F155E videókazi lejátszó adatlapjának (service manual) és nem sajnálja tőlem akkor valahogy megosztaná velem?
(#) jocokacska hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
Heló!
Egy egyserű kapcsolási rajzot szeretnék egy led kijelzős digitális óra készítéséhez. PIC-hez nem értek. Vallami erre a célra kitalált IC-re gondoltam. A másodperc kijelzés nem fontos de jó ha lenne. Semmi extra nem kell bele. A segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv.:Jocó!
(#) oldfox69 hozzászólása Jún 5, 2008 / 1
 
Sziasztok egy Voltan Student 160-as tipusú hegesztő kapcsolási rajzát keresem,tud valaki segíteni ?
(#) szdavid válasza oldfox69 hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Ennek a kérdésnek itt lenne a helye. :yes:
(#) jocokacska válasza jocokacska hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Semmi ötlet?
(#) jocokacska válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Kössz!
De ha jól látom ez csak egy elméleti rajz vagy mi. Kicsit érdekessek benne az áramköri jelek, de lehet hogy csak én nem igazodok el rajta .
Üdv.:Jocó!
(#) jocokacska válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Köszi szépen!
Megpróbálkozok ezzel a rajzzal.
Üdv.: Jocó!
(#) jocokacska válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Csak most nézem ezek az alkatrészek már nem nagyon beszerezhetők
(#) jocokacska válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Remélem.
Azér kössz.
(#) (Felhasználó 5837) hozzászólása Jún 6, 2008 /
 
Hali!

Pioneer A-233 erősítő kapcsi rajzát keresem akinek megvan kérem tegye fel az oldalra.

Előre is köszi!

Üdv: Markifiu
(#) abraboro hozzászólása Jún 6, 2008 /
 
Tud valaki segíteni AKAI UC-F5 típusú magnódeck kapcsrajza kéne. Hozzám került egy ilyen, de sajna darabokban. Van benne egy kivezérlésmérő cső (NEC gyártmány FIP48CW16YS) Ezt szeretném beüzemelni egy erősítőbe. Sajna sehol nem találtam rajzot.
(#) hapro hozzászólása Jún 6, 2008 /
 
Sziasztok!

olyan kapcsolási rajzot keresek, ami a kisebb teljesítményű elszívó berendezések kapcsolóján szokott lenni, mégpedig a következőt kéne tudnia.

Az elszívó berendezés be van dugva a 230V-ba, és a gépen van egy konnektor aljzat, amibe mondjuk egy csiszoló gép van bedugva. Ha a csiszológépet bekapcsolom, akkor az elszívó is bekapcsoljon azonnal, h a csiszológépet kikapcsolom az elszívó is kikapcsoljon. Az elszívónak 3 állású a kapcsolója: 0-1-2. 0 állásban kikapcsolt állapotban van, 1 állásban vezérelhető, 2 állásban meg folyamatosan megy, de ez utóbbi már nem nagy szám, csak kapcsoló kérdése. A kapcsolásnak maximálisan 10A-t kell tudni kapcsolni, de legtöbbször kevesebbet.
Valószínű jó egyszerű, de fogalmam sincs milyen ez a kapcsolás.

köszi.
(#) potyo válasza hapro hozzászólására (») Jún 6, 2008 /
 
Legegyszerűbb esetben egy áramérzékelő relé van a kimenő aljzatra téve, és amikor áram folyik, akkor meghúz a relé. Nem biztos, de valószínű, hogy egy FI reléből is lehet ilyet csinálni, esetleg kell még mellé egy mágneskapcsoló is.
(#) Sebi válasza hapro hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
A legegyszerűbb - de némi ügyességet kívánó - megoldás, ha kerítesz egy 230V AC üzemre gyártott kis relét (pl FINDER, SCHRACK), a vékony huzalból készült tekercset csípőfogóval eltávolítod. Ezután a fogyasztó teljesítményfelvételének figyelembe vételével (huzalátmérő!) tekercselsz rá pár menetet.
Pl: 0,8-1mm-es átmérőjű huzalból talán 10-20 menet elég lesz.
(#) brato válasza hapro hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Egy reed relére tekersz néhány menetet megfelelő átmérőjű vezetékből ezen keresztül folyik a fogyasztó árama ami meghuzza a reedet ,a reed egy kis relét vezérel ami az elszívót indítja.
(#) hapro válasza potyo hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Köszi az ötleteket.

Potyo: milyen az az áramérzékelő relé? hogy néz ki?
A FI relének utánna néztem, és elég húzós az ára, sokkal kevesebből szeretném ezt a kapcsolót megoldani. Tehát max 1-2 ezer fornitot vagyok hajlandó rákölteni, másküönben inkább kézzel kapcsolgatom a gépet.

Valószínűleg ezt a relére tekercselek néhány menetű történetet kipróbálom, és ha beválik, akkor az a legjobb és telán legegyszerűbb.
(#) hapro válasza hapro hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
És ha AC kering a relé tekercsében akkor az fog megfelelően kapcsolni? MErt ugye 230V AC fog így benne menni.
(#) potyo válasza hapro hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Pl. az FI relé is áramérzékelő, vagy az említett áttekert is áramérzékelő lesz, meg a reed relé is áramérzékelő relé. Váltakozóáramra a reed szerintem nem lesz jó, mert az túl gyorsan tud kapcsolni, és folyamatosan ki-be kapcsolgat majd.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Szia!
Szétkaptam az enyémet, és ezt találtam benne.
A fazékmagos trafó primerjén viszik keresztül sorosan az áramot, és a szekunderfesz kapcsol egy triakot ami a 230-as ajzatra adja a feszt.
(#) Sebi válasza hapro hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Igen, azért írtam, hogy AC (váltóáramra készült) relét kell áttekerni. Ezekben a vasmagon van egy rézgyűrűből készült rövidzár (mintha egy szekunder tekercs lenne).
A szamóca által lefotózott fazékmagos trafó+triac is jó megoldás. Ezeknek az az előnyük, hogy szinte semmi feszültségesést nem kell létrehozni.
Pl. a triac vezérlése megoldható lenne optotriac alkalmazásával is, de akkor a LED oldal meghajtásához szükséges 1,5V körüli feszt egy soros ellenálláson kell létrehozni, ami ugye melegedéssel jár...
(#) hapro válasza Sebi hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Azt hiszem első lépésnek ezt az AC relés kapcsolót próbálom megépíteni, mert egyrészt nincs fazékmagom, másrészt ezt első körben egyszerűbbnek találom. Ha nem válik be vagy nems ikerül úőgy megcsinálnom amilyenre szeretném akkor jön a triakos kapcsolás.
(#) proli007 válasza hapro hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Hello!
A relé gerjesztését a menetszám és az áram szorzata határozza meg.
Ha leszámolod a menetszámot, és megszorzod az árammal (ami a relére rá van írva) akkor megkapod a szükséges gerjesztést.
Ha tudod mekkora áramra szeretnéd működtetni az "áramrelét", akkor a kapott gerjesztést elosztod az új árammal, és már kapod is a szükséges menetszámot.
A tekercs huzalvastagságát, az áramsűrűségből számíthatod. kb. 2,5..3,5A/mm^2 áramsűrűséggel számolhatsz. (Tehát 2,5A-re 1mm^2-es huzal kell, de nem átmérő, hanem terület, azaz kvadrát.)
Természetesen, annál jobb, minnél vastagabb a huzal, csak felférjen a csévére.

üdv! proli007
(#) hapro válasza proli007 hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Szia!

Ha nem egyforma teljesítményű fogyasztókkal kapcsoltatom a relét, akkor nemis lesz jó ez a relés megoldás? kb 1-9A a különböző fogyasztók áram felvétele amikkel kapcsoltatni szeretném a relét.
(#) proli007 válasza hapro hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Hello!

Lehet, az 1..9A kicsit tág tartomány lesz a relének. Mindenesetre a gerjesztés minimumát, így az 1A-re kell választani, a huzalt, meg a 9A-re.

üdv! proli007
(#) szacsa_86 hozzászólása Jún 9, 2008 /
 
Sziasztok!

Nincs váletlenül valakinek olyan kapacitív érzékelő kapcsolási rajza ? Főleg olyat keresek, ami mindent tud érzékelni (de főleg fémhez kéne). Ha valaki tudna adni azt nagyon megköszönném ( minden típus érdekel) !!!
Következő: »»   27 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem