Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   115 / 138
(#) Lestate válasza pipi hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Természetesen! Műszerész vagyok! Szóval nem vagyok a magam ellensége. Találkoztam már pár hibával mikrókat illetően, azokat meg is tudtam csinálni, de ilyennel még az életbe sem találkoztam.
(#) Hedv Janos hozzászólása Ápr 10, 2020 /
 
Sziasztok. Mikró ügy..DéLonghi, jó kis gép volt ( eddig ), közép kategóriás. Kb. 3 hónapja rosszalkodik, egyszer forog a tányér, egyszer nem forog..ha forog, akkor pár napig teszi, utána jön a pár nap ( vagy 1 hét, 2 hét ) nem forgás, majd jön a szintén pár nap ( 1 hét ) forgás..per pillanat nem forog. Mi lehet a gond?
(#) pipi válasza Hedv Janos hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Szétszedted? Megnézted a motor kap-e áramot?
(#) Hedv Janos válasza pipi hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Annyit tudok, hogy egyszer forog, egyszer nem forog, a lámpa ég a beltérben és kitűnően melegít. Gondolom kap áramot (..?..), mert akkor soha nem indulna el.
(#) ferci válasza Hedv Janos hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Ha meg akarod oldani a problémádat, mindenhogyan szét kell szedned annyira a mikrót, hogy bele is lássál. Utána felderíted, honnan kap áramot a motor. Csatlakoztasd le és kívülről adj neki 230-at. Ha minden ilyen indítás oké, akkor derítsd fel, milyen alkatrészeken át kapcsolódik a hálózatra és talán azokat is le tudod tesztelni magnetron és a nagy trafó nélkül is.
Kapcsolási rajz se ártani, legalább egy blokkséma. Van, ahol relé kapcsolja például..
(#) Hutty válasza Hedv Janos hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Kis áttételes motor... Fogaskerék műanyagból, foghiánnyal. Ha nem elektromos a hiba. A zúgástól biztos nem hallani, hogy kattog.
(#) Hedv Janos válasza Hutty hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Nehéz ügy..részemről..de lehet, hogy nekiugrom. A tányértekerő háromágú műanyagot megtekergettem kézzel, nincs kattogó _ foghiányra utaló _ hang. Most nem megy, de lehet, hogy reggel ( mint eddig jó párszor ) simán forog a tényér. A Típusa: AC930AMQ, fotó.
(#) Hedv Janos válasza Hedv Janos hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Hát..már nem indul el a mikró..sajnos. Nincs kapcsolási rajz, de a típus alapján esetleg valaki nem tudná megszerezni? DéLonghi AC930AMQ
(#) vargaf válasza Hedv Janos hozzászólására (») Ápr 13, 2020 / 1
 
Pár perces keresés után.
(#) Hedv Janos válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Köszi. Nekiugrom, hogy kap - e áramot? - vagy egyszer kap, egyszer nem kap..ott megáll a tudományom sajnos..
(#) Moderátor hozzászólása Hedv Janos hozzászólására (») Ápr 17, 2020
 
Ez így hirdetésnek minősül, kérjük az Apróhirdetés rovatba feltenni! A fórum részben mindennemű hirdetés tilos!
(#) Hedv Janos hozzászólása Ápr 17, 2020 /
 
Húú..nem vagyok itt otthon..azt kérdeztem, hogy megjavítaná - e esetleg valaki? Ami valakinek nem tetszett, azaz ez már hirdetés?..hm..privátba esetleg kaphatnék választ?
(#) elektrorudi válasza Hedv Janos hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Ne aggódj, történnek itt a fórumon furcsa dolgok. Egyszer én is válaszoltam valakinek valami villanyszerelés kérdésben és a hozzászólásomat hirdetésnek minősítette valaki. Mondanom sem kell, hogy semmilyen utalást, hivatkozás, szándékot vagy semmi olyat nem tartalmazott, ami szerint hirdetés lett volna. Vagy egyáltalán, mit hirdettem volna?
Valaki bejelentette, vagy valamelyik moderátornak nem tetszett (sose tudjuk meg, mert nem fejtették ki, hogy mi a probléma) és törölték. Barátkozz meg vele!
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2020
(#) Hedv Janos válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Köszi! - hát??..elég szomorú..problémám pipa! Ne keressek _ itt _ a fórumozók között olyan valakit aki megjavítaná. Géza Bácsi mondaná: " ezmáávalamimi? " A szabály az szabály, az átkosban már megszoktam, de nem barátkoztam meg vele..baj?
(#) Ronin válasza Hedv Janos hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Itt még az a rendszer van, szokd meg, ennyi.
(#) Kinka István válasza Hedv Janos hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Szia!
Van lehetőséged keresni itt a fórum felületén is.
Apróhirdetést kell feladnod:
Leírod, hogy x településen keresek xx típusú mikrohullámú sütő javításához valakit. Hibája hogy a tányérforgatója időnként nem forog.
A hirdetésben az elérhetőségeid is megadhatod, így akár telefonon is felvehetik veled a kapcsolatot.
Próbáld ki!
Üdv.: István
(#) GyT hozzászólása Máj 6, 2020 /
 
Sziasztok,

AEG beépíthető mikrosütőnk időnként nem melegít mikrohullámmal (tányér, venti forog, lámpa világít). Később teljesen jó, többszöri bekapcsolásra is aztán néhány óra elteltével újra nem melegít többszöri bekapcsolásra sem.
Először kontakthibára gyanakodtam, de szétszerelve nem találtam semmi ilyesmit.
Azt már megállapítottam, hogy a 230V jelen van a nagyfesz trafó primer oldalán akkor is, ha nem melegít.
Találkoztatok ilyen tünetekkel? A nagyfeszültségű kör melyik alkatrésze produkálhat ilyet?
(#) ferci válasza GyT hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Szia!
1., szüntesd meg a 230 betápot;
2., a szekunder oldalon minden csatlakozást nézz át, nem laza-e vagy nincs-e törött láb ( dióda, stb..)
3., a magnetron fűtés csatlakozás stabil-e.
(#) Imi68 válasza ferci hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Szia!! Nézd meg nincs-e eltörve a magnetron valamelyik mágnese. Bocs! egyel fentebb szántam!
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2020
(#) ftirius hozzászólása Máj 8, 2020 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e tudni a magmetronon lévő számból, hogy cserelhetőek e egymással?
Pl. a 2M226 -os cserélhető e M24FA-410A -ra?
(#) ftirius válasza ftirius hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Találtam mindkettőről "adatlapot".
Így vajon csereszavatosak? Vagy nem csak a teljesítmény számít?
(#) Lamprologus hozzászólása Máj 21, 2020 /
 
Delonghi MW425 mikrohoz keresek kapcsolási rajzot, ha valaki esetleg tudna segíteni ...
(#) yulo5310 válasza ftirius hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Nyugodtan cseréld,a teljesítmény a lényeg. Én ezzel nem szoktam tökörészni,általában csereszabatosak. Na meg a fefogató furatok poziciói!
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2020
(#) ftirius válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Köszönöm!
Megtörtént, működik
(#) koczka0 hozzászólása Máj 26, 2020 /
 
Heló segitséget kérnék van egy panasonic inverteres mikróm kiégett az izzó a tányér nyitott ajtónál forog csukottnál megáll az izzót kicseréltem de nem kap áramot nem világit sem csukott állapotban sem nyitottban Olyan mint ha fel lenne cserélve a forgatómotor és az izzó.A micro mükődik a ventilátor müködik.Kérlek ha valaki tud segiteni előre is köszi
(#) péter71 hozzászólása Jún 14, 2020 /
 
Sziasztok. Segítséget kérnék, mghozzá olyan gondom van,hogy kb 4-6 hetente, levágja a 230v os oldalon, a 10A biztosítékot. Csere után ismét 4-6 hét. és ellövi. A nagyfesz oldalon minden jó, a mikrókapcsolókat vis mértem.és jók. Mi lehet a gond? Feszültség ingadozás? És csak 4-6 hetente? Ha valaki tud valamit, előre is köszönöm. Péter.
(#) péter71 hozzászólása Jún 14, 2020 /
 
Elnézést, mikróról van szó.
(#) mugab válasza péter71 hozzászólására (») Jún 14, 2020 /
 
Az ajtókapcsolókat nézd át.
(#) Imi68 válasza péter71 hozzászólására (») Jún 14, 2020 /
 
Szia! Kicsit bővebben, valószínűleg tényleg az ajtó kapcsolókkal lesz a baj. Három van belőle, kettő bontja az áramkört és lehet hogy 4-6 hetente megelőzi őket a harmadik kapcsoló, ami rövidre zárja az áramkört ha nem bont véletlenül a másik kettő. Kopás lehet az oka. Soha ne az ajtó kinyitásával állítsd le a mikrót,mert az is okozhatja!
(#) elektrorudi válasza péter71 hozzászólására (») Jún 15, 2020 /
 
Nekem kevésnek tűnik a 10A, hiába csak 800W-ot vesz fel a mikro. Egy időben nálam is 10A-ről ment (kényszerűségből) és néha levágta, főleg ha valami más is működött még. Ha már többször leoldott a kismegszakító, akkor "elgyengül", és nem 10A-nál old le, hanem sokkal korábban, rendszertelenül.
Következő: »»   115 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem