Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   105 / 119
(#) GARFIELD13 válasza blasz hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Szia!
Hát akkor sok helyre fel kell dobni, hogy keresel és reménykedni, hogy lesz normál árú ajánlat.
A google szerint ez volt az utolsó hasonló keresés itthon:
utolsó hasonló keresés
Emellett meg figyelni a hirdetési oldalakat is, mert néha azért felbukkannak eladó példányok.
A legjobb a peremezésre váró, mert azt olyanra csináltatod amilyenre akarod.
Üdv.
(#) SlyChocolate hozzászólása Feb 8, 2020 /
 
Sziasztok.
Valaki tudna ajánlani valakit vagy céget, akitől belehetne szerezni passzív hangszorót?

Előre is köszöntem.
(#) msteve válasza blasz hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Ha kell,hétfőn megnézem,lehet van egy pár eredeti Vifám
(#) blasz válasza msteve hozzászólására (») Feb 9, 2020 /
 
Mindenképp érdekel.
(#) Spaten hozzászólása Márc 10, 2020 /
 
Van ilyen is:

Bővebben: Link
(#) cyberpalko hozzászólása Ápr 9, 2020 /
 
Normál hangszóróból is tudsz csinálni,a két kivezetése közé betszel egy izzót és nem fog fékezni de akár hangolni is lehet bizonyos ellenállás értékekkel.Amit kell is b verzió a membrán súlyával is kell játszani.Mivel a végeredmény képletben a doboz nagysága és a mélysugárzó mérete is determinál.
(#) cyberpalko válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Ha még megvan a vifa azt kell megjavíttatnod tudok adni telszámokat.Azzal jobban járhatsz mint a nem hozzá illő egyéb hangszóróval.
(#) Aladdin25 hozzászólása Ápr 13, 2020 /
 
Sziasztok.
Segitseget szeretnek kerni toletek. Van egy rft 2302-es hangszorom amin a tolcseres porvedot lecsereltek nem gyarira. Az lenne a kerdesem lehet valahol szerezni ra gyarit vagy hasonlot? Van rola kepem mellekelem.
(#) TAttila77 válasza Aladdin25 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Hát ilyesmit nem igen tudsz beszerezni, dea fém dómmal azt jól elkúrták. nyakam rá, hogy 3-6kHz-ig valahol a fém dómtól van benne egy rohadt nagy kiemelés az átvitelben és jó visítós a hangja. Olyan gitárhangszórós hangja lehet.
Gondolom valamikor valaki leégette és a tekercselő így javította meg. Hiába bolygatnád meg az igazi eredeti hangján már soha nem fog megszólalni sajnos. Erre mifelénk régen volt egy hangszóróművész nagytudású dili tekercselő, neki volt mániája a fém dóm felbiggyesztése mindenre ami a kezébe kerűlt. Én nagyon haragudtam rá, mert lenyúlt két 12"-os speciális hangszórómat, majd három év után meg mutogatta nagy melkassal, hogy nála hagytak két olyan hangszórót, amit megtekert ezüst huzallal és milyen jó hangosító ládát épített belőle.
(#) MacGiver válasza TAttila77 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Ezüst huzallal általában nem tekernek PA hangszórókat. Szerintem.
(#) TAttila77 válasza MacGiver hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Üdv.
Szerinted! Én meg már többször láttam. Még amikor az ukránok léteztek storm audióként (2010 előtt) H.böszörményben, még trapéz “fazon” huzalt is mutattak Szergejék, amiből készűlt a csévére a tekercs. Ezüst volt rézzel bevonva!!!! Meg volt alumínium trapéz huzaluk és az is rézzel volt bevonva. A híres kijevi Kozlov hangszórók kèszültek ezzel a huzallal. Több típus. Ezek 100-101dB 1W/m érzékenységű hangszórók voltak. Még nemrég kezem ügyébe akadt egy darab bevezetőszál litze, ami szintén ezüst szálakat is tartalmazott. Ez 2mm vastag szál. Ez nem kis hifi hangszórókhoz volt hadználva. Tehát nem is tekertek, ááá dehogy, csak 400, 600 és 1200W-os hangszórókat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2020
(#) MacGiver válasza TAttila77 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Nem óhajtok okoskodni. De leírom a lényeget. Utoljára.
10-100Hz között (basszus) tök mindegy, mekkora elektromos teljesítményt bír ki egy "jó mélysugárzó"
Az akusztikus hangerő négyzetes/logaritmikus. 10 W-os erősítőt 100 Watt ellenében csak kétszer hallod hangosabbnak Értethető?
Az akusztikus teljesítményt azonos frekvencián (amit hallasz mély tartományban) pedig csak a hangszóró által megmozgatott légtömeg határozza meg. Az akusztikus teljesítmény mély hangoknál a megmozgatott légtömeg (hangszóró átmérő x kitérés szorzat határozza meg alapesetben) Ráadásul négyzetesen
Tehát el kellene oszlatni egy tévhitet, ami W-okra épít. Lehet, hogy a kisebb TERHELHETŐSÉGŰ azonos mély akár jobb is lehet. A hatásfok a lényeg.
Amúgy nem értem, 100 dB érzékenységhez mi szükség van majdnem 1 kW-ra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2020
(#) deebo válasza MacGiver hozzászólására (») Ápr 13, 2020 / 1
 
Egyáltalán nem értem, hogy ez most mire volt jó részedről, olyan dolgokba kötöttél bele, amiket ő nem is írt.

Amúgy 100dB/1W hangszórókhoz, akkor kell 1kW, ha a guns & roses lép fel, ráadásul jó sok van ilyen hangszórókból.
(#) MacGiver válasza deebo hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Bocs. Eltévesztettem a házszámot.
De csak az volt kiírva, hangszóró javítása (otthon)
Nem gondoltam, hogy profik közé keveredtem..Mégeggyszer elnézést..
(#) TAttila77 válasza MacGiver hozzászólására (») Ápr 13, 2020 / 1
 
Majd egyszer megérted és akkor nem okoskodsz. Én mai napig dolgozok ilyen hangszorókkal, te meg nem. Ennyi. Feleslegesen okoskodsz nekem, hidd el nem most kezdtem már. Nekem hiába nyomod a fizikát, az én hangszóróim tökéletesen dolgoznak mai napig kisebb-nagyobb koncerteken. De abban is biztos lehetsz, hogy nem szobában fogok ilyen brutál hangszórót megszólaltatni, hanem fesztiválokon. Hidd el, hogy nekem csak jót tesz egy érzékeny hangszóró. Nagyon nem mindegy, hogy a subokban 100, vagy 94dB-s hangszóró dolgozik ugyanakkora teljesítményre. Én kipakolok 100dB-s mélyből hatot, te meg a gyengébből ugyan ilyenből duplányit és talán eléred azt vele amit kell. Nekem nem mindegy mennyi cuccot parkolok ki. Tudod? Csak kicsit gondolkodj ezen jobban, ha ebben a szakmában élnél akkor tudnád ezt nagyon is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2020
(#) TAttila77 válasza deebo hozzászólására (») Ápr 14, 2020 / 1
 
Sajnos látni, hogy semmit se tud arról, hogy minek is találtak (találnak) ki egyre érzékenyebb hangrendszereket. Sosem hangosított, úgy irt itt mintha fesztiválon se járt volna. Arról meg fogalma sincs, hogy milyen követelményeknek kell megfelelni egy bármilyen koncert lebonyolításához. De állítom, egy érzékeny hangszórót sem látott még az említetthez hasonlót sem. De majd ha eljön hozzám, mutatok vagy két csudát neki, még lábdob mikrofonokat is. Én csak segítő szándékkal jöttem, jövök. Remélem tudtam segiteni kicsit is, akinek kellett.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2020
(#) Aladdin25 válasza TAttila77 hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Szia.
Köszönöm szépen a segítséget. Meg azért pár embert meg kérdezek hátha valaki tud esetleg elfekvőben. Azt tudom, hogy eredeti hangja sosem lesz javítás után de a tolcserrel csak jobb hangja lenne.
(#) TAttila77 válasza Aladdin25 hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Csak a magasát emeli ki a tölcsér. Kényes vékony és merev papírból vanl, 1-2g a tömege, máskülönben nem viselkedik jól.
(#) msteve válasza Aladdin25 hozzászólására (») Ápr 14, 2020 / 1
 
Gyere és válassz belőle.
De nem postázok

image.jpg
    
(#) Aladdin25 válasza msteve hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Isten király vagy megyek de hova ilyen ínséges időkben?
(#) antiktelefon válasza msteve hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Ha esetleg forrást tudsz írni, engem is érdekelne, többször jól jött volna már.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2020
(#) msteve válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Hát...az évek során összegyűlt.Már nem emlékszem melyiket kitől vásároltam
(#) Aladdin25 hozzászólása Ápr 16, 2020 /
 
Sziasztok.
Csak azért rakom fel, hogy más is tudjon kacagni alumínium sörös doboz alja volt rajta. Most szedtem le róla.

image.jpeg
    
(#) TAttila77 válasza Aladdin25 hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
Na látod. Mit irtam neked a minap? A nyakam rátettem volna, hogy egy fém üdítős, vagy sörösdoboz alja a fém dóm! Mivel oldottad le a taknyot amivel odaszórták??? Sérűlt a papír alatta??
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2020
(#) Aladdin25 válasza TAttila77 hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
Óvatosan körbe körbe pengevel nem oldotta semmi sajna. Pici perem maradt rajta azt ha tudom megpróbálom holnap acetonnal oldani de az lehet erős nem tudom merjen vele. Holnap megyek a porvedoert ha oda esik korobelol akkor lehet nem is bántom. Papíron kis sérülés van de alatta az nem most került oda. Majd holnap jelzek mi lett.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2020
(#) TAttila77 válasza Aladdin25 hozzászólására (») Ápr 16, 2020 / 1
 
Ok. Majd megírom neked mit tudsz tenni az öreg menbránnal a cséve körűl. Nekem az oroszok mutatták meg mikor építették a szemem előtt forgózsámolyon a hangszórókat.
(#) Aladdin25 válasza msteve hozzászólására (») Ápr 17, 2020 / 1
 
Szia.
Mégegyszer szeretném nagyon szépen megköszöni a segítséget így már biztos tuti lesz a kicsike.
(#) TAttila77 válasza Aladdin25 hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
De szép lett! Király.
(#) GARFIELD13 válasza Aladdin25 hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Szia!
Egy kérdés, ha szabad:
A membránokkal is történt valami beavatkozás, vagy csak a porvédőcsere miatti fényviszony változás okozza, hogy teljesen más a színe ezen a képen, mint a "dobozoson"?
Üdv.
(#) Aladdin25 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Szia.
Csak a porvédő lett leoperalva es finoman kaparva a szerintem pillanat ragasztó a membránról. Most, hogy szóltál latom en is a különbségét de ugyan az csak mashol lett fotozva.
Következő: »»   105 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem