Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   106 / 119
(#) msteve válasza Aladdin25 hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Örülök ha segithetek...
(#) SlyChocolate hozzászólása Ápr 18, 2020 /
 
Szerintetek roncsolás mentesen a mágneskör meg az alsó pólus lemez leszedhető egy 16-os mélyközépről?
Oka passzív membránként használnám jelenleg hordozható dobozban.
Így csökkentenék az össz súlyán a cuccnak.
Persze egyszer lehet meg majd másra.....
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2020
(#) fery45 hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Kedves SlyChocolate!
Úgy látom, hogy mások nem válaszolnak kérdésedre. Tapasztalatból nyilatkozom. A mágneskörök ragasztásai 100-150 celziusz fok körül elenged. Gázlánggal felmelegíthető erre a hőmérsékletre. Ez után éles kés, vagy feszítő szerszámmal a mágneskőr szétfeszíthető. Óvatosan végezve a tekercs se sérül. A kosáron az alaplemez, pólus szegecseléssel rögzített. Ez árfúrással oldható. Vigyázni kell, hogy a pille ne sérüljön.
Tisztelettel:H.F.
(#) SlyChocolate válasza fery45 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Nagyon köszönöm a választ.
Dewalt hőlégfúvóval esek majd neki.
Az 600°C-ig tudja a dolgát.......
Az esetleges helyreállítás lehet majd gond?
(#) antiktelefon hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Múltkor kérdeztem a kis tölcséres porvédő beszerzési forrását, nem ezt kerestem most, így megtaláltam: Bővebben: Link
Tud valaki itthoni boltot, vagy kínai eladót, aki jó minőségű műanyag porvédőt (4" körülit) és vastag bevezetőszálat is árul?
(#) GARFIELD13 válasza SlyChocolate hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Csak egy kicsit kell kiegészíteni és már meg is van a válasz:
A helyreállítás esetleges, az majd gond lehet
(#) granpa válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Vastag bevezetőszál szokott lenni a börzén. Ami most ugyan nincs, de megoldható postázással az eladótól. Pesti amúgy (budai).
(#) antiktelefon válasza granpa hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Valami elérhetősége van? Nagyon vastag bevezetőszál kell, ónszívó szalag szerű, de simán vastagabból sem árt.
(#) fery45 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Kedves granpa!
A hangszóró 2000-től Fehérvárról rendelhetsz porvédővel. Ők mm-ben számolnak a 4"=100 mm. (Magyarországon törvény írja elő az SI mértékrendszer használatát!) Több szál összesodrásával tetszés szerinti vastagságot csinálhatsz. Egy méternyi hosszból lehet több szálast csinálni.
Tisztelettel:H.F.
(#) granpa válasza fery45 hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Köszönöm, de "Antiktelefon"-nak kell. SI-ből meg '65 körül írtam beadandót.
(#) pucuka válasza fery45 hozzászólására (») Ápr 22, 2020 / 1
 
Idézet:
„Magyarországon törvény írja elő az SI mértékrendszer használatát!”

És mi van akkor, ha a hangszóró angol (amerikai) területről származik, és minden adata collos mérető?
Erről jut eszembe az a story, hogy az adóellenőr elmegy a paraszthoz ellenőrizni a bikáját.
Mondja neki a paraszt, hogy ő nem javasolja, hogy a közelébe menjen. Az adóellenőr erre közli, hogy neki joga van bármilyen módon ellenőrizni, és mutatja az igazolványát. Természetesen mikor a bika közelébe kerül, a bika egyből nekimegy az adóellenőrnek. A paraszt mondja az adóellenőrnek, hogy mutassa a bikának az igazolványát.

Ennyit a Magyarországon érvényes SI törvényről.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2020
(#) antiktelefon válasza fery45 hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Nincs előttem a hangszóró, és 3" a lengője, ezért írtam 4" porvédőt, de még USa gyártmány is, úgyhogy inchben van valószínűleg. De vastagabb kéne, a papírt szerintem simán berántaná. Lehet vágok vékony nyákból porvédőt, gyárilag is majdnem teljesen sík volt rajta, a lengő tömege alapján meg el sem fogja hangolni.
Ismerem a H2000 céget, szoktam onnan rendelni, de az a bevezetőszál vékonyabb, mint a HS280 gyárija (lb1021), így nagyon sok kéne ehhez, legalább 40-50 szál összesodrása, és az eredeti sokkal vastagabb elemi szálakból áll.
(#) fery45 hozzászólása Ápr 25, 2020 /
 
Kedves pucuka!
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság feladata lenne, hogy írassák át a colt vagy inch-t cm-re vagy mm-re. Pontosabban Ők kivethetnének komoly büntetést az importőrökre az adat átírás elmulasztása miatt. Hogy erre nem került sor, azt én nem akarom firtatni!? Lehetséges valamilyen kapcsolat. "Holló a hollónak nem vájja ki a szemét!"
Kedves antitelefon!
Miért rántaná be a papírt, mármint a porvédőt? Ismered a hangszóró dinamikus erőhatásait, működés közben? A sík lemezek parciális torzításokat okoznak. Ezért a porvédő gömbsüveg, a kónusz ívelt kúp alakú.
Vastag sodronyt több szálas litze huzalból is készíthetsz. Én több hangszórón ezt használtam, és évtizedekig jól működik. A 21"-s (50 cm) hangszórók 5 " (125 mm) csévével 16 ohmosak, és csak 22 volt effektív feszültséget bírnak. 24 volton leég a cséve! Csak néhány amperes áram folyik.Más kérdés, hogy a gyártók mekkora teljesítményt írnak.
Tisztelettel:H.F.
(#) P_Laszlo válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
A porvédőt semmi nem "rántja" be.

A H2000-nél, csak a vékonyabb kivezetőszálból adnak el, de még az is kb. másfélszer vastagabb, mint a HS280-as, LB1021 mély eredeti kivezetőszála. És évtizedekkel tovább is tart. Gyakorlatilag ezekből a fonatokból még nem volt olyan, ami használat közben elszakadt volna. A 40 éves VT hangszóróknál sem.
(#) P_Laszlo válasza Aladdin25 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 / 1
 
(#) Aladdin25 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Köszönöm szépen.
(#) antiktelefon válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Valóban lehet nem onnan volt, mivel egy pesti forgalmazótól vettem át, esetleg van adatlapod vagy képed a h2000-es bevezetőszálról?
Ez egy 300-as gumiperemes sub (elég rossz érzékenységgel), eredetileg több mm vastag műanyag porvédő volt rajta, csak levágták róla, de nem raknék rá papír porvédőt. Valameddig biztosan bírná, de már csak a kinézete miatt sem illik rá.
(#) P_Laszlo válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Van adatlap, abból főleg a fizikai felépítés derül ki, az LB hangszórók kivezetőszála 0,6mm külső átmérőjű, 7*0,05 sodrat.
Amit a H2000 vékony kivszálnak használ, az 0,9mm külső átmérő, 12*0,08. Még kicsit több is, mint a 1,5-szeres szorzó.

Igen, az ilyen hangszórókra mondjuk másik hangszóróról bontott porvédőt lehet rakni. A pesti kollégák biztosan tudnak segíteni. Nekem is van pár kiló bontott porvédőm.
A porvédő addig bírja, ameddig valaki be nem nyomkodja esetleg.
(#) antiktelefon válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Hát ha kész lesz, valószínűleg tényleg bontottat fogok valakitől kérni. A H2000-es bevezetőszálhoz van linked? Nem találom a honlapjukon.
(#) P_Laszlo válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Azért nem találod, mert nincs a webáruházban (nem töltöttem fel).
(#) antiktelefon válasza P_Laszlo hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
És attól függetlenül lehet venni? Nekem utalás+levélben elküldés is jó lenne.
(#) P_Laszlo válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Persze, meg tudod beszélni mailben, telefonon.
(#) msteve válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Ha bejössz a műhelyembe tudok adni műanyag porvédőt
(#) P_Laszlo válasza msteve hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Erre gondoltam én is. Hogy lesz aki közel van, és segít.
(#) mhobby hozzászólása Máj 13, 2020 /
 
Üdvözlet mindenkinek!

Van két darab Focal T90Ti magassugárzóm, melyeknek a gumi perem alatti szivacs szerű anyaga szétmállott. Az interneten találtam hozzá felújító készletet ( kb. 26€ ) de nem vagyok biztos abban, hogy ezt házi körülmények között jól és precízen meg tudnám javítani.
Az egyik hangszórót szétszedtem - ragasztva és csavarozva volt - így látható, hogy a csévetest sértetlen de a szivacs szerű anyag belül is csak por alakban van jelen. A vasmag közepén a bemélyedésben is volt egy korong alakú hasonló szivacsos anyag felragasztva, annak az állaga is olyan volt, hogy érintésre szétmállott, így azt lepucoltam róla. A kérdésem az lenne, hogy ilyen hangszórónak a javításában van valakinek tapasztalata?

Köszönettel
mhobby
(#) P_Laszlo válasza mhobby hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Szoktam ilyeneket javítani, nem annyira nehéz. Az a készlet nagyon drága hozzá.
(#) sitju hozzászólása Máj 17, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy régi 2.1-es pc-s hangszóróm beépített erősítővel, basszus és magaskiemeléssel...
Az a gondom vele, hogy bekapcsolt állapotban van egy alap zúgása a mély hangszórónak ami a táppal egy dobozban van. Szétszedtem már többször de nem találtam semmit, tegnap egész nap nézegettem és olvasgattam róla neten, de inkább kérdeznék. 2 problémám is van vele.
1. probléma
Szóval van benne egy trafó 10V *2 1,2A kimenettel. Ennek a kimenete rá van kötve egy nyákra (egyben van a tápegység és az erősítő áramkör). Le lehet húzni a nyákról a trafót, de bekapcsolt állapotban mindkét esetben halkan zúg a trafó. A hangszóró csak akkor zúg, ha bent vannak mindketten a dobozban egymáshoz közel. Akkor is zúg a hangszóró, ha nincs rádugva a nyákra (igen, a hangszórót is le lehet húzni a nyákról). Tehát ez valami mágneses gerjesztés lehet.
2. probléma
Bekapcsoláskor és kikapcsoláskor is nagyot pattannak a hangszórók, kikapcsoláskor pedig az ugyanarra a hálózati aljzatra dugott monitoron egy pillanatra elmegy a kép. Ez csak akkor van, ha a trafó rá van dugva a nyákra és úgy kapcsolgatom. Megoldaná ezt a problémát egy lágyindító kapcsolás a trafó elé. Már találtam is egy ilyen kis panelt a hestore-on.
(+1. Nincs benne biztosíték )
Egyébként egész jól szól, mármint nekem megfelel a hangja, csak ezt a két problémát szeretném javítani. Gondoltam a trafó cseréjére de ilyet sehol sem találok. Nem egy szabványos darab. Mire lehetne esetleg cserélni ha az a gondja?
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2020
(#) P_Laszlo válasza sitju hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
A halk zúgás még elfogadható. A trafónak elméletileg nincs ekkora szórása. És a hangszóró mágneskörébe nem juthatna be eleve ez a zavar. De még ha be is jutna, ha lehúzod a nyák-lapról a hangszórót, és a lengőcséve két kivezetése szabadon van, áram nem folyik rajta, az nem fog szólni biztosan.
Valami más erősítheti fel a trafó zúgását, dobozba építve.

És gondolom nincs földelve, szóval, a monitorra semmilyen hatása nem lehet. Bár a PC földjéhez mégis csatlakozik, ha a hangkártya jack kimenetébe épp be van dugva.

Ilyen, 2*9-10V 20-25W hálózati trafót meg szerintem nem nehéz találni, akár bontottat is, olcsón.
(#) sitju válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Köszi, ezek szerint a trafócsere segíthet? És 9V-és kimenetű trafó is jó, csak meglegyen az áramterhelhetősége? Amikor mértem a trafó kimenetét, 11,17V-ot mutatott a multiméter úgy, hogy össze volt minden dugva.
(#) P_Laszlo válasza sitju hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
1V-on semmi nem múlik, de nem hiszem, hogy a trafó okozná az első hibát.

11,7V terheletlenül, terheléssel, lesz az kevesebb is, Talán az 1,2A-nél beáll a 10V.
Következő: »»   106 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem