Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMPS labortáp
 
Témaindító: kaqkk, idő: Jan 19, 2014
Lapozás: OK   23 / 26
(#) Sanyesz5 válasza dara hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Igen, bàr ma ami elromolhatott az el is romlott.... Mèg a panelműszer süket, annal holnap állok neki.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Júl 26, 2019 /
 
A tegnapi hozzászóláshoz kapcsolódik, az Attila86 féle panelmérő 2 van a tápban, az is meghalt, zárlatos lett a kijelző, csere, feléledt.
A kérdés, újra kell kalibrálni, a feszültség mérés nagyon pontos, de az áram mérés nem, 100mA alatt 30mA-ral kevesebb mint a multiméter, egy amper felett simán csal 0,1 0.2 ampert esetenként.
Váltóáramról kap tápot, külön trafóról...
(#) Kovidivi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Az a kérdés inkább, hogy milyeknek lehet hinni? A multid elég pontos vajon? Ebay-ről rendelt? Vagy valami jobb márka? Fluke? Milyen idős? Persze lehet, hogy a panelmérő programja nem végez két pontos kalibrálást, csak mondjuk a végpontnál, így az offset (esetleg további hibák a sönttel kapcsolatban) nem lesz kompenzálva. Ez mondjuk programból kijavítható. A sönt hőmérséklete sem mindegy, ha forró, máris más nagyságú feszültség esik rajta...
(#) Sanyesz5 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Erre én is gondoltam, mármint arra hogy melyiknek lehet hinni, egy elég alsó kategóriás multi van most csak sajnos.
(#) Kovidivi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 26, 2019 /
 
Akkor csak ahhoz tudod kalibrálni jelenleg, de hogy a 10mA mennyi a valóságban, azt nem tudni.
(#) webinas hozzászólása Ápr 23, 2020 /
 
Sziasztok!

Az Attila86 féle PIC-es panelmérő II. épp a tizedét mutatja (V és A is) mint kellene.
Mivel tudom ösztökélni?

Köszönöm előre is a segítséget!
(#) webinas válasza webinas hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Elnézést az elhamarkodott kérdésért, megtaláltam a hibát.
400V, 40A-re lett beállítva a méréshatár, ugyanakor az R27 és R29 ellenállást is betettem, amit nem kellett volna.
(#) webinas hozzászólása Ápr 25, 2020 /
 
Sziasztok!
Pár hetes fejvakarás után úgy látszott, hogy sikerült életet lehelnem az SMPS II. tápba.
Aztán észrevettem, hogy a kimenetek mögötti hurkot még nem vágtam el.

Idézet:
„A kimeneti sorkapcsok beültetése előtt készítsünk két vékonyabb szigetelt vezetékdarabból 1-1 hurkot és ültessük őket a sorkapcsok mögötti VIA-kba. Ezek a hurkok biztosítják a négyvezetékes kimenet meglétét az élesztés során. Később ha már véglegesen benne lesz a dobozában az áramkör és a négyvezetékes kimenet el van huzalozva a kimeneti csatlakozókra akkor majd ezeket a hurkokat át kell vágni.”


Elvágtam. Most egyik potira sem reagál, a kimeneten nincs semmi.
Azt hiszem ez a táp kifog rajtam.
(#) dara válasza webinas hozzászólására (») Ápr 25, 2020 / 1
 
Rendben hogy elvágtad,de nem vezetted ki a négy vezetéket a tápzsineg végére.Ott megint összelenne kötve.Én benne hagytam az átkötést mert a négy vezeték elég macerás.
(#) webinas válasza dara hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Köszönöm, feldobtad a napomat!
Azt hittem, hogy még sem jó a táp.
Úgy látszik, azon a részen átsiklottam ahol Attila ezt leírta.

Köszönöm mégegyszer!
(#) rockersrac hozzászólása Ápr 25, 2020 /
 
Sziasztok! Kb mennyibe kerülne kapcsitápot építeni az Attila86 féle táphoz? Mert elég sokára lesz kész hozzá a trafó amit ismerősnek odaadtam még valahogy ősszel, és lasssan próbálnám éleszteni stb. Csak épp tápom nincs hozzá, meg igazából hely téren is jobb lenne.
(#) dara válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 25, 2020 / 1
 
Én kapcsitápot építettem hozzá,attól függ mid van hozzá?De szerintem olcsobb mint egy ahoz méretezett toroid.Meg persze tied súlyú.
(#) granpa válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Tervezd meg, küldd az alkatrészjegyzéket, és nagyon olcsó lesz.
(#) dara válasza granpa hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Ja ha más építi!
(#) granpa válasza dara hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Neki kell, építse meg, én csak az alkatrészeket adom.
(#) rockersrac válasza dara hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Többek között emiatt is akarok kapcsitápot építeni. A kapcsitáphoz kb semmi nincs, de a beszerzés nem probléma, meg tudok mindent rendelni amit kell.
(#) Kovidivi válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Én inkább egy kész kapcsitápot rendelnék!
(#) Tyutyu 49 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Az nekem is jó lenne,mert az én tápom is vissza van butítva 3A-ra .Ekkora toroidom volt. Ha emberi áron volna,és nem több tízezer lenne az jó lenne.
(#) webinas hozzászólása Ápr 26, 2020 /
 
Új, azonos paraméterekkel rendelkező kapcsolóüzemű tápok mennyire tolerálják ha sorosan vagy párhuzamosan kapcsoljuk őket?
Lehetséges?

Erre gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2020
(#) rockersrac válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Árban amiket néztem ebayen 20k/db lenne, nekem meg kellene 2db. Ráadásul olyan táp kellene, amivel megoldhatom a sorba/párhuzamba kötését a labortápoknak.
(#) granpa válasza dara hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Milyet, melyiket építetted? Már csak, hogy könnyebb legyen a választás.
(#) Thomas10100 hozzászólása Feb 27, 2022 /
 
Sziasztok!

Smps2 labortápot leterhelve az áram értéke elkezd csökkenni szépen lassan(11,5A-ről mondjuk 10A-ig rövidzárral), majd elhalványul az áramkorlát visszajelző LED.
Merre keressem a hibát?

Köszi!
(#) Alkotó válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 28, 2022 /
 
A hiba leírásod önmagában nem elegendő a diagnózishoz. Például -ha jól emlékszem- az állapotjelző led az "billen", vagy feszültséggenerátor vagy áramgenerátor, tehát nincs "elhalványul" állapot.
Különösen részletes működési leírást készített Attila86. Ez alapján lenne célszerű elindulni.
- El kell dönteni feszültséggenerátorként jól működik-e (rövidzár nélkül, de terhelve).
- Tesztelni kell kisebb áramnál is jelentkezik-e az elfogyás.
- Az sem mellékes, hogy a tervezett kimeneti árammaximum csak 10A (nem 11,5). A szerző említést tesz arról, hogy az előszabályzóban lévő 4 db 0,1R/2W-os ellenállást egy további darabbal is ki lehet egészíteni, hogy biztosan elérhető legyen a 10A.
- Illetve a tesztek során, az előszabályzó kimenetét és a labortáp kimenetét is egyszerre jó mérni (a kettő közötti feszültség lehet érdekes).
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2022

Névtelen.png
    
(#) Thomas10100 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Amikor elhoztam a tápot, kipróbáltuk, de csak rövidzárral.
Az áramkorlát ledje halványodott egyszercsak kikapcsolt.
Igen tudom a táp 10A-re van tervezve, ha lesz időm vele foglalkozni, megnézem. A másik oldala jól működik, lehet az lesz a referencia majd, méréshez.

Köszi!
(#) Alkotó válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Mintha nem hallanád amit mondok. Több információra van szükség.
A legalapvetőbb a javaslatom szerinti első két teszt. Ezekhez semmit nem kell tenned csak rákötsz egy izzót a kimenetre, tekergeted a gombokat, és persze figyeled a történéseket.
(#) Thomas10100 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Igen, ezért írtam ha lesz időm vele foglalkozni
Köszönöm
(#) Thomas10100 hozzászólása Márc 9, 2022 /
 
Sziasztok!
Most jutottam a táphoz. De mindkettő oldal 1,1vot ad ki és mindkettő áramkorlát Led világít, mindegy hova állítom a potikat. Attila oldalát nem értem el a napokban, de mintha valahol olvastam volna, hogy van amikor nem indul el a táp.
Vagy mitől lehet ez?
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2022
(#) Monster02 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Szia!
Dobj egy képet a panel mind2 oldaláról.
Az indulási probléma megoldása a kimenet rövidre zárása helyes működésbe billenti a vezérlést.
(#) Alkotó válasza Thomas10100 hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Az 1,1 V mellett észlelted, a 11,5 A-ről való csökkenést?
Úgy emlékszem korábban azt írtad, az egyik oldal helyesen működik. Ez is megváltozott?
(#) Thomas10100 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Amit írtam az akkor volt mikor elhoztam az előző tulajtól.
Most bekapcsoltam a főkapcsolót és ez fogadott, mióta elhoztam most tudtam beüzemelni.
Következő: »»   23 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem