Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ózon képző 12 V AC-ről
 
Témaindító: Emberke, idő: Aug 20, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) ONKYOS válasza merlingerin hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
A Swission, elèg drága, de nagyon jó minősègű, negatîv ionokkal telîtett levegőt tud előállîtani,.
(#) ONKYOS válasza merlingerin hozzászólására (») Ápr 4, 2020 1 /
 
Ionizátor Rőhren tube,
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) Tomi20 hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Sziasztok

Mostanában kezdett érdekelni az ózon generátor (nem a vírus miatt, a dohányzó céges autó igen büdös). Én is dohányzok, de hiába veszek illatosítót, stb, engem is zavar. Régebben megépítettem Én is TV sorkimenős egy tranzisztoros kapcsolást, kísérleteztem vele, éreztem az ózont. A másik, hogy levilágításos technikát használok panelgyártáskor, egy HGLI lámpát letört burával, az is termel ózont, nem tudom, vagy 125, vagy 250W-os az "izzó". Érne szerintetek valamit, ha azt betenném az autóba, mondjuk egy napra, úgyis leállás van. Ez a villanyszámlán kívül nem kerülne pénzembe. Vagy vegyem elő a TV sorkimenős áramkört, és csináljak minél több szikraközt?
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Geri86 válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Láthattunk itt most hirtelen pro kontra véleményeket a sorkimenőkről de ha 10kV-tól már nyílván képződik jelentősebb mennyíségű O3 akkor miért ne működne a dolog. Régebben kísérletezgettem sorkimenő trafóval plusz a 2n3055-ös meghajtással szépen működött. A kérdés amit Ge Lee is feltett hogy vajon mennyi kV kell ezeknek a lapoknak amiket a neten lehet rendelni. Plusz gondolom a komolyabbakba nem árt hűtőbordára szerelni plusz ventilátorral is megtámogatni a hűtést. Viszont az még most is fura, hogy a minap találkoztam egy olyan ipari O3 előállító készülékkel ami 1 millió forint volt és 10000mG/h teljesítményű, ezzel szemben az ebay-en 10g/h-ás lap van 5 ezerért.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2020
(#) kaqkk válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 1 /
 
Idézet:
„vagy 125, vagy 250W-os az "izzó"Érne szerintetek valamit, ha azt betenném az autóba, mondjuk egy napra, úgyis leállás van. Ez a villanyszámlán kívül nem kerülne pénzembe.”

Maximum veszel másik autót , mert ezek az izzók annyi hőt termelnek hogy kb 1 órán belül lehet előkeresni a poroltót
(#) Ge Lee válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
12V-ról sortrafóval, otthon össze tudod rakni pillanatok alatt, nem kell a kínai rendelésre sem várni, rádugod a szivargyújtóra és működik. Hogy mennyi ózont termel egy kerámia laposhoz képest meg nem mondom.
De ha rákeresel a home made vagy a diy ozone generator szavakra annyi találatot fogsz kapni hogy csuda. Mondjuk ennél egyszerűbbet én sem tudok.
(#) Tomi20 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Köszönöm, az autó rendszerére semmiképen nem kötném, nehogy tönkretegyen az autóban valamit, akkor marad a sorkimenős változat, Én is gondoltam a hőtermelésre, de tényleg elég gyorsan befűtené a lámpa az utasteret.
(#) Geri86 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Érdekes, hogy ezek a kínai trafók 4-6 kV-sak, ilyenekkel hajtják az ózonlapokat. Lehet, hogy akkor a sorkimenő trafók tönkre tennék őket? :/

hV transzformátor
(#) Ge Lee válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Hogy tönkre tennék-e arra nem tudok mit mondani, de biztos hogy nem lenne hozzá jó, lévén hogy annak a méretbeli kialakítása ahhoz az adott feszültséghez készült, ha rákapcsolsz 3x akkorát akkor simán átüti. A levegő átütési szilárdsága 21kV, ennek megfelelően kell a koronát méretezni.
Sosem csináltam ózongenerátort mert nem volt rá szükségem, ahogy most sincs, ennél fogva nem is nagyon érdekel. A nagyfeszt leginkább csak mérési, átütésvizsgálati célokra szoktam használni szigetelőanyagokhoz.
(#) ONKYOS válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
A sorkimenő trafók nem alkalmasak nagy mennyiségű ózon előállítására, a másik gond velük az hogy egyenáramot, +Hv.outot adnak ki,.
Az általad belinkelt 5KV-os, 50Hz-es hálózatról működő, HV.trafó, egy 80W-os kivitel, amivel, bármekkora méretű ózon-tube csövet meg lehet hajtani, de a nagy méretű csillámlapokat is,elbírja.
Az ára is elfogadható, ennyi pénzért, senki nem fog tekercselni, ilyen speciális kivitelű, vasmagos trafót.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) Geri86 hozzászólása Ápr 11, 2020 /
 
Vélemény a következőről? Plusz a potméterrel mit tudok állítani? (220V/20G)
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2020
(#) ferci válasza ONKYOS hozzászólására (») Ápr 11, 2020 / 1
 
Azért azt hadd tegyem hozzá, függetlenül az ózon termeléstől, stb., hogy általánosítani nem kellene.
A régi FF tv-k sorkimenője bizony alkalmazható, mert igénytől függően ki lehet kerülni a porceláncsöves szelén egyenirányítót és máris nemcsak HV+ jön ki.
Magyarul, meghajtástól függően a pár kV-tól a kívánatosig bármilyent elő lehet állítani.
Tehát, sortrafó és sortrafó között van különbség.
(#) ludus válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
A poti valószínűleg időzítő beállítószerv lehet... Vélemény a hatásosságról engem is érdekelne! Mennyire lehetnek hatékonyak ezek a kis 10-15g/h-s szerkezetek? Gondolok itt pl autó szagtalanításra...
(#) Geri86 válasza ludus hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Nekünk itt a munkahelyen egy magyar gyártmányú lincos van. A belseje echte ebayen alis vagyis annak tűnik 10G/h. Tegnapelőtt a kocsimmban kipróbáltam 30 percen keresztül még mindig érződik.
(#) ludus válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Mármint mi érződik? Nem az lenne a lényeg hogy ne érződjön semmi? Mármint szag...
A kedvesem Smartjában az elejétől kezdve van egy egyedi szag pont hogy ezt szeretném véglegesen megszűntetni...
(#) ludus válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Közbe néztem ezt a Lincost! Sima Ebayes 10g/h-s ózongenerátor van benne 70+Áfa-ért? Nem semmi! :O
(#) Ge Lee válasza ludus hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Azért én autóban (de lakásban is) óvatosan bánnék ezekkel, ugyanis az ózon elég durván képes oxidálni, nem biztos hogy a műszerfal alatt lapuló elektronika halmaznak jót fog tenni hosszútávon.
Egyébként sem értem ezt az egész ózongenerátor mizériát. A lakásba egyedül az ember tudja a vírust bevinni, ennél fogva ugye nem a lakás az amit fertőtleníteni kell...
(#) ludus válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Szó sem volt vírusról, szagtalanítás volt a cél. Az oxidáció viszont valóban problémát okozhat...
(#) Geri86 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Mentőszolgálatnál napi szinten használjuk minden gyanús beteg után. Ha majd tönkremennek az autók az legyen az állam baja. De eddig másfél hónap használat után még országosan nem volt probléma vagyis nem hallottam. Pedig van respirátor defibrilátor infúziós pumpa és egyéb precíziós elektronikai eszköz is a kocsikban.
A másik meg igaz az ember viszi be a vírust de pl a ruhájával is amit rak ide oda. 48-72 óráig életképes a vírusok baktériumok egyes fajtái a felületeken, így már érdemes a lakást is fertőtleníteni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2020
(#) Geri86 válasza ludus hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Igen. Eléggé nevetséges. 24ért ebay-en 20G/h - at veszel állítható PSU-val.
(#) ludus válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Az hagyján de a DC12V-os változat "bele" mindössze kb 5500Ft amit beleszerelsz egy rossz számítógép táp házába amibe ugye ott a ventillátor és kész is a hordozható cucc...
(#) Geri86 válasza ludus hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
De ez is. Ha jól váltok át ez is 10 G/h de az ára nagyon szép. Jó ebben van utánkezelő oxigéngenerátor. De am aki kicsit veszi a fáradtságot és utána olvas, tiszta oxigén gázzal keverve majdnem 5x hatékonyabb mint levegővel keverve. Lásd alább.

ózóngenerátor
(#) ONKYOS válasza ferci hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Jó hogy megemlîtetted, majd el felejtettem már,.24èvig voltam tv,szerelő, elektroműszerèszkènt,..
Van nèmi tapasztalatom,
(#) ferci válasza ONKYOS hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Nos, akkor jó volt, hogy beírtam...
(#) Sendi hozzászólása Ápr 16, 2020 /
 
A következő "naiv" kérdésem lenne. Mi a különbség egy ózon generátor és egy statizáló között. Van nekem egy statizálóm, amelyik 230VAC ról megy, egy toroid trafó meghajt egy nagyfeszültségű tranzformátort. Annak a kimenete egyenirányítva van. Ez a kimenő feszültség megy rá a statizáló rúdra.
A toroid trafóval tudom szabályozni a kimenő feszűltséget.
(#) ONKYOS válasza Sendi hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
A nagyfeszültségű statizáló egészen másra való,.
Ózont egyenárammal nem igazán tudsz hatékonyan,nagy mennyiségben előállítani,.
Van persze kisméretű odahaza szobában lakásban, de gk.utasterében használható, ozonizátor, levegő tisztító, amely Dc.12V-os tápról üzemel, gyárilag adapter is jár hozzá, kiváló eredményt lehet vele elérni, egy adott helységben, zárt térben, de nem 10-15 perc alatt,mivel a teljesítményük, /csekély/ felépítésük is más mint a nagy gépeknek.
pl. O3-generátorok,.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2020
(#) Sendi válasza ONKYOS hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Szia. És ha kiveszem belőle a diódát?
(#) EcoPityu hozzászólása Máj 1, 2020 /
 
Sziasztok!
Alkottam!
https://youtu.be/aTdfdYWDwDk
(#) Geri86 válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Gratula jó lett nagyon. Elmondanád miért a csöves megoldást választottad az ózonlapos helyett?
(#) merlingerin válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Szia!

Belinkelnéd nekem, honnan rendelted? Mert már a 4. készletet rendeltem meg, de nem akar megérkezni. Persze paypal megoldja, de attól még nincs ózon generátortom

Köszi!
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem