Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   87 / 98
(#) 83LW27 válasza Patópali hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1
 
Amit tudok azért én javíthatok, mert nincs aki meg csinálná (ha igen,, horror áron)

90% ban megbírkózom velük.... (Nyilván egyszerűbb dolgokat)

Rengeteg mobilt (most is van egy p20 pro kijelzőcserén) tvt, erősítőkket, tablet, okosóra (aku csere) stb....

Ez az Arcam avr250 nagy szaktudást igényel, és még a profiknak is feladja a leckét.... (félre tettem/jegelem, szerintem sose lesz felélesztve....)

A javítás árából majdnem veszek egy másikat....

Na ez az ami nem éri meg.... (nekem)
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Az, hogy ebből a szakmából nem lehet megélni.
A szeméthegyek meg az eget ostromolják...
(#) Egri Frédi válasza Cinema hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Nem hiszem, hogy vígasztal a dolog, de vagy 15 éve már én sem az eredeti szakmámban dolgozom ( kohómérnök) . Már nem is nagyon van hol.
Idézet:
„Lassan minket is lecserélnek, de lesz még egy félidő!”

Aki hisz, elhiszi, aki nem, nem …
Utolsó szakmabeli munkahelyemen egy ón-ezüst előötvözetet készítettem. Olyan 850°C körüli hőmérsékleten öntöttem kokillába. A 2 éve ( hasonló szakon ) végzett "kolléga" megkérdezte a vörösen izzó folyadék láttán: -ez azért piros, mert ezüst van benne ?
(#) granpa válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Az ifjú kollégák viccesek ám! Az öreg róka meg rávágja: nem bizony, hanem mert réz is van benne.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) 83LW27 válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Azt azért hozzáteszem az Arcam nem egy olcsó belépő cucc... (én tőbbet néztem volna ki a minőségből.... Ez már nem az a régi 20+ éves stabil cucc)

Az alaplai nyákok is vacak anyagból készültek...

(és túl van bonyolítva)

Vissza üzemeltem a sztereó erőkből álló 5.1 emet....


Amúgy szégyen és gyalázat, hogy ott tartunk jobban megéri másikat venni mint megjavítani (persze ha van kivel)
(#) Egri Frédi válasza granpa hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1
 
Nem akartam leírni, de ha már kihoztad belőlem a "rosszat" …
A válaszom: (némi döbbenet után )
Neked nem tanították, hogy az ezüst a fémek közt olyan, mint a festékeknél a színezőpaszta ? Hozzákevered a fehér festékhez és megszínezi. Az ezüstből meg minél többet teszel az ötvözetbe, annál "vörösebb" lesz...

ps.
Ez utóbbi egyébként igaz, mert minél több az ezüst tartalom, annál magasabb lesz az olvadáspont.
(#) Bkrisz hozzászólása Márc 25, 2020 /
 
Sziasztok.
Villanymotor üzemi kondenzátornál természetes hogy új kondi mindig kisebb jóval mint ami rá van írva? Ok hogy van +/-5% esetleg 10%, csak hát mindig kisebb.
Hihetek e a multiméteremnek? Annak mennyi lehet a hiba%-a
Mai vétel: +/- 5%os kondik. 30Mf helyett csak 26.5MF A 25ös csak 21.9 18as meg 15.9 Persze tudom hogy megy ezekkel is csak hát no. Na meg több mint 5%....
Gondoltam arra hogy inkább a mért érték alapján rakjak fel a kondit. Ha pl.: 50 kell a mocira akkor feldobok egy 30asat meg egy 25öst és akkor jövök ki 48,4re...csak hát vicc hogy mindig kevesebb...
(1 fázisú mocik)
(#) granpa válasza Bkrisz hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Mérj meg egy hiteles, etalon kondit; lehet, lefelé csal a mérőd.
(#) erbe válasza Bkrisz hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Többször kellett vennem javításhoz üzemi kondit, de inkább felfelé csaltak.
(#) Bkrisz válasza granpa hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Bene van a pakliban mert mindig lefelé mutat.
Már csak kérdés, honnan szerzek etalon kondit.
Vagy már másik multiméter is jó lenne hozzáhasonlítani, de nincs.
(#) Bkrisz válasza erbe hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Tied (multi) akkor lehet felfelé csal?
(#) erbe válasza Bkrisz hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Vannak régi stiroflex hitelesített kondenzátoraim (több darabból összerakva), kézi felirattal az érték xezer... pikofaradig. Azt jól (elfogadható pontossággal) méri.
(#) Bkrisz válasza erbe hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Vicceltem, én is rámérek holnap valami picire ott mit mutat.
(#) Patópali válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Idézet:
„Azt azért hozzáteszem az Arcam nem egy olcsó belépő cucc... (én tőbbet néztem volna ki a minőségből.... Ez már nem az a régi 20+ éves stabil cucc)”


Ilyen készülékek javításához rengeteg idő és türelem kell.
Ezért nem vállalják a javítást, de ezt már előttem leírta valaki.

Minél újabb annál bonyolultabb és silányabb minőségű alkatrészekből felépítettek a készülékek.( Tervezett avulás). Mindenki vegyen új készüléket az E hulladékhegyek meg nem érdekelnek senkit.
Sajnálom, hogy feladtad.
(#) Patópali válasza vargaf hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Hát ebben igazad vagyon!
(#) Patópali válasza 83LW27 hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Idézet:
„Ez az Arcam avr250 nagy szaktudást igényel, és még a profiknak is feladja a leckét.... (félre tettem/jegelem, szerintem sose lesz felélesztve....)”


Biztos vagy benne?
Szerintem a profiknak nem nagy kihívás, ( van megfelelő tudásuk, gyakorlatuk, ismeretük, műszerezettségük, stb) csak a sok ráfordított idő miatt nem vállalják mert a profiknak is élni kell valamiből.
De ezt már előttem is írták.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
(#) 83LW27 válasza Patópali hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Köszönöm a biztatás, de nem ér annyit sajnos az egész, hogy hozzá nem értésemmel több napot belefeccöjjek!

Itt semmi értelme nekem... Sőt, lehet hanyagolom a hm erőket tis.... (csak találják még 2 azonos hifi erőt a rendszerembe, és akkor egységes lesz a hangzás)

(ezek a régebbi hifi erők átláthatóbb egyszerűbb javíthatóbb készülékek)

Én se szeretem az elektronikai hulladékokat termelni..

Az arkamban egy értékes alkatrész van ami használható is, az a bivaj toroid trafó...

Tisztában vagyok vele miért nem vállalják,,, vagy nem ért hozzá, vagy nem éri meg....
(#) Peticilin hozzászólása Márc 31, 2020 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne felétek,hogy mi a különbség az MKP ; MKP2 ; MKP4 ; MKP10 kondenzátorok között,mert konkrétan sehol sem látom leírva.
Indukciós hevítőt szeretnék csinálni és a legideálisabbat szeretném választani a kondibank számára.
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) Egri Frédi válasza Peticilin hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Miből szeretnél indukciós hevítőt csinálni ?
(#) Peticilin válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Hogy érted a kérdést? Alkatrészek? átmérő 6-os rézcső,kb 60mm-re tekerve,6-10 menet ; IRFP4668 2db ; fojtónak van gyűrű magom. Kondibank: pl. WIMA MKP10 33nF 630V 50db vagy 100nF 630V 26 db
(#) Ge Lee válasza Peticilin hozzászólására (») Márc 31, 2020 / 1
 
Az adatlapjukban kell keresni, merthogy oda van leírva. Az MKP fémezett polipropilén fóliát takar, míg az MKP4 esetében csak a fólia egyik oldala van fémezve, addig az MKP10 esetében mindkettő. Az adatlapjukban le van írva melyiknek mekkora az impulzusáram tűrő képessége, az MKP10-é értelem szerűen nagyobb, értéktől és feszültségtől függően duplája, vagy akár négyszerese. Ami meg annál is jobb az a valódi fólia kondenzátor (ahol a vezető réteg nem csak úgy van rágőzölögtetve a műanyag fóliára), mert az még inkább impulzustűrő, nevében talán az FKP az de fejből most meg nem mondom.
(#) mhl hozzászólása Márc 31, 2020 /
 
Sziasztok!
Erősítőnek keresgélek tápkondit, 50V v. 63V-ost a Nippon, TDK, és a Vishlay között.
Nippon: KMH (nem találom az ellenállás értéküket) vagy SMH (de csak+85 C már ha számít)
TDK B41505: hosszú élettartamot írnak, bár nekem kicsit drágák
Vishay 256 PMG-SI: elég népszerű, de ez is kicsit drága
Elég homályos a kondik ellenállásai között eligazodni, frekvencia és hőmérséklet függés miatt is, és több gyártó nem szereti leírni sem.
Esetleg valaki már összehasonlította ezeket?
(#) Peticilin válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Szia,
Köszönöm válaszod. Jól emlékeztél,létezik FKP kondi. Utána nézek jobban,lehet az lesz MKP helyett.
Üdv. Peti
(#) Bkrisz hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
Sziasztok. Ilyen/ilyesmi kondenzátor tartót esetleg árulnak e még valahol? Eredetileg Imi állandó kondis villanymotoron van. Mellette már saját házigyártmány de lehet egyszerűbb lenne ugye venni.
(#) Ronin hozzászólása Máj 6, 2020 /
 
Sziasztok. Ennek a kondinak Bővebben: Link mennyi lehet az értéke?
(#) Karesz 50 válasza Ronin hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
100 nF/100V
(#) Ronin válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Köszönöm.
(#) mhl hozzászólása Máj 16, 2020 /
 
Sziasztok!
Valaki ismeri a Teapo TC sorozatát, van róla tapasztalata?
(#) Patópali válasza mhl hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
Szia!
Keresd fel az erősítős topikot. Ott olvashatsz több dologról a tápkondin kívül is.
(#) Patópali válasza Patópali hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
Szia!
Nem vagyok hifista!

Az én véleményem, ha trafós táp (nem kapcsoló üzemű) jó a középkategóriás 85 C kondi is csak minél combosabb, vastagabb legyen, mert abban több az anyag a helytakarékos vékony csodákhoz képest. Az ESR, ellenállás érték itt mellékes.

ez az én meglátásom.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2020
Következő: »»   87 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem