Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotfűnyíró vagy fűnyíró robot
Lapozás: OK   21 / 24
(#) donsony1 válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Azt hiszem sikerült készítenem egy datarecet , a ISDS205A datarec olvasójával meg tudtam nézni.
Beletelt egy kis időmbe míg rájöttem a rögzítés módjára , nem tudom te meg tudod -e nézni, ez egy már viszonylag hosszú adatfolyam .

Érdekelne van-e esély , mód lehetőség hogy audrinora fel lehessen tenni, ez már tényleg vak folt a fejembe.
(#) Peter65 válasza donsony1 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Némi küzdés árán az első felvételt végignéztem. A problémám, hogy nem látok benne semmit, így nem tudom megfogalmazni, hogy mi a kommunikáció kódolása. Te láttál benne ilyet? Melyik felvétel melyik részén? Esetleg ez alapján meg tudod mondani, hogy milyen jelre lenne szükséged?
Nem vagyok járatos az Arduinoban, csak az egyik fiam kedvéért foglalkoztam vele. De nagyon sok mindent meg lehet vele oldani. Ha azzal mégsem célszerű, akkor egy másik mikrovezérlő alkalmas lehet. Csak azt kellene tudnunk, hogy mit akarunk elérni.
(#) donsony1 válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
A második felvételen megfigyelhető bizonyos periodikus ismétlődés illetve jobban látszik , de leírni nem tudom. Van valami ötleted a kiolvasásra?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2020
(#) Peter65 válasza donsony1 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Minek a kiolvasására gondolsz?
(#) Peter65 válasza donsony1 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
A második felvételen nem jól van beállítva a mintavételezés, csak 10ksmp, ezért mutat olyan furcsa jeleket, mint korábban feltettél. Az első felvétel az 100ksmpl-lel van mérve, de ott nem látok semmi kódolást. Mondjuk elég kis darabka, összesen kb. 0,13sec hosszú rész.
(#) donsony1 válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
A jeladóban egy DF3694FPv H85691 ha jol olvastam le a chipről , szerintem ez generálja a jelet , ennek a kiolvasására gondoltam.
Edig csak a kimenetére mértem rá , magára a hurkon lévő jelre.Ami kimenő trafó után van kicsatolva, így fogalmam sincs mi a jel alap tartalma, lehet tartalmaz tápegység zajt vagy akármit is.
A lényeg hogy reprodukáljam a jelet, erre neked milyen elképzelésed lenne?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2020
(#) donsony1 válasza donsony1 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Anno ezt találtam róla itt :http://www.robi2mow.at/schleifensender/


"Nem kellett hurokadót építenem, mert tudom használni a meglévő Ambroomat.



Ez az adó nem más, mint egy 7,8 kHz-es folyamatos szinuszos jelet (A csatorna) helyezni a korlátozó hurokra.

A 24 V-os töltő feszültségével működik. A kábelhosszom átviteli ára kb. 0,5A (normál multiméterrel mérve, TRMS nélkül).

Alapvetően egy mikroprocesszor található az adóban, amely körülbelül 182 kHz-es PWM-mel generálja a 7,8 kHz-es szintet.

A hurokáramot szintén kiértékeljük és LED-jelzi.

Ezek a jelek felismerik a megszakítást vagy rövidzárlatot, vagy akár a hurok hozzávetőleges hosszát. "


Lehet a mérésben datákban a 182 kHz-es PWM interferenciája is benne van, vagy kell hozzá , fogalmam sincs.
(#) Peter65 válasza donsony1 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Amit elsőre a DF3694FP-ről találtam, hogy a Renesas-nak egy mikrovezérlője lehet. Talán ez az adatlapja. Gyorsan átfutva nem kizárt, hogy a program visszaolvasható, mert így elsőre nem találtam infót a védelméről, ami furcsa, mert általában szokott lenni. Mindenesetre, ehhez meg kellene tanulni ezt a mikrovezérlőt, a fejlesztő környezetét összerakni, és akkor ha sikerült akár egy ugyan ilyen tokba le is tölthető. Esetleg neki lehet állni a visszafejtésnek, ami ember próbáló lehet, ha magas szintű nyelven írták. Szóval nem tűnik könnyen járható útnak.
(#) Peter65 válasza donsony1 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
A leírást értem, csak nincs összhangban azzal, amit te mértél.
A leírás szerint szinusz jelet állít elő, de te rezonánsan kapcsolt négyszögjelet mértél. A szinuszjel előállítását 182kHz vivőjű pwm jelel oldotta meg. A vivőt elvileg ki kellett belőle hogy szűrje egy aluláteresztő szűrővel, szóval szerintem azt nem kell hogy lássuk a jelben.
Amit nem értek, a 24V és a 0,5A. Ez sehogy sem találkozik azzal, amit te mértél. Te kb 6V-os jele mértél, ami messze van a 24V-tól. Lehet, a kimenő áramot is meg kellene mérni, hátha abból okosabbak leszünk. A kimenettel sorba kellene kötni egy kis értékű ellenállást (0,1...1R), és azon megnézni szkóppal a feszültség alakját.
(#) Peter65 válasza donsony1 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Itt találtam egy manualt, ami a te fűnyíródé is, ha minden igaz. Pontosan milyen hibát ír ki, amikor leáll? Azt írja ki, hogy "No signal ", vagy azt, hogy: "Sync Error"?
(#) donsony1 válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
A no signal-t írja és a black out -ot... köszönöm a manualt .
Jelzem ez analóg generátorral csinálja csak. Viszont megfigyeltem hogy a hiba oka valószínűleg a freki instabilitása lesz, szinte ha rálehel vagy rákoppint az ember akkor már változik a freki,vagy akár a hőmérséklet különbség is megváltoztathatja az oszci frekijét, szerintem kvarc nélkül nem lehet ezt a problémát megoldani.
Az oszszci kép ugyan az , nincs szerintem semmi különös dolog, ez egy sima négyszög vagy szinusz jel ami a hurkon bizonyos kivezérlés után kissé szögletes lesz, - levágodik a szinusz teteje,

viszont stabilnak kell lennie .
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) donsony1 válasza donsony1 hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
A 186.035hz és a 2,186khz a szkenelt adatfolyamban al és felharmonikusok lehetnek, mintkét generátor jelalakjában megtalálhatóak, csak az eredeti gyári az ugye nem hangolodik el a digitális kvarc oszcillátora miatt, illetve sokkal stabilab jelet produkál.
Azt hiszem ez már nem fér bele a villanyszerelő szakmai alap ismeretekbe .
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) Peter65 válasza donsony1 hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Még egy egyszerű megoldási lehetőséget ajánlok figyelmedbe: a CD4060-s IC-re kvarcot is lehet kötni. Ha egy 4Mhz-eset rákötsz, a Q9-en máris ott lesz a 7,813kHz. Egy kis szűrés (él meredekség korlátozás) után rákötheted egy végfokra.
Arra figyelni kell, hogy ez az IC nem túl gyors, túl magas frekvenciájú kvarccal problémád lehet (elvileg 8 vagy 16MHz-es oszcillátor frekvenciából is leosztható lenne). Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) Peter65 válasza donsony1 hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Ezeket a frekvenciákat honnan vetted? Mind a kettő érték kisebb, mint 7,813kHz, felharmonikus nem lehet...
(#) donsony1 válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 14, 2020 / 1
 
Bocs, akkor csak alharmonikusok.
Viszont " próba képen, visszakötöttem a végfokot és a hurkot a laptopra.
7,813 Khz frekit innen: https://www.szynalski.com/tone-generator/ adva minden manőver hiba nélkül ment.
Értem ez alatt a pálya rövidítő szakasz érzékelést , jel el nem vesztést- órákon át többször .Freki ingadozásnál változásnál veszítheti a jelet, ha az online generátoron változtatok, pl átteszem 7,800 Khz ra frekit, megáll és szinkronizál, ( körbeforog) és megy tovább-
viszont ha ez a hurok közvetlen közelébe esik, akkor pálya elhagyásként érzékelné és megállna.
Most egy 16Mhz-es kvarcos vacakot várok:
Bővebben: Link]Bővebben: LinkBővebben: Link[/url]
és egy ilyent:

https://www.aliexpress.com/item/32808896361.html?mb=KzOw421vAa5WR2M...338827
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2020
(#) Peter65 válasza donsony1 hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Akkor meg van az elvi megoldás, amit már legutóbb is sejthető volt.
Nem is merem ezt a funkció generátort. Kérdés, hogy minden bekapcsoláskor be kell-e álltani, vagy emlékezni fog arra, hogy mi volt az legutolsó beállítás.
A CD4060-as megoldás nem tetszett?
A választott TPA3116-os végfok panel után kellene tenni még egy alul áteresztő szűrőt, mert erről a panelről le van spórolva (csak egy-egy fojtó van rajta, a kondik hiányoznak). Szűrő nélkül elég nagy RF sugárzása lehet.
(#) donsony1 válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Érdekel a CD4060-os megoldás, de tervezni nem tudok, rajz alapján sok mindent megépítek,
Modulokból egyszerűnek látszik és olcsónak, sajnos ... A funkció generátor a leírás alapján-:

" DDS jelek: szinusz, négyszöghullám, fűrészfog, fordított fűrészfog, háromszöghullám, EKG-hullám és zajhullám.
Osztás az értékbe: 1,10,100,1000,10000 Hz;
A tápellátás automatikusan visszaállítja a legutóbb használt konfigurációt.
Eltolás: 0,5pp-5Vpp
Amplitúdó összege: 0.5Vpp-14Vpp"

A gyári meghajtót jövőre kell csak vissza adnom, addig remélem így vagy úgy de lesz saját vezérlőm- részemről ez egy játék a sokk közül.
De- jó móka 20-30 ezerből megoldani egy félmillás játékot.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2020
(#) ozsvarandras hozzászólása Jún 18, 2020 /
 
Helló!
Segítséget keresek! Vettem egy Ambrogio Zuchetti L 50 fűnyíró robotot. Nem működik a töltés rendszere. A márkaszervíz azt mondja, hogy panelcsere. A panelen nincs látható hibajel. Áram alá helyezve a panelen a zöld led világít. De nem lehet bekapcsolni.
Kérlek benneteket, ha valaki tud megadni szerelő elérhetőségét, azt megköszönném.

Főpanel.jpg
    
(#) jeneisan hozzászólása Júl 12, 2020 / 1
 
https://youtu.be/S-g6vt2sqZU

https://youtu.be/X3kByI7ZPFg

https://youtu.be/8K73TejgFNU

Úgy alakult, ha kell valakinek ennyiért, eladom.
1000euro.
(#) srac321 hozzászólása Júl 16, 2020 /
 
Nem tudtok róla hogy létezik-e a toadihoz (ehhez) hasonló software telefonra ami felismeri a dolgokat?

A telefon esetében a kamera adott, már csak egy jó software kellene, a többi részével meg valahogy elboldogulnék.

Valaki próbálkozott már kamera alapú irányítással?
(#) liderces hozzászólása Júl 22, 2020 /
 
Sziasztok! Érdeklődnék Zala-megye környezetében van e valakinek telepített Robomow gépe? Régebbi típus RM-RL szériás gépek érdekelnének! Szeretnék elmenni vinnék két gépet tesztelni működik e vagy sem. Kb fél óra az egész nem kell semmit bontani szerelni, csak leteszem a robit hogy indul e vagy sem. Köszönöm szíves segítségeteket.
(#) liderces válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Helló! Érdeklődnék ennek a robinak ha jól értelmezem nem tervezed használni az alaplapját? meg van e még eladó e? üdv
(#) sirály12 válasza liderces hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Megvan még, de nem jó, ezért is jutottam olcsón a robothoz. Ha így is érdekel, akkor beszélhetünk róla, bár eladni nem akarom, de cserélhetünk!

robivez.JPG
    
(#) Lucifer válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 25, 2020 / 1
 
Ű erre lehet én is rámennék! A helyzet az, hogy én egy RL-2000-et akarnék úgy megpimpelni, hogy a gyári panel hajtaná a gépet és a terminál helyére lenne betéve saját elektronika ami mondja a gépnek hogy merre mennyit menjen.

A helyzet az, hogy a terminál portján csak a gombok mennek le az LCD tartalma meg vissza (ezzel amúgy akár lehetne is vezetni), viszont a H8S proci kódját visszafejtve a második UART is használatban van. Egyrészt vissza kellene fejteni hogy hova megy a 2-es UART másrészt a H8S proci mellett van külső RAM aminek tudni kellene a bekötését. Az a gyanúm, hogy a csatolt képen lévő csati lesz a szerviz port.

Az enyémmel az a baj, hogy egyrészt használtban van, másrészt le van coatolva a panel ami megnehezíti a mérések végzését.

Amúgy a jófogáson amúgy hirdet valaki ilyen panelt ami lehet még működik is Pécsett. Bár nálam az ajánlattétel után megszakadt a kommunikáció vele (lehet pofátlan voltam :laugh
(#) liderces válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
A bal oldalon az IRFZ fetek tipusát sorrendjét letudnád lesni? N NS típusok melyik hol van?
Mit szeretnél cserébe? Ennek alaplapnak mi a baja?
(#) liderces válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 27, 2020 /
 
Ja a Pécsit én is kérdeztem ár után nálam is eltűnt vége. Hívtam telefonon is ott azt mondta inkább egyben szeretné el adni mert darabokban macera. Akkor minek alkudoztat? Miért akarod neki mondani merre menjen a gyári algoritmus nem jó? A huzalon futó jelről mit tudtok? Van három robim egyik sem hajlandó menni a hurok hibája miatt. Helyileg ki merre van ha nem lennél messze elmehetnék a gépekkel tesztelni? Én Zala.
(#) Lucifer válasza liderces hozzászólására (») Júl 27, 2020 / 1
 
Idézet:
„Miért akarod neki mondani merre menjen a gyári algoritmus nem jó?”

RTK-s GPS-t akarok tenni rá egy RPI-vel meg ROS-al és akkor nem kell perimeter drótot leásni. Illetve vannak terepviszonyok a kertben (rézsű) ahol a gyári navigációval el tud akadni (rézsűnek le/fel elmegy de átlóban el tud akadni). Na szóval ez csak egy ilyen saját perverzió. Mindenképp úgy akarom megcsinálni, hogy a gyári vezérlő is működjön.
Idézet:
„Helyileg ki merre van ha nem lennél messze elmehetnék a gépekkel tesztelni? Én Zala.”
Ország másik vége: Hajdú-Bihar
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2020
(#) liderces válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
Azt tudja e valaki hogy a későbbi szériák huzal vezérlése miben tér el gondolom más jel alak fut körbe de mi? Olyan vezérlő kéne építeni hogy egyszerüen lehessen gépek közt gombnyomásra váltani akár más tipusokat is egy vezérlővel meghajtani.
Másik kérdésem dokkló ha áram alá helyezem akkor fullon küldi körbe a jelet meg az töltőfeszt az érintkazükre vagy pl ha bedokkol a gép akkor megállitja a jelet, ha lemegy akkor meg jel indul töltő áram kikapcs, Vagy csak simán nyomja éjjel nappal?
(#) sirály12 válasza liderces hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
Bal oldalon egy oszlopban lefelé 4db MTB52N06VL van, mellette pedig 4db IRFZ44S van. Hogy mi lehet a baj,azt nem tudom. De van rajta egy gyanús kondi az egyik festab mellett.
Következő: »»   21 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem