Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion hs 280 - 282
 
Témaindító: rolandosss21, idő: Okt 23, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 23
(#) gyuszo válasza lefituta hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Vedd fel velük a kapcsolatot, a javításban tudnak segíteni. Bővebben: Link
De nem követsz el nagy hibát, ha esetleg egy ilyet teszel be. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2020
(#) antiktelefon válasza lefituta hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
4 vagy 8 ohmos kéne? Emlékeim szerint a Videoton pilléjét is bele lehet faragni, és az kapható a H2000-nél, de úgyis meg fogom kapni, hogy azzal rosszul szól...
(Már ha magasról, vagyis HD25-ről beszélünk, mert MD40 az közép, és abból van a kék fóliás változat.)
(#) lefituta válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Ááááá, én nem vagyok vájt fülű, (70 év) tehát nekem a szólás, másodlagos. Inkább csak azt szeretném, hogy szóljon, mert /pillanat nagyon csendben van. A pille dolgot meg tudnám csinálni, ha lenne. A hangfal 8 Ohmos. Noha nem ide tartozik de van egy Vidi Altus F1-em is amibe HD 6,5/1018 és HB 10/1018 kellene egy-egy db. Ezek hátul zártak, hogy lehetne szétszedni? Mi oldja a membrán ragasztóját?
(#) 007bond hozzászólása Máj 9, 2020 1 /
 
Udv.
Vettem egy par hs 282 es dobozt.
Full gyariak. Karcmentesek.
Azt nem tudom hol voltak eddig bogy minden erdeti maradt. Mind1.
Kicsit elhulve olvasom a sok mekk mestert, akinek lovese sincs hangfalepitesrol, hangvaltorol.
Tegyuk mar rendbe ezt.
Hangfalat nem epitunk at. Hangfalat epitunk.
Lenyeges kulonbseg.
Ja , eszembe sincs atepiteni a 282 est.
De errol kesobb.
Szoval a hangfalepites egy egzakt tudomany. A tervezo progtamok elmeleti sikon mukodnek.
Az igaziak fulre mennek.
En anno egy polc, es egy allo dobozt dolgoztam ki. Dobozonkent 200 kiserleti varians biztos szuletett.
De inkabb tobb. A meretek, a csillapitoanyag, a hangvaltok kusza halmaza az, ami nem mekkmesteres dolog. A sajat dolgaim szolnak ma itthon. Mivel osztonosen hanytam a hazimozitol igy sose volt.
Most van.
1 honapja.
20 kiprobalt keszulek biztos van mogottem.
Es persze az maradt aminek stereoban is jo hangja van. Kontraproduktiv beruhazas volt.
Szoval vettem hozza egy komplett canton szettet.
Ujabb csalodas. Mi ez????
Ennyi penzert?????
Sajnos annak maradni kell, majd jo lesz tengerimalac keltetonek a sok jarataval.
Kalandosan ertem ide, hogy miert vettem 282 est.
Mert kaptam kolcson a fronthoz. Ahova addig mar kiprobaltam a sajatokat is. Akkor jutottam oda hogy a canton hiaba egy jo allapotu suzuki ara. Ettol fuggetlenul kuka.
A kolcsonkapott 4 db 282 es csodat tett.
( kicsit nagykepuen majdnem ugy szolt mint az amit a soltesz rezsoek teszteltek, es a nappalimban figyel a sajat szinten szabadalommal vedett allvanyaimon)
Szoval kell nekem ilyen.
Es lett.
Rendkivul jo.
A sors fintora. A sajat, a szamozasabol itelve 18 eve gyartott talpaimmal vettem meg, amit anno 282 hez fejlesztettem gyartottam.
Persze az ember nem tudta
(#) (Felhasználó 122012) válasza 007bond hozzászólására (») Máj 9, 2020 / 1
 
Szuper, biztos jól szólnak ... igen, a saját füleidnek ... és másoknak?
Esetleg ellenőriztek már nálad egy Echo-Audio frekvencia átviteli hallásvizsgálatot? Hogy tulajdonképpen mit is hallasz és mit nem? No ez a lényeg, vagy hallod, vagy nem, vagy azt hiszed, hogy hallod. Munkahelyem miatt évente megcsinálják, alacson frekvenciával nem is volt gond, a magas frekvenciák átvitele idősödés haladtával romlott. Bárki bármit mond, hogy melyik erősítő, melyik hangfal, vagy rendszer a jobb, a füle a mérvadó, következtetés: aki itt ezzel kapcsolatban bármit leír, az mind igaz, mert a saját füle a mérvadó.
(#) 007bond hozzászólása Máj 10, 2020 /
 
így igaz.
egyetértek. a saját füle a mérvadó.
az írásom inkább a mekkmesteres dolgozóknak szólt, akik a hitványabbnál hitványabb 10 es, 12 pozdorjából, és sokszor 40 éves szemetekből akarnak valamit kihozni.
ha eljutok oda, lefényképezem a hangfalak építése közben született kb. 12-15 db majdnem jó megoldást, amiket nem dobtam ki.
igen a fül fontos, de.
adott dobozméretből sosem lehet optimálisat alkotni. azt pont ugy kell variálni mint a csillapítóanyagot, bbelső elrendezést, és persze a hangváltót, vagy adott esetben a hangszórókat.
szóval nem könnyű, elhiheted.
(#) zsozso72 hozzászólása Júl 27, 2021 /
 
Sziasztok!
MT-40 középsugárzó műszaki adatait nem igazán találom a neten, ha valakinek megvolna és megosztaná velem, nagyon megköszönném.
Vágása megegyezik az MD-40-el?
Ezt lehet kicsi hülyén írtam le de kérlek ezért ne kövezzetek meg.
Köszönöm a válaszokat.
Üdv. Zsolt
(#) feri971 hozzászólása Márc 5, 2022 /
 
Sziasztok!
Hozzájutottam 1 pár HS 280 4Ohm-os hangfalhoz. Sajnos az előző gazdája az erdeti barna színét átfestette feketére, ami nagyon csúnyára sikerült. Le akarom újból fóliázni és emiatt kiszedtem a hangszórókat, illetve a hangváltót, hogy a kondikat kicseréljem. Ekkor kiderült, hogy a mélyközepek 8Ohm-osak, míg a másik kettő hagszóró 4Ohm-osak. A hangváltó az 4Ohm-os és ehhez illesztette a 8Ohm-os hangszórót. A kérdésem az lenne a nálam sokkal jobban hozzáértőhöz, hogy keressek bele 4Ohm-ost, vagy maradhat benne ez. Illetve, ha marad, mennyiben lesz más?

Üdv, Feri
(#) segítő válasza 007bond hozzászólására (») Márc 5, 2022 / 1
 
Idézet:
„Tegyuk mar rendbe ezt.
Hangfalat nem epitunk at. Hangfalat epitunk.”

OK. Tegyük rendbe. Hangfalat nem építünk, legfeljebb hangsugárzót, vagy hangdobozt..Lehet hangfalat is építeni, de ahhoz nagy felületek kellenek
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2022
(#) ngyzoli válasza segítő hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Ugyan hagyd... A nagyképűség szól belőle. HS 282-őt magasztalni,amikor a canton-t meg lepocskondiázza. A "szakértelem" önmagáért beszél.
(#) HS280_RUMBA hozzászólása Máj 22, 2022 /
 
Sziasztok!
Megtudná mondani valaki, hogy mi a különbség a Rumba HS280 és a sima HS280 közt?
Valamint az előző kettő hangfal és a HS282 közül melyik a jobb?
Várom válaszotokat!
Köszönöm!
Üdv.
(#) gyuszo válasza HS280_RUMBA hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
A kék membrános ( BASF fóliás ) középsugárzós HS 280-as volt a legjobb. Az első kiadású HS 280-asban fehér színű volt. A HS 282 már nem volt olyan jó. Egyszerűbb váltó, az előlap nem levehető.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2022
(#) HS280_RUMBA válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Értem! És a HS280 - HS280 RUMBA közt mi a különbség?
(#) zolika60 válasza HS280_RUMBA hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Gyanúm szerint semmi. A Rumba egy exportra használt reklám megjelölés lehet.
(#) antiktelefon válasza HS280_RUMBA hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 1
 
Ha ennyire új neked a HS280 széria, akkor szenvedni fogsz vele sajnos egy picit, az elmúlt években elég sok mélyen kellett a pille-membrán-csévetest ragasztást javítani, mivel fenyőgyanta szerűen elporladt, illetve a bevezetőszál is szeret megtörni, de lehet ahhoz csak az ismerőseimnek van szerencséje Nem igazán foglalkozok hangláda javítással, de elég sokat kellett már csinálni, illetve szoktam ismerősöknek megnézni vásárláskor, van pár tipp.
Ha elsőként vásárolsz, akkor:
1. meghallgatni helyben, hogy minden hangszóró jó szól-e, megfelelő frekvencián vált-e, nem zörög, nagyobb hangerőn sem vág ki a mély, van aki tesztzenével, más hanggenerátorral hallja jobban.
2. az összes hangszórót ki kell szedni, megnézni, hogy mindegyik 4 vagy 8 ohmos-e, nem keverték az impedanciájukat, nincs úgy forrasztgatva a magas és közép, hogy a műanyagba teljesen beleolvadt a forrfül, illetve ekkor a polaritást is érdemes ellenőrizni, soknál meg van cserélve, mert piszkálták.
3. csak kék közepesest vegyél és átlátszó magasast, a tejszínű nem az igazi
4. ha a mély elég fakó, nem mélyfekete hanem barnás, akkor sok UV érte a dobozt, amitől a közép és magas rideggé válik, lehet azt jobb hagyni.
5. az előlapi kerete a mélynek és a magasnak nem szimmetrikus, ha nem ugyanúgy állnak, akkor piszkálva volt, ami nem jelent sokat, de ha azt mondják sosem nyúltak hozzá, akkor hazudnak.
6. illetve a magas és közép mágnest rögzítő csavarjai nedvességtől szeretnek rozsdásodni, az is elárulja, ha rossz körülmények között tárolták
4 vagy 8 ohmost keresel amúgy?
Meghallgatás ÉS szétszedés nélkül nincs vásárlás (hacsak nem ismert szakember adja el), akárki akármit ígér, garanciát, a nagyanyja használta hétvégéken Kossuthrádióhoz stb.
Illetve nem kell elfelejteni, hogy azért ez régi cucc, valószínűleg akárhogyan választasz, elő fog jönni valami, amit később javítani kell, de megfelelő választással nem totálkáros lesz a probléma.
(#) HS280_RUMBA hozzászólása Máj 22, 2022 /
 
97' környékén volt egy pár Rumba hangfalam, akkor voltam 18, kb 4-5 évig használtam majd elajándékoztam. Most meg jó lenne...
Annyit tudok, hogy a mélyek rezgőszála szokta megadni magát, ez amolyan típus betegsége volt.
A tippeket köszönöm.
Melyik a jobb? 8 vagy 4 ohm? (én a 8-ra szavaznék a nagyobb ohm miatt, talán kevésbé recseg)
(#) HS280_RUMBA válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Értem, köszi.
(#) antiktelefon válasza HS280_RUMBA hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Az impedanciának semmi köze nincs a recsegéshez, nyilván picit más a frekvenciamenete, de az erősítőtől függ mire van szükséged, nem hasraütésre megy a dolog.
A bevezetőszál szakadás és membránhoz verődés az 500-as széria mélyére jellemző, a rezgőszál neked nem tudom mi, gerjedő erősítők gyilkolták a magasakat és közepeket, meg nyilván ha túlhajtod leveri a csévét meg el is ég, de az nem hiba,az user error.
(#) HS280_RUMBA válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Ami nekem a rezgőszál, az neked a bevezetőszál.
Igazából soha semmi probléma nem volt a közép/magas hangszórókkal.
Nem volt gerjedő erősítőm és nem hajtottam meg soha.
Esetleg kell valami másra odafigyelni?
(#) antiktelefon válasza HS280_RUMBA hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
6+ dolgot soroltam fel, annyi nem elég?
De még mindig nem mondtad az erősítőt, hogy 4 vagy 8 ohmos legyen.
(#) HS280_RUMBA válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Az erősítőm jelen pillanatban egy KENWOOD KA-2060R.
Ami 4-16 ohm között terhelhető.
A hangfal meg legyen 8 ohm.
(#) antiktelefon válasza HS280_RUMBA hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Most mondtam, hogy nem hasraütésre megy, erre hasraütésre 8 ohmot írsz...
Hifiengineen vagy bárhonnan leszeded a gépkönyvet, akkor meglepően sok specifikációra megadják a kimeneti teljesítményt és 8 ohmra DIN 50W, 4ohmra DIN 65W. Mondjuk egy ilyen régi láda mélyét ajánlatos újraragasztani, mielőtt maximumon szétrázod és a mágnesbe belebillen a lengőcséve az elváló ragasztás vagy megereszkedett pille miatt, de 8 ohmon nem biztos meglenne a szükséges tápfeszültség és dinamika az erősítőben, 4 ohmmal jobban jársz.
A terhelhetőség és a kivehető teljesítmény és dinamika az az impedanciától függ és többek között a tápfeszültség/kivezérelhetőség meg millió más dologtól is, nem csak úgy megy, hogy 4-16ohm, akkor vegyük a közepét.
De ha csak beállítod a szobába és nem akarod igazán meghajtani, meg fel sem újítod, akkor jó lesz a 8 ohmos is, 30-40W-on még nem számít.
Viszont tényleg számolj vele, hogy lesz problémád, amit vagy meg kell oldj magadnak, vagy sokat kell fizess, hogy valaki megoldja neked, ez nem egy új dolog amit kibontasz és pöccre megy probléma nélkül és eleinte elég sok bosszúságot tud okozni, amire minden problémát megoldasz, ha nem teljes átnézéssel kezded.
(#) HS280_RUMBA válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 23, 2022 / 1
 
Nem hasraütésre mondtam, hanem nekem ilyen volt, ezért ezt mondtam.
Itt ebben a topicban is a 8 ohm-os módosított hangváltókról beszéltek.
Nem nagyon láttam, hogy a hangváltó 4 ohm-os változatát elkészítette volna valaki,
vagy publikáltátok volna, és amúgy sincs tapasztalatom 4 ohm-os szobai rendszerről.

De szívesen elolvasom az írásod, hogy mi szól a 4 ohm-os rendszer mellett.
(#) antiktelefon válasza HS280_RUMBA hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Konkrétan amit leírtam, amire válaszoltál abban írtam le mi szól mellette. A hangváltót meg nem kell módosítani, az elkókat érdemes lecserélni, ezzel az erősítővel és egy random szobában teljesen jó a gyári is, de inkább nem megyek bele ezekbe, mert majd megmondják, hogy mérőjellel a frekvenciamenet különbség igenis jelentős meg húde rossz a gyári hangváltó. De lehet 8 ohmos is, fog szólni erről az erősítőről is, ha feltekered úgyis elő fog jönni a mély kora és újra kell ragasztani (már ha az állástól alapból nem hajlott meg a pille és veri a légrés falába a lengőcsévét).
(#) segítő válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Megy a pengeváltás . Tudás nélkül, ostobán. Hajrá!
(#) antiktelefon válasza segítő hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Akarom tudni mire vonatkozik ez? Ismerem a modolt váltókat és tökéletes állapotú hangszórókészlettel valóban jobbak, de a ma kapható jófogásos ládapárok hangszórókészletével lényegesen nagyobb problémák lesznek, mint a hangváltó kapcsolásával, a kék elkót érdemes bipolárisra cserélni, de annyi.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2022
(#) segítő válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Leginkább HS280_RUMBA hozzászólásaira. De el kellene már felejteni a HS 280-at és testvéreit. Az anyagok öregedése miatt tényleg széthullanak. Közel 4 évtizedesek! Bulgáriában gyártották a mélyeket.
Volt pár Orion hangsugárzóm. Az akkori tapasztalataimat leírom:
HS200: Jó HIFI hang, a mély gyenge, és könnyen megadja magát.
HS200/280 prototipus: Kevés van belőle. HS280 mély (LB1031) + papíros közép + az Isophon magas. Hallgatható, a HIFI-nél jobb, és nem széteső.
HS280: Saját korában nyerő volt. A jobb hangú kék 40 mm-es membrán sajnos nem bírja a 2mm- kitérést, rossz a váltó, meg amúgy az egész konstrukció
(#) antiktelefon válasza segítő hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
A HS280 prototípusból nekem sajnos csak a HS200 féle PD-s méllyel szerelthez volt szerencsém, de amiket leírtál az kb stimmel. Mondjuk a hangváltón frekimenet alapján lenne mit módosítani, de nem katasztrofális, a HS400-zal ellentétben nem robban fel és lövi ki a KK10 magasat.
Nagyon sokat szenvedtem HS280 felújításával (lehet részben azért mert nem szakmám), amíg tökéletes és megbízható ládapár lett belőle (aztán egyiket ismerősömnek adtam beszerzési áron, aki továbbadta mert "kellett a pénz" és nem kérdezte meg visszaveszem-e , a másik pár másik ismerősömé lett, ott van napi használatban, de itt is van még két pár, de inkább a DC2040-et használom.)
Amit megtanultam az az, hogy akármit veszek használtan hibátlanként, annak lesz valami elég nagy funkcionális hibája is, amit meg kell oldani, nincs tökéletes és mindenből szerelés és fejvakarás lesz, de ez velejáró. Most is van egy pár eredeti hangszórókészletes HS40-em, de két éve nem tudtam időt szánni a felmérésükre, mert előre tudom lesz valami, hiába szól minden jól.
Amúgy valaki biztos jobban ismeri a különböző szériákat, de láttam ezekből az LB10*1 mélyekből párat, ami nem azzal a fenyőgyanta szerűen kikeményedő izével voltak ragasztva, hanem epoxira hasonlító rugalmas ragasztóval, nem túl gyakori, de lehet gyári, mert nem tűntek piszkáltnak és már többször láttam olyat, az nem enged el.
(#) segítő válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Amúgy nem akarom tudni, hanem szeretném tudni
(#) synergy válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 24, 2022 / 1
 
Ez egy népszerű, de téves álláspont. Nem a fülvizsgálat eredményétől (tehát, hogy mennyire jól hallod a vizsgált frekvenciasávot) függ, hogy meg tudod-e ítélni egy audio rendszer élethű hangvisszaadását. Az a tanult hallástól függ. Ez azt jelenti, hogy a hangszerek, és az ének hogyan szólalnak meg változatos akusztikus környezetben. Az agyad ezt az információt eltárolja. Később ez lesz a referencia, amihez hasonlítod a "konzerv" zenei élményt. Csak így lehet eldönteni, hogy egy rendszer jó-e vagy sem. Sok koncert látogatás , és élő hangszerek meghallgatása során szerzed meg ezt a tudást. Persze ha csak elektronikus zenét hallgatsz, akkor a fentebb vázoltak nem értelmezhetők.
Következő: »»   19 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem