Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   43 / 72
(#) kendre256 válasza péter71 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Zsír nem hiszem, hogy lefogja.
Amit linkeltem dokumentáció részletet, abban benne van, hogy mekkora áramfelvételnek kellene lennie. Amit írtam, az csak egy feltételezés, nem biztos, hogy tényleg az a hiba, végig kell bogarászni. Ehhez nem kell cserélgetni (venni) semmit, de sok idő elmegy rá, az valószínű.
Ki lehetne venni a központi egységet, a megfelelő érzékelőket "becsapni", mintha benne lenne, és csukva lenne az ajtó. Így kellene csinálni pár főzési próbát, hogy egyre többet darál-e. De az is lehet, hogy ilyenkor a túl kevés áramfelvétel miatt hibát jelezne. Persze ilyenkor szóródik a kávé, csurog a víz mindenfelé, ezt meg kellene ötletesen oldani.
Lehetne a motor áramfelvételét is mérni, de ahhoz már rendesem szét kell szedni. Ha szét van szedve, a daráló motor hall jeladóját is lehetne mérni, de ehhez már nem elég egy multiméter.
Szétszedett állapotban, áram alatt lévő berendezésben csak nagyon óvatosan, és csak akkor mérj, ha értesz a villamossághoz! Életveszélyes!
(#) Madar89 hozzászólása Ápr 10, 2020 /
 
Sziasztok, tanacsot szeretnek kerni.
Adott egy Krups ea8105 automata kavefozo. Mai napon olyan 3 secre csökkent a daralas ami eddig 8 volt. Szetszedtem megpucoltam a daralot ami jo allapotban vissza. Ugyan az a jelenseg. Otlet valakinek? Daralas utan mint mindig szepen lefozi a kavet.
Hozzateszem hogy a kave persze ihatatlan ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) péter71 válasza kendre256 hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Köszönöm az infókat,lesz egy kis időm,akkor neki állok ,és méregetek.
(#) Mandi2978 hozzászólása Ápr 19, 2020 /
 
Sziasztok! Van egy Delonghi Perfecta ESAM 5400 kàvéfőzőnk. Tegnap el lett mosogatva (nem elsőnek). Reggel viszont már nem működött. Azt jelzi, hogy nincs benne víz, holott fel van töltve. Tudna valaki segíteni?
(#) JZoli válasza Mandi2978 hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Nem ragadt le a vízszint érzékelője?
(#) Mandi2978 hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Azt hogy tudom megnézni? A tartályból biztosan jön a víz,azt néztem már de hol van a vízszint érzékelője?
(#) JZoli válasza Mandi2978 hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Általában egy Reed csővel érzékelik a víz alsó határát. A tartály alsó része felé van egy műanyag úszó, abban egy kicsi mágnes ezt érzékeli a Reed cső. Ha az alsó pontján megszorul a műanyag akkor hiába van bent víz azt jelzi, hogy üres. Tehát a víztartály alsó harmadában keresgélj.
(#) Mandi2978 válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Megnéztem de nézd el nekem nem értek hozzá,nem látok rajta semmit. Ezt kivenni sem lehet.Fotóztam ezt kellett ugye néznem? Egyébként köszönöm a segítségedet
(#) user1914 válasza Mandi2978 hozzászólására (») Ápr 22, 2020 / 1
 
Hi!
Nem!
Ez a víz elzáró, ha kiveszed lezár a szelep, nem folyik ki a víz a tartályból.
Mögötte egy fekete kockában lévő pici (5x5x10 mm) mozgó alkatrész.
Ha kiöntöd az összes vizet, a fekete kis kocka leesik alulra.
Ha töltöd bele a vizet, a fekete kocka felemelkedik. A számára kiképzett hely felső részénél felütközik.
Üdv. M.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2020
(#) JZoli válasza Mandi2978 hozzászólására (») Ápr 22, 2020 / 1
 
User nagyon jól írta az a kis fekete "kocka" az érzékelő, kicsivel az általad fényképezett szelep mellett szokott lenni! Készítek képet a mi víztartályunkról amint tudok és felteszem ide szemléltetésnek, csak most nem vagyok a gép közelében.
(#) JZoli válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 22, 2020 / 1
 
Itt van az ígért kép. Ez egy DeLonghi Magnifica, de majdnem mindegyik tartály ilyen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2020
(#) Mandi2978 válasza user1914 hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Szia! Örök hálám üldözni fog!
(#) Joe_001 válasza Mandi2978 hozzászólására (») Ápr 22, 2020 / 1
 
Szia, abban a fekete izében van a mágnes. Lehett el lett mosogatva vakahová.
(#) Mandi2978 válasza user1914 hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Szia! Elnézést az előző rövid válaszért de valamiert csak ezt küldte el a rendszer. Örök hálám! Megnéztem a mosogatógépet és meglett a hiányzó kütyü. Az volt a baj. Már kávéztunk is
(#) Mandi2978 válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Szia! Köszönöm a segitséged,valóban az volt a gond. Benne volt a mosogatógép szűrőjében.
(#) Lj3 hozzászólása Ápr 24, 2020 /
 
Sziasztok!
Szarvasi SZV-611-es gépünk egy jó ideje enged néhány víz cseppet a gőzcsapnál ahogy lefő a kávé. Mostanában megérett a vízkőtlenítésre és át is lett mosva a szokásos módon ecettel, látszólag le is szedte. Lefőzi a kávét de láthatóan másként viselkedik: lassan főz, jönnek a cseppek a gőzcsapon és már a biztonsági sapka alatt is - egyébként kómotosan lefő a kávé de a végén elmarad a nagy gőzkifújás. (A búvárcső sapkája a helyén van - nem az a gond.)
Kávé nélkül lejön a víz. Gondoltam alul dugult el de az alsó szűrőt nem sikerült leszedni felülről ahogy belelátok fémtiszta és dróttal belenyúltam alulról az se ütközött semmibe. (Vakszűrővel segítségével felöntöttem ecetes vízzel ezt a részt is kiázni mondjuk.)
Szivárgást egyébként nem tapasztalaok lejön a víz 98%-a a maradék meg a cseppek.
Sajnos pont ilyen tüneteket nem találtam semmilyen leírásban. Tudnátok esetleg segíteni hol lehet a gond?
(#) kaqkk válasza Lj3 hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
A felső szűrőt vedd le (ami a darált kávé felett van a gépben ,két csavar tartja) és nézz át a búvárcsövön . Vízkőmentesítésnél a maradék darabos cucc ott szokott megállni .
(#) PB886 hozzászólása Máj 25, 2020 /
 
Sziasztok!
Adott egy Delonghi EC156 kávéfőző. Működik minden funkciója, viszont van egy olyan tulajdonsága, hogy a kazán rész és a körülötte lévő keret áram alatt van folyamatosan, bedugott állapotban, amikor a gép ki van kapcsolva, akkor is. Konkrétan életveszélyes. A képeken láthatóan, nem csekély, 125 voltot mértem rajta. Nem volt hozzányúlva, újonnan vettem 3 éve. Korrózió? a vízcső bemenetnél látszik egyedül. Ilyen hogyan történhet meg? Mi lehet a probléma? Köszi mindenkinek a választ!
(#) JZoli válasza PB886 hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
A kávéfőző földelt dug aljba van bedugva? Vagy csak látszólag földelt? Földeletlen dug aljnál szokott ilyen előfordulni, vagy hosszabbítós működtetésnél, gagyi hosszabbítónál.
(#) PB886 válasza JZoli hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Földelt dugaljban van, igen, a tápkábel is ok, ott sincs szakadás.
(#) kaqkk válasza PB886 hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Fordítsd meg a dugvillát az aljzatban , ha lenyomja a FI relét akkor földzárlatos a kazán fűtőbetétje .
(#) JZoli válasza PB886 hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Én ezt nem értem. Hogyan mérhetsz kikapcsolva feszültséget a gép belsejében? Ez lehetetlen, hacsak a kapcsoló meghibásodott. De akkor a fűtése is menne, és állandóan meleg lenne. Mihez képest mérsz egyáltalán?
Dugd át egy másik csatlakozóba. Akkor mit mérsz?
Nem a tápkábelre gondoltam, hanem a földelést, az biztos jó? Mérve is?
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2020
(#) proli007 válasza PB886 hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Hello! Mihez képest mérted a 125V-ot és min? Ha a földelés jó, és a konnektorban is jó, hogy lenne rajta feszültség? Talán Ohm méréssel is meg kellene mérni, eljut-e a földelés a készülék házra. A képen is pont ez nem látszik..
(#) Joe_001 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Már így is vinni kéne a fí-t. Az a kazán testzárlatos. Több kérdés merül fel. Kazán? Fí? Elektromos hálózat?
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2020
(#) kaqkk válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 26, 2020 / 1
 
Az is lehet hogy van benne zavarszűrőtag és annak a kondiján keresztül mér 125v ot (kapacititív feszültségosztó) ami digitális műszerrel mérhető viszont áramerősségben mikroamper szinten van teljesen veszélytelen ... Viszont azt meg "söntölnie" kellene s kazán ellenállásának . Kapcsolási rajz és pontos mérések nélkül csak sötétben tapogatózunk .
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2020
(#) Tomi111 válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
FI relé....Hát merem azt állítani, hogy a lakások, családi házak 80%-ában még nincs FI relé. De nem csak FI relé, réz vezeték sem, sőt földelés sem sok helyen. A 60,70,80-as években épült házakhoz sok helyen még hozzá sem nyúltak. Tapasztalat. Múltkor rokon hívott. Családi ház, '70-ből. Vékony, talán 0,5-0,75-ös alu vezeték a falban és csak két ér. Csak a mosógépnél és a hűtőszekrénynél van földelés. A mai napig használják. Mondtam neki, hogy újra kell szerelni...meg hogy én nem is jártam ott...És nem a világ végén: Veszprém megye
(#) Joe_001 válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Szegeden egy ilyenben lakok. 1963-as épület. 1,5ös alu MMfal. A mosógép felé menő vezeték kötései csontig égve. Aztán meguntam, és 15 éve rézre cseréltem, Fi, több áramkör. stb.
(#) robertelektro hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Sziasztok. Egy Saeco family kávéfőzőnél víz adagolási gondok. vannak.
Én az átfolyásmérőre vagy annak az áramkörére gyanakszom.
Szerintetek hogy tudnám megállapítani kimérni a mérőt ill a panelt hogy melyikkel van gond?
Csatolok pár képet, elég ramatyul néznek ki a kondik..
(#) btamas81 válasza robertelektro hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Először pattintsd szét az áfolyásmérőt és jól pucold ki.
(#) Remci hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Sziasztok!
Krups KP100 B31 Kávéfőzőt javított már valaki? A hibajelenség,hogy bekapcsolás után villog a bekapcsolás jelző led pirosan,de nem vált át zöldre. A kazán melegszik, a szivattyú működik, de mégsem működik. Esetleg valami ötlet?
Következő: »»   43 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem