Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   267 / 298
(#) Atis57 válasza fityiszkukac hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Szia!

Hűtőbordát. -Hűtőfület is tennék rá- Mert akár 8W hőveszteség is lehet rajta!
(#) fityiszkukac válasza Atis57 hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
A fém házra volt rögzítve hővezető paszta kíséretében.
(#) Chipmunk1960 válasza fityiszkukac hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Nyugodtan beleteheted a méretben nagyobbat, csak hajtogatni kell a 2 szélső lábat, van hely elfér, legalább nagyobb lesz a hő-átadó felület.
(#) fityiszkukac hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Sziasztok.
Újabb kérdésem lenne a töltővel kapcsolatban... (Amihez néhány hozzászólással ezelőtt fényképeket is mellékeltem.)
Cserélni kellett még pár alkatrészt, név szerint a másik oldalon a P4NA80FI fetet, 1 diódát, 2 ellenállást, meg az UC3842 IC -t. Már működik az áramkör, de ...
A kimeneten 13,8V volt eredetileg, most 12,7V van. Ezenkívül ha ráteszek egy akksit, 0.4A árammal tölti és a feszültség visszaesik az akkumulátor jelenlegi feszültségére, és szépen lassan vándorol felfele.
Ez normális jelenség ? Esetleg tesztelhető egy gépkocsi izzóval hogy tud-e több áramot is leadni ?
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2020
(#) fityiszkukac válasza fityiszkukac hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Ezeket cseréltem második körben.
Szerintük A FET amit betettem, jó helyettesítő.

másik.jpg
    
(#) fityiszkukac válasza fityiszkukac hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Rátettem egy 12V, 21W -os izzót, ennek hatására a fesz. leesik 0V -ra. Ha leveszem, vissza megy 12,7V -ra.
(#) szs válasza fityiszkukac hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Természetesen leesik a kimeneten mért feszültség az akku szintjére, ha rákapcsolod az akkut. Ahogyan töltődik az akku, folyamatosan nő a feszültség.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2020
(#) fityiszkukac válasza szs hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Ok. Köszi, ez rendben is van.
no-de :itt már valami sántít szerintem.
(#) szs válasza fityiszkukac hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Erősen. Most előkerestem, hogy mennyit is mértem az én töltőmön próbaképp: ugyanúgy mint te, 21w-os izzóval is próbáltam, 13,9V-ról 12,2-re esett le, és akkor 2.39A-t mutatott.
Valami más is megsült abban a szegény tápodban/töltődben...
(#) fityiszkukac válasza szs hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
No igen, de vajh mi ?
Ha jól sejtem az optocsatolón keresztül kéne a kimeneti fesz. szintet érzékelje. Multiméterrel mérve az opto jó.
(#) szs válasza fityiszkukac hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Sajnos ennél többet nem tudok róla mondani.
Esetleg annyit, hogy hibás kontakt is szokott ilyesmit okozni (kisebb fesz, terhelésre hatalmas esés), lehet hogy valamelyik forrasztás rosszabbul sikerült volna a szokásosnál? De ezt már biztos átnézted...
(#) fityiszkukac hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Nos. Az R21 felirat feletti nagy zöld ellenállás (1 Ohm) szakadt, és az ic 3. lábára(Isense) kapcsolódik...
Persze ilyenem nincs itthon, tehát holnap 45 Km kocsikázás az első alkatrész boltig és teszt.
(#) szs válasza fityiszkukac hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
És hol van az a bolt?
(#) StMiklos válasza fityiszkukac hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Átmenetileg? Próbára?
0,2mm átmérőjű 2m hosszú vörösrézhuzal ellenállása 1,12Ohm.
Ez kb. a 1,5mm2 hajlékony vr. vezeték egy ere...
Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2020
(#) fityiszkukac válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Köszi
(#) tbarath válasza fityiszkukac hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Vagy 10 db. 10 Ohm-os párhuzamosan kötve, ha az épp akad...
(#) fityiszkukac hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
A huzalos teszt eredménye a varisztor kidurranása lett, viszont az 1 ohm -os ellenállás cseréje után tökéletesen működik a készülék.
Még egyszer köszönök minden segítséget.
(#) rabbit75 hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Üdv mindenkinek!
Ez a leginkább pörgő topic savas akku témában, ezért itt próbálkoznék először. A kérdésem inkább akkut érint mint töltőt. Egy akkupakk 8voltos aksikból egy golfkocsiban ami lemerült teljesen, úgy tudtam újra tölteni, hogy egyesével rá kellett tölteni, hogy a gyári töltő " lássa" az akkupakkot. Viszont az 6 akkuból 1 másként viselkedik mint a többi. Sokkal intenzívebben pezseg mint a többi 5. Szinte hangja van, ahogy jönnek fel a nagyobb buborékok. Lehetséges, hogy a pakkban ő volt a ludas és ezért merült le az egész ennyire? ( zárlatos) Az akkuk Trojan battery T-890. Köszönöm, az építő mondatokat!
(#) latyakosa válasza rabbit75 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Ha ez a pezsgő akku a zárlatos, akkor nem mindegyik cellája pezseg. Ha ez igaz akkor jó a feltételezésed.
(#) rabbit75 válasza latyakosa hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Sajnos nem. Én úgy látom az összes nagyon erősen mozog.
(#) szs válasza rabbit75 hozzászólására (») Jún 1, 2020 / 1
 
Nahát, ha minden cellája pezseg, akkor ez az akku van feltöltve, az összes többi még alultöltött. A sorbakötés hátránya. Minden akkut egyformán kellene először feltölteni, utána is különböző sorrendben feltenni őket. Az IFA-nàl is jót tett, ha az akkukat időnként felcseréltük. Pedig ott csak kettő volt, sorbakötve is csak indításkor, mégis...
(#) rabbit75 válasza szs hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Vagy úgy! Köszönöm! Ez a lehetőség fennál, mert azt nem nagyon tudtam kontrollálni, hogy melyiket mennyire sikerült " meglökni" induláskor, hogy a gyári töltője hajlandó legyen tölteni a pakkot. Magyarul, töltsem fel őket egyenként, és utána tegyem fel a gyárira sorba kötve...
(#) szs válasza rabbit75 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Igen, töltsd fel egyenként.
Jó szolgálatot tesz egy multiméter, a legolcsóbb tacskós is, azzal le tudod ellenőrizni, hogy egyformán 9.3 vagy 9.6 V-osak legyenek, amikor abbahagyod a töltést.
Ezt az időnként akkunként feltöltést amúgy is célszerű lenne időnként megejtened, ha nem is mindig.
(#) Chipmunk1960 válasza rabbit75 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Szia, Ezek munka aksik, pezseghet nyugodtan, akkor már fel van töltve. Szerencsére elég jól helyre lehet hozni őket. Célszerű egyesével, ha más nincs labortápról, ahol áramot, feszt tudsz állítani. Mikor mindegyik egyformán pezseg, akkor már a fesznek is jónak kell lennie.
(#) rabbit75 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Köszönöm! Méregetem őket. Úgy tűnik kezdik összeszedni magukat. 10 év körüliek, azt gondoltam letelt az idejük, de úgy fest mégsem.
(#) kendepepi hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Sziasztok!

Ceruzaelem-méretű NiMH-s akkuk töltésére alkalmas készülékeket nézegetek, és látom, hogy a jobbak kijelzik az akkuk kapacitását mAh-ban. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem:

1.) Úgy sejtem, a kijelzett kapacitás a töltőáram integrált értéke, magyarul nem az akku névleges kapacitását mutatja, hanem csak azt, ami a töltési ciklus során ténylegesen belekerül. Jól gondolom? Az okostelefonok akku-appjai képesek megmutatni az akku teljes kapacitását akkor is, ha csak kicsit töltjük őket, mert a %-os töltöttség növekményéből ki tudják számítani a teljes kapacitást. De egy egyszerű ceruzaakku esetén a töltő nem tudja, hogy hány % a töltöttség. Vagy a feszültség alapján ez mégis megbecsülhető?

2.) A töltőáram teljes egészében a töltésre fordítódik, vagy vannak esetleg számottevő veszteségek? Egy elhasználódott akkunál mi a helyzet? Azonos töltőáram az elhasználódottság mértékével arányosan rövidebb idő alatt feltölti, vagy ugyanannyi ideig tart a töltés, csak épp a töltőáram egy része valamilyen veszteségként elmegy?

Köszi!
(#) Gafly válasza kendepepi hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
- Vannak számottevő veszteségek.
- Nagyon nehéz dolog egy akkumulátor kapacitását/feltöltöttségét mérni.
- Soha ne hidd el, amit egy mobilos applikáció állit...
(#) kendepepi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Ok, töltés-irányban valószínűleg tényleg nehéz pontos kapacitást mérni, de gondolom, kisülés-irányban sokkal könnyebb. Ott simán csak meg kell mérni (integrálni), hogy mennyi áramot tudott áthajtani az akku a rákötött ellenálláson.

Tulajdonképpen nem is az alkalmazás a gyenge, hiszen csak az akku kontrollerére támaszkodik, ami megadja neki a töltöttség %-os értékét. Egyébként a telefonok által mutatott töltöttséggel nem szokott nagy bajom lenni, elég kiszámíthatóan jelzik, mikor fog az akku lemerülni.

Köszi!
(#) Chipmunk1960 válasza rabbit75 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Á nem, ha kicsit oda van figyelve. A pezsgés nem gond, a gyári töltőn is úgy viselkedik, csak az elektrolitszintet kell ellenőrizni, pótolni. Kb 2,6V/cell ig megy fel, s ott rajta hagyja pár órát, /ilyen kisebbeknél kevesebb is elég/ ez az Equalization, vagyis kiegyenlítés folyamata, amikor a cellákat egyforma szintre hozza.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Üdv!

Nincs véletlenül valakinek Lester 48LC25-8ET típusú töltő timer-hez kapcsolási rajza?

Vagy lenne valakinek ilyen töltője? Kellene egy ellenállás értéke.

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020

kep.jpg
    
Következő: »»   267 / 298
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem