Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1558 / 1670
(#) furko válasza Monster02 hozzászólására (») Máj 31, 2020 / 3
 
Valójában Watt féle, amihez Sky tervezett nyákot, amit aztán én átterveztem.
Szép lett, gratulálok!
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
(#) Bakman hozzászólása Jún 1, 2020 / 27
 
Házi szeizmográf.

Az érzékelő tekercs egy transzformátor primer tekercse, alatta egy kis neodímium mágnes egy 3 mm átmérőjű pálcán. Az oszcilloszkóp képén a ház előtt elhaladó autó által keltett rezgések láthatóak.
(#) sargarigo válasza Bakman hozzászólására (») Jún 1, 2020 / 1
 
Jópofa! Nekem tetszik! Sok a forgalom, és ez indokolja a projektet?
(#) Bakman válasza sargarigo hozzászólására (») Jún 1, 2020 / 1
 
Nem, nincs nagy forgalom. Egyszerű kíváncsiság, építés öröme, tanulás stb. Egy meglévő rendszerbe fogom idővel beilleszteni, tesztüzemben van.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Szilikagél miért kell az aljába?
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Ott tárolom.

A doboz belső fele légmentesen zárt, a szilikonozás nem látszik a hangszigetelő szivacs miatt. A külső felén az ajtó pedig körbe van ragasztva, a ragasztás előtt készült a fénykép. Egyébként jó a kérdés, volt valahonnan hárm zsákocska, nem találtam nekik jobb helyet.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Jún 2, 2020 / 1
 
Idézet:
„nem találtam nekik jobb helyet”

És emiatt forgolódtam fél éjszakát álmatlanul.
(#) pisti89 válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Szép, igényes munka.
Csak nem tudom mennyire gazdaságos ilyet építeni még, max hobbiként.
Volt Pickit 3-am, telepítővel meg mindennel, de 10€-ért nem tudtam eladni
(#) zsoltee0001 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Következő project lehetne egy torziós inga.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Csak ötlet, esetleg nem jó ötlet, akkor nem nyert. Ha a mágnes cérnán lógna a tekercs elé. Tekercs bemozog autóra, mágnes helyén maradna, illetve kissé belengene, mert a cérna rögzített pontja is mozdul. Bár ekkor csillapítása nem lenne a mágnes mozgásának.
(#) adapter válasza Bakman hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Gratulálok!

Kár, hogy nem egy éve van már meg, még fizettem is volna a kipróbálásért, a kert végében autónyi tömböket törtek hidraulikus kalapáccsal 9-10 repedés lett a mennyezeten/falon. Mikor szóltunk, hogy héka-béka-nemár, azt mondták már biztos ott volt korábban is, és beintettek (szó szerint is) ......
(#) Monster02 válasza pisti89 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Pontosan 5 éve meg vannak az alkatrészek csak össze kellet volna rakni.Amit munka és idő hiányában nem sikerült.Aztán fellendül a pic-es mikrokontroller iránti érdeklődés és így kellet egy megbízható égető. Számolgattam körülbelül 6000-ft alapanyag van benne és a munkám.
Ha meg kellene vennem a pickit 4-es 20.000 +áfa ...akkor még mindig olcsóban jöttem ki igaz sose fog annyit tudni.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Próbáltam olyat is, meg még vagy harminc különböző variációt, ez hozta a legjobb eredményt. Az erősítő így is kb. 10 000 -szeres erősítésre van beállítva (két fokozat). A szkóp képén az alapzaj a hálózati 50 Hz-es frekvencia. Mondhatni így sem ad túl nagy feszültségimpulzusokat a tekercs.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Idézet:
„A szkóp képén az alapzaj a hálózati 50 Hz-es frekvencia.”

Fém/vas doboz?
(#) sargarigo válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Idézet:
„Mondhatni így sem ad túl nagy feszültségimpulzusokat a tekercs.”

Közelebb tenni a mágnest, kicserélni a tekercset sok-sok menetesre?
(#) dokidoki válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Sztereó magnetofon fej, differenciál erősítő ... egyből a dobozban, így árnyékolva lenne a külső mágneses zavaroktól, a kijövő kábelen meg erősített jeled alacsony impedancián lenne
(#) pont válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Gratulálok, Neked van működőképes műszered. Megkérdezhetem, hogyan lesznek az adatok feldolgozva, kijelezve?
(#) pisti89 válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Mért pont a Pickit 4 árát írtad?
A hármas sokkal olcsóbb, nem vagyok benne biztos, de szerintem a tied a Pickit 2 klon, így árösszehasonlításhoz az lett volna mérvadó, egy Pickit 2 eredeti is pár ezres manapság.
Mindössze az ár hasonlat miatt írtam, mert az kissé megmosolyogtatott
Persze ha már minden megvolt hozzá az más téma, nekem is vannak ilyen projektjeim.
Illetve a hobbi az hobbi, még akkor is ha ráfizetés.
(#) Bakman hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Sorban:

Doboz vasból: Felmerült az ötlet de ilyen méretűt nem találtam, asztalos pedig van a családban, az egy nap alatt megoldotta a doboz kérdését. Egy Raspberry fogja feldolgozni és kijelezni a mérési eredményeket, a SW majd kompenzálja az alapzajt.
Közelebb rakni: Szemre kb. 0.1 mm van a mágnes és a csévetest között, közelebb nem tudom rakni.
Magnetofon fej: Eszembe sem jutott, nincs itthon. Egyáltalán milyen anyagból van?
Kijelzés: Raspberry Pi (+ ADS1115), HDMI csatlakozós kijelző. A szoftver még nincs készen teljesen, majd idővel megmutatom azt is. Envelope üzemmódot tervezek használni, az ADS1115 kb. 960 mintavételezést tud másodpercenként, elégnek kell lennie.

Az érzékelő valószínűleg marad így, legfeljebb külső mágneses árnyékolást kap. Már annak is örülök, hogy eddig eljutottam, nem úgy a sikertelen kísérleteim szenvedő alanyai (pl. tökretett hangszóró).
(#) Elektro.on válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Nekem tetszik!

Most , hogy vissza gondolok, egy régi autó riasztóban volt hasonló kivitelű érzékelő.
ott úgy volt megoldva, hogy egy pici dobozba belefért. Egy tekercs és egy mágnes, mint nálad, de a mágnes ha jól emlékszem a tekercsen belül volt és valami befőttes gumi szerűre volt függesztve.
Ezt a kormány oszlop környékére kellett rögzíteni, és ütésre/lökésre reagált.

Talán még meg is van a pince mélyén valahol. Ha megtalálom, küldök majd képet róla.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020
(#) sonajkniz válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Szia!

Kb. mekkora kitéréseket produkál a mágnes a rúdon?
Mert ha szemre szinte láthatatlan, akkor lehet jó lenne valami régi lemezjátszóból kiszedett kristály picup tűjét nekiengedni. Ugyanis ezeknek a picup-öknek vagy 100x nagyobb a jelszintje mint a mágneseseké.
(#) Bakman válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Szemre láthatalan a kilengés. Ha egy közepeset dobbantok a közelében, már jelez. Perpillanat az erősítő kimenete egy komparátorra van kötve, az pedig egy LED-et hajt, így látom, ha a kimenő jel túllépi a küszöböt.

A lemezjátszó pickup és a magnófej is jó ötlet. De. Egyrész ki kellene próbálni*, másrészt ezek mára már nem olyan általános dolgok, hogy a sarki fűszeresnél is be lehessen szerezni. Vagy csak én gondolom így? Mindegy is, ne fáradjatok vele, ez már így marad. Talán jók lesznek az ötletek másoknak. Párszor átnyálaztam a netet az érzékelő ügyében de ezzel a kettővel még nem találkoztam.

*Már-már feladtam a projektet a sok sikertelen kísérlet miatt. Annyira megörültem egy működő variációnak, hogy nem is kombináltam tovább.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Differenciáltranszformátor mérőerősítővel. Csak ötlettömeg mellé +1, lehet, hogy nulla eredmény.
(#) dokidoki válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
A sztereó magnófej, említett erősítővel ezt akarta megvalósítani. De ha a modik nem haragszanak meg, akkor + 1 ként a zenélős óra piezó lapkája is megtenné, egyik széle forrasztva a fix merev tömeghez, másik szélén sárgarézpálcán a lengő tömeg... komolyabb jelet tudna. De támogatom egy szeizmográf topik létét
(#) Bakman válasza dokidoki hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
A magnófej nem mégneseződik át? Annyira régen volt ilyesmi a kezeim között, hogy el sem tudom mondani. Szerencsére az erősítés ma már nem problémás, OPA177 méltó a nevéhez, kompenzálás nélkül sem látok offszet feszültséget a kimeneten. Két erősítő, 100-szoros erősítéssel egymás után. Igaz, a tápfeszültséget masszívan szűrni kell, nálam soros RC tag, ahol az R 100 Ω, a C pedig 1000 µF, 10 µF, 1µ, 100 nF. Keveset fogyasztanak a műveleti erősítők, bőven 4.9 V felett van a kimeneti feszültség.
(#) dokidoki válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Szerintem nem, mert valami lágyvasnak kellene lennie az anyagának. Jellemzően fémházas termék, így a mágneses és elektromos árnyékolás testelhető fémházban megvan a sztereó kivitel szimmetrikus tekercselése főnyeremény, ha differenciál erősítővel fogadjuk a jelet. Így a zavarjelekre nagyobb elnyomást lehet elérni (Régebben hexafónikus gitárhangszedőket barkácsoltunk velük. Csak akkoriban nem volt könnyű neodímium mágnesekhez jutni megfelelő méretben. )
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Léteztek magnófej lemágnesező eszközök, gondolom bizonyos esetekben kellettek, én nem tapasztaltam mágnesezettséget saját magnóimon.
++1 ötlet, 1552 ben az Egri vár török ostrománál a törökök a várfal alá alagutat ástak, ott akartak a falat robbantani. Ezt nagy dobra tett száraz borsószemek mozgása-hangja jelezte a védőknek, az ásás zörejeit, mint korabeli szeizmográf.
(#) don_peter hozzászólása Jún 5, 2020 / 5
 
Egy kis ráncfelvarrás a VGM Player-emen.
Készítettem egy új programot mellyel előre megadott időközönként egymás után lejátssza a zenei állományokat. Hátha érdekel valakit a projekt és hátha megint sikerül valakinek visszahozni a gyerekkorát.. DPTP System - VGM Player 1.3

vgmp.jpg
    
(#) Gabi75 hozzászólása Jún 6, 2020 / 28
 
Sziasztok
Szeretnék kicsit dicsekedni . Építettem egy ledes sztereó audió spektrum analizátort .
Attila86 tervei alapján kicsit áttervezve .
(#) kalmi.kalmi válasza Gabi75 hozzászólására (») Jún 6, 2020 / 1
 
Ez csakis szépnek mondható !
Következő: »»   1558 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem