Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverter javítás
 
Témaindító: alex80, idő: Nov 23, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 13
(#) evildodo hozzászólása Ápr 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy SP2500-as inverterem. Bekapcsoláskor sípol, és az összes LED világít. PIC16C72-el szerelve, Vcc rendben van, RESET lába 5V-on. PTC-k 4.7K, ill 5.2k. Külsérelmi nyomot semmit nem találok rajta. Van esetleg őtlet, hogy hogyan tovább?
Köszönöm a válaszokat
(#) latyakosa válasza evildodo hozzászólására (») Ápr 29, 2019 / 1
 
Kikapcsolt állapotban nézz körül a primer és a szekunder oldal kapcsoló elemei között találsz-e zárlatos alkatrészt. Ha primer oldalon minden rendben van akkor a szekunder oldalon a puffer elkókon kellene kb 300 feletti feszültséget mérni.
(#) transc hozzászólása Ápr 1, 2020 /
 
Sziasztok! Inverter javításban keresek segítséget 1 kw és 1,5 kw germán cuccok!

A SINI nél nincs hozzá cucc sajnos ,kínából pedig most elég sok idő,mig befut sajna!
(#) GPeti1977 hozzászólása Jún 6, 2020 /
 
Van egy új inverter, a probléma vele hogy leveri a fí relét. Műszerrel kimérhető átvezetés van a hálózat és a fóld között de az sem mindig mérhető.
Szétszerdve a panel rengeteg helyen kézzel át van forrasztva, az optocsatolók is, az egész panel a forrasztások körül csupa gyanta.
Lehetséges hogy a gyanta ennyire átvezet?
Megjavulhat egy izopropil alkoholos mosástól?
(#) zolika60 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 6, 2020 / 1
 
A gyanta nem vezet. Egyéb baj lesz.
(#) GPeti1977 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Akkor jobb helyeken miért mossák le a gyantát forrasztás után?
(#) merlingerin válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Szia!

Mert randa, és undort kelt.. Gyanta tényleg nem vezet..
(#) GPeti1977 hozzászólása Jún 7, 2020 1 /
 
Utána néztem a gyanta vezet párás környezetben. Jó lenne ha olyanok válaszolnának akiknek van elméleti vagy gyakorlati tudásuk is.
(#) staci123 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 7, 2020 / 2
 
Szevasztok,
kedves Gpeti, dobjad ki a gépből a párafejlesztőt, kevesebb áramot fogyaszt, könyebb lessz, és
víz sem kell...
(#) merlingerin válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Szia!

Biztos újdonságot írok, de maga a párás környezet is vezet.. Sőt... SMD/BGA technikában a paneleket azért kell előmelegíteni, mert a nedvességet az is megköti, és elforralva deformitást okoz. Ennek is olvass utánna... Jó lenne, ha olyanok okoskodnának, akik okosak...

A gyanta akkor sem vezet, ha a fejed tetejére állsz. A salakanyagként bele ragadt koksz, és a nedvesség igen... A kérdésed ez volt:

Idézet:
„gyanta ennyire átvezet”


Válasz egyértelmű NEM. A többi csak okoskodás...
(#) staci123 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Most komolyan, milyen érzékeny a fi reléd?
Csak azért kérdezem mert szakmai körökben
köztudott hogy a frekiváltók és inverteres
készülékek amikor hibátlanok akkor is produkálnak ilyet...
Próbáld ki fi relé nélkül...
(#) GPeti1977 válasza staci123 hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Éppen ez miatt 40mA es van feltéve, de ohm mérővel is mérhető, a többin ami jó ott nem mérhrtő átvezetés. Olyan helyen lesz ahol nem lehet csak úgy levenni egy fi relét.
(#) GPeti1977 válasza merlingerin hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Nem kell utánna olvasnom mert panel beültető forrasztó gyárban dolgozom, a leg egyszerűbb panelt is elő kell melegiteni, sőt van mikor ennek ellenére is szétválnak a rétegek, nem beszélve az ic-k tokozásáról ami szintén beszivja a vizet meg van szabva bontás után hány órán belül szabad beforrasztani, ezt túllépve száritókemence, vagy tárolás száraz nitrogén alatt.
(#) staci123 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Ha már így áll a helyzet, nem kellett volna az új
gépet szétszedned hanem reklamálni...
Nincs rá gari?
(#) habazutty válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Szia!
Milyen a FI reléd? Gyártó és AC (szinusz jel rajta) vagy A (szinusz jel és lüktető egyenáram jel rajta).
Ha AC-s, akkor lehet az a probléma. Nem írtad, hogy milyen inverter, de elektronikus átalakítóval rendelkező berendezések olykor összevesznek az AC típussal. Klímaberendezés gyártók már kifejezetten felhívják erre a figyelmet. Pár éve már csak A típusokat szerelünk.
Ez csak egy ötlet, lehet máshol is probléma. Többet kellene tudni a körülményekről.
(#) GPeti1977 válasza staci123 hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Nehéz mert külföldről lett behozva, magyarországi forgalmazók teljesen kifogytak a készletből.
(#) GPeti1977 válasza habazutty hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Azon a körön nincsen alkatrész a föld felé, tehát a panel vezet át valahol. A zavarszűrő csak a segédtáphoz van de az le van választva külön bemenetre és nem ott a zárlat. Ez még bekapcsolás előtt lecsapja a nulla föld zárlat miatt.
(#) staci123 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Akkor meg van a hiba, ha hiszünk neked, lehet hogy
targoncával eltaposták a 230V.os kábelt vagy valahogy
megsérült.Cseréld ki és megjavítottad...
Hogy fogytak el magyarországon a gépek
hogy külföldön kellet vásárolni?
Talán svájcban lett vásárolva?
Ki gyártotta?
Nekem ez a hetvenes években az áprilisi beugrató
témákra hasonlít a Rádiótehnikában...
(#) GPeti1977 válasza staci123 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
A vírus miatt ha nem vetted volna észre mindenhol akadozott a beszállítás.
(#) staci123 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 8, 2020 / 1
 
Nem civakodni akarok... a vírus...te meg beszálltál a kocsiba és kimentél gépet vásárolni...
(#) GPeti1977 válasza staci123 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Értem, ma letakaritom a gyantától, ami gyanus lehet a hűtőbordára felfogatott fékezőellenállás, a többi teljesitmény alkatrész szilikonos hővezetővel van szerelve az csak nem vezet át. A többi 5 driver az jó csak ez az egy rossz. Cseh országból sikerült megrendelni futárral.
(#) mpisti válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 8, 2020 / 1
 
Ha a kéziműszer mérhető ellenállás értéket mutat, akkor ott gubanc van. A kéziműszerben 9V-os elem van (max) és ha ilyen kicsi feszültségnél mérhető ellenállás van az valamilyen hibára utal. Mérhető ellenállást esetleg szigetelésvizsgálóval, 500V-os vizsgálófeszültséggel mérhetnél, de jellemzően csak használt elektromos eszközöknél fordul elő hogy lehet mérni valamilyen értéket, újaknál kizárt. A gyártónak viszont el kellett volna végeznie a biztonsági vizsgálatot, és erről egy cimkét illik elhelyezni valahol a vizsgált eszközön. Egyébként az elektronikus átalakítókat (frekiváltók, inverterek, stb.) nem szeretik a hagyományos áramvédelmi relék, ezek elé csak olyan típust lehet felszerelni amit elektronikus terhelések hibaáram védelmére találtak ki.
(#) GPeti1977 válasza mpisti hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Köszönöm, valóban mi is amikor tápokat gyártottunk volt egy hi-pot nevű tesztelés nagyfeszültséggel, persze ezen a címkét nem találol csak a CE jelzést. A panelt átmostam izoprpil alkohollal, most bekapcsoltam és eddig megy , igaz itthon más fí relé van, viszont átvezetést sem mérek multiméterrel. A frekvenciaváltók tudom hogy le szokták verni a fí reléket de általában bekapcsoláskor, vagy mikor már a motorok mennek, ez már akkor lenyomta mikor még le volt kapcsolva, a fázist nem kapta meg, a nulla föld zárlat miatt (ez csak akkor szokott előfordulni ha más fogyasztó is megy), és még a motor sem volt rákötve. Bekapcsolva hagyom ameddig csak tudom.
(#) Gyukec hozzászólása Márc 28, 2021 /
 
Hello.javitottam egy invertert es sajna nem figyeltem es mimozben raktam osze eltortem egy Mosfetot.IRL 2203N.ezt lehet e hejetesiteni valamivel?van regi UPS lapom ezeken vanak mosfetek de mas jelzessel,de ugyanot hejezkednek el es ugyanazt a celt szolgaljam.szerintetek kicserelem baj lehet belole?vagy mukodni fog?
(#) bbalazs_ válasza Gyukec hozzászólására (») Márc 29, 2021 / 1
 
Adatlapot kell nézni. Az áram és feszültség nagyobb egyenlő, akkor nagyjából jó.
Esetleg a gate kapacitás, kapcsolási idő tekintetében ne legyen többszörös eltérés.
De biztosan lehet helyettesíteni.
(#) Gyukec hozzászólása Márc 29, 2021 /
 
Köszönöm szépen!
(#) seres1 hozzászólása Júl 28, 2021 /
 
Sziasztok!
A segítségetekre volna szükségem.
Vásároltam egy, a következő linken látható invertert 2000/4000 W állítólagos teljesítménnyel:
https://www.aliexpress.com/item/4000472757961.html?spm=a2g0s.904231...DPbhOE
Lakóautóban használtam hetekig, hajszárítót, kenyérpirítót üzemeltettem róla, tökéletesen működött.
Egy napon fordulatszámszabályzós porszívót (1200 W max.) csatlakoztattam hozzá, letekertem a legalacsonyabb fokozatra, bekapcsoltam, lassan emeltem a fordulatszámot, majd néhány perc elteltével kikapcsoltam. Újra be akartam kapcsolni, de füstszagra lettem figyelmes. Az inverterből jött. A FET-ek (nem én határoztam meg, nem vagyok elektronikai szakember) zárlatosak lettek, szépen leégett a környékük.

Mitől történhetett ez?
Aki szétszedte, ő szerinte igényes az összeállítása.

Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2021
(#) Lucifer válasza seres1 hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Idézet:
„A FET-ek (nem én határoztam meg, nem vagyok elektronikai szakember) zárlatosak lettek, szépen leégett a környékük.

Mitől történhetett ez?”


Vagy szembe nyitottak a felső és alsó oldali FET-ek vagy bezárlatolt a FET-ek közül valamelyik és amikor rányitott a párja akkor jött a bumm!
(#) seres1 válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Köszönöm a választ. Ez az inverter hibája, gondolom. Akkor így jártam.
(#) bandika válasza seres1 hozzászólására (») Okt 12, 2021 /
 
Kikapcsolás előtt letekerted a teljesítményt? Szerintem a porszívó "visszarúgott" és a túlfesz átütötte a kimeneti félvezetőket.
Következő: »»   12 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem