Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   131 / 141
(#) Mez válasza proli007 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Köszönöm szépen! Teljesen érthető! Jó egészséget kívánok és szép napot!
(#) Mez válasza proli007 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Helló. Sokori kapcsolási rajzát mellékelem. Az lenne a kérdésem melyik a célszerűbb? Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2020

aramgen10.gif
    
(#) proli007 válasza Mez hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Skori mindig kipróbált kapcsolásokat tesz közzé. Itt az 555 gondoskodik az oscillációról és a Fet meghajtásáról. Tehát korrektebb és egyszerűbb is..
(#) Mez válasza proli007 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Köszönöm! Nekiesek másodjára is a rajzolásnak.
(#) Mez válasza proli007 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Nahh nem megy ez nekem...
(#) proli007 válasza Mez hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Senkinek nem megy egyik percről a másikra. De Te nagyon hamar feladod. Ez így nem korrekt!
(#) Mez válasza proli007 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Ez már a sokadik próbálkozásom volt nem adom fel ám csak kicsit kilátástalan ez nekem. Van bármi amit jól kötöttem össze? most úgy próbálom hogy a ne555 ből indulok ki.
(#) proli007 válasza Mez hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Először tisztázd magadban az IC lábszámozását, a táp polaritását, a tranyók bekötését, és felülről tervezz. De van ehhez külön topik, ennek nem itt a helye..
(#) Mez válasza proli007 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Elnézést kérek hogy folyton zaklatom és rossz helyre irkálok! Sajnálom!! Egyszerűen nem megy ez nekem...

áramg..JPG
    
(#) Kovidivi válasza Mez hozzászólására (») Máj 31, 2020 / 1
 
Papíron próbálkozz, ceruzával, radírral! Úgy sokkal egyszerűbb. Ne add fel! Legyen előtted az IC, rakd a papírra, pöttyözd be a lábait (feliratozd is). Aztán nézd a kapcsolási rajzot, mi, hova van kötve.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2020
(#) pucuka válasza Mez hozzászólására (») Máj 31, 2020 / 1
 
Csakhogy tiszta legyen. Ezt írtad:
Idézet:
„A power led 3W 3.6v üzemi feszültség és a led dióda áram 700mA.”

Nem.
Az üzemi áram 700 mA, ekkor e LED -en eső feszültség (kb) 3,6 V. (A különbség lehet lényegtelennek tűnik, de nem az)
A LED=Licht Emitting Diode, tehát nem "led dióda".
A dióda nem ellenállás, pontosabban nem lineáris ellenállás. Ezért kell áramgenerátorral hajtani, ami széles feszültségtartományban képes az állandó áramot biztosítani.
A dióda nyitófeszültsége nem is egy korrekt feszültség, és erősen hőmérséklet függő is, általában a maximális értékét adják meg az adatlapon, egy meghatározott nyitó irányú áramnál.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2020
(#) Mez válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Köszönöm megpróbálom. Próbálom nem feladni csak már elkeseredtem.
(#) Mez válasza pucuka hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) Mez válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Ez sem lett jobb..
(#) Mez válasza proli007 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Ha szépen megkérlek megrajzolnád nekem? Így estére bevallom feladtam... már felsem teszem a rajzokat.
(#) proli007 válasza Mez hozzászólására (») Máj 31, 2020 / 1
 
Gyakorolgatni kell. Legalább a Srint-be rajzold át..
(#) Mez válasza proli007 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Köszönöm szépen! Ez a gyereknapi ajándékom
(#) proli007 válasza Mez hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Rendben! Hozzám képest biztos az vagy..
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Sziasztok!

Ismerősöm megkért hogy javítsam meg neki a műköröm levilágító UV lámpáját.
Sajnos nem javítható szerintem. Folyamatosan világítanak a ledek rajta. 3 kapcsolóval lehetett állítani hogy 60-90-120 s-ig világítsanak a ledek rajta.
Ha megtáplálom 5V-al a kapcsolást akkor egyből világít az összes led rajta. Ilyenkor a ledek összesen 500mA vesznek fel, ha viszont megnyomom az időzítő kapcsolóját akkor erősebben világítanak a ledek és 700mA vesznek fel. Amit tudtam kimértem, az IC-ről pedig le van satírozva a típusszám.
Kiváltanám a ledek meghajtását egy skori által tervezett áramgenerátorral. Az időzítőt pedig egy másik időzítővel.
Ez megfelelő lenne erre a célra ugye ?

Ha megfelelő, akkor az lenne még a kérdésem hogy a fetnél található 10 ohm ellenállás, és a kimenetnél található 0,3 ohm ellenállás mekkora teljesítményű legyen ? 1W elég lehet ?
A schottky dióda milyen fajta legyen ? (Olyan típusúra lenne szükségem amit itt a HE-n is megkapok.)

skori.jpg
    
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Hello!
- Gondolom a lámpában nem egy Led van, tehát meg kellene nézni, hogyan vannak kapcsolva.
Mert a Skori kapcsolása StepDown, vagy is csak a tápfesznél kisebb feszültségű Led(-eket) tud meghajtani.
- Aztán mivel vezérelni is kell a Led meghajtót, erre az 555 Reset bemenete alkalmas lehet.
- A Gate-el soros 10Ohm nem kell hogy nagy teljesítményű legyen, az csak a kapcsolás pillanatában korlátozza a Gate áramot. Ami meg nem lehet hosszú idő, mert különben a Fet elmelegedne.
- A 0,3 Ohm-nál sincs 150mW-nál nagyobb teljesítmény, mindössze a 700mA Led áram miatt célszerű 1-2W-osat használni.
Diódának az 1N5819 schottky megfelel.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2020
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Szia!

Egy panelen van 3db led, és ezek a panelek amelyből 4db van, sorba vannak kapcsolva.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2020
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Egy adatlap szerint egy UV Led nyitófeszültsége 3.4V körül van. Ha mind sorba lenne kötve, akkor 12*3,4V=36,8V lenne a Led-ek működtető feszültsége. Mennyi a táp? És van-e benne kapcsolóüzemhez tekercs? Mert így valami nem stimmel, pld. a 700mA árammal sem.
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Jún 18, 2020 /
 
Szétbontom akkor jobban, de én úgy láttam hogy sorba vannak mert egyik panelről a másikra mennek a ledek. A tápfesz amúgy 5V.
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Elképzelhető, hogy sorba vannak és ha Te az 5V tápnál mérted a 700mA áramot, akkor at 3,5W teljesítményt jelent. De ekkor egy StepUp konverter van az áramkörben. Hatásfokot is figyelembe véve, ha 3W jut a Led-ekre, akkor a 40V mellett kb. 75..80mA juthat a Led-sorra. De ekkor egy 5V/40V 80mA-es StepUp konverter kell hozzá, nem a kiválasztott kapcsolás..
(#) Zoltano1 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Helló. 4db teljesítmény led el kipróbáltam és tökéletes. Ha több ledet (6db) szeretnék meghajtani akkor elég cserélnem az R2 0,56r-ot vagy kondit is cseréni kell e? A táp fesz +12V.
(#) proli007 válasza Zoltano1 hozzászólására (») Jún 19, 2020 / 1
 
Hello! Hogyan kötötted rá a négy Led-et? Az R2-vel az áramot lehet beállítani. Mert 6-nál lehet az a célszerű, ha 3-3-at sorba kötsz, és a két hármast párhuzamosan. Vagy 3*2 soros tagot képezve.
(#) Zoltano1 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Sorban kötöttem. kipróbálom! köszönöm!
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
5V van a vezérlő kimenetén ahová a ledek vannak kötve. Viszont most már nem csak szemre néztem meg a készüléket hanem végig is mértem. Butaságot mondtam tegnap mert nem sorosan vannak kötve a panelek hanem párhuzamosan. Minden panelen 5V-ot mérek.
(#) proli007 válasza Zoltano1 hozzászólására (») Jún 19, 2020 / 1
 
Ha sorba kötötted a 4 Led-et, akkor 12V tápfesz mellett nem lehet több feszültség egy Led-en mint 3V. Adatlap szerint ekkor maximum 400mA folyhat át a Led-en. Ha az áramkorlát ennél kisebb áramra van beállítva, akkor működik az áramkorlát. Avagy képes szabályozni az áramkör. 300mA beállított áram esetén a Led nyitófeszültsége 2.4V, így a négy Led nyitófeszültsége 9,6V. Ebből már képes szabályozni az áramgenerátor, mert van maradék feszültség. 6db. sorosnál már nem lenne.
(#) Zoltano1 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Sorba kötöttem 2*4 ledet és simán üzemelt. Viszont ha csak 3 ledet sorban kötök úgy jóval kisebb a fényereje.
Következő: »»   131 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem