Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   113 / 126
(#) Gobe54 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Ha tudtam volna, nem veszem meg. Amúgy a dióda mérést kivéve tökéletesen működik, azt meg megoldom másképp.
(#) Massawa válasza Gobe54 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Sajnos gyakran ilyen rejtett aproságok okoznak nagy csalodást. Nekem is van egy régi müszerem, az meg rövidzár mérést csinálja csapnivaloan, jo másfél másodperc után kezd el sipolni, ( az is csak 0,9V-ig mér diodát.)
Most olvastam az egyik katalogusban, hogy megirják, hogy a rövidzár mérés minimum 3/s. Eddig ilyet nem láttam.
Azt viszont már gyakran leirják, hogy mekkora a diodamérés tartománya - lassan már annyi adat lesz, hogy az lesz a gond.
(#) Andrei1181 hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
Üdv

Akadt egy hestore-ból vásárolt Maxwell mx-25 201-es műszerem, amit évekig használtam, de most úgy néz ki, valami baja lett.
Autóakku töltésnél rajtahagytam az akkun és rendszeresen mentem ellenőrizni, hogy mennyi a töltőfesz, majd a töltés végeztével rajtahagytam és naponta 2-3 alkalommal bekapcsoltam, hogy ellenőrizzem, mennyi az önkisülés. Ez így ment kb 1 hétig, majd egyszer csak nem mért semmit.

Olyan, mintha zárlat lenne a 2 mérőcsúcs között. Ellenállásmérésben 0-t mutat, szakadásmérésben folyamatosan sípol. Feszültségmérésben 0-t mutat, akármit kapcsolok rá.

Szétszedtem, semmi látható jele nincs a hibának. Biztosítékok jók, elem jó.
(#) Kovidivi válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Elemcsere esetleg?
(#) Andrei1181 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
A benne lévő elemben 8.8V volt és már néha jelezte a kis piktogram. Reméltem, hogy ez lesz. De nem, új elemmel sem
(#) Massawa válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Nem tudom, régebben a Fluke-n azt irták, hogy maximum 15 percig lehet folyamatosan mérni. Nem biztos, hogy az osztonak jot tesz, ha napokig hetekig feszültség alatt vannak ( ezt a kapcsolatot a müszer kapcsoloja nem szünteti meg). Valoszinüleg leégett az osztod ami általában a chip hibáját is okozza (bemenet).
(#) szapcsika válasza Massawa hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Időkorlátot én még csak a nagyáramú söntre láttam, pl. 15 perc 10A 35 fokos környezeti hőmérsékletig, meg ilyesmi.

Kizártnak tartom, hogy a feszültségmérésre korlát lenne, vagy bármilyen hátrányos hatással lenne a hosszú idejű mérés. Pláne nem akkumulátor feszültség szinteken. Az nem fog leégetni egy sok megás bemeneti osztót.

Az olcsó műszereknél meg különösen fontos, hogy jó legyen az elem, mert a sok nem jelzi, hogy túl kicsi a fesz, csak hibásan mér (ami veszélyes lehet!).
(#) Massawa válasza szapcsika hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Azért ovatosabban - nem tudjuk mi történik a be és kikapcsolás pillanatában, és ilyenkor feszültség van a bemeneten az nem biztos, hogy jo. Az ilyen müszerek nem ilyen üzemmodra lettek tervezve.
(#) szapcsika válasza Massawa hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Ez igaz, nem tudjuk. Kétségkívül itt jelenik meg a jobb minőségű eszközök előnye, hogy azok garantáltan kibírják az ilyen dolgokat. Ugyanakkor valószínűleg, ha valami ettől tönkremegy, akkor azt amúgy sem érdemes megtartani, mert ki tudja mikor milyen értéket fog mutatni. Lásd a fenti műszer, jól rámérsz, hogy 0V, aztán megfogod a vezetéket, abban bízva, hogy tényleg feszültségmentes.
(#) Massawa válasza szapcsika hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Azért az alapdolog, hogy semilyen müszert nem illik bekapcsolni, ugy, hogy a bemenetét ( mérözsinorokon) feszültség van. Ez ritkán tesz jot, az egyre bonyolultabb müszereknél sem.
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 23, 2020 / 1
 
Sőt nem csak bekapcsolni, hanem kikapcsolt állapotban sem szerencsés feszültséget adni műszer bemenetre. Vannak konstrukciók, ahol ez árthat.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Teljesen igazad van, nem is értem, hogy ilyen alapvetö axioma miěrt nem közismert, vagy miért nem terjedt el még az amatör körökben.
(#) Andrei1181 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, akkor ez kapufa.
Azt hiszem ma is tanultam valamit

Valakinek van tippje hasonló kategóriájú műszerre? Ebben egyetlen egy dolog nem tetszett, mindig a forgókapcsolót kellett OFF-ba tenni, ha ki akartam kapcsolni. Ez gyakori használat mellett kényelmetlen, pláne hogy főleg csak 1-2 dolgot mértem vele.
Nekem hiányzott a kikapcsológomb.
(#) Massawa válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Itt van egy tipp, alig 15 $ és eddig nagyon jol müködik, de sok ilyen müszer van manapság a piacon.
Egyikben sem fogsz csalodni.

Mustol
(#) sector99 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Nem jó a link...
(#) Massawa válasza sector99 hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Akkor lapozz egy oldallal vissza. Reggel még az olda alján volt.
(#) sector99 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Ok, csak szóltam, hogy hibát jelez...Én láttam milyen Mustolt vettél.
(#) Andrei1181 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Ez a Mustool mt108t ha jól látom. Be lehet ezt itthon szerezni, vagy csak ali félékről?
Nem bánnám, ha nem 1 hónap múlva érkezne meg.
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Bővebben: Link
Az általad írt linkbe belekeveredett egy u betű (postu_)
(#) tbarath válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Esetleg: Bővebben: Link.
(#) Massawa válasza Andrei1181 hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Szerintem otthon is kapsz ilyet, nezd meg mi van az elektronikus árzházak kinálatában. Ezen a müszeren a Mustol csak valami bolti márkanév ugyanilyen müszer vagy 2-3 néven is fut.
A Conradnak is van ilyen árkategoriáju müszere az is 20€ alatt van. Szoval böngészz egy kicsit.
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Kösz, ez a tapiképernyö átka.
(#) Massawa hozzászólása Jún 30, 2020 /
 
Végre találtam olyan müszerzsinort, ami illeszkedik az elképzeléseimhez.
Tühegyes a vége, és van hozzá rádughato krokodilcsipesz. ( a képen szembe vele a hagyományos fekete mérözsinor).

IMG_4722.JPG
    
(#) proba válasza Massawa hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Öröm és boldogság 3-4 hétig, utána letörik a hegy vége, és vége az örömnek. ( mindig mondták negatív vagyok )
(#) Massawa válasza proba hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Meglátom, nem került sokba.... mellette még megvan a régi zsinor is, amibe én forrasztotam a tühegyet - az sem törött még el - pedig már vagy 10 éves.
(#) pipi válasza Massawa hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
alternatíva, én vettem ilyen szúrka-piszkát
Bővebben: Link
(#) Massawa válasza pipi hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Ilyen nekem is van már nagyon régen ( valoszinü nem is kinai) ezzel csak az a baj, hogy ehhez extra zsinor kell 4 mm-s banándugoval. A mérözsinorok meg nem ilyenek.
(#) pipi válasza Massawa hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Beledugtam a 2mm-es fejet, ügyesen megnyomtam fogóval, ovális formára, utána fej nélkül még egy picit, és máris jó, nem billeg
(#) Massawa válasza pipi hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Az enyémen sajnos nem lehet, mert annak a müanyag háza valami bakelit vagy hasonlo kemény müanyag.
(#) Doky586 válasza Massawa hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Nem muszáj egy zsinórnak tudnia mindent.
Szerintem (nekem) jó az egyik végén banándugó másik végén krokodilcsipesz saját készítésű 'mérőzsinór' is.
Következő: »»   113 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem